Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Краснополян ауылдық округінің 2021 – 2023 жылдарға арналған бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 436 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 12 қаңтарда № 6938 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімінің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 2-7) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Краснополян ауылдық округінің 2021 – 2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 28645 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5037 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 23608 мың теңге;
2) шығындар – 29475,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мыңтеңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -830,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 830,6 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 830,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 17.08.2021 № 76 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 15.11.2021 № 93 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Краснополян ауылдық округінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiне сәйкес мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
1) ауылдың аумағында мемлекеттік кіріс органдарында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығы;
2) ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;

Об утверждении бюджета Краснополянского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2021 - 2023 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 8 января 2021 года № 436. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 12 января 2021 года № 6938.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 2-7) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Краснополянского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 28645 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5037 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 23608 тысяч тенге;
2) затраты – 29475,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 830,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –830,6 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 830,6 тысяч тенге.";
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 17.08.2021 № 76 (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции решения маслихата Тайыншинского района СевероКазахстанской области от 15.11.2021 № 93 (вводится в действие с 01.01.2021).
"2. Установить, что доходы бюджета Краснополянского сельского округа формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуальный подоходный налог по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории села расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
2) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;

3) ауылдың аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
4) мыналардан:
тұрғылықты жері ауылдың аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері ауылдың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 15.11.2021 № 93 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2021 жылға арналған Краснополян ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен Краснополян ауылдық округінің бюджетіне 8954 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 17.08.2021 № 76 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 15.11.2021 № 93 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3-1. 2021 жылға арналған Краснополян ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен Краснополян ауылдық округінің бюджетіне мемлекеттік қызметшілердің жалақысын арттыруға 3156 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 15.11.2021 № 93 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Аудандық бюджеттен 2021 жылға арналған Краснополян ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 11498 мың теңге сомасында белгілесін.
4-1. Осы шешімге 4-қосымшаға сәйкес 2021 жылға арналған Краснополян ауылдық округінің бюджетінде қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығыстар көзделсін.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 17.08.2021 № 76 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

3) земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории села;
4) налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории села;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории села.";
Сноска. Пункт 2 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 15.11.2021 № 93 (вводится в действие с 01.01.2021).
3. Учесть в бюджете Краснополянского сельского округа на 2021 год поступление текущих целевых трансфертов из районного бюджета в бюджет Краснополянского сельского округа в сумме 8954 тысяч тенге.";
Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 17.08.2021 № 76 (вводится в действие с 01.01.2021): в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 15.11.2021 № 93 (вводится в действие с 01.01.2021).
"3-1. Учесть в бюджете Краснополянского сельского округа на 2021 год поступление текущих целевых трансфертов из областного бюджета в бюджет Краснополянского сельского округа в сумме 3156 тысяч тенге на повышение заработной платы государственных служащих.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 15.11.2021 № 93 (вводится в действие с 01.01.2021).
4. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Краснополянского сельского округа на 2021 год в сумме 11498 тысяч тенге.
4-1. Предусмотреть в бюджете Краснополянского сельского округа на 2021 год расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 17.08.2021 № 76 (вводится в действие с 01.01.2021).

5. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихаты сессиясының төрағасы      А. Кершис
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының хатшысы      К. Шарипов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданының мәслихаты
2021 жылғы 8 қаңтардағы
№ 436 шешіміне
1-қосымша
2021 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Краснополян ауылдық округінің бюджеті

5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии маслихата Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
А. Кершис
Секретарь маслихата Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
К. Шарипов
Приложение 1 к решению
Маслихат Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 8 января 2021 года
№ 436
Бюджет Краснополянского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2021 год