2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 12-74/VII шешiмi. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 5 қаңтарда № 26359 болып тiркелдi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес Сайрам аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сайрам ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 35 487 872 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 3 995 203 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 8 300 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 164 452 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 31 319 917 мың теңге;
2) шығындар – 35 927 613 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – -69 284 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 69 284 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 509 025 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 509 025 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 69 284 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 439 741 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 23.12.2022 № 24-140/VII шешiмiмен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға корпоративтік табыс, жеке табыс салықтары және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
аудандық бюджетке ірі кәсіпкерлік субьектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығынан 50 пайыз;
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 26,8 пайыз;
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығынан 45,1 пайыз;
аудандық бюджетке әлеуметтік салықтан 33,3 пайыз болып белгіленсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 05.12.2022 № 23-135/VII шешiмiмен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2022 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 23 517 029 мың теңге болып белгіленсін.

О районном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2021 года № 12-74/VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 января 2022 года № 26359
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2022.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Сайрамский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Сайрамского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 35 487 872 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 995 203 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8 300 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 164 452 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31 319 917 тысяч тенге;
2) затраты – 35 927 613 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -69 284 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 69 284 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 509 025 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 509 025 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 69 284 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 439 741 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 23.12.2022 № 24-140/VII (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить на 2022 год норматив распределения общей суммы поступления корпоративного подоходного, индивидуального подоходного налога и социального налога:
корпоративного подоходного налога с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора 50 процентов в районный бюджет;
индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 26,8 процентов в районный бюджет;
индивидуального подоходного налога с доходов у иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 45,1 процентов в районный бюджет;
социального налога 33,3 процентов в районный бюджет.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 05.12.2022 № 23-135/VII (вводится в действие с 01.01.2022).
3. Установить на 2022 год объем бюджетных субвенций передаваемых из областного бюджета в бюджет района в сумме 23 517 029 тысяч тенге.

4. 2022 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берiлетiн субвенциялар мөлшерiнің жалпы сомасы 671 340 мың теңге көлемінде қарастырылсын, оның iшiнде:
Ақсукент ауылдық округіне 56 248 мың теңге;
Ақбұлақ ауылдық округіне 39 583 мың теңге;
Арыс ауылдық округіне 55 602 мың теңге;
Жібек жолы ауылдық округіне 51 491 мың теңге;
Қайнарбұлақ ауылдық округіне 57 452 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне 91 625 мың теңге;

4. Предусмотреть на 2022 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 671 340 тысяч тенге, в том числе:
сельскому округу Аксукент 56 248 тысяч тенге;
сельскому округу Акбулак 39 583 тысяч тенге;
сельскому округу Арысь 55 602 тысяч тенге;
сельскому округу Жибек жолы 51 491 тысяч тенге;
сельскому округу Кайнарбулак 57 452 тысяч тенге;
сельскому округу Карабулак 91 625 тысяч тенге;

Қарамұрт ауылдық округіне 66 716 мың теңге;
Қарасу ауылдық округіне 60 938 мың теңге;
Құтарыс ауылдық округіне 50 858 мың теңге;
Көлкент ауылдық округіне 55 496 мың теңге;
Манкент ауылдық округіне 85 331 мың теңге.
5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 70 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2022 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.

сельскому округу Карамурт 66 716 тысяч тенге;
сельскому округу Карасу 60 938 тысяч тенге;
сельскому округу Кутарыс 50 858 тысяч тенге;
сельскому округу Колкент 55 496 тысяч тенге;
сельскому округу Манкент 85 331 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв акимата района на 2022 год в сумме 70 000 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2022 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.

040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1
Тұрғын үй шаруашылығы
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2
Коммуналдық шаруашылық
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
13
Басқалар
9
Басқалар
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту

040
Развитие объектов государственных органов
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1
Жилищное хозяйство
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
033
Развитие коммунального хозяйства
2
Коммунальное хозяйство
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
028
Развитие коммунального хозяйства
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1
Деятельность в области культуры
467
Отдел строительства района (города областного значения)
011
Развития объектов культуры
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
036
Развитие газотранспортной системы
13
Прочие
9
Прочие
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"