Түркістан қалалық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 71/338-VІ "2021-2023 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 2021 жылғы 12 шілдедегі № 9/43-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 14 шілдеде № 23530 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Түркістан қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2021-2023 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Түркістан қалалық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 71/338-VІ (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5987 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. Түркістан қаласының 2021-2023 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 95 584 109 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 13 298 758 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 465 711 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15 256 300 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 66 563 340 мың теңге;
2) шығындар – 114 334 713 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 24 870 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 24 870 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – -18 775 474 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 18 775 474 мың теңге:
қарыздар түсімі – 30 901 840 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13 828 000 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 701 634 мың теңге.";
2-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"2. 2021 жылға корпоративтік табыс, жеке табыс салықтар және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 73,7 пайыз, облыстық бюджетке 26,3 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 78,4 пайыз, облыстық бюджетке 21,6 пайыз;

О внесении изменений в решение Туркестанского городского маслихата от 23 декабря 2020 года № 71/338-VІ "О городском бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 12 июля 2021 года № 9/43-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 июля 2021 года № 23530. Прекращено действие в связи с истечением срока
Туркестанский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Туркестанского городского маслихата "О городском бюджете на 2021-2023 годы" от 23 декабря 2020 года № 71/338-VІ (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5987) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Туркестан на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 95 584 109 тысяч тенге:
налоговые поступления – 13 298 758 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 465 711 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15 256 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 66 563 340 тысяч тенге;
2) затраты – 114 334 713 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 24 870 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 24 870 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – -18 775 474 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 18 775 474 тысяч тенге:
поступление займов – 30 901 840 тысяч тенге;
погашение займов – 13 828 000 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 701 634 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Установить на 2021 год нормативы распределения общей суммы поступлений корпоративного подоходного, индивидуального подоходного налога и социального налога:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 73,7 процентов, в областной бюджет 26,3 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, в городской бюджет – 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 78,4 процентов, в областной бюджет 21,6 процентов;

әлеуметтік салық бойынша қалалық бюджетке 75,8 пайыз, облыстық бюджетке 24,2 пайыз болып белгіленсін.".
Көрсетілген шешімнің 1, 2, 3 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Түркістан қалалық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімнің Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;

по социальному налогу в городской бюджет 75,8 процентов, в областной бюджет 24,2 процентов.".
Приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Туркестанского городского маслихата" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Түркістан қалалық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат хатшысы М. Тангатаров
Түркістан қалалық мәслихатының
2021 жылғы 12 шілдедегі
№ 9/43-VIІ шешіміне 1 қосымша
Түркістан қалалық мәслихатының
2020 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 71/338-VI шешіміне 1 қосымша
2021 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты
Сыныбы Атауы
Кіші сыныбы
мың теңге

2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Туркестанского городского маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Секретарь городского маслихата М. Тангатаров
Приложение 1 к решению
Туркестанского городского
маслихата от 12 июля
2021 года № 9/43-VII
Приложение 1 к решению
Туркестанского городского
маслихата от 23 декабря
2020 года № 71/338-VI
Городской бюджет на 2021 год
Категория
тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс

607 326
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
141 524
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
35 000
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
35 000
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
20 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
20 000
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
189 205
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
189 205
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 958
011
Жәрдемақыларды басқа да әлеуметтік төлемдерді, есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
40 963
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
5 035
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
78 249
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
79 429 073
1
Тұрғын үй шаруашылығы
56 592 415
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
942 238
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
942 238
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
50 123 631
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
45 857 013
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
4 266 618
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
0
813
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) инфрақұрылым және коммуникациялар бөлімі
5 464 020
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық шаруашылық, инфрақұрылым және коммуникациялар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
311 926
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
90 810
004
Мемлекеттік қажеттіліктер үшін жер учаскелерін алып қою, оның ішінде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлікті иеліктен айыру
2 728 189
007
Авариялық және ескiрген тұрғын үйлердi бұзу
456 600
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
5 097
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 870 038
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу

607 326
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
141 524
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
35 000
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
35 000
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
20 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
20 000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
189 205
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
189 205
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
64 958
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
40 963
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
5 035
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
78 249
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
79 429 073
1
Жилищное хозяйство
56 592 415
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
942 238
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
942 238
467
Отдел строительства района (города областного значения)
50 123 631
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
45 857 013
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4 266 618
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
0
813
Отдел инфраструктуры и коммуникаций района (города областного значения)
5 464 020
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области коммунального хозяйства, инфраструктуры и коммуникаций
311 926
003
Капитальные расходы государственного органа
90 810
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
2 728 189
007
Снос аварийного и ветхого жилья
456 600
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5 097
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 870 038
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан