Арыс қалалық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 57/404-VI "2021-2023 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 2021 жылғы 27 сәуірдегі № 6/26-VІІ шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2021 жылғы 30 сәуірде № 6181 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабының 5-тармағына, 106 бабының 4 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық маслихатының 2021 жылғы 21 сәуірдегі № 5/43-VII "Түркістан облыстық маслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы 54/557-VI "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6175 тіркелген шешіміне сәйкес, Арыс қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Арыс қалалық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 57/404-VI "2021-2023 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5997 тіркелген, 2021 жылғы 8 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Арыс қаласының 2021-2023 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 15 359 653 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 2 273 811 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 21 121 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 47 974 мың теңге;
трансферттер түсiмi –13 016 747 мың теңге;
2) шығындар – 15 362 973 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 15 460 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 21 878 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 418 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 18 782 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 18 782 мың теңге:
қарыздар түсімі – 21 878 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 418 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 322.".
Көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редақцияда жазылсын.
2. "Арыс қалалық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:

О внесении изменений в решение маслихата города Арыс от 24 декабря 2020 года № 57/404-VІ "О городском бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Арысского городского маслихата Туркестанской области от 27 апреля 2021 года № 6/26-VІІ. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 30 апреля 2021 года № 6181. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 5 статьи 109, пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 21 апреля 2021 года за № 5/43-VII "О внесении изменений в решение Туркестанского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 54/557-VI "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6175, маслихат города Арыс РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Арыс от 24 декабря 2020 года № 57/404-VІ "О городском бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5997, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 8 января 2021 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Арыс на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 359 653 тысяч тенге:
налоговые поступления –2 273 811 тысяч тенге;
неналоговые поступления –21 121 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 47 974 тысяч тенге;
поступления трансфертов –13 016 747 тысяч тенге;
2) затраты –15 362 973 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 15 460 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 21 878 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 418 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -18 782 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 18 782 тысяч тенге:
поступление займов – 21 878 тысяч тенге;
погашение займов – 6 418 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 3 322.".
Приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат маслихата города Арыс" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:

1) осы шешімді "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Арыс қалалық мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Арыс қалалық мәслихат аппаратының басшысы М.Сыдыховқа жүктелсін.
4. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат сессиясының төрағасы Е. Медетбеков
Арыс қалалық маслихат хатшысы А. Байтанаев
Арыс қалалық мәслихатының

1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата города Арыс после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на руководителя аппарата маслихата города Арыс М.Сыдыхова.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии городского маслихата Е. Медетбеков
Секретарь Арысского городского маслихата А. Байтанаев
Приложение к решению
маслихата города Арыс

15683
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
15683
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1650872
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
505356
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
505356
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
505356
2
Әлеуметтiк көмек
975761
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
972661
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
501872
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
15168
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
27520
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
89494
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2924
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
165288
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
101295
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
69100
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3100
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік көмек
3100
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
169755
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
159755
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43790
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2000
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
7300
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
105969
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
696
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

15683
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
15683
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1650872
1
Социальное обеспечение
505356
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
505356
005
Государственная адресная социальная помощь
505356
2
Социальная помощь
975761
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
972661
002
Программа занятости
501872
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
15168
006
Оказание жилищной помощи
27520
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
89494
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2924
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
165288
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
101295
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
69100
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3100
068
социальная помощь отдельным категориям граждан на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
3100
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
169755
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
159755
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
43790
021
Капитальные расходы государственного органа
2000
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
7300
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
105969
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
696
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
10000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1
Мәдениет саласындағы қызмет
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
011
Мәдениет объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
1
Отын және энергетика
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
1
Ауыл шаруашылығы
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
028
Развитие коммунального хозяйства
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1
Деятельность в области культуры
467
Отдел строительства района (города областного значения)
011
Развития объектов культуры
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
1
топливо и энергетика
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения
019
развитие теплоэнергетической системы
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
036
Развитие газотранспортной системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
1
Сельское хозяйство
467
Отдел строительства района (города областного значения)
010
Развитие объектов сельского хозяйства