Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 418 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2021 - 2023 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2021 жылғы 6 мамырдағы № 25 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 11 мамырда № 7406 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 44, 106, 109, 111-баптарына, Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2021 – 2023 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 418 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6879 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2021 - 2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 7782884,9 мың теңге:
салықтық түсімдер - 1208873 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 16354 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 64920 мың теңге;
трансферттер түсімі - 6492737,9 мың теңге;
2) шығындар - 8198593,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 51276 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 61257 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 9981 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -466984,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 466984,2 мың теңге:
қарыздар түсімі - 74257 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 9981 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 300708,2 теңге.";
мынадай мазмұнда 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Осы шешімге 5-қосымшаға сәйкес 2021 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2020 жылы республикалық және облыстық бюджеттерден пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару есебінен 2021 жылға арналған аудандық бюджет шығыстары көзделсін.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2021 жылға арналған аудан бюджетінің шығыстарында аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджетіне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 275864 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Абай ауылдық округіне - 9404 мың теңге;
Алабота ауылдық округіне - 22928 мың теңге;
Амандық ауылдық округіне - 3123 мың теңге;
Большеизюм ауылдық округіне - 20016 мың теңге;
Донецк ауылдық округіне - 7052 мың теңге;
Драгомиров ауылдық округіне - 24300 мың теңге;
Зеленогай ауылдық округіне - 7571 мың теңге;
Келлер ауылдық округіне - 28900 мың теңге;
Киров ауылдық округіне - 8447 мың теңге;
Краснополян ауылдық округіне - 9814 мың теңге;
Летовочный ауылдық округіне - 7200 мың теңге;
Мироновка ауылдық округіне - 3350 мың теңге;
Рощинск ауылдық округіне - 25006 мың теңге;
Теңдік ауылдық округіне - 800 мың теңге;
Тихоокеан ауылдық округіне - 6780 мың теңге;
Чермошнян ауылдық округіне - 2700 мың теңге;
Чкалов ауылдық округіне - 15097 мың теңге;
Яснополян ауылдық округіне - 13700 мың теңге;
Тайынша қаласына - 59676 мың теңге.";

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2020 года № 418 "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2021 - 2023 годы"
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 6 мая 2021 года № 25. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 11 мая 2021 года № 7406
В соответствии со статьями 44, 106, 109, 111 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2021 - 2023 годы" от 25 декабря 2020 года № 418 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6879) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 7782884,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1208873 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 16354 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 64920 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6492737,9 тысяч тенге;
2) затраты – 8198593,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 51276 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 61257 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9981 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -466984,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 466984,2 тысяч тенге:
поступление займов – 74257 тысяч тенге;
погашение займов – 9981 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 300708,2 тенге.";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Предусмотреть расходы бюджета района на 2021 год за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2021 года и возврат неиспользованных (недоиспользованных) в 2020 году целевых трансфертов из республиканского и областного бюджетов, согласно приложению 5 к настоящему решению.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Предусмотреть в расходах бюджета района на 2021 год целевые текущие трансферты, передаваемые из бюджета района в бюджет сельских округов в сумме 275864 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому сельскому округу - 9404 тысяч тенге;
Алаботинскому сельскому округу - 22928 тысяч тенге;
Амандыкскому сельскому округу - 3123 тысяч тенге;
Большеизюмовскому сельскому округу - 20016 тысяч тенге;
Донецкому сельскому округу - 7052 тысяч тенге;
Драгомировскому сельскому округу - 24300 тысяч тенге;
Зеленогайскому сельскому округу - 7571 тысяч тенге;
Келлеровскому сельскому округу - 28900 тысяч тенге;
Кировскому сельскому округу - 8447 тысяч тенге;
Краснополянскому сельскому округу - 9814 тысяч тенге,
Летовочному сельскому округу - 7200 тысяч тенге;
Мироновскому сельскому округу - 3350 тысяч тенге;
Рощинскому сельскому округу - 25006 тысяч тенге;
Тендыкскому сельскому округу - 800 тысяч тенге;
Тихоокеанскому сельскому округу - 6780 тысяч тенге;
Чермошнянскому сельскому округу - 2700 тысяч тенге;
Чкаловскому сельскому округу - 15097 тысяч тенге;
Яснополянскому сельскому округу - 13700 тысяч тенге;
городу Тайынша - 59676 тысяч тенге.";

көрсетілген шешімге 1-қосымша осы шешімге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешім осы шешімге 2-қосымшаға сәйкес 5-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2021 жылғы 1 каңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
А. Абдрахманова
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының хатшысы
С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының

приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
дополнить указанное решение приложением 5 согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
А. Абдрахманова
Секретарь маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
С. Бекшенов
Приложение 1 к решению
маслихата Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области

607190
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20755
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16830
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
568718
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
887
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
53741
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45636
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1874
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
6231
02
Қорғаныс
32637
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
32637
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11954
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
19156
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерiнiң, сондай-ақ мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердiң алдын алу және оларды сөндiру жөнiндегi iс-шаралар
1527
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4775
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4775
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
4775
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
613633
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
613633
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31392
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
192751
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
60123
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
900
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
81305
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1200
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2500
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
120277
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

607190
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
20755
013
Капитальные расходы государственного органа
16830
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
568718
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
887
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
53741
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
45636
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1874
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
6231
02
Оборона
32637
122
Аппарат акима района (города областного значения)
32637
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11954
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
19156
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1527
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4775
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4775
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4775
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
613633
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
613633
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
31392
002
Программа занятости
192751
005
Государственная адресная социальная помощь
60123
006
Оказание жилищной помощи
900
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
81305
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1200
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2500
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
120277
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида