2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 14/76-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 28 желтоқсанда № 26139 болып тiркелдi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Түркістан қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Түркістан қаласының 2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 132 646 095 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 13 781 795 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 502 733 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 38 410 125 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 79 951 442 мың теңге;
2) шығындар – 95 651 984 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 977 534 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 977 534 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – 36 016 577 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – - 36 016 577 мың теңге:
қарыздар түсімі – 955 364 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 37 303 993 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 332 052 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 23.12.2022 № 24/231-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға корпоративтік табыс, жеке табыс салықтар және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 69,2 пайыз, облыстық бюджетке 30,8 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 50,0 пайыз, облыстық бюджетке 50,0 пайыз;

О городском бюджете на 2022-2024 годы
Решение Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2021 года № 14/76-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2021 года № 26139
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2022.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Туркестанский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Туркестан на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 132 646 095 тысяч тенге:
налоговые поступления – 13 781 795 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 502 733 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 38 410 125 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 79 951 442 тысяч тенге;
2) затраты – 95 651 984 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 977 534 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 977 534 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – 36 016 577 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – - 36 016 577 тысяч тенге:
поступление займов – 955 364 тысяч тенге;
погашение займов – 37 303 993 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 332 052 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 23.12.2022 № 24/231-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить на 2022 год нормативы распределения общей суммы поступлений корпоративного подоходного, индивидуального подоходного налога и социального налога:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 69,2 процентов, в областной бюджет 30,89 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;

әлеуметтік салық бойынша қалалық бюджетке 67,2 пайыз, облыстық бюджетке 32,8 пайыз болып белгіленсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 28.11.2022 № 23/227-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2022 жылы облыстық бюджеттен қаланың бюджетіне берілетін субвенция 22 269 006 мың теңге көлемінде қарастырылсын.
4. Қала әкімдігінің 2022 жылға арналған резерві 340 000 мың теңге сомасында бекітілсін.

по социальному налогу в городской бюджет 67,2 процентов, в областной бюджет 32,8 процентов.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 28.11.2022 № 23/227-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
3. Предусмотреть на 2022 год размер субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет города в объеме 22 269 006 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата города на 2022 год в сумме 340 000 тысяч тенге.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 28.11.2022 № 23/227-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат хатшысы М. Тангатаров
Түркістан қалалық мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 14/76-VIІ шешіміне 1 қосымша
2022 жылға арналған қалалық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 23.12.2022 № 24/231-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сыныбы Атауы
Кіші сыныбы
мың теңге
1.Кірістер

Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 28.11.2022 № 23/227-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь городского маслихата М. Тангатаров
Приложение 1 к решению
Туркестанского городского маслихата
от 24 декабря 2021 года № 14/76-VII
Городской бюджет на 2022 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 23.12.2022 № 24/231-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс
1. Доходы