Тимирязев аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 51/1 "2021-2023 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 қыркүйектегі № 6/7 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 8 қазанда № 24668 болып тіркелді
Тимирязев аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2021-2023 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" Тимирязев аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 51/1 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6875 болып тіркелген) мына өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 836 784,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 332 773 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 888 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 202 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 488 921,3 мың теңге;
2) шығындар – 4 863 057,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 34 560 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 48 130 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13 570 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 6 000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 6 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 66 833,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 66 833,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 48 130 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13 570 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 32 273,1 мың теңге.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Аудандық бюджетте 2021 жылға арналған республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 1 950 502 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде есепке алынсын:
1) 7 938 мың теңге – Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, оның ішінде:
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға 2 873 мың теңге сомасында;
техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдар тізбесін кеңейтуге 1 227 мың теңге сомасында;
протездік-ортопедиялық құралдарға 219 мың теңге сомасында;
сурдотехникалық құралдарға 268 мың теңге сомасында;
тифлотехникалық құралдарға 1 673 мың теңге сомасында;
арнаулы жүріп-тұру құралдарына 824 мың теңге сомасында;
санаториялық-курорттық емделуге 854 мың теңге сомасында;

О внесении изменений в решение Тимирязевского районного маслихата от 25 декабря 2020 года № 51/1 "Об утверждении районного бюджета Тимирязевского района на 2021-2023 годы"
Решение Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 24 сентября 2021 года № 6/7. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 октября 2021 года № 24668
Тимирязевский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тимирязевского районного маслихата "Об утверждении районного бюджета Тимирязевского района на 2021-2023 годы" от 25 декабря 2020 года № 51/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6875) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Тимирязевского района на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 836 784,3 тысячи тенге:
налоговые поступления – 332 773 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 6 888 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 202 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 4 488 921,3 тысячи тенге;
2) затраты – 4 863 057,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 34 560 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 48 130 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 570 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 6 000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 6 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 66 833,1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 66 833,1 тысяча тенге:
поступление займов – 48 130 тысяч тенге;
погашение займов – 13 570 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 32 273,1 тысяча тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в районном бюджете на 2021 год целевые трансферты из республиканского бюджета и Национального фонда Республики Казахстан в сумме 1 950 502 тысячи тенге в следующих размерах:
1) 7 938 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан, в том числе:
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами в сумме 2 873 тысячи тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств в сумме 1 227 тысяч тенге;
на протезно-ортопедические средства в сумме 219 тысяч тенге;
на сурдотехнические средства в сумме 268 тысяч тенге;
на тифлотехнические средства в сумме 1 673 тысячи тенге;
на специальные средства передвижения в сумме 824 тысячи тенге;
на санаторно-курортное лечение в сумме 854 тысячи тенге;

2) 4 208 мың теңге – кепілдендірілген әлеуметтік пакетке;
3) 22 252 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
4) 6 168 мың теңге – мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін қызметкерлердің жалақысына қосымша ақы белгілеуге;
5) 101 642 мың теңге – еңбек нарығын дамытуға, оның ішінде:
жалақыны ішінара субсидиялауға 5 115 мың теңге сомасында;
көшуге арналған субсидиялар беруге 31 744 мың теңге сомасында;
жастар практикасына 6 126 мың теңге сомасында;
тұрғын үйді жалға беру (жалдау) және коммуналдық шығындарды өтеуге 12 601 мың теңге сомасында;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін қоныс аударушыларға 17 502 мың теңге сомасында гранттар беруге;
қоғамдық жұмыстарға 28 554 мың теңге сомасында;
6) 16 853 мың теңге – мәдениет ұйымдары мен архив мекемелерінде ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық жалақыға қосымша ақы белгілеуге;
7) 210 009 мың теңге –Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 990 "Өңірлерді дамытудың 2020-2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" қаулысымен бектілген Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде "Ауыл - Ел бесігі" жобасы (бұдан әрі – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы) бойынша ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға Тимирязев ауданының Тимирязев ауылында жарықтандырумен және тротуарлармен кентішілік жолдарды орташа жөндеуге;
8) 153 279 мың теңге –Москворецк ауылында су тегеурінді құрылыстар алаңын салуға;
9) 764 028 мың теңге – 9 елді мекен: Ақсуат, Белоградовка, Дзержинское, Дмитриевка, Дружба, Докучаево, Комсомольское, Ленинское, Мичурино ауылдары бойынша су тегеурінді мұнаралар мен сорғы ғимараттарын сала отырып, су тегеурінді құрылыстар алаңдарын қайта жаңартуға;
10) 532 742 мың теңге –"Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға Тимирязев ауылында дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салуға.";
11) 112 387 мың теңге –"Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға Тимирязев ауылында Мәдениет үйі ғимаратын қайта жаңартуға;
12) 18 996 мың теңге – үйде қызмет көрсететін мемлекеттік ұйымдар және халықты жұмыспен қамту орталығы қызметкерлерінің жалақысын арттыруға.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

2) 4 208 тысяч тенге – на гарантированный социальный пакет;
3) 22 252 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
4) 6 168 тысяч тенге – на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
5) 101 642 тысячи тенге – на развитие рынка труда, в том числе:
на частичное субсидирование заработной платы в сумме 5 115 тысяч тенге;
на предоставление субсидий на переезд в сумме 31 744 тысячи тенге;
на молодежную практику в сумме 6 126 тысяч тенге;
на аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат в сумме 12 601 тысяча тенге;
на предоставление грантов переселенцам на реализацию новых бизнес-идей в сумме 17 502 тысячи тенге;
на общественные работы в сумме 28 554 тысячи тенге;
6) 16 853 тысячи тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
7) 210 009 тысяч тенге – на средний ремонт внутрипоселковых дорог с освещением и тротуарами в селе Тимирязево Тимирязевского района на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах по проекту "Ауыл-Ел бесігі" в рамках государственной программы развития регионов до 2025 года, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года № 990 "Об утверждении Государственной программы развития регионов на 2020-2025 годы" (далее – проект "Ауыл-Ел бесігі");
8) 153 279 тысяч тенге – на строительство площадки водонапорных сооружений в селе Москворецкое;
9) 764 028 тысяч тенге – на реконструкцию площадок водонапорных сооружений со строительством водонапорных башен и зданий насосных по 9-ти населенным пунктам: в селахАксуат, Белоградовка, Дзержинское, Дмитриевка, Дружба, Докучаево, Комсомольское, Ленинское, Мичурино;
10) 532 742 тысячи тенге – на строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в селе Тимирязево на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
11) 112 387 тысяч тенге – на реконструкцию здания Дома культуры в селе Тимирязево на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
12) 18 996 тысяч тенге – на повышение заработной платы работников государственных организаций надомного обслуживания и центра занятости населения.";
пункт 9 изложить в новой редакции:

"9. Аудандық бюджетте 2021 жылға арналған облыстық бюджеттен 410 958,4 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде есепке алынсын:
1) 20 967,3 мың теңге – "Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға Тимирязев ауданының Тимирязев ауылында жарықтандырумен және тротуарлармен кентішілік жолдарды орташа жөндеуге;
2) 5 438,1 мың теңге – Москворецк ауылында су тегеурінді құрылыстар алаңын салуға;
3) 123 453 мың теңге –9 елді мекен: Ақсуат, Белоградовка, Дзержинское, Дмитриевка, Дружба, Докучаево, Комсомольское, Ленинское, Мичурино ауылдарыбойынша су тегеурінді мұнаралар мен сорғы ғимараттарын сала отырып, су тегеурінді құрылыстар алаңдарын қайта жаңартуға;
4) 50 000 мың теңге – "Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға Тимирязев ауылында дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салуға;
5) 6 000 мың теңге – Тимирязев ауылының орталық қазандығына су жылыту қазандығын сатып алуға;
6) 3 920 мың теңге – Белоградовка ауылындағы су құбырының тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
7) 6 400,1 мың теңге – Ақжан ауылындағы скверді жайластыруға;
8) 7 852,5 мың теңге – Тимирязев ауылында ойын алаңын жайластыруға;
9) 5 932,2 мың теңге – Ақсуат ауылының көше жарықтандыру желісін ағымдағы жөндеуге;
10) 3 501,8 мың теңге – Степное ауылындағы кентішілік көшелерді жарықтандыруды ағымдағы жөндеуге;
11) 4 000 мың теңге – Дружба ауылы және Тимирязев ауылы мәдени демалыс үйлерінің жанындағы мәдени-сауықтыру орталықтарын жарақтандыруға;
12) 21 587 мың теңге – Тимирязев ауылының көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
13) 497 мың теңге – ауылдық кітапханаларды телефондандыруға және интернет желісіне қосуға;
14) 12 488 мың теңге – "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде Тимирязев ауылындағы Мәдениет үйі ғимаратын қайта жаңартуға қоса қаржыландыру;
15) 963 мың теңге – "9 мамыр – Жеңіс Күні" мерекелік күніне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге;
16) 29 238,4 мың теңге – мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыруға;
17) 123 мың теңге – протездік-ортопедиялық құралдарды сатып алуға;
18) 103 597 мың теңге – жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерінің жалақысын көтеруге;
19) 2 500 мың теңге – Ленинское ауылына кіреберісті орташа жөндеуге;
20) 2 500 мың теңге – Сулинский элеваторына кіреберісті орташа жөндеуге.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2021 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2 971,3 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"9. Учесть в районном бюджете на 2021 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 410 958,4 тысячи тенге в следующих размерах:
1) 20 967,3 тысячи тенге – на средний ремонт внутрипоселковых дорог с освещением и тротуарами в селе Тимирязево Тимирязевского района на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
2) 5 438,1 тысяча тенге – на строительство площадки водонапорных сооружений в селе Москворецкое;
3) 123 453 тысячи тенге – на реконструкцию площадок водонапорных сооружений со строительством водонапорных башен и зданий насосных по 9-ти населенным пунктам: в селах Аксуат, Белоградовка, Дзержинское, Дмитриевка, Дружба, Докучаево, Комсомольское, Ленинское, Мичурино;
4) 50 000 тысяч тенге – на строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в селе Тимирязево на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
5) 6 000 тысяч тенге – на приобретение водогрейного котла на центральную котельную села Тимирязево;
6) 3 920 тысяч тенге – на текущий ремонт разводящих сетей водопровода в селе Белоградовка;
7) 6 400,1 тысяча тенге – на обустройство сквера в селе Акжан;
8) 7 852,5 тысяч тенге – на обустройство игровых площадок в селе Тимирязево;
9) 5 932,2 тысячи тенге – на текущий ремонт сети уличного освещения села Аксуат;
10)3 501,8 тысяч тенге – на текущий ремонт освещения внутрипоселковых улиц в селе Степное;
11) 4 000 тысяч тенге – на оснащение культурно-оздоровительных центров при домах досуга культуры села Дружба и села Тимирязево;
12) 21 587 тысяч тенге – на текущий ремонт уличного освещения села Тимирязево;
13) 497 тысяч тенге – на телефонизацию и подключение к сети интернет сельских библиотек;
14) 12 488 тысяч тенге – софинансирование на реконструкцию здания Дома культуры в селе Тимирязево в рамках проекта "Ауыл- Ел бесігі";
15) 963 тысячи тенге – на выплату единовременной социальной помощи к праздничному дню "9 мая – День Победы";
16) 29 238,4 тысячи тенге – на организацию сохранения государственного жилищного фонда;
17) 123 тысячи тенге – на приобретение протезно-ортопедических средств;
18) 103 597 тысяч тенге – на повышение заработной платы государственных служащих местных исполнительных органов;
19) 2 500 тысяч тенге – на средний ремонт подъезда к селу Ленинское;
20) 2 500 тысяч тенге – на средний ремонт подъезда к Сулинскому элеватору.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 2 971,3 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

59 046
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 418
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
441
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
310
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
19 877
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
326 830,9
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 296
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
300 234,9
02
Қорғаныс
9 346,8
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9 346,8
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
3 530
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3 945,8
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 871
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
278 948
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
278 948
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 674
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
122 780
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
806
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
28 213
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
12 133
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
946
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
261
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
39 094
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

59 046
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
38 418
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
441
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
310
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
19 877
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
326 830,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
26 296
003
Капитальные расходы государственного органа
300
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
300 234,9
02
Оборона
9 346,8
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9 346,8
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3 530
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3 945,8
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 871
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
278 948
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
278 948
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
28 674
002
Программа занятости
122 780
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
806
005
Государственная адресная социальная помощь
28 213
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
12 133
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
946
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
261
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
39 094
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида