2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 17/2 шешiмi. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 30 желтоқсанда № 26269 болып тiркелдi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2- тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6- бабы 1- тармағының 1) тармақшасына сәйкес Ордабасы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ордабасы ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 38 906 355 мың теңге:
салықтық түсiмдер –2 244 090 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 12 537 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттер түсiмi – 36 649 728 мың теңге;
2) шығындар – 38 959 222 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – -17 296 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 27 567 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –44 863 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо- 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -35 571 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 35 571 мың теңге:
қарыздар түсімі – 27 567 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 44 863 тмың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 52 867 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 23.12.2022 № 33/3 шешiмiмен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылы салық түсімдерінен облыстық бюджетке корпоративтік табыс салығы 50 пайыз, жеке табыс салығы 67,1 пайыз және әлеуметтік салықтан 36,1 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.
3. 2022 жылы облыстық бюдеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 16 329 008 мың теңге болып белгіленсін.
4. 2022 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 282 777 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Бадам ауылдық округі – 18 885 мың теңге;
Бөген ауылдық округі – 27 927 мың теңге;
Бөржар ауылдық округі – 25 216 мың теңге;
Жеңіс ауылдық округі – 24 522 мың теңге;
Қарақұм ауылдық округі – 54 619 мың теңге;
Қараспан ауылдық округі – 43 485 мың теңге;

О районном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 28 декабря 2021 года № 17/2. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2021 года № 26269
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2022.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Ордабасинского района на 2022-2024 годы согласно приложению 1 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 906 355 тысяч тенге:
налоговые поступления –2 244 090 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 537 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 36 649 728 тысяч тенге;
2) затраты – 38 959 222 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -17 296 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 27 567 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44 863 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -35 571 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 35 571 тысяч тенге:
поступление займов – 27 567 тысяч тенге;
погашение займов – 44 863 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 52 867 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 23.12.2022 № 33/3 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить на 2022 год норматив распределения общей суммы поступления корпоративного подоходного налога 50 процентов, индивидуального подоходного налога 67,1 процентов и социального налога в размере 36,1 процентов в областной бюджет.
3. Предусмотреть на 2022 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет Ордабасинского района в сумме 16 329 008 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2022 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских, поселковы округов в общей сумме 282 777 тысяч тенге, в том числе:
Бадамский сельский округ – 18 885 тысяч тенге;
Бугунский сельский округ- 27 927 тысяч тенге;
Буржарский сельский округ- 25 216 тысяч тенге;
Женииский сельский округ- 24 522 тысяч тенге;
Каракумский сельский округ -54 619 тысяч тенге;
Караспанский сельский округ -43 485 тысяч тенге;

Қажымұқан ауылдық округі – 8 227 мың теңге;
Төрткөл ауылдық округі – 31 036 мың теңге;
Шұбар ауылдық округі – 35 074 мың теңге;
Шұбарсу ауылдық округі – 13 786 мың теңге.
5. Аудан әкімдігінің 2022 жылға арналған резервi 38 643 мың теңге сомасында белгіленсін.
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2022 жылға арналған аудан бюджеттінің даму бағдарламалар тізбесі 4- қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Кажымуханский сельский округ – 8 227 тысяч тенге;
Торткульский сельский округ – 31 036 тысяч тенге;
Шубарский сельский округ – 35 074 тысяч тенге;
Шубарсуский сельский округ – 13 786 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв акимата района на 2022 год в сумме 38 643 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2022 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.

7. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Мәслихат хатшысы Қ. Әбдіхалық
Ордабасы аудандық мәслихатының
2021 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 17/2 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 23.12.2022 № 33/3 шешiмiмен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Қ. Әбдіхалық
Приложение 1 к решению
Ордабасинского районного маслихата
от 28 декабря 2021 года № 17/2
Районный бюджет на 2022 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 23.12.2022 № 33/3 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма, тыс тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

1 752 727
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 752 727
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 064 624
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
33 179
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
201 486
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 350
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
134 539
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
39 470
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
172 382
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
101 697
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
76 902
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
76 902
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 262
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 850
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5 890
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 900
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
10 195 721
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 560 171
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
216 915
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
216 915
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3 343 256
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
500 000
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыруМемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
10 544
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2 832 712
2
Коммуналдық шаруашылық
5 420 625

1 752 727
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 752 727
002
Программа занятости
1 064 624
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
33 179
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
201 486
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 350
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
134 539
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
39 470
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
172 382
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
101 697
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
76 902
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
76 902
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
65 262
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 850
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
5 890
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 900
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
10 195 721
1
Жилищное хозяйство
3 560 171
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
216 915
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
216 915
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3 343 256
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
500 000
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
10 544
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 832 712
2
Коммунальное хозяйство
5 420 625

24 303
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
8 170 129
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
8 170 129
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
8 170 129
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
8 170 129
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
127 634
1
Ауыл шаруашылығы
77 344
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
77 344
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77 344
6
Жер қатынастары
13 497
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
13 497
011
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
13 497
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
36 793
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
32 893
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
32 893
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
3 900
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
3 900
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
243 298
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
243 298
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
243 298
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
239 641
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
3 657
12
Көлік және коммуникация
1 150 569
1
Автомобиль көлігі
1 108 808
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 108 808
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
230 996
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
877 812
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
41 761
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

24 303
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
8 170 129
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
8 170 129
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
8 170 129
036
Развитие газотранспортной системы
8 170 129
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
127 634
1
Сельское хозяйство
77 344
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
77 344
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
77 344
6
Земельные отношения
13 497
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
13 497
011
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
13 497
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
36 793
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
32 893
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
32 893
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
3 900
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
3 900
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
243 298
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
243 298
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
243 298
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
239 641
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
3 657
12
Транспорт и коммуникации
1 150 569
1
Автомобильный транспорт
1 108 808
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 108 808
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
230 996
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
877 812
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
41 761
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда Түркістан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 23.12.2022 № 33/3 шешiмiмен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
Шығындар
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1
Тұрғын үй шаруашылығы

Перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2022-2024 годы с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование юридических лиц
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Ордабасинского районного маслихата Туркестанской области от 23.12.2022 № 33/3 (вводится в действие с 01.01.2022).
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
Расходы
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1
Жилищное хозяйство