Исатай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 354-VI "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2021 жылғы 29 наурыздағы № 13-VIІ шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 8 сәуірде № 4917 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігінің 2021-2023 жылдарға арналған аудан бюджетін нақтылау туралы ұсынысын қарап, Исатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Исатай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 354-VI "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4858 санымен тіркелген, 2021 жылғы 6 қаңтар Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақтың:
1) тармақшасында:
"9 174 494" сандар "9 260 310" сандармен ауыстырылсын;
"3 715 186" сандар "3 724 301" сандармен ауыстырылсын;
"5 419 492" сандар "5 496 193" сандармен ауыстырылсын.
2) тармақшасында:
"9 174 494" сандар "9 407 598" сандармен ауыстырылсын.
5) тармақшасында:
"-21 877" сандар "- 169 165" сандармен ауыстырылсын.
6) тармақшасында:
"21 877" сандар "169 165" сандармен ауыстырылсын;
"бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары" деген жолдағы "0" деген саны "147 288" деген сандармен ауыстырылсын.
2-тармақта:
"корпоративтік табыс салығы бойынша – 30%;" деген абзацтан кейін келесі мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 100%;".
Келесі мазмұндағы 10, 11,12, 13 тармақтармен толықтырылсын:
"10.2021 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен 1 686 862 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы даму транс"ферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
"Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 1 026 380 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша ісшараларды іске асыруға – 660 482 мың теңге.
11. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен әкімшілік мемлекеттік қызметкерлер үшін еңбек ақы төлеудің пилоттық режимдегі жаңа жүйесін енгізуге және мемлекеттік саяси қызметшілердің еңбек ақыларын өсіруге – 269 219 мың теңге сомасында нысаналы трансферт көзделгені ескерілсін.

О внесении изменений и дополнений в решение Исатайского районного маслихата от 23 декабря 2020 года № 354-VI "О районном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 29 марта 2021 года № 13-VIІ. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 8 апреля 2021 года № 4917
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложение акимата района об уточнении районного бюджета на 2021-2023 годы, Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Исатайского районного маслихата от 23 декабря 2020 года № 354-VI "О районном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4858, опубликовано 6 января 2021 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
цифры "9 174 494" заменить цифрами "9 260 310";
цифры "3 715 186" заменить цифрами "3 724 301";
цифры "5 419 492" заменить цифрами "5 496 193".
в подпункте 2):
цифры "9 174 494" заменить цифрами "9 407 598".
в подпункте 5):
цифры "-21 877" заменить цифрами "- 169 165".
в подпункте 6):
цифры "21 877" заменить цифрами "169 165";
в строке "используемые остатки бюджетных средств цифру" "0" заменить цифрами "147 288";
в пункте 2:
после абзаца "по корпоративному подоходному налогу 30%" дополнить абзацем следующего содержания:
"по индивидуальному подоходному налогу с доходов, необлагаемых у источника выплаты – 100%".
дополнить пунктами 10, 11, 12, 13 следующего содержания:
"10. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 1 686 862 тысяч тенге за счет Национального фонда Республики Казахстан, в том числе:
1 026 380 тысяч тенге - на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда, в рамках программы жилищного строительства "Нұрлы жер";
660 482 тысяч тенге - на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
11. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета в сумме 269 219 тысяч тенге для внедрения новой системы оплаты труда в пилотном режиме для административных государственных служащих и повышения заработной платы политических государственных служащих.

12. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен келесі көлемдерде нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 15 103 мың теңге;
тұрғын үй құрлысының инженерлік инфрақұрылымның құрылымына және жобалау-сметалық құжаттамасын жасақтауға – 4 113 мың теңге;
тұрғын үй құрылысына - 823 154 мың теңге;
спорт объектілерін дамытуға - 119 782 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға - 653 351мың теңге.
13. 2021 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне келесі көлемдерде трансферттер беру белгіленсін:
ауылдық округ әкімі аппараттарын ағымдағы ұстау және материалдық -техникалық жарақтандыруға – 13 792 мың теңге;

12. Учесть, что в районном бюджета на 2021 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета в следующих объемах:
15 103 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
4 113 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации и строительство инженерно - коммуникационной инфраструктуры для жилищного строительства;
823 154 тысяч тенге - на строительство жилья;
119 782 тысяч тенге - на развитие объектов спорта;
653 351 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры.
13. Установить на 2021 год объемы трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в следующих объемах:
13 792 тысяч тенге - на текущее содержание и материально-техническое оснащение аппаратов акима сельского округа;

суару каналдарын суландыруға- 21 133 мың теңге;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 5 963 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға – 350 мың теңге."
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешімнің орындалысын бақылау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (Н. Мусин) жүктелсін.

21 133 тысяч тенге – на обводнение оросительных каналов;
5 963 тысяч тенге – на освещение улиц населенных пунктов;
350 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов.
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (Н. Мусин) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграрии и экологии.

24 576
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
24 576
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
278 344
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
151 572
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
126 772
02
Қаржылық қызмет
3 116
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3 116
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
616
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2 500
09
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
251 353
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
51 227
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 094
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
21 133
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
68 558
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 409
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
12 149
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
57 761
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 761
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
36 917
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 917
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
36 890
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 890
2
Қорғаныс
17 642
01
Әскери мұқтаждар
13 642
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
13 642
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
13 642
02
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
4 000
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4 000
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою

24 576
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
24 576
122
Аппарат акима района (города областного значения)
278 344
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
151 572
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
126 772
02
Финансовая деятельность
3 116
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3 116
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
616
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2 500
09
Прочие государственные услуги общего характера
251 353
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
51 227
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
30 094
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
21 133
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
68 558
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
56 409
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
12 149
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
57 761
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
57 761
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительство района (города областного значения)
36 917
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
36 917
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
36 890
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
36 890
2
Оборона
17 642
01
Военные нужды
13 642
122
Аппарат акима района (города областного значения)
13 642
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
13 642
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
4 000
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4 000
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)

2 000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2 000
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 963
09
Қоғамдық, тәртіп және қауіпсіздік саласындағы баска да қызметтер
1 963
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 963
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
1 963
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
637 809
01
Әлеуметтiк қамсыздандыру
118 419
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
118 419
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
118 419
02
Әлеуметтiк көмек
461 015
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
461 015
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
256 752
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6 400
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 200
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 818
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
49 544
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
46 617
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
51 774
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсетілетін тіл маманының қызметтерін ұсыну
15 004
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
31 906
09
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
58 375
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
14 850
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
14 850
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
43 525
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 145
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

2 000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2 000
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 963
09
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
1 963
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 963
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 963
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
637 809
01
Социальное обеспечение
118 419
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
118 419
010
Государственная адресная социальная помощь
118 419
02
Социальная помощь
461 015
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
461 015
004
Программа занятости
256 752
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6 400
007
Оказание жилищной помощи
1 200
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 818
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
49 544
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
46 617
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
51 774
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
15 004
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
31 906
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
58 375
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
14 850
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
14 850
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
43 525
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 145
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан