Атырау қаласы мәслихатының 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 570 "2021-2023 жылдарға арналған қала бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 2021 жылғы 30 қарашадағы № 119 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 9 желтоқсанда № 25696 болып тіркелді
ШЕШТІ:
1. Атырау қаласы мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған қала бюджеті туралы" 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 570 (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4841 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін;
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 229 754 221 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 205 220 178 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 559 816 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 092 330 мың теңге;
трансферттер түсімі – 12 881 897 мың теңге;
2) шығындар – 231 337 851 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 583 630 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 583 630 мың теңге;
қарыздар түсімі – 10 080 477 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 836 860 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 340 013 мың теңге.
2-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"2. Атырау қаласы бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2021 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығы – 50 %;
әлеуметтік салық бойынша – 70 %".
6-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"6. 2021 жылға жергілікті атқарушы органның резерві – 706 424 мың теңге сомасында бекітілсін".
7-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"7. 2021 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға – 0 мың теңге бюджетік кредиттер көзделгені ескерілсін".
8-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"8. 2021 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:

О внесении изменений в решение маслихата города Атырау от 15 декабря 2020 года № 570 "О бюджете города на 2021-2023 годы"
Решение Атырауского городского маслихата Атырауской области от 30 ноября 2021 года № 119. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 декабря 2021 года № 25696
РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Атырау "О бюджете города на 2021-2023 годы" от 15 декабря 2020 года № 570 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4841) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 229 754 221 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 205 220 178 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 559 816 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 092 330 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 881 897 тысяч тенге;
2) затраты – 231 337 851 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 583 630 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 583 630 тысяч тенге:
поступление займов – 10 080 477 тысяч тенге;
погашение займов – 8 836 860 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 340 013 тысяч тенге.
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить на 2021 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджет города Атырау в следующих объемах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, необлагаемых у источника выплаты – 50%;
по социальному налогу – 70%".
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2021 год в сумме – 706 424 тысяч тенге".
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть, в городском бюджете на 2021 год предусмотрены из республиканского бюджета бюджетные кредиты местным исполнительным органам в сумме – 0 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов".
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть, в городском бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих объемах:

мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне – 189 321 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 17 155 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 33 238 мың теңге;
жастар тәжірибесіне – 99 178 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды іске асрыу үшін мемлекеттік гранттарды ұсынуға – 148 767 мың теңге;

189 321 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
17 155 тысяч тенге - на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
33 238 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
99 178 тысяч тенге – на молодежную практику;
148 767 тысяч тенге – на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей;

мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 51 872 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Атырау қаласының Мәслихат
хатшысы
К. Джаумбаев

51 872 тысяч тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений";
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Секретарь Маслихата
города Атырау
К. Джаумбаев