"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2021 - 2023 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 418 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2021 жылғы 30 қарашадағы № 105 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 4 желтоқсанда № 25539 болып тіркелді
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2021 – 2023 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 418 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6879 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2021 - 2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9649315,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1287033 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 23582,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 84627,9 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8254072,1 мың теңге;
2) шығындар – 10004545,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 54501,6 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 64482 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9980,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -651883,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 651883,2 мың теңге:
қарыздар түсімі - 119004 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 9980,4 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 300708,2 теңге.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2021 жылға арналған аудан бюджетінің шығыстарында аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджетіне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 288394,1 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Абай ауылдық округіне – 7158 мың теңге;
Алабота ауылдық округіне – 19190 мың теңге;
Амандық ауылдық округіне – 7291,6 мың теңге;
Большеизюм ауылдық округіне – 22556,4 мың теңге;
Донецк ауылдық округіне – 8880 мың теңге;
Драгомиров ауылдық округіне – 22734 мың теңге;
Зеленогай ауылдық округіне 8307 мың теңге;
Келлер ауылдық округіне – 24542,1 мың теңге;
Киров ауылдық округіне – 8346 мың теңге;
Краснополян ауылдық округіне – 9594 мың теңге;
Летовочный ауылдық округіне – 9614 мың теңге;
Мироновка ауылдық округіне – 8950 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2020 года № 418 "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2021 - 2023 годы"
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 30 ноября 2021 года № 105. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 декабря 2021 года № 25539
Маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2021 - 2023 годы" от 25 декабря 2020 года № 418 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6879) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 9649315,3 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1287033 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 23582,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 84627,9 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8254072,1 тысяч тенге;
2) затраты – 10004545,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 54501,6 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 64482 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9980,4 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -651883,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 651883,2 тысяч тенге:
поступление займов – 119004 тысяч тенге;
погашение займов – 9980,4 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 300708,2 тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Предусмотреть в расходах бюджета района на 2021 год целевые текущие трансферты, передаваемые из бюджета района в бюджет сельских округов в сумме 288394,1 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому сельскому округу – 7158 тысяч тенге;
Алаботинскому сельскому округу – 19190 тысяч тенге;
Амандыкскому сельскому округу – 7291,6 тысяч тенге;
Большеизюмовскому сельскому округу – 22556,4 тысяч тенге;
Донецкому сельскому округу – 8880 тысяч тенге;
Драгомировскому сельскому округу – 22734 тысяч тенге;
Зеленогайскому сельскому округу – 8307 тысяч тенге;
Келлеровскому сельскому округу – 24542,1 тысяч тенге;
Кировскому сельскому округу – 8346 тысяч тенге;
Краснополянскому сельскому округу – 9594 тысяч тенге,
Летовочному сельскому округу – 9614 тысяч тенге;
Мироновскому сельскому округу – 8950 тысяч тенге;

Рощинск ауылдық округіне – 26425,7 мың теңге;
Теңдік ауылдық округіне – 1110 мың теңге;
Тихоокеан ауылдық округіне – 6750 мың теңге;
Чермошнян ауылдық округіне – 716,8 мың теңге;
Чкалов ауылдық округіне – 12538,8 мың теңге;
Яснополян ауылдық округіне – 14328 мың теңге;
Тайынша қаласына – 69361,7 мың теңге.";
көрсетілген шешімге 1-қосымша осы шешімге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2021 жылғы 1 каңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының хатшысы С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының

Рощинскому сельскому округу – 26425,7 тысяч тенге;
Тендыкскому сельскому округу – 1110 тысяч тенге;
Тихоокеанскому сельскому округу – 6750 тысяч тенге;
Чермошнянскому сельскому округу – 716,8 тысяч тенге;
Чкаловскому сельскому округу – 12538,8 тысяч тенге;
Яснополянскому сельскому округу – 14328 тысяч тенге;
городу Тайынша – 69361,7 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының хатшысы С. Бекшенов
Приложение
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области

580
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
68910,2
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1166,5
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
179673,8
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
81491,1
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
55889
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
48278,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
48278,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39300
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1300
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1488,2
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6190
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1612470,5
1
Тұрғын үй шаруашылығы
319492
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
199492
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
127970
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
30000
081
Кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
41522
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
120000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
120000
2
Коммуналдық шаруашылық
1142695,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
785919,1
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
21269
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
110752
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
653898,1
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
356776,4
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
356776,4
3
Елді-мекендерді көркейту
150283
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

580
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
68910,2
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1166,5
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
179673,8
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
81491,1
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
55889
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
48278,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
48278,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
39300
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1300
021
Капитальные расходы государственного органа
1488,2
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6190
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1612470,5
1
Жилищное хозяйство
319492
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
199492
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
127970
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
30000
081
Кредитование на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
41522
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
120000
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
120000
2
Коммунальное хозяйство
1142695,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
785919,1
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
21269
028
Развитие коммунального хозяйства
110752
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
653898,1
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
356776,4
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
356776,4
3
Благоустройство населенных пунктов
150283
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)