Құрманғазы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № 587-VІ "2021-2023 жылдарға арналған ауданның бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 11 қазандағы № 70-VII шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 20 қазанда № 24824 болып тіркелді
Құрманғазы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Құрманғазы аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған ауданның бюджетін бекіту туралы" 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № 587-VІ (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4843 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 472 556 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 135 643 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 25 807 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 60 057 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 11 251 049 мың теңге;
2) шығындар – 14 591 620 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 17 262 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 39 380 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 22 118 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 136 326 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 136 326 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 39 380 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 22 118 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 119 064 мың теңге."
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Аудан бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
корпоративтік табыс салығы - 30%;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы - 100%;
әлеуметтік салық - 75%."
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2021 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне келесі көлемдерде трансферттер беру белгіленсін:
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге 31 660 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарына тұрғын үй сатып алуға 40 000 мың теңге;

О внесении изменений в решение Курмангазинского районного маслихата от 21 декабря 2020 года № 587-VІ "Об утверждении районного бюджета на 2021-2023 годы"
Решение Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 11 октября 2021 года № 70-VII. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 20 октября 2021 года № 24824
Курмангазинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Курмангазинского районного маслихата "Об утверждении районного бюджета на 2021-2023 годы" от 21 декабря 2020 года № 587-VІ (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4843) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 472 556 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 135 643 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 25 807 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 60 057 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 251 049 тысяч тенге;
2) затраты – 14 591 620 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 17 262 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 39 380 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 22 118 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 136 326 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 136 326 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 39 380 тысяч тенге;
погашение займов – 22 118 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 119 064 тысячи тенге."
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить на 2021 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджет района в следующих объемах:
корпоративный подоходный налог – 30%;
индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100%;
социальный налог – 75%."
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Установить на 2021 год объемы трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в следующих объемах:
31 660 тысяч тенге на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
40 000 тысяч тенге на приобретение жилья отдельным категориям граждан;

елді мекендердің сумен жабдықтау жүйесінің жұмысын қамтамасыз етуге 128 252 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізуге 145 570 мың теңге;
мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға, материалдық-техникалық жарақтандыруға және күрделі жөндеуге 35 939 мың теңге."
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен келесі көлемдерде ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 175 732 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға 28 010 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға 141 167 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге 19 758 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге 68 180 мың теңге."
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен келесі көлемдерде нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін:
азаматтардың жекелеген санаттарына тұрғын үй сатып алуға 75 000 мың теңге;
елді мекендердің сумен жабдықтау жүйесінің жұмысын қамтамасыз етуге 128 252 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге 75 840 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізуге 146 650 мың теңге;
жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға 25 000 мың теңге;
мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға, материалдық-техникалық жарақтандыруға және күрделі жөндеуге 35 939 мың теңге."
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен келесі көлемдерде нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 414 647 мың теңге;
инженерлік инфрақұрылымның құрылысына 86 000 мың теңге;
тұрғын үй құрылысына 71 524 мың теңге;
мәдениет объектілерін дамытуға 106 818 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға 517 164 мың теңге;

128 252 тысячи тенге на обеспечение функционирования системы водоснабжения населенных пунктов;
145 570 тысяч тенге на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
35 939 тысяч тенге на текущее содержание, материально-техническое оснащение и капитальный ремонт учреждений культуры."
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены текущие целевые трансферты из республиканского бюджета в следующих объемах:
175 732 тысячи тенге на выплату государственной адресной социальной помощи;
28 010 тысяч тенге на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
141 167 тысяч тенге на развитие рынка труда;
19 758 тысяч тенге на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
68 180 тысяч тенге на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений."
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих объемах:
75 000 тысяч тенге на приобретение жилья отдельным категориям граждан;
128 252 тысячи тенге на обеспечение функционирования системы водоснабжения населенных пунктов;
75 840 тысяч тенге на оказание социальной помощи отдельным категориям граждан;
146 650 тысяч тенге на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
25 000 тысяч тенге на субсидирование пассажирских перевозок;
35 939 тысяч тенге на текущее содержание, материально-техническое оснащение и капитальный ремонт учреждений культуры."
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые трансферты развития из областного бюджета в следующих объемах:
414 647 тысяч тенге на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
86 000 тысяч тенге на строительство инженерной инфраструктуры;
71 524 тысячи тенге на строительство жилья;
106 818 тысяч тенге на развитие объектов культуры;
517 164 тысяч тенге на развитие транспортной инфраструктуры;

"Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға 28 080 мың теңге."
16-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"16. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан мемлекеттік ұйымдардың стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге 63 002 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферт көзделгені ескерілсін."
17-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

28 080 тысяч тенге на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"."
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены текущие целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 63 002 тысячи тенге на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения."
пункт 17 изложить в новой редакции:

"17. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті атқарушы органдардың қарызын өтеу және борышына қызмет көрсету үшін 24 106 мың теңге көзделгені ескерілсін."
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат хатшысы Б. Жугинисов
Құрманғазы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 11 қазандағы № 70-VII шешіміне қосымша

"17. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрено 24 106 тысяч тенге для погашения и обслуживания долга местных исполнительных органов."
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Секретарь районного маслихата Б. Жугинисов
Приложение к решению Курмангазинского районного маслихата от 11 октября 2021 года № 70-VII