2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 10-85-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 30 желтоқсанда № 26265 болып тiркелдi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Келес аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Келес ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 24 081 893 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 1 357 155 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 37 446 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 68 164 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 22 619 128 мың теңге;
2) шығындар – 24 139 561 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 229 734 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 321 615 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 91 881 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерiн сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – -287 402 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 287 402 мың теңге:
қарыздар түсiмi – 321 615 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 91 881 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 57 668 мың теңге
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 28.11.2022 № 19-165-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылы облыстық бюджетке аудандық бюджеттен ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша аудан бюджетіне 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудан бюджетіне 35,8 пайыз, облыстық бюджетке 64,2 пайыз, төлем көзінен салық салынбатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудан бюджетіне 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз және әлеуметтік салықтан аудан бюджетіне 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативі белгіленсін.
3. 2022 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 17 684 579 мың теңге болып белгіленсін.

О районном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Келесского районного маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2021 года № 10-85-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2021 года № 26265
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2022.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Келесский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Келесского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 24 081 893 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 357 155 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 37 446 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 68 164 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 22 619 128 тысяч тенге;
2) затраты – 24 139 561 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 229 734 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 321 615 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 91 881 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -287 402 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 287 402 тысяч тенге:
поступление займов – 321 615 тысяч тенге ;
погашение займов – 91 881 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 57 668 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Келесского районного маслихата Туркестанской области от 28.11.2022 № 19-165-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить на 2022 год норматив распределения по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, в бюджет района в размере 50 процента, в областной бюджет 50 процента, по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, в бюджет района в размере 35,8 процента, в областной бюджет 64,2 процента, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, в бюджет района в размере 50 процента, в областной бюджет 50 процента и по социальному налогу в бюджет района 50 процента, в областной бюджет 50 процента.
3. Установить на 2022 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района в общей сумме 17 684 579 тысяч тенге.

4. 2022 жылға аудандық бюджеттен ауыл және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшері 316 766 мың теңге сомасында 5- қосымшаға сәйкес қарастырылсын, оның ішінде:
Бірлесу ауылдық округіне 23 757 мың теңге;
Абай ауылы 32 426 мың теңге;
Ұшқын ауылдық округіне 25 456 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне 21 117 мың теңге;
Бозай ауылдық округіне 15 597 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 30 115 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округіне 31 917 мың теңге;
Ошақты ауылдық округіне 23 365 мың теңге;
Қошқарата ауылдық округіне 33 627 мың теңге;
Алпамыс батыр ауылдық округіне 22 916 мың теңге;

4. Предусмотреть на 2022 год размеры субвенций согласно приложению 5, передаваемых из районного бюджета в село и сельских округов в общей сумме 316 766 тысяч тенге, в том числе:
в сельский округ Бирлесу
23 757 тысяч тенге;
в село Абай
в сельский округ Ушкын
32 426 тысяч тенге;
25 456 тысяч тенге;
в сельский округ Жамбыл
21 117 тысяч тенге;
в сельский округ Бозай
15 597 тысяч тенге;
в сельский округ Бирлик
30 115 тысяч тенге;
в сельский округ Актюбе
31 917 тысяч тенге;
в сельский округ Ошакты
23 365 тысяч тенге;
в сельский округ Кошкарата
33 627 тысяч тенге;
в сельский округ Алпамыс батыр
22 916 тысяч тенге;
в сельский округ Биртилек

Біртілек ауылдық округіне 35 112 мың теңге;
Жүзімдік ауылдық округіне 21 361 мың теңге;
5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 24 009 мың теңге болып бекітілсін.
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған, бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2022 жылға арналған даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

35 112 тысяч тенге;
в сельский округ Жузимдик
21 361 тысяч тенге;
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 24 009 тысяч тенге.
6. Утвердить согласно приложению 4 перечень бюджетных программ развития, направленных в 2022 году на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, в разрезе бюджетных программ.

7. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат хатшысы А. Тотиков
Келес аудандық мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 10-85-VII шешіміне 1 қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 28.11.2022 № 19-165-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
сомасы мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь районного Маслихата А. Тотиков
Приложение 1 к решению
маслихата Келесского района
от 24 декабря 2021 года № 10-85-VII
Районный бюджет на 2022 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Келесского районного маслихата Туркестанской области от 28.11.2022 № 19-165-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование