"2021-2023 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті туралы" Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 67-1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 2021 жылғы 2 шілдедегі № 8-2 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 14 шілдеде № 23501 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2021-2023 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті туралы" Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 67-1 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8093 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8174116,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 1475777,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 22598,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 30945,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 6644796,4 мың теңге;
2) шығындар – 8216343,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 28278,0мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 48131,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 19853,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 70504,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 70504,8 мың теңге;
қарыздар түсімі – 48131,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 19853,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 42226,8 мың теңге.".
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2020 года № 67-1 "О бюджете Зайсанского района на 2021-2023 годы"
Решение Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 2 июля 2021 года № 8-2. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 июля 2021 года № 23501
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
Зайсанский районный маслихат Восточно-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области "О бюджете Зайсанского района на 2021-2023 годы" от 23 декабря 2020 года № 67-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8093) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 8174116,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1475777,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 22598,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 30945,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 6644796,4 тысяч тенге;
2) затраты – 8216343,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 28278,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 48131,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 19853,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 70504,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 70504,8 тысяч тенге;
поступление займов – 48131,0 тысяч тенге;
погашение займов – 19853,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 42226,8 тысяч тенге.".
пункт 7 изложить в новой редакции:

"7. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте 5 - қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен 1379372,0 мың теңге сомасында трансферттер көзделгені ескерілсін.".
көрсетілген шешімнің 1, 5, 7 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат хатшысы С. Маркабаев
2021 жылғы 2 шілдедегі
№ 8-2 Шешімге 1- қосымша
Зайсан аудандық мәслихатының
2020 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 67-1 шешіміне 1- қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома
(мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
I. КІРІСТЕР

"7. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены трансферты из республиканского бюджета в сумме 1379372,0 тысяч тенге, согласно приложению 5.".
приложения 1, 5, 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 настоящего решения.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Секретарь районного маслихата С. Маркабаев
Приложение 1 к решению
от 2 июля 2021 года № 8-2
Приложение 1
к решению Зайсанского
районного маслихата
от 23 декабря 2020 года за № 67-1
Бюджет района на 2021 год
Категория
Сумма
(тыс. тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. ДОХОДЫ

1 075,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2 000,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
597 820,3
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
29 570,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 570,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
528 733,3
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 548,2
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 272,8
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
489 912,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
39 517,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 517,0
2
Қорғаныс
28 301,0
1
Әскери мұқтаждар
19 061,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
19 061,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
19 061,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
9 240,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9 240,0
006
Аудан (облыстықмаңызыбарқала) ауқымындағытөтеншежағдайлардыңалдыналужәнеолардыжою
5 120,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
4 120,0
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару
1 250,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
1 250,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 250,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 250,0
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
773 304,5
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
310 348,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
310 348,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
310 348,0
2
Әлеуметтiк көмек
369 647,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
369 647,5
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
177 831,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

1 075,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2 000,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
597 820,3
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
29 570,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
29 570,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
528 733,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
35 548,2
013
Капитальные расходы государственного органа
3 272,8
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
489 912,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
39 517,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
39 517,0
2
Оборона
28 301,0
1
Военные нужды
19 061,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
19 061,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
19 061,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
9 240,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9 240,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5 120,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
4 120,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 250,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
1 250,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 250,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 250,0
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
773 304,5
1
Социальное обеспечение
310 348,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
310 348,0
005
Государственная адресная социальная помощь
310 348,0
2
Социальная помощь
369 647,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
369 647,5
002
Программа занятости
177 831,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

28 413,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 285,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
58 877,5
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
56 092,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
46 149,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
93 309,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
93 309,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 796,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 500,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
9 000,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
53 013,0
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 672 119,5
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 560 433,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
863 218,1
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
13 657,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
825 648,1
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
23 913,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
697 215,4
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
476 591,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
220 624,4
2
Коммуналдық шаруашылық
110 686,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
102 236,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
94 034,0
026
Ауданның (облыстықмаңызыбарқаланың) коммуналдықменшігіндегіжылужүйелерінқолданудыұйымдастыру
8 202,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
8 450,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
8 450,0
3
Елді-мекендерді көркейту

28 413,0
006
Оказание жилищной помощи
2 285,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
58 877,5
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
56 092,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
46 149,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
93 309,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
93 309,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
27 796,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 500,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
9 000,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
53 013,0
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 672 119,5
1
Жилищное хозяйство
1 560 433,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
863 218,1
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
13 657,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
825 648,1
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
23 913,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
697 215,4
003
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
476 591,0
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
220 624,4
2
Коммунальное хозяйство
110 686,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
102 236,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
94 034,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
8 202,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
8 450,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
8 450,0
3
Благоустройство населенных пунктов