"2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 14 желтоқсандағы № 44/495-VI шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 2 маусымдағы № 5/46-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 9 маусымда № 22965 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 14 желтоқсандағы № 44/495-VI шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7989 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 536 279 704,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 40 959 327,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 258 030,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 491 062 345,9 мың теңге;
2) шығындар – 542 528 468,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 1 306 316,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 21 452 314,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 20 145 998,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 529 000,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 529 000,0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 8 084 080,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 084 080,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 22 480 475,7 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 16 278 510,6 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 882 114,9 мың теңге.";
8 -тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте төмен тұрған бюджеттен жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге берілетін трансферттердің түсімдері көзделсін:
- білім беру саласындағы атқарушы органдардың және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің функциялары мен штат санының лимиттерін аудандық деңгейден облыстық деңгейге беру – 119 379 819,0 мың теңге;
- ветеринария саласындағы атқарушы органдардың және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің функциялары мен штат санының лимиттерін аудандық деңгейден облыстық деңгейге беру – 2 215 864,0 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2020 года № 44/495-VI "Об областном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 2 июня 2021 года № 5/46-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июня 2021 года № 22965
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" от 14 декабря 2020 года № 44/495-VI (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7989) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 536 279 704,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 40 959 327,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 258 030,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 491 062 345,9 тысяч тенге;
2) затраты – 542 528 468,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 306 316,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 21 452 314,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20 145 998,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 529 000,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 529 000,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 8 084 080,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 084 080,0 тысяч тенге:
поступление займов – 22 480 475,7 тысяч тенге;
погашение займов – 16 278 510,6 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 882 114,9 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в областном бюджете на 2021 год поступление трансфертов из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с:
- передачей функций и лимитов штатной численности исполнительных органов в области образования и подведомственных им государственных учреждений с районного уровня на областной уровень – 119 379 819,0 тысячи тенге;
- передачей функций и лимитов штатной численности исполнительных органов в области ветеринарии и подведомственных им государственных учреждений с районного уровня на областной уровень – 2 215 864,0 тысячи тенге;

- "2021-2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 2 желтоқсандағы Заңында көзделген трансферттерді республикалық бюджетке аудару қажеттілігі туралы" - 2 000 000,0 мың теңге.
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен трансферттердің түсімдерін бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.";
10-тармақта:
12) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"12) мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге";
мынадай мазмұндағы 12-1), 12-2), 32-1), 32-2) және 35-1) тармақшалармен толықтырылсын:
"12-1) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт қаражаты есебінен арнаулы мекемелердің, айдауыл қызметінің, кезекші бөлімдердің және жедел басқару орталықтарының, кинологиялық бөлімшелердің қызметкерлеріне және учаскелік полиция инспекторларының көмекшілеріне тұрғын үйді жалдау (жалға алу) үшін өтемақы төлеуге және тұрғын үй төлемдеріне;
12-2) объектілерді күзету функцияларын бәсекелес ортаға беруге;
32-1) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
32-2) (COVID-19) коронавирусымен күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған медицина қызметкерлеріне үстемақылар төлеуге;
35-1) аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдерін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге;";
12-тармақ мынадай мазмұндағы 4-1), 4-2) және 6-1) тармақшалармен толықтырылсын:
"4-1) көлік инфрақұрылымын дамыту;
4-2) әуе көлігі инфрақұрылымын дамыту;
6-1) "Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың Мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту;";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.

- необходимостью перечисления в республиканский бюджет трансфертов, предусмотренных Законом Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года "О республиканском бюджете на 2021 – 2023 годы" - 2 000 000,0 тысяч тенге.
Распределение поступлений трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения) определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.";
в пункте 10:
подпункт 12) изложить в новой редакции:
"12) повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения";
дополнить подпунктами 12-1), 12-2), 32-1), 32-2) и 35-1) следующего содержания:
"12-1) на выплату компенсации за наем (аренду) жилья и жилищные выплаты сотрудникам специальных учреждений, конвойной службы, дежурных частей и центров оперативного управления, кинологических подразделений и помощникам участковых инспекторов полиции за счет средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан;
12-2) на передачу функций охраны объектов в конкурентную среду;
32-1) на увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан;
32-2) на выплату надбавок медицинским работникам, задействованным в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусом (COVID-19);
35-1) на обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан;";
пункт 12 дополнить подпунктами 4-1), 4-2) и 6-1) следующего содержания:
"4-1) развитие транспортной инфраструктуры;
4-2) развитие инфраструктуры воздушного транспорта;
6-1) развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025";";
приложение 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложению к настоящему решению.

008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
140 558,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
44 460,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
89 969,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
11 616 343,5
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
24 725 031,5
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
9 315 984,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
7 163 053,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 413 708,0
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
462 461,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 926 305,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
735 140,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
625 439,0
261
Облыстың білім басқармасы
2 019 267,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 650 481,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
198 617,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
170 169,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
133 664,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
133 664,0
2
Әлеуметтiк көмек
630 818,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
610 818,0
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
610 818,0
261
Облыстың білім басқармасы
20 000,0
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау

008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
140 558,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
44 460,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
89 969,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
11 616 343,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
24 725 031,5
1
Социальное обеспечение
9 315 984,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
7 163 053,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 413 708,0
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
462 461,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 926 305,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
735 140,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
625 439,0
261
Управление образования области
2 019 267,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 650 481,0
037
Социальная реабилитация
198 617,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
170 169,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
133 664,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
133 664,0
2
Социальная помощь
630 818,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
610 818,0
003
Социальная поддержка инвалидов
610 818,0
261
Управление образования области
20 000,0
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов

51 686,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 487,0
004
Туристік қызметті реттеу
132 191,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
731 707,0
1
Отын және энергетика
731 707,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
531 707,0
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
531 707,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
200 000,0
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
200 000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
31 890 646,2
1
Ауыл шаруашылығы
27 977 898,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
25 127 958,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
172 295,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
2 144 384,0
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
1 477 440,0
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
206 600,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
9 648,0
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
100 000,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
7 262,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
56 584,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
10 141,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 782 234,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
5 807 606,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
250 000,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
8 815 136,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
1 292,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау

51 686,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 487,0
004
Регулирование туристской деятельности
132 191,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
731 707,0
1
Топливо и энергетика
731 707,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
531 707,0
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
531 707,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
200 000,0
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
200 000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
31 890 646,2
1
Сельское хозяйство
27 977 898,0
255
Управление сельского хозяйства области
25 127 958,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
172 295,0
002
Субсидирование развития семеноводства
2 144 384,0
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
1 477 440,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
206 600,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
9 648,0
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
100 000,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
7 262,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
56 584,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
10 141,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 782 234,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
5 807 606,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
250 000,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
8 815 136,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
1 292,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования

3 543 764,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
515 500,0
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
195 995,0
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
32 077,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
2 849 940,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
89 410,0
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
21 777,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
15 000,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
68 711,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
50 000,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
32 192,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
36 042,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 427 035,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
8 848,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
100 925,0
2
Су шаруашылығы
145 379,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
145 379,0
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
12 572,0
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
132 807,0
3
Орман шаруашылығы
2 694 512,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
2 694 512,0
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
2 665 924,0
006
Жануарлар дүниесін қорғау
28 588,0
5
Қоршаған ортаны қорғау
814 542,3
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
572 186,6

3 543 764,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
515 500,0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
195 995,0
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
32 077,0
719
Управление ветеринарии области
2 849 940,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
89 410,0
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
21 777,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
15 000,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
68 711,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
50 000,0
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
32 192,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
36 042,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 427 035,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
8 848,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
100 925,0
2
Водное хозяйство
145 379,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
145 379,0
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
12 572,0
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
132 807,0
3
Лесное хозяйство
2 694 512,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
2 694 512,0
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
2 665 924,0
006
Охрана животного мира
28 588,0
5
Охрана окружающей среды
814 542,3
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
572 186,6

345 600,6
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
586 617,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
350,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
8 172 663,6
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
1 336 481,2
13
Басқалар
20 793 008,4
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
9 484 223,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
6 824 970,0
005
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
225 000,0
010
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
5 198 764,0
011
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
1 231 706,0
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
123 500,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
46 000,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 659 253,0
024
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
2 659 253,0
9
Басқалар
11 308 785,4
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
423 479,0
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
423 479,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
884 232,0
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
884 232,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
1 100 000,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
1 100 000,0
261
Облыстың білім басқармасы
4 370 336,4
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
1 123 606,4
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау

345 600,6
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
586 617,0
011
Капитальные расходы государственного органа
350,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
8 172 663,6
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
1 336 481,2
13
Прочие
20 793 008,4
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
9 484 223,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
6 824 970,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
225 000,0
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
5 198 764,0
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
1 231 706,0
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
123 500,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
46 000,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2 659 253,0
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
2 659 253,0
9
Прочие
11 308 785,4
253
Управление здравоохранения области
423 479,0
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
423 479,0
257
Управление финансов области
884 232,0
012
Резерв местного исполнительного органа области
884 232,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
1 100 000,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
1 100 000,0
261
Управление образования области
4 370 336,4
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 123 606,4
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства