Күршім аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 58/3-VI "2021-2023 жылдарға арналған Күршім ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 2021 жылғы 31 тамыздағы № 8/2-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 14 қыркүйекте № 24334 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Күршім аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Күршім аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған Күршім ауданының бюджеті туралы" 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 58/3-VI шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8273 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 8282932,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 1029720,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 23566,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 7569,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 7222077,2 мың теңге;
2) шығындар - 8394276,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 103922,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттер - 131918,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 27996,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 208919,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 208919,6 мың теңге:
қарыздар түсімі - 131918,2 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 27996,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Курчумского районного маслихата от 25 декабря 2020 года № 58/3-VI "О бюджете Курчумского района на 2021-2023 годы"
Решение Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 31 августа 2021 года № 8/2-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 сентября 2021 года № 24334
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
Курчумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Курчумского районного маслихата "О бюджете Курчумского района на 2021-2023 годы" от 25 декабря 2020 года № 58/3-VI (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8273) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы - 8282932,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговые поступления - 1029720,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 23566,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 7569,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 7222077,2 тысяч тенге;
2) затраты - 8394276,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 103922,2 тысяч тенге;
бюджетные кредиты - 131918,2 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 27996,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 208919,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 208919,6 тысяч тенге:
поступления займов - 131918,2 тысяч тенге;
погашение займов - 27996,0 тысяч тенге;

284158,5
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
167715,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4240,0
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
4812,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
107391,5
2
Қаржылық қызмет
2704,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2704,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1404,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1300,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
443654,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
33586,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33336,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
250,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
39374,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39074,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
330126,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
184291,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
145835,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
40568,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40188,0
02
Қорғаныс
41781,7
1
Әскери мұқтаждар
17391,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17391,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
17391,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
24390,7
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
24390,7
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
18723,7
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар

284158,5
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
167715,0
003
Капитальные расходы государственного органа
4240,0
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
4812,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
107391,5
2
Финансовая деятельность
2704,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2704,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1404,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1300,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
443654,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
33586,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
33336,0
007
Капитальные расходы государственного органа
250,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
39374,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
39074,0
015
Капитальные расходы государственного органа
300,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
330126,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
184291,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
145835,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
40568,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
40188,0
02
Оборона
41781,7
1
Военные нужды
17391,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17391,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
17391,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
24390,7
122
Аппарат акима района (города областного значения)
24390,7
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
18723,7
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы

5667,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
893430,5
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
238884,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
238884,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
238884,0
2
Әлеуметтiк көмек
623591,5
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
623591,5
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
187202,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
60292,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
42700,0
008
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
125,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1203,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
41321,5
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
164574,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
32106,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
21999,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
72069,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
30955,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
30955,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
8400,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
12555,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1067600,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
579253,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
579253,9
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
0,0
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету

5667,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
893430,5
1
Социальное обеспечение
238884,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
238884,0
010
Государственная адресная социальная помощь
238884,0
2
Социальная помощь
623591,5
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
623591,5
004
Программа занятости
187202,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
60292,0
007
Оказание жилищной помощи
42700,0
008
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық Қаһарманы", почетных званий республики
125,0
009
Материальное обеспечение детей - инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1203,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
41321,5
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
164574,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
32106,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
21999,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
72069,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
30955,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
30955,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
8400,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы
12555,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как жилищная помощь
10000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1067600,1
1
Жилищное хозяйство
579253,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
579253,9
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
0,0
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан