2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Отырар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 11/61-VII шешiмi. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 желтоқсанда № 26041 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабына сәйкес, Отырар ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Отырар ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 15 521 678 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 665 351 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12322 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 503 мың теңге;
трансферттер түсімі – 13 840 502 мың теңге;
2) шығындар – 15 660 455 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 31 230 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 45 945 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14 715 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерiн сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -170007мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 170 007мың теңге:
қарыздар түсімі – 45 945 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 14 715 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 138 777 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Отырар аудандық мәслихатының 24.11.2022 № 22/121-VII шешiмiмен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылы жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері белгіленсін:
аудандық бюджетке ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 48,4 пайыз;
облыстық бюджетке – 51,6 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 50,0 пайыз;
облыстық бюджетке – 50,0 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша:
аудандық бюджетке – 50,0 пайыз;
облыстық бюджетке – 50,0 пайыз.

О районном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Отрарского районного маслихата Туркестанской области от 23 декабря 2021 года № 11/61-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2021 года № 26041. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2022.
В соответствии статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Отрарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Отрарского района на 2022-2024 годы согласно приложению 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 521 678 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 665 351 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 322 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3503 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13 840 502 тысяч тенге;
2) затраты – 15 660 455 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 31230 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 45 945 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 715 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -170007 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –170 007 тысяч тенге;
поступление займов – 45 945 тысяч тенге;
погашение займов – 14 715 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 138 777 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Отрарского районного маслихата Туркестанской области от 24.11.2022 № 22/121-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить на 2022 год норматив распределения общей суммы поступления индивидуального подоходного налога и социального налога:
на районный бюджет по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтянного сектора 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
в районный бюджет – 48,4 процентов;
в областной бюджет – 51,6 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
в районный бюджет – 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в бюджеты районов (городов областного значения):
в районный бюджет – 50,0 процентов;
в областной бюджет – 50,0 процентов;
по социальному налогу:
в районный бюджет – 50,0 процентов;
в областной бюджет – 50,0 процентов.

3. 2022 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 11 674 622 мың теңге болып белгіленсін.
4. 2022 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 609 561 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Қарақоңыр ауыл округі - 45 065 мың теңге;
Аққұм ауыл округі - 38 960 мың теңге;
Көксарай ауыл округі - 55 546 мың теңге;
Балтакөл ауыл округі - 47 241 мың теңге;
Талапты ауыл округі - 56 012 мың теңге;
Шілік ауыл округі - 45 390 мың теңге;
Шәуілдір ауыл округі - 57 292 мың теңге;
Темір ауыл округі - 47 046 мың теңге;
Маяқұм ауыл округі - 46 285 мың теңге;
Отырар ауыл округі - 48 208 мың теңге;
Ақтөбе ауыл округі - 38 597 мың теңге;
Қоғам ауыл округі - 45 447 мың теңге;

3. Установить объем бюджетных субвенций передаваемых из областного бюджета в бюджет района 2022 год в сумме 11 674 622 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2022 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских, поселковы округов в общей сумме 609 561тысяч тенге, в том числе:
Караконырский сельский округ - 45 065 тысяч тенге;
Аккумский сельский округ - 38 960 тысяч тенге;
Коксарайский сельский округ - 55 546 тысяч тенге;
Балтаколский сельский округ - 47 241 тысяч тенге;
Талаптынский сельский округ - 56 012 тысяч тенге;
Шиликский сельский округ - 45 390 тысяч тенге;
Шаульдерский сельский округ - 57 292 тысяч тенге;
Тимурский сельский округ - 47 046 тысяч тенге;
Маякумский сельский округ - 46 285 тысяч тенге;
Отырарский сельский округ - 48 208 тысяч тенге;
Актюбинский сельский округ - 38 597 тысяч тенге;
Когамский сельский округ - 45 447 тысяч тенге;

Қарғалы ауыл округі - 38 472 мың теңге.
5. Аудан әкімдігінің 2022 жылға арналған резерві 27 904 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Бюджеттiк инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттiк бағдарламалар бөлiнiсiнде 2022 жылға арналған аудандық бюджеттiк даму бағдарламаларының тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
7. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Отырар ауданының мәслихатының хатшысы М. Манапов
Отырар ауданының
мәслихатының 2021 жылғы
23 желтоқсандағы № 11/61-VII
шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған аудан бюджеті

Каргалынский сельский округ - 38 472 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв акимата района на 2022 год в сумме 27 904 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2022 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Отрарского района М. Манапов
Приложение 1 к решению
маслихата Отрарского района
от 23 декабря 2021 года
№ 11/61-VII
Районный бюджет на 2022 год

18 451
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
138 714
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, денешынықтыру және спорт бөлімі
56 541
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 358
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 380
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
13 803
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
82 173
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 509
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
48 612
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
2 052
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
224 869
1
Отын және энергетика
40 550
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
40 550
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
40 550
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
184 319
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
184 319
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
184 319
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
74 919
6
Жер қатынастары
69 574
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
69 574
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 574
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
5 345
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
5 345
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
5 345
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
73 411
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
73 411
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
73 411
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 626
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу

18 451
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
138 714
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
56 541
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
41 358
014
Капитальные расходы государственных органов
1 380
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
13 803
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
82 173
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
31 509
003
Реализация региональных программ в сфере молодежной политики
48 612
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 052
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
224 869
1
Топливо и энергетика
40 550
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
40 550
019
Развитие теплоэнергетической системы
40 550
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
184 319
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
184 319
036
Развитие газотранспортной системы
184 319
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
74 919
6
Земельные отношения
69 574
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
69 574
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
69 574
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
5 345
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
5 345
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
5 345
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
73 411
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
73 411
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
73 411
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
68 626
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов

61 267
1
Отын және энергетика
43 546
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
43 546
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
43 546
Түркістан облысы Отырар ауданы Қоғам елді мекені Ұ.Арғынбеков даңғылы жаңа тұрғын үй алабының электр желілерінің құрылысы
16 673
Түркістан облысы Отырар ауданы Темір ауылдық округінің Әбдірайымов көшесіне электр жүйелерінің құрылысы
26 873
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
17 721
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
17 721
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
17 721
Отырар ауданы Аққұм, Жанкел, Шеңгелді, Бестам, Маяқұм елді мекендеріне газ жүйелерін жүргізу құрылысына жобалық-сметалық құжаттар әзірлеу
17 721

61 267
1
Топливо и энергетика
43 546
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
43 546
019
Развитие теплоэнергетической системы
43 546
Строительство электросетей по проспекту У.Аргынбекова сельского округа Когам Отырарского района Туркестанской области
16 673
Строительство электросетей по улице Абдраимова сельского округа Тимур Отырарского района Туркестанской области
26 873
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
17 721
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
17 721
036
Развитие газотранспортной системы
17 721
Разработка проектно-сметной документации на строительство газовых сетей в поселках Аккум, Жанкель, Шенгельды, Бестам, Маякум Отырарского района
17 721