2021-2023 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Кішкенекөл ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 6-66 с шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 14 қаңтарда № 7035 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімінің 9-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 2008 жылғы 4 желтоқсандағы 75-бабына 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысыУәлиханов ауданы Кішкенекөл ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 519 268,1 мың теңге:
салықтық түсімдер – 50 121 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 180,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 468 966,8 мың теңге;
2) шығындар – 528 244,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу -0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -8 976,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 976,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8 976,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 22.07.2021 № 2-8 с (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.11.2021 № 6-11 с (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға арналған Кішкенекөл ауылдық округі бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауылдың аумағында мемлекеттік кіріс органдарында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығы;
ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
ауылдың аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
мыналардан:
тұрғылықты жері ауылдың аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері ауылдың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы:
ауылдағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте;
ауылдық округтің аумағы арқылы өтетін жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiнде;
елді мекендерден тыс жердегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте және жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiнен тыс жерде орналастырғаны үшін төлемақы.

Об утверждении бюджета Кишкенекольского сельского округа Уалихановского района на 2021-2023 годы
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 8 января 2021 года № 6-66 с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 14 января 2021 года № 7035.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 9 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Кишкенекольского сельского округа Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 519 268,1 тысяч тенге:
налоговые поступления – 50 121 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 180,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 468 966,8 тысяч тенге;
2) затраты – 528 244,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 8 976,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита)
бюджета – 8 976,3 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8 976,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 30.03.2021 № 6-4 с (вводится в действие с 01.01.2021); от 22.07.2021 № 2-8 с (вводится в действие с 01.01.2021); от 12.11.2021 № 6-11 с (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что доходы бюджета Кишкенекольского сельского округа на 2021 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуальный подоходный налог по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории села расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;
налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории села;
налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории села;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории села;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы:
на открытом пространстве за пределами помещений в селе;
в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, проходящих через территорию сельского округа;
на открытом пространстве за пределами помещений вне населенных пунктов и вне полосы отвода автомобильных дорог общего пользования.

3. Ауылдық округ бюджетінің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауылдық округтердің әкімдері әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін салатын айыппұлдар;
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
ауылдық округтің коммуналдық меншігінен (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінен) түсетін кірістер:
ауылдық округ әкімі аппаратының шешімімен құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
ауылдық округтің коммуналдық меншігіндегі (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігіндегі) заңды тұлғаларға қатысу үлестеріне кірістер;
ауылдық округтің коммуналдық меншігінің (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінің) мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
ауылдық округтің коммуналдық меншігінен (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінен) түсетін басқа да кірістер;
ауылдық округ бюджетіне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Ауылдық округ бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша негізгі капиталды сатудан ауылдық округ бюджетіне түсетін түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін.
5. Аудандық бюджеттен берілетін трансферттер ауылдық округ бюджетіне түсетін трансферттер түсімдері болып табылатыны белгіленсін.
6. Ауылдық бюджетке аудандық бюджеттен берiлетiн бюджеттік субвенциялар 90 512 мың теңге сомасында қарастырылсын.
6-1. 2021 жылға арналған ауылдық бюджетте Кішкенекөл ауылының жолдарын орташа жөндеуге Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт ескерілсін.
Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 22.07.2021 № 2-8 с (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2021 жылға арналған ауылдық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер, оның ішінде:
1) Кішкенекөл ауылындағы көшелерді жарықтандыруға ағымдағы жөндеу;
2) мемлекеттік қызметшілердің еңбекақысын көтеру;
3) Кішкенекөл ауылының жолдарын орташа жөндеуге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 22.07.2021 № 2-8 с (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.11.2021 № 6-11 с (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2021 жылға арналған ауылдық бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін, соның ішінде:
1) көшелерді жарықтандыруға;
2) елді мекенді абаттандыру үшін;
3) Кішкенекөл ауылындағы тұрғын үйлерді сумен жабдықтау жүйесіне қосуға;

3. Установить, что доходы бюджета сельского округа формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
штрафы, налагаемые акимами сельских округов за административные правонарушения;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от коммунальной собственности сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления):
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению аппарата акима сельского округа;
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в коммунальной собственности сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
доходы от аренды имущества коммунальной собственности сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
другие доходы от коммунальной собственности сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
другие неналоговые поступления в бюджет сельского округа.
4. Установить, что доходы бюджета сельского округа формируются за счет поступлений от продажи основного капитала являются деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета сельского округа.
5. Установить, что поступлениями трансфертов в бюджет сельского округа являются трансферты из районного бюджета.
6. Предусмотреть бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в сельский бюджет в сумме 90512 тысяч тенге.
6-1.Учесть в сельском бюджете на 2021 год целевой трансферт из Национального фонда Республики Казахстанна средний ремонт дорог в селе Кишкенеколь.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 22.07.2021 № 2-8 с (вводится в действие с 01.01.2021).
7. Учесть в сельском бюджете на 2021 год целевые трансферты из областного бюджета, в том числе:
1) текущий ремонт уличного освещения в селе Кишкенеколь;
2) на повышение заработной платы государственных служащих;
3) на средний ремонт дорог внутри селе Кишкенеколь.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 22.07.2021 № 2-8 с (вводится в действие с 01.01.2021); от 12.11.2021 № 6-11 с (вводится в действие с 01.01.2021).
8. Учесть в сельском бюджете на 2021 год целевые трансферты из районного бюджета в том числе:
1) на освещение улиц;
2) на благоустройство населенного пункта;
3) на подключение жилых домов к системе водоснабжения в селе Кишкенеколь;

4) автомобиль жолдарының жұмысын қамтамасыз ету.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 22.07.2021 № 2-8 с (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.11.2021 № 6-11 с (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
8-1. 4-қосымшаға сәйкес аудандық бюджетте қаржылық жылдың басында 8 976,3 мың теңге сомасында қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен шығыстар қарастырылсын.

4) на обеспечение функционирования автомобильных дорог.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 30.03.2021 № 6-4 с (вводится в действие с 01.01.2021); от 22.07.2021 № 2-8 с (вводится в действие с 01.01.2021); от 12.11.2021 № 6-11 с (вводится в действие с 01.01.2021).
8-1. Предусмотреть в сельском бюджете расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 8 976,3 тысяч тенге, согласно приложению 4.

Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 30.03.2021 № 6-4 с (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Уалиханов аудандық маслихаты
сессиясының төрағасы
К. Жантлеуов
Уәлиханов аудандық мәслихатының хатшысы Б. Кадиров
Уәлиханов аудандық мәслихатының
2021 жылғы 8 қаңтардағы

Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 30.03.2021 № 6-4 с (вводится в действие с 01.01.2021).
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии маслихата
Уалихановского района
К. Жантлеуов
Секретарь Уалихановского районного маслихата Б. Кадиров
Приложение 1 к решению
Уалихановского районного маслихата
от 8 января 2021 года