Аягөз аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 55/522-VІ "2021-2023 жылдарға арналған Аягөз ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Аягөз аудандық мәслихатының 2021 жылғы 6 мамырдағы № 5/55-VIІ шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 17 мамырда № 8788 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 23 сәуірдегі № 4/24-VIІ "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 14 желтоқсандағы №44/495-VІ шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 8690 нөмірімен тіркелген) сәйкес Аягөз аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аягөз аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы №55/522-VІ "2021-2023 жылдарға арналған Аягөз ауданының бюджеті туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 8099 нөмірімен тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2021 жылдың 6 қаңтарында жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15008178,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9977417,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 36127,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 14043,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4980591,2 мың теңге;
2) шығындар – 16139188,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 165436,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 179395,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13959,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1296446,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1296446,7 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 921283,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13959,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Аягозского районного маслихата от 25 декабря 2020 года № 55/522-VI "О бюджете Аягозского района на 2021-2023 годы"
Решение Аягозского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 6 мая 2021 года № 5/55-VIІ. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 17 мая 2021 года № 8788
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 23 апреля 2021 года №4/24-VIІ "О внесении изменений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2020 года № 44/495-VI "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 8690) Аягозский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аягозского районного маслихата от 25 декабря 2020 года № 55/522-VI "О бюджете Аягозского района на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 8099 опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 6 января 2021 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 15008178,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9977417,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 36127,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 14043,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4980591,2 тысяч тенге;
2) затраты – 16139188,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 165436,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 179395,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13959,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1296446,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1296446,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 921283,0 тысяч тенге;
погашение займов – 13959,0 тысяч тенге;

1303,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
720,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
720,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
720,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
720,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1836612,6
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
842477,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
842477,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
842477,0
2
Әлеуметтiк көмек
917727,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
917727,8
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
292131,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
43079,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
95998,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
109026,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
9766,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
78899,6
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
97015,2
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
140975,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
50838,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
76407,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
46407,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33312,3
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
8562,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
4533,5
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
0,0
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің бюджеттеріне кредит беру
0,0

1303,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
720,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
720,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
720,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
720,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1836612,6
1
Социальное обеспечение
842477,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
842477,0
005
Государственная адресная социальная помощь
842477,0
2
Социальная помощь
917727,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
917727,8
002
Программа занятости
292131,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
43079,0
006
Оказание жилищной помощи
95998,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
109026,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
9766,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
78899,6
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
97015,2
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
140975,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
50838,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
76407,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
46407,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
33312,3
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
8562,0
021
Капитальные расходы государственного органа
0,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
4533,5
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
0,0
088
Кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского округа для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
0,0

456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
30000,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
30000,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
70558,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
70328,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
230,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
58348,3
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
36011,3
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21873,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
14138,3
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
22337,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21337,0
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
48402,0
6
Жер қатынастары
35318,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
35318,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23318,0
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
12000,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
13084,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
13084,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
13084,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
88675,7
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
88675,7
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
88675,7
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
30000,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
30000,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
70558,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
70328,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
230,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
58348,3
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
36011,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
21873,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
14138,3
006
Капитальные расходы государственного органа
0,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
22337,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
21337,0
014
Капитальные расходы государственного органа
0,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
48402,0
6
Земельные отношения
35318,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
35318,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
23318,0
004
Организация работ по зонированию земель
12000,0
007
Капитальные расходы государственного органа
0,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
13084,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
13084,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
13084,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
88675,7
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
88675,7
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
88675,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)