Аудандық мәслихаттың 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № 587-VІ "2021-2023 жылдарға арналған ауданның бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 10 желтоқсандағы № 89-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 20 желтоқсанда № 25835 болып тіркелді
Құрманғазы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Құрманғазы аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған ауданның бюджетін бекіту туралы" 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № 587-VІ (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4843 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 056 203 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 188 090 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 36 222 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 68 154 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 10 763 737 мың теңге;
2) шығындар – 14 175 267 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 21 532 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 43 755 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 22 223 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 140 596 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 140 596 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 43 755 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 22 223 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 119 064 мың теңге."
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Аудан бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
корпоративтік табыс салығы - 100%;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы - 100%;
әлеуметтік салық - 100%."
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2021 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне келесі көлемдерде трансферттер беру белгіленсін:
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге 31 301 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарына тұрғын үй сатып алуға 40 000 мың теңге;

О внесении изменений в решение районного маслихата от 21 декабря 2020 года № 587-VІ "Об утверждении районного бюджета на 2021-2023 годы"
Решение Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 10 декабря 2021 года № 89-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 декабря 2021 года № 25835
Курмангазинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Курмангазинского районного маслихата "Об утверждении районного бюджета на 2021-2023 годы" от 21 декабря 2020 года № 587-VІ (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4843) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 056 203 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 188 090 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 36 222 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 68 154 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 763 737 тысяч тенге;
2) затраты – 14 175 267 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 21 532 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 43 755 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 22 223 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 140 596 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 140 596 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 43 755 тысяч тенге;
погашение займов – 22 223 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 119 064 тысяч тенге."
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить на 2021 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджет района в следующих объемах:
корпоративный подоходный налог – 100%;
индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100%;
социальный налог – 100%."
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Установить на 2021 год объемы трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в следующих объемах:
31 301 тысяч тенге на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
40 000 тысяч тенге на приобретение жилья отдельным категориям граждан;

елді мекендердің сумен жабдықтау жүйесінің жұмысын қамтамасыз етуге 13 266 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізуге 110 063 мың теңге;
мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға, материалдық-техникалық жарақтандыруға және күрделі жөндеуге 35 939 мың теңге."
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2021 жылға жергілікті атқарушы органның резерві 38 030 мың теңге сомасында бекітілсін."
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен келесі көлемдерде ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 103 392 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға 19 258 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға 141 167 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге 15 104 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге 67 821 мың теңге."
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен келесі көлемдерде нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін:
азаматтардың жекелеген санаттарына тұрғын үй сатып алуға 52 277 мың теңге;
елді мекендердің сумен жабдықтау жүйесінің жұмысын қамтамасыз етуге 13 266 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге 75 840 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізуге 111 433 мың теңге;
жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға 25 000 мың теңге;
мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға, материалдық-техникалық жарақтандыруға және күрделі жөндеуге 35 939 мың теңге."
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен жергілікті атқарушы органдарға мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 43 755 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін."
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен келесі көлемдерде нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 323 325 мың теңге;
инженерлік инфрақұрылымның құрылысына 41 554 мың теңге;
тұрғын үй құрылысына 71 524 мың теңге;
мәдениет объектілерін дамытуға 34 824 мың теңге;

13 266 тысяч тенге на обеспечение функционирования системы водоснабжения населенных пунктов;
110 063 тысяч тенге на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
35 939 тысяч тенге на текущее содержание, материально-техническое оснащение и капитальный ремонт учреждений культуры."
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2021 год в сумме 38 030 тысяч тенге."
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены текущие целевые трансферты из республиканского бюджета в следующих объемах:
103 392 тысяч тенге на выплату государственной адресной социальной помощи;
19 258 тысяч тенге на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
141 167 тысяч тенге на развитие рынка труда;
15 104 тысяч тенге на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
67 821 тысяч тенге на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений."
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих объемах:
52 277 тысяч тенге на приобретение жилья отдельным категориям граждан;
13 266 тысяч тенге на обеспечение функционирования системы водоснабжения населенных пунктов;
75 840 тысяч тенге на оказание социальной помощи отдельным категориям граждан;
111 433 тысяч тенге на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
25 000 тысяч тенге на субсидирование пассажирских перевозок;
35 939 тысяч тенге на текущее содержание, материально-техническое оснащение и капитальный ремонт учреждений культуры."
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены из республиканского бюджета бюджетные кредиты местным исполнительным органам в сумме 43 755 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов."
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые трансферты развития из областного бюджета в следующих объемах:
323 325 тысяч тенге на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
41 554 тысяч тенге на строительство инженерной инфраструктуры;
71 524 тысяч тенге на строительство жилья;
34 824 тысяч тенге на развитие объектов культуры;

көлік инфрақұрылымын дамытуға 502 645 мың теңге;
"Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға 28 080 мың теңге."
17-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"17. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті атқарушы органдардың қарызын өтеу және борышына қызмет көрсету үшін 28 979 мың теңге көзделгені ескерілсін."
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.

502 645 тысяч тенге на развитие транспортной инфраструктуры;
28 080 тысяч тенге на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"."
пункт 17 изложить в новой редакции:
"17. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрено 28 979 тысяч тенге для погашения и обслуживания долга местных исполнительных органов."
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

3. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат хатшысы Б. Жугинисов
Құрманғазы аудандық
мәслихатының 2021 жылғы 10
желтоқсандағы № 89-VII
шешіміне қосымша
Аудандық мәслихаттың 2020
жылғы 21 желтоқсандағы №
587-VI шешіміне 1 қосымша
2021 жылға арналған аудан бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І. Кірістер
14 056 203
1
Салықтық түсімдер
3 188 090
01
Табыс салығы

3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Секретарь районного маслихата Б. Жугинисов
Приложение к решению
Курмангазинского районного
маслихата от 10 декабря 2021
года № 89-VII
Приложение 1 к решению
районного маслихата № 587-VІ
от 21 декабря 2020 года
Районный бюджет на 2021 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы
14 056 203
1
Налоговые поступления
3 188 090
01
Подоходный налог