2021-2023 жылдарға арналған Шал ақын ауданы Сухорабов ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 56/14 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 14 қаңтарда № 7020 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Шал ақын ауданы Сухорабов ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 20 475 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 357 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 19 118 мың теңге;
2) шығындар – 26 575,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6100,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6100,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6100,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 21.04.2021 № 6/10 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.11.2021 № 14/11 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2021 жылға арналған Сухорабов ауылдық округі бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 52-1-бабына сәйкес, келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) ауылдың, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
2) ауылдың аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығынан;
3) мыналардан:
тұрғылықты жері ауылдың аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері ауылдың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығынан.

Об утверждении бюджета Сухорабовского сельского округа района Шал акына на 2021-2023 годы
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 8 января 2021 года № 56/14. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 14 января 2021 года № 7020.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Шал акына Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Сухорабовского сельского округа района Шал акына на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 20 475 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 357 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19 118 тысяч тенге;
2) затраты – 26 575,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6100,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 100,6 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6100,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 21.04.2021 № 6/10 (вводится в действие с 01.01.2021); от 24.11.2021 № 14/11 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что доходы бюджета Сухорабовского сельского округа на 2021 год формируются в соответствии со статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории села, сельского округа;
2) земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории села;
3) налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории села;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории села.

3. 2021 жылға арналған Сухорабов ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенция 8 800 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. 2021 жылға арналған Сухорабов ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер бекітілсін:
1) ауылдық округтегі елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
2) ауылдық округтің елді мекендеріндегі көшелерді жарықтандыруға.
5. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы
мәслихаты сессиясының төрағасы
Д. Садыков
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы
мәслихатының хатшысы
О. Амрин
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын
ауданының мәслихаты

3. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет Сухорабовского сельского округа на 2021 год в сумме 8 800 тысяч тенге.
4. Утвердить в бюджете Сухорабовского сельского округа на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на:
1) обеспечение санитарии населенных пунктов сельского округа;
2) освещение улиц в населенных пунктах сельского округа.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии маслихата района Шал акына
Северо-Казахстанской области
Д. Садыков
Секретарь маслихата района Шал акына
Северо-Казахстанской области
О. Амрин
Приложение 1
к решению маслихат
района Шал акына
Северо-Казахстанской области