"2021-2023 жылдарға арналған Алтай ауданының аудандық бюджеті туралы" Алтай ауданының мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 76/2-VI шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Алтай ауданы мәслихатының 2021 жылғы 13 сәуірдегі № 4/2-VII шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 15 сәуірде № 8617 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109 - баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Алтай ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2021-2023 жылдарға арналған Алтай ауданының аудандық бюджеті туралы" Алтай ауданының мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 76/2- VI (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 8036 тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 29 желтоқсанда жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 12066279,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер– 3816459,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 26767,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 29446,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8193606,5 мың теңге;
2) шығындар – 12248448,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 21672,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 35004,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13332,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -203840,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 203840,9 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 35004,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13332,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 182168,9 мың теңге.";
аталған шешімнің 1- қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы,
Алтай ауданының мәслихат хатшысы
Л. Гречушникова
Алтай
ауданының мәслихатының

О внесении изменений в решение маслихата района Алтай от 23 декабря 2020 года № 76/2-VI "О районном бюджете района Алтай на 2021-2023 годы"
Решение маслихата района Алтай Восточно-Казахстанской области от 13 апреля 2021 года № 4/2-VII. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 15 апреля 2021 года № 8617
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Алтай РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Алтай от 23 декабря 2020 года № 76/2-VI "О районном бюджете района Алтай на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8036, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 29 декабря 2020 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 12066279,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3816459,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 26767,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 29446,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8193606,5 тысяч тенге;
2) затраты – 12248448,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 21672,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 35004,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13332,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -203840,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 203840,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 35004,0 тысяч тенге;
погашение займов – 13332,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 182168,9 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии,
секретарь маслихата района Алтай
Л. Гречушникова
Приложение к решению
маслихата района Алтай

658436,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
132467,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
21000,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
97757,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3324,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
81339,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
152455,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
88136,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
29712,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
47746,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6462,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
6462,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
78697,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
78697,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44006,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2856,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
31495,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
340,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2665468,2
1
Тұрғын үй шаруашылығы
584847,2
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
415527,3
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
415527,3
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
169319,9
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру

658436,0
002
Программа занятости
132467,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
21000,0
006
Оказание жилищной помощи
4500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
97757,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3324,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
81339,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
152455,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
88136,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
29712,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
47746,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6462,0
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
6462,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
78697,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
78697,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
44006,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2856,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
31495,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
340,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2665468,2
1
Жилищное хозяйство
584847,2
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
415527,3
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
415527,3
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
169319,9
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда

23287,2
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
55716,0
1
Ауыл шаруашылығы
25031,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
25031,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25031,0
6
Жер қатынастары
22623,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
22623,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20623,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2000,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
8062,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
8062,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
8062,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
55686,0
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
55686,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
55686,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
25686,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
25000,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5000,0
12
Көлiк және коммуникация
36184,0
1
Автомобиль көлiгi
28630,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
28630,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
8000,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
20630,0
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
7554,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
554,0
080
Мамандандырылған халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру
554,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

23287,2
003
Капитальные расходы государственного органа
5000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
55716,0
1
Сельское хозяйство
25031,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
25031,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
25031,0
6
Земельные отношения
22623,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
22623,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
20623,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2000,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
8062,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
8062,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
8062,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
55686,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
55686,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
55686,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
25686,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
25000,0
015
Капитальные расходы государственного органа
5000,0
12
маслихат
36184,0
1
Автомобильный транспорт
28630,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
28630,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
8000,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
20630,0
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
7554,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
554,0
080
Строительство специализированных центров обслуживания населения
554,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)