2022-2024 жылдарға арналған Бесқарағай ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 14/2-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 29 желтоқсанда № 26189 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 73, 75-баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Бесқарағай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Бесқарағай ауданының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 және 4- қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 319 030,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 897 039,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 086,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 411 905,0 мың теңге;
2) шығындар – 3 496 139,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 30 166,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 54 947,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 24 781,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың
теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -207 275,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 207 275,8 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 54 656,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 24 781,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 177 400,8 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 14.12.2022 № 28/15-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Абай облысы мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2022 жылғы 6 қыркүйектегі № 6/33-VІI (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 29454 болып тіркелген) шешімімен белгіленген, 2022 жылға арналған аудандық бюджетке әлеуметтік салық, жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз көлемінде атқару қабылдансын.

О бюджете Бескарагайского района на 2022-2024 годы
Решение Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28 декабря 2021 года № 14/2-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2021 года № 26189
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Бескарагайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Бескарагайского района на 2022-2024 годы согласно приложений 1, 2, 3 и 4 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 319 030,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 897 039,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 086,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 411 905,0 тысяч тенге;
2) затраты – 3 496 139,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 30 166,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 54 947,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 24 781,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч
тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -207 275,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
207 275,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 54 656,0 тысяч тенге;
погашение займов – 24 781,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 177 400,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Бескарагайского районного маслихата области Абай от 14.12.2022 № 28/15-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Принять к исполнению на 2022 год нормативы распределения доходов в районный бюджет по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу в размере 100 процентов, установленные решением маслихата области Абай "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" от 6 сентября 2022 года № 6/33-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 29454).

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 27.10.2022 № 26/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенциялар көлемі 839 255,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2022 жылға арналған резерві
18 970,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Бесқарағай аудандық мәслихатының
хатшысы
М. Абылгазинова
Бесқарағай
аудандық мәслихатының

Сноска. Пункт 2 в редакции решения Бескарагайского районного маслихата области Абай от 27.10.2022 № 26/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
3. Учесть в районном бюджете на 2022 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в районный бюджет, в сумме 839 255,0 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 18 970,0 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь
Бескарагайского районного маслихата
М. Абылгазинова
Приложение 1
к решению Бескарагайского
районного маслихата

005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
92322,0
2
Әлеуметтiк көмек
583845,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
583845,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
204217,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
36923,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4900,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
39460,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1495,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
191642,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
12601,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
35447,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
57160,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
59227,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
59227,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34940,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2900,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
21387,0
07
Тұрғын үй–коммуналдық шаруашылық
788634,8
1
Тұрғын үй шаруашылық
54878,6
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
54878,6
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
0,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
6878,6
098
Коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алу
48000,0
2
Коммуналдық шаруашылық
733756,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

005
Государственная адресная социальная помощь
92322,0
2
Социальная помощь
583845,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
583845,0
002
Программа занятости
204217,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
36923,0
006
Оказание жилищной помощи
4900,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
39460,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1495,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
191642,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
12601,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
35447,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
57160,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
59227,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
59227,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
34940,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2900,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
21387,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
788634,8
1
Жилищное хозяйство
54878,6
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
54878,6
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
0,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6878,6
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
48000,0
2
Коммунальное хозяйство
733756,2
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

47482,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47482,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
75170,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75170,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
0,0
02
Қорғаныс
30003,0
1
Әскери мұқтаждар
12053,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмінің аппараты
12053,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
12053,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
17950,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмінің аппараты
17950,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
17950,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
40000,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
40000,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
40000,0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
40000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
392230,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
29000,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
29000,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
29000,0
2
Әлеуметтiк көмек
307531,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
307531,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
59505,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
32718,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5900,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
10000,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2205,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
99680,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
5952,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

47482,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
47482,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
75170,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
75170,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
0,0
02
Оборона
30003,0
1
Военные нужды
12053,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
12053,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
12053,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
17950,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17950,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
17950,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
40000,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
40000,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
40000,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
40000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
392230,0
1
Социальное обеспечение
29000,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
29000,0
005
Государственная адресная социальная помощь
29000,0
2
Социальная помощь
307531,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
307531,0
002
Программа занятости
59505,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
32718,0
006
Оказание жилищной помощи
5900,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
10000,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2205,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
99680,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
5952,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида