Құрманғазы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № 587-VІ "2021-2023 жылдарға арналған ауданның бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 12 шілдедегі № 49-VІI шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 19 шілдеде № 23583 болып тіркелді
Құрманғазы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Құрманғазы аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған ауданның бюджетін бекіту туралы" 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № 587-VІ (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4843 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 625 667 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 141 907 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 38 100 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 41 500 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 11 404 160 мың теңге;
2) шығындар – 14 744 731 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 17 262 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 39 380 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 22 118 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 136 326 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 136 326 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 39 380 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 22 118 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 119 064 мың теңге."
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2021 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне келесі көлемдерде трансферттер беру белгіленсін:
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге 32 219 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарына тұрғын үй сатып алуға 70 000 мың теңге;
елді мекендердің сумен жабдықтау жүйесінің жұмысын қамтамасыз етуге 128 252 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізуге 146 070 мың теңге."
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2021 жылға жергілікті атқарушы органның резерві 61 966 мың теңге сомасында бекітілсін."
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Курмангазинского районного маслихата от 21 декабря 2020 года № 587-VІ "Об утверждении районного бюджета на 2021-2023 годы"
Решение Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 12 июля 2021 года № 49-VІI. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 июля 2021 года № 23583
Курмангазинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Курмангазинского районного маслихата "Об утверждении районного бюджета на 2021-2023 годы" от 21 декабря 2020 года № 587-VІ (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4843) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 625 667 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 141 907 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 38 100 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 41 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 404 160 тысяч тенге;
2) затраты – 14 744 731 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 17 262 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 39 380 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 22 118 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -136 326 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 136 326 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 39 380 тысяч тенге;
погашение займов – 22 118 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 119 064 тысяч тенге.".
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Установить на 2021 год объемы трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в следующих объемах:
32 219 тысяч тенге на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
70 000 тысяч тенге на приобретение жилья отдельным категориям граждан;
128 252 тысяч тенге на обеспечение функционирования системы водоснабжения населенных пунктов;
146 070 тысяч тенге на проведение работ по подготовке к зимнему периоду."
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2021 год в сумме 61 966 тысяч тенге."
пункт 8 изложить в новой редакции:

"8. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен келесі көлемдерде нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін:
азаматтардың жекелеген санаттарына тұрғын үй сатып алуға 75 000 мың теңге;
елді мекендердің сумен жабдықтау жүйесінің жұмысын қамтамасыз етуге 128 252 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге 75 090 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізуге 146 650 мың теңге;
жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға 25 000 мың теңге."
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен келесі көлемдерде нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 414 647 мың теңге;
инженерлік инфрақұрылымның құрылысына 86 000 мың теңге;
тұрғын үй құрылысына 71 524 мың теңге;
мәдениет объектілерін дамытуға 106 818 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға 658 686 мың теңге."
14-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан келесі көлемдерде нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
"Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға 791 825 мың теңге;
"Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы" шеңберінде ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 279 822 мың теңге;

"8. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих объемах:
75 000 тысяч тенге на приобретение жилья отдельным категориям граждан;
128 252 тысяч тенге на обеспечение функционирования системы водоснабжения населенных пунктов;
75 090 тысяч тенге на оказание социальной помощи отдельным категориям граждан;
146 650 тысяч тенге на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
25 000 тысяч тенге на субсидирование пассажирских перевозок."
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Учесть, что в районном бюджета на 2021 год предусмотрены целевые трансферты развития из областного бюджета в следующих объемах:
414 647 тысяч тенге на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
86 000 тысяч тенге на строительство инженерной инфраструктуры;
71 524 тысяч тенге на строительство жилья;
106 818 тысяч тенге на развитие объектов культуры;
658 686 тысяч тенге на развитие транспортной инфраструктуры."
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые трансферты развития из Национального фонда Республики Казахстан в следующих объемах:
791 825 тысяч тенге на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда, в рамках программы жилищного строительства "Нұрлы жер";
279 822 тысяч тенге на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках "Программы развития регионов до 2020 года";

"Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға 725 558 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға 375 000 мың теңге."
келесі мазмұндағы 16 және 17 тармақтармен толықтырылсын:
"16. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан мемлекеттік ұйымдардың стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге 61 917 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферт көзделгені ескерілсін.

725 558 тысяч тенге на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
375 000 тысяч тенге на развитие транспортной инфраструктуры."
дополнить пунктами 16 и 17 следующего содержания:
"16. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены текущие целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 61 917 тысяч тенге на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения.

17. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті атқарушы органдардың қарызын өтеу және борышына қызмет көрсету үшін 22 201 мың теңге көзделгені ескерілсін."
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат хатшысы Б. Жугинисов
Құрманғазы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 12 шілдедегі № 49-VІІ шешіміне қосымша

17. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрено 22 201 тысяча тенге для погашения и обслуживания долга местных исполнительных органов."
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Секретарь районного маслихата Б. Жугинисов
Приложение к решению Курмангазинского районного маслихата от 12 июля 2021 года № 49-VІІ