Тимирязев аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 51/1 "2021-2023 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 наурыздағы № 3/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 2 сәуірде № 7225 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қантардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Тимирязев аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2021-2023 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" Тимирязев аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 51/1 шешіміне (2021 жылғы 06 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі Эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6875 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 891 827,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 311 746 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 888 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 568 193,9 мың теңге;
2) шығындар – 4 918 101 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 991 849,5 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 1 005 419,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13 570 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 6 000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 6 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 024 122,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 024 122,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 005 419,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13 570 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 32 273,1 мың теңге.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Аудандық бюджетте 2021 жылға арналған республикалық бюджеттен 2 147 906 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде есепке алынсын:
1) 8 457 мың теңге –Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, оның ішінде:

О внесении изменений и дополнений в решение Тимирязевского районного маслихата от 25 декабря 2020 года № 51/1 "Об утверждении районного бюджета Тимирязевского района на 2021-2023 годы"
Решение Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 30 марта 2021 года № 3/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 2 апреля 2021 года № 7225
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Тимирязевский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тимирязевского районного маслихата "Об утверждении районного бюджета Тимирязевского района на 2021-2023 годы" от 25 декабря 2020 года № 51/1 (опубликовано 06 января 2021 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6875), следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Тимирязевского района на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 891 827,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 311 746 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 888 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 568 193,9 тысяч тенге;
2) затраты – 4 918 101 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 991 849,5 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 1 005 419,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 570 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 6 000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 6 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 024 122,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 024 122,6 тысяч тенге:
поступление займов – 1 005 419,5 тысяч тенге;
погашение займов – 13 570 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 32 273,1 тысяча тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в районном бюджете на 2021 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 2 147 906 тысяч тенге в следующих размерах:
1) 8 457 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан, в том числе:

мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға 2 873 мың теңге сомасында;
техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдар тізбесін кеңейтуге 1 227 мың теңге сомасында;
протездік-ортопедиялық құралдарға 219 мың теңге сомасында;
сурдотехникалық құралдарға 175 мың теңге сомасында;
тифлотехникалық құралдарға 1 673 мың теңге сомасында;
арнаулы жүріп-тұру құралдарына 1 114 мың теңге сомасында;
санаториялық-курорттық емделуге 1 176 мың теңге сомасында;
2) 4 208 мың теңге – кепілдендірілген әлеуметтік пакетке;
3) 22 252 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
4) 6 168 мың теңге – мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін қызметкерлердің жалақысына қосымша ақы белгілеуге;
5) 102 660 мың теңге – еңбек нарығын дамытуға, оның ішінде:
жалақыны ішінара субсидиялауға 5 115 мың теңге сомасында;
көшуге арналған субсидиялар беруге 15 872 мың теңге сомасында;
жастар практикасына 6 126 мың теңге сомасында;
тұрғын үйді жалға беру (жалдау) және коммуналдық шығындарды өтеуге 12 601 мың теңге сомасында;
жұмыс берушілерге арналған субсидиялар беруге 6 564 мың теңге сомасында;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін қоныс аударушыларға 17 502 мың теңге сомасында гранттар беруге;
қоғамдық жұмыстарға 38 880 мың теңге сомасында;
6) 16 853 мың теңге – мәдениет ұйымдары мен архив мекемелерінде ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық жалақыға қосымша ақы белгілеуге;
7) 327 250 мың теңге –жұмыс күші мол өңірлерден қоныс аударушылар үшін тұрғын үй сатып алуға;
8) 210 009 мың теңге –Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 990 "Өңірлерді дамытудың 2020-2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" қаулысымен бектілген Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде "Ауыл - Ел бесігі" жобасы (бұдан әрі – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы) бойынша ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға Тимирязев ауданының Тимирязев ауылында жарықтандырумен және тротуарлармен кентішілік жолдарды орташа жөндеуге;
9) 153 279 мың теңге –Москворецк ауылында су тегеурінді құрылыстар алаңын салуға;
10) 764 028 мың теңге – 9 елді мекен: Ақсуат, Белоградовка, Дзержинское, Дмитриевка, Дружба, Докучаево, Комсомольское, Ленинское, Мичурино ауылдары бойынша су тегеурінді мұнаралар мен сорғы ғимараттарын сала отырып, су тегеурінді құрылыстар алаңдарын қайта жаңартуға;

на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами в сумме 2 873 тысячи тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств в сумме 1 227 тысяч тенге;
на протезно-ортопедические средства в сумме 219 тысяч тенге;
на сурдотехнические средства в сумме 175 тысяч тенге;
на тифлотехнические средства в сумме 1 673 тысячи тенге;
на специальные средства передвижения в сумме 1 114 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение в сумме 1 176 тысяч тенге;
2) 4 208 тысяч тенге – на гарантированный социальный пакет;
3) 22 252 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
4) 6 168 тысяч тенге – на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
5) 102 660 тысяч тенге – на развитие рынка труда, в том числе:
на частичное субсидирование заработной платы в сумме 5 115 тысяч тенге;
на предоставление субсидий на переезд в сумме 15 872 тысячи тенге;
на молодежную практику в сумме 6 126 тысяч тенге;
на аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат в сумме 12 601 тысяча тенге;
на предоставление субсидий работодателям в сумме 6 564 тысячи тенге;
на предоставление грантов переселенцам на реализацию новых бизнес-идей в сумме 17 502 тысячи тенге;
на общественные работы в сумме 38 880 тысяч тенге;
6) 16 853 тысячи тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
7) 327 250 тысяч тенге – на приобретение жилья для переселенцев из трудоизбыточных регионов;
8) 210 009 тысяч тенге – на средний ремонт внутрипоселковых дорог с освещением и тротуарами в селе Тимирязево Тимирязевского района на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах по проекту "Ауыл-Ел бесігі" в рамках государственной программы развития регионов до 2025 года, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года № 990 "Об утверждении Государственной программы развития регионов на 2020-2025 годы" (далее – проект "Ауыл-Ел бесігі");
9) 153 279 тысяч тенге – на строительство площадки водонапорных сооружений в селе Москворецкое;
10) 764 028 тысяч тенге – на реконструкцию площадок водонапорных сооружений со строительством водонапорных башен и зданий насосных по 9-ти населенным пунктам: в селах Аксуат, Белоградовка, Дзержинское, Дмитриевка, Дружба, Докучаево, Комсомольское, Ленинское, Мичурино;

11) 532 742 мың теңге – "Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға Тимирязев ауылында дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салуға.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Аудандық бюджетте 2021 жылға арналған облыстық бюджеттен 1 250 116,5 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер және ішкі қарыздар келесі мөлшерлерде есепке алынсын:
1) 20 110 мың теңге – "Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға Тимирязев ауданының Тимирязев ауылында жарықтандырумен және тротуарлармен кентішілік жолдарды орташа жөндеуге;
2) 11 354 мың теңге – Москворецк ауылында су тегеурінді құрылыстар алаңын салуға;
3) 123 453 мың теңге – 9 елді мекен: Ақсуат, Белоградовка, Дзержинское, Дмитриевка, Дружба, Докучаево, Комсомольское, Ленинское, Мичурино ауылдары бойынша су тегеурінді мұнаралар мен сорғы ғимараттарын сала отырып, су тегеурінді құрылыстар алаңдарын қайта жаңартуға;
4) 50 000 мың теңге –"Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға Тимирязев ауылында дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салуға;
5) 6 000 мың теңге – Тимирязев ауылының орталық қазандығына су жылыту қазандығын сатып алуға;
6) 4 925 мың теңге – Белоградовка ауылындағы су құбырының тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
7) 8 000 мың теңге – Ақжан ауылындағы скверді жайластыруға;
8) 12 000 мың теңге – Тимирязев ауылында ойын алаңын жайластыруға;
9) 6 000 мың теңге – Ақсуат ауылының көше жарықтандыру желісін ағымдағы жөндеуге;
10) 3 922 мың теңге – Степное ауылындағы кентішілік көшелерді жарықтандыруды ағымдағы жөндеуге;
11) 4 000 мың теңге – Дружба ауылы және Тимирязев ауылы мәдени демалыс үйлерінің жанындағы мәдени-сауықтыру орталықтарын жарақтандыруға;
12) 30 078 мың теңге – Тимирязев ауылының көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
13) 497 мың теңге – ауылдық кітапханаларды телефондандыруға және интернет желісіне қосуға;
14) 12 488 мың теңге – "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде Тимирязев ауылындағы Мәдениет үйі ғимаратын қайта жаңартуға қоса қаржыландыру;
15) 872 703,5 мың теңге – ішкі қарыздар есебінен Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 55-ө "Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған Жол картасын бекіту туралы" өкімімен бекітілген "Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған Жол картасы" жобасы шеңберінде блокты-модульді қазандық салуға;
16) 84 586 мың теңге – ішкі қарыздар есебінен Ақсуат ауылында мәдени-сауықтыру орталығын салуға.";

11) 532 742 тысячи тенге – на строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в селе Тимирязево на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть в районном бюджете на 2021 год целевые трансферты и внутренние займы из областного бюджета в сумме 1 250 116,5 тысяч тенге в следующих размерах:
1) 20 110 тысячи тенге – на средний ремонт внутрипоселковых дорог с освещением и тротуарами в селе Тимирязево Тимирязевского района на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
2) 11 354 тысячи тенге – на строительство площадки водонапорных сооружений в селе Москворецкое;
3) 123 453 тысячи тенге – на реконструкцию площадок водонапорных сооружений со строительством водонапорных башен и зданий насосных по 9-ти населенным пунктам: в селах Аксуат, Белоградовка, Дзержинское, Дмитриевка, Дружба, Докучаево, Комсомольское, Ленинское, Мичурино;
4) 50 000 тысяч тенге – на строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в селе Тимирязево на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
5) 6 000 тысяч тенге – на приобретение водогрейного котла на центральную котельную села Тимирязево;
6) 4 925 тысяч тенге – на текущий ремонт разводящих сетей водопровода в селе Белоградовка;
7) 8 000 тысяч тенге – на обустройство сквера в селе Акжан;
8) 12 000 тысяч тенге – на обустройство игровых площадок в селе Тимирязево;
9) 6 000 тысяч тенге – на текущий ремонт сети уличного освещения села Аксуат;
10) 3 922 тысячи тенге – на текущий ремонт освещения внутрипоселковых улиц в селе Степное;
11) 4 000 тысяч тенге – на оснащение культурно-оздоровительных центров при домах досуга культуры села Дружба и села Тимирязево;
12) 30 078 тысяч тенге – на текущий ремонт уличного освещения села Тимирязево;
13) 497 тысяч тенге – на телефонизацию и подключение к сети интернет сельских библиотек;
14) 12 488 тысяч тенге – софинансирование на реконструкцию здания Дома культуры в селе Тимирязево в рамках проекта "Ауыл- Ел бесігі";
15) 872 703,5 тысяч тенге – на строительство блочно-модульной котельной в рамках проекта "Дорожная карта занятости на 2020-2021 годы" утвержденного распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 55-р "Об утверждении Дорожной карты занятости на 2020 - 2021 годы" за счет внутренних займов;
16) 84 586 тысяч тенге – на строительство культурно-оздоровительного центра в селе Аксуат за счет внутренних займов.";

мынадай мазмұндағы 13-1-тармақпен толықтырылсын:
"13-1. 5-қосымшаға сәйкес, қаржы жылының басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары, 2020 жылы пайдаланылмаған республикалық және облыстық бюджеттерден нысаналы трансферттерді қайтару есебінен аудандық бюджет шығыстары қарастырылсын.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешім осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес 5-қосымшамен толықтырылсын.

дополнить пунктом 13-1 следующего содержания:
"13-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврат целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2020 году согласно приложению 5.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить приложением 5 к указанному решению согласно приложению 2 к настоящему решению.