2022-2024 жылдарға арналған Индер ауданының бюджетін бекіту туралы
Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 77-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 30 желтоқсанда № 26256 болып тіркелді
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 8 тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігімен ұсынылған 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет жобасын қарап, VІІ шақырылған Индер аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиiсiнше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2022 жылға келесідей көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 10 617 166 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 395 695 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20 412 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 500 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 9 195 559 мың теңге;
2) шығындар – 11 311 711 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 7 624 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 36 756 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 29 132 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -702 169 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 702 169 мың теңге:
қарыздар түсімі – 301 134 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 29 132 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 430 167 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 13.12.2022 № 157-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. Аудан бюджетінде жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
әлеуметтік салық бойынша – 50%.

Об утверждении бюджета Индерского района на 2022-2024 годы
Решение Индерского районного маслихата Атырауской области от 24 декабря 2021 года № 77-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2021 года № 26256
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проект районного бюджета на 2022-2024 годы, Индерский районный маслихат VІI созыва сессии РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 617 166 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 395 695 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 20 412 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 195 559 тысяч тенге;
2) затраты – 11 311 711 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 624 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 36 756 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 29 132 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -702 169 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 702 169 тысяч тенге:
поступление займов – 301 134 тысяч тенге;
погашение займов – 29 132 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 430 167 тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Индерского районного маслихата Атырауской области от 13.12.2022 № 157-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить на 2022 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в районном бюджете в следующих объемах:
по социальному налогу – 50%.

3. Облыстық бюджеттен аудан бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2022 жылға 4 581 358 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
4. 2022 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 5 800 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 13.12.2022 № 157-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).
5. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға 36 756 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер көзделгенi ескерiлсiн.

3. Предусмотреть на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты, в сумме 4 581 358 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2022 год в сумме 5 800 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Индерского районного маслихата Атырауской области от 13.12.2022 № 157-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены бюджетные кредиты местным исполнительным органам в сумме 36 756 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.

6. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 1968 424 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері көзделгенi ескерілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 13.12.2022 № 157-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).
7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 2826 899 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері көзделгенi ескерілсін.

6. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты и целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 1 968 424 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Индерского районного маслихата Атырауской области от 13.12.2022 № 157-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
7. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты и целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 2 826 899 тысяч тенге.

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 13.12.2022 № 157-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).
8. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Мәслихат хатшысы Б. Сапаров
Индер аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 77-VII шешіміне 1 қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 13.12.2022 № 157-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
АТАУЫ
2
3
4
5
Түсімдер

Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Индерского районного маслихата Атырауской области от 13.12.2022 № 157-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Б. Сапаров
Приложение 1 к решению Индерского районного маслихата от 24 декабря 2021 года № 77-VII
Районный бюджет на 2022 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Индерского районного маслихата Атырауской области от 13.12.2022 № 157-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
2
3
4
5
Доходы

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
164 012
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 819
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
127
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
108 066
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
52 995
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
52 995
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
25 961
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 253
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
708
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
922 171
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 895
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
857
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
849 419
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
21 755
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 255
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
69 762
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 692
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 615
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
26 455
02
Қорғаныс
8 983
1
Әскери мұқтаждар
7 430
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7 430
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 430
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
1 553
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1 553
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
771
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
164 012
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
55 819
015
Капитальные расходы государственного органа
127
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
108 066
467
Отдел строительства района (города областного значения)
52 995
040
Развитие объектов государственных органов
52 995
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
25 961
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне(города областного значения)
25 253
003
Капитальные расходы государственного органа
708
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
922 171
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
71 895
013
Капитальные расходы государственного органа
857
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
849 419
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
21 755
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
21 255
003
Капитальные расходы государственного органа
500
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
69 762
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
41 692
003
Капитальные расходы государственного органа
1 615
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
26 455
02
Оборона
8 983
1
Военные нужды
7 430
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7 430
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 430
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
1 553
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1 553
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
771
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы