2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 16-84-VII шешiмi. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 29 желтоқсанда № 26199 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Мақтаарал аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мақтаарал ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 30 030 178 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 033 187 мың теңге; салықтық емес түсімдер – 12 468 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 84 540 мың теңге;
трансферттер түсімі – 27 899 983 мың теңге;
2) шығындар – 30 090 371 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 236 175 мың теңге, оның ішінде:
Бюджеттік кредиттер – 367 560 мың теңге;
Бюджеттік кредиттерді өтеу – 131 385 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо–0, оның ішінде:
Қаржы активтерін сатып алу – 0;
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – -296 368 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –
296 368 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 367 560 мың теңге; қарыздарды өтеу–131 386 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 60 194 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 23.12.2022 № 28-186-VII шешiмiмен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылы облыстық бюдеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 18 659 904 мың теңге болып белгіленсін.
3. 2022 жылға аудандық бюджеттен кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 324 238 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Достық ауылдық округі – 43 763 мың теңге;
Мырзакент кенті – 10 085 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі - 23 954 мың теңге;
Жаңа жол ауылдық округі – 21 854 мың теңге;
Иіржар ауылдық округі – 45 905 мың теңге;
Ж.Нұрлыбаев ауылдық округі – 38 990 мың теңге;
Атакент кенті - 12 607 мың теңге;
Бірлік ауылдық округі – 36 602 мың теңге;
А.Қалыбеков ауылдық округі – 46 039 мың теңге;

О районном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2021 года № 16-84-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2021 года № 26199. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2022.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Мактааральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Мактааральского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 30 030 178 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 033 187 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 468 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 84 540 тысяч тенге; поступления трансфертов – 27 899 983 тысяч тенге;
2) затраты – 30 090 371 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 236 175 тысяч тенге, в том числе: бюджетные кредиты – 367 560 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 131 385 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе: приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 296 368 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 296 368 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 367 560 тысяч тенге;
погашение займов – 131 386 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 60 194 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 23.12.2022 № 28-186-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Предусмотреть на 2022 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет Мактааральского района в сумме 18 659 904 тысяч тенге.
3. Предусмотреть на 2022 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских, поселковы округов в общей сумме 324 238 тысяч тенге, в том числе:
Сельский округ Достык – 43 763 тысяч тенге;
Поселок Мырзакент – 10 085 тысяч тенге;
Сельский округ Енбекши – 23 954 тысяч тенге;
Сельский округ Жана жол – 21 854 тысяч тенге;
Сельский округ Ииржар – 45 905 тысяч тенге;
Сельский округ Ж.Нурлыбаев – 38 990 тысяч тенге;
Поселок Атакент – 12 607 тысяч тенге;
Сельский округ Бирлик – 36 602 тысяч тенге;
Сельский округ А.Калыбеков – 46 039 тысяч тенге;

Жамбыл ауылдық округі – 26 139 мың теңге;
Мақтарал ауылдық округі – 18 300 мың теңге.
4. Аудан әкімдігінің 2022 жылға арналған резервi 15 000 мың теңге сомасында белгіленсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2022 жылға арналған аудан бюджеттінің даму бағдарламалар тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Мақтаарал аудандық
мәслихатының хатшысы К. Сарсекбаев
Мақтаарал аудандық мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 16-84-VII шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет

Сельский округ Жамбыл – 26 139 тысяч тенге;
Сельский округ Мактарал – 18 300 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата района на 2022 год в сумме 15 000 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2022 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Мактааральского района К. Сарсекбаев
Приложение 1 к решению
Мактааральского районного маслихата
от 24 декабря 2021 года № 16-84-VII
Районный бюджет на 2022 год

15 743
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 722 369
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 508 807
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 508 807
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 508 807
2
Әлеуметтiк көмек
3 109 772
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 109 772
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 720 388
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
687
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
137 615
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 139
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
295 115
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
232 988
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
547 615
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
166 225
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
103 790
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
103 790
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80 780
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 010
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
20 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 012 482
1
Тұрғын үй шаруашылығы
467 637
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
51 476
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
51 476
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
416 161
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
416 161
2
Коммуналдық шаруашылық
214 164
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

15 743
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 722 369
1
Социальное обеспечение
1 508 807
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 508 807
005
Государственная адресная социальная помощь
1 508 807
2
Социальная помощь
3 109 772
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 109 772
002
Программа занятости
1 720 388
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
687
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
137 615
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 139
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
295 115
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
232 988
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
547 615
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
166 225
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
103 790
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
103 790
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
80 780
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 010
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
20 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 012 482
1
Жилищное хозяйство
467 637
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
51 476
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
51 476
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
416 161
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
416 161
2
Коммунальное хозяйство
214 164
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

31 300
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
31 300
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
138 700
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
115 300
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
23 400
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
118 164
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
88 155
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 195
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
46 960
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
30 009
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 509
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 500
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
50 000
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
50 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
50 000
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
50 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
247 187
6
Жер қатынастары
38 249
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
38 249
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 249
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
10 000
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
208 938
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
208 938
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
208 938
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
64 360
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
64 360
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
64 360
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

31 300
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
31 300
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
138 700
006
Функционирование районных (городских) библиотек
115 300
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
23 400
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
118 164
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
88 155
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
41 195
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
46 960
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
30 009
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
22 509
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 500
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
50 000
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
50 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
50 000
036
Развитие газотранспортной системы
50 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
247 187
6
Земельные отношения
38 249
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
38 249
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
28 249
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
10 000
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
208 938
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
208 938
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
208 938
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
64 360
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
64 360
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
64 360
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
2
Спорт
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
008
Cпорт объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
12
Көлiк және коммуникация
1
Автомобиль көлiгi
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
13
Басқалар
9
Басқалар
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту

007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
2
Спорт
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
008
Развитие объектов спорта
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
036
Развитие газотранспортной системы
12
Транспорт и коммуникации
1
Автомобильный транспорт
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
022
Развитие транспортной инфраструктуры
13
Прочие
9
Прочие
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"