Мақтаарал аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 75-455-VI "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2021 жылғы 29 сәуірдегі № 5-31-VII шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2021 жылғы 6 мамырда № 6185 болып тiркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабының 5-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 21 сәуірдегі № 5/43-VII Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 54/557-VI "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6175 тіркелген шешіміне сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мақтаарал аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 75-455-VІ "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5986 тіркелген, 2020 жылғы 30 желтоқсанында Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мақтаарал ауданының 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 27 767 400 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 640 573 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 798 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 33 684 мың теңге;
трансферттер түсімі – 26 084 345 мың теңге;
2) шығындар – 27 771 783 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 154 479 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 262 530 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 108 051 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 158 862 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)– 158 862 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 262 530 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 108 051 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 383 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Мактааральского районного маслихата от 23 декабря 2020 года № 75-455-VI "О районном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 29 апреля 2021 года № 5-31-VII. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 6 мая 2021 года № 6185. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от "21" апреля 2021 года № "О внесении изменений в решение Туркестанского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 54/557-VI "Об областном бюджете на 2021-2023 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6175, Мактааральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мактааральского районного маслихата от 23 декабря 2020 года № 75-455-VІ "О районном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5986, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 30 декабря 2020 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Мактааральского района на 2021-2023 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 27 767 400 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 640 573 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8 798 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 33 684 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 26 084 345 тысяч тенге;
2) затраты – 27 771 783 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 154 479 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 262 530 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 108 051 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 158 862 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 158 862 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 262 530 тысяч тенге;
погашение займов – 108 051 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 383 тысяч тенге".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.

2. "Мақтаарал аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді оны ресми жарияланғаннан кейін Мақтаарал ауданының мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
9. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мақтаарал аудандық мәслихаты
сессиясының төрағасы Б. Жуманов
Мақтаарал аудандық
мәслихатының хатшысы К. Сарсекбаев
Мақтаарал аудандық
мәслихатының 2021 жылғы
29 сәуірдегі № 5-31-VII
шешіміне 1-қосымша
Мақтаарал аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
23 желтоқсандағы № 75-455-VI
шешіміне 1-қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
1
2
3

2. Государственному учреждению "Аппарат Мактааральского районного маслихата" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Мактааральского районного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Мактааральского
районного маслихата Б. Жуманов
Секретарь маслихата
Мактааральского района К. Сарсекбаев
Приложение 1 к решению
Мактааральского районного
маслихата от 29 апреля 2021
года № 5-31-VII
Приложение 1 к решению
Мактааральского районного
маслихата от 23 декабря
2020 года № 75-455-VI
Районный бюджет на 2021 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
1
2
3

002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 982 193
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
30 903
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 440
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
100 145
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 257
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
152 080
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
93 238
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
405 022
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
93 504
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
94 534
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
94 534
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 957
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
10 377
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14 200
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 653 600
1
Тұрғын үй шаруашылығы
408 045
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
277 425
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
40 302
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
237 123
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
130 620
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
130 620
2
Коммуналдық шаруашылық
707 394
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
707 394
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
88 772
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
10 000
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

002
Программа занятости
1 982 193
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
30 903
006
Оказание жилищной помощи
1 440
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
100 145
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 257
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
152 080
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
93 238
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
405 022
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
93 504
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
94 534
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
94 534
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
69 957
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
10 377
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
14 200
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 653 600
1
Жилищное хозяйство
408 045
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
277 425
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
40 302
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
237 123
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
130 620
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
130 620
2
Коммунальное хозяйство
707 394
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
707 394
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
88 772
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
10 000
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения