Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Алабота ауылдық округінің 2021–2023 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 428 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 8 қаңтарда № 6893 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімінің 4-тармағымен.
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 2-7) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Алабота ауылдық округінің 2021 – 2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 195876 мың теңге:
салықтық түсімдер - 2222 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 193654 мың теңге;
2) шығындар – 197092,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -1216,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1216,9 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1216,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 17.08.2021 № 72 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Алабота ауылдық округінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
1) ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
2) ауылдардың аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
3) көлік құралдары салығы:
тұрғылықты жері ауылдардың аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарныда көрсетілетін тұрған жері ауылдардың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан.

Об утверждении бюджета Алаботинского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 8 декабря 2021 года № 428. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 8 декабря 2021 года № 6893.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 4 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 2-7) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Алаботинского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы - 195876 тысяч тенге:
налоговые поступления - 2222 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 193654 тысяч тенге;
2) затраты – 197092,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1216,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1216,9 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1216,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 17.08.2021 № 72 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что доходы бюджета Алаботинского сельского округа Тайыншинского района формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
2) земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории сҰл;
3) налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории сҰл;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории сҰл.

3. Аудандық бюджеттен 2021 жылға арналған Алабота ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 12147 мың теңге сомасында белгіленсін.
3-1. 2021 жылға арналған Алабота ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен Алабота ауылдық округінің бюджетіне Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Алабота ауылдық округінің Аққұдық ауылындағы кентішілік жолды орташа жөндеуге 16646 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.";
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 17.08.2021 № 72 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3-2. 2021 жылға арналған Алабота ауылдық округінің бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан Алабота ауылдық округінің бюджетіне Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Алабота ауылдық округінің Аққұдық ауылындағы кентішілік жолды орташа жөндеуге 149812 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.";
Ескерту. Шешім 3-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 17.08.2021 № 72 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3-3. 2021 жылға арналған Алабота ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен Алабота ауылдық округінің бюджетіне Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Алабота ауылдық округінің Аққұдық ауылындағы кентішілік жолды орташа жөндеуге 3449 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-3-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 17.08.2021 № 72 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3-4. 2021 жылға арналған Алабота ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен Алабота ауылдық округінің бюджетіне қызметтік автокөлікті сатып алуға 6600 мың теңге сомасында, елді мекендерді абаттандыруға және көгаландыруға 5000 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-4-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 17.08.2021 № 72 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3-5. Осы шешімге 4-қосымшаға сәйкес жыл басына қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен 2021 жылға арналған Алабота ауылдық округінің бюджетінде шығыстар көзделсін.
Ескерту. Шешім 3-5-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 17.08.2021 № 72 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

3. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Алаботинского сельского округа на 2021 год в сумме 12147 тысяч тенге.
3-1. Учесть в бюджете Алаботинского сельского округа на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета в бюджет Алаботинского сельского округа на средний ремонт внутрипоселковой дороги в селе Аккудык Алаботинского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области в сумме 16646 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 17.08.2021 № 72 (вводится в действие с 01.01.2021).
3-2. Учесть в бюджете Алаботинского сельского округа на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан в бюджет Алаботинского сельского округа на средний ремонт внутрипоселковой дороги в селе Аккудык Алаботинского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области в сумме 149812 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-2 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 17.08.2021 № 72 (вводится в действие с 01.01.2021).
3-3. Учесть в бюджете Алаботинского сельского округа на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет Алаботинского сельского округа на средний ремонт внутрипоселковой дороги в селе Аккудык Алаботинского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области в сумме 3449 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-3 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 17.08.2021 № 72 (вводится в действие с 01.01.2021).
"3-4. Предусмотреть в бюджете Алаботинского сельского округа на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет Алаботинского сельского округа на приобретение служебного автомобиля в сумме 6600 тысяч тенге, на благоустройство и озеленение населенных пунктов 5000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-4 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 17.08.2021 № 72 (вводится в действие с 01.01.2021).
3-5. Предусмотреть в бюджете Алаботинского сельского округа на 2021 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-5 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 17.08.2021 № 72 (вводится в действие с 01.01.2021).

4. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихаты сессиясының төрағасы А. Кершис
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы
мәслихатының хатшысы
К. Шарипов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданының мәслихаты
2021 жылғы 8 қаңтардағы
№ 428 шешіміне
1-қосымша
2021 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Алабота ауылдық округінің бюджеті

4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии маслихата Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
А. Кершис
Секретарь маслихата Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
К. Шарипов
Приложение 1 к решению
Маслихат Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 8 января 2021 года
№ 428
Бюджет Алаботинского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2021 год