Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласының 2021 - 2023 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 426 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 8 қаңтарда № 6903 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімінің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 2-7) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласының 2021 - 2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 769235,7 мың теңге:
салықтық түсімдер - 47136 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 722099,7 мың теңге;
2) шығындар – 795698,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 26462,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 26462,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 26462,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 06.05.2021 № 26 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.11.2021 № 100 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Тайынша қаласының кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiне сәйкес мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
1) аудандық маңызы бар қаланың аумағында мемлекеттік кіріс органдарында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығы;

Об утверждении бюджета города Тайынша Тайыншинского района Северо - Казахстанской области на 2021 - 2023 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 8 января 2021 года № 426. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 8 января 2021 года № 6903.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 2-7 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо - Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 769235,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 47136 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 722099,7 тысяч тенге;
2) затраты – 795698,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -26462,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 26462,7 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 26462,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 06.05.2021 № 26 (вводится в действие с 01.01.2021); от 15.11.2021 № 100 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что доходы города Тайынша формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуальный подоходный налог по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории города районного значения расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;

2) аудандық маңызы бар қаланың аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
3) аудандық маңызы бар қаланың аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
4) мыналардан:
тұрғылықты жері аудандық маңызы бар қаланың аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері аудандық маңызы бар қаланың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы.";
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 15.11.2021 № 100 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"3. 2021 жылға арналған Тайынша қаласының бюджетінде облыстық бюджеттен Тайынша қаласының бюджетіне 609398 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 15.11.2021 № 100 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3-1. Осы шешімге 4-қосымшаға сәйкес жыл басына қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2020 жылы республикалық бюджеттен пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару есебінен 2021 жылға арналған Тайынша қаласының бюджетінде шығыстар көзделсін.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 06.05.2021 № 26 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2021 жылға арналған Тайынша қаласының бюджетінде аудандық бюджеттен Тайынша қаласының бюджетіне 59361,7 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 15.11.2021 № 100 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Аудандық бюджеттен 2021 жылға арналған Тайынша қаласының бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 53340 мың теңге сомасында белгіленсін.
6. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
А. Кершис
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
хатшысы
К. Шарипов
Солтүстік Қазақстан
облысы Тайынша
ауданы мәслихатының

2) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения;
3) земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории города районного значения;
4) налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории города районного значения;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города районного значения.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 15.11.2021 № 100 (вводится в действие с 01.01.2021).
3. Учесть в бюджете города Тайынша на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета в бюджет города Тайынша в сумме 609398 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 15.11.2021 № 100 (вводится в действие с 01.01.2021).
3-1. Предусмотреть в бюджете города Тайынша на 2021 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало года и возврат неиспользованный (недоиспользованных) в 2020 году целевых трансфертов из республиканского бюджета согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 06.05.2021 № 26 (вводится в действие с 01.01.2021).
4. Учесть в бюджете города Тайынша на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в бюджет города Тайынша в сумме 59361,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 15.11.2021 № 100 (вводится в действие с 01.01.2021).
5. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет города Тайынша на 2021 год в сумме 53340 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
А. Кершис
Секретарь маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
К. Шарипов
Приложение 1 к решению
маслихата Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области