2022-2024 жылдарға арналған Күршім ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 14/3-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 6 қаңтарда № 26404 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 73, 75 баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Күршім аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 4974325,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 2147623,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 15474,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер - 27000,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 2784228,0 мың теңге;
2) шығындар - 6244311,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 93788,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттер - 128422,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 34634,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) - - 1363775,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1363775,3 мың теңге:
қарыздардың түсімі - 127167,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 34634,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0,0 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 10.11.2022 № 27/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке 2022 жылға берілген субвенция көлемі 1566282,0 мың теңге, 2023 жылға 1566282,0 мың теңге, 2024 жылға 1566282,0 мың теңге сомасында аудандық бюджетте ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен жергілікті өзін-өзі басқаруға ауысатын субвенция көлемі 608348,0 мың теңге қаражатты, 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен қарастырылсын, соның ішінде:
Күршім ауылдық округіне - 58122,0 мың теңге;
Марқакөл ауылдық округіне - 49953,0 мың теңге;
Сарыөлең ауылдық округіне - 69370,0 мың теңге;
Қалжыр ауылдық округіне - 35191,0 мың теңге;
Бурановскому ауылдық округіне - 91360,0 мың теңге;
Қалгуты ауылдық округіне - 54601,0 мың теңге;
Куйған ауылдық округіне - 37709,0 мың теңге;
Маралды ауылдық округіне - 43905,0 мың теңге;
Абай ауылдық округіне - 70857,0 мың теңге;
Ақбұлақ ауылдық округіне - 31486,0 мың теңге;

О бюджете Курчумского района на 2022-2024 годы
Решение Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27 декабря 2021 года № 14/3-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 января 2022 года № 26404
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Курчумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы - 4974325,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговые поступления - 2147623,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 15474,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 27000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 2784228,0 тысяч тенге;
2) затраты - 6244311,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 93788,5 тысяч тенге;
бюджетные кредиты - 128422,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 34634,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 1363775,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1363775,3 тысяч тенге:
поступления займов - 127167,5 тысяч тенге;
погашение займов - 34634,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 10.11.2022 № 27/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть в районном бюджете объем субвенций, передаваемый из областного бюджета в бюджет района на 2022 год в сумме 1566282,0 тысяч тенге, на 2023 год в сумме 1566282,0 тысяч тенге, на 2024 год в сумме 1566282,0 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты местного самоуправления в сумме 608348,0 тысяч тенге, в том числе:
Курчумскому сельскому округу - 58122,0 тысяч тенге;
Маркакольскому сельскому округу - 49953,0 тысяч тенге;
Сарыоленскому сельскому округу - 69370,0 тысяч тенге;
Калжырскому сельскому округу - 35191,0 тысяч тенге;
Бурановскому сельскому округу - 91360,0 тысяч тенге;
Калгутинскому сельскому округу - 54601,0 тысяч тенге;
Куйганскому сельскому округу - 37709,0 тысяч тенге;
Маралдинскому сельскому округу - 43905,0 тысяч тенге;
Абайскому сельскому округу - 70857,0 тысяч тенге;
Акбулакскому сельскому округу - 31486,0 тысяч тенге;

Балықшы ауылдық округіне - 33131,0 мың теңге;
Төсқайың ауылдық округіне - 32663,0 мың теңге.
4. Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 12/91-VII (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 25825 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес ауданның бюджетінде 2022 жылға арналған әлеуметтік салық, жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз орындауға қабылдансын.

Балыкшинскому сельскому округу - 33131,0 тысяч тенге;
Тоскаинскому сельскому округу - 32663,0 тысяч тенге.
4. Принять к исполнению на 2022 год нормативы распределения доходов в районный бюджет по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов в размере 100 процентов, в соответствии с решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2021 года № 12/91-VII "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 25825).

5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 32002,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен жергілілікті өзін өзі басқаруға бөлінетін нысаналы трансферттер Шығыс Қазақстан облысы Күршім ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінген 149780,0 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылсын.

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 32002,0 тысяч тенге.
6. Распределение целевых трансфертов из районного бюджета бюджетам местного самоуправления на 2022 год определяется постановлением акимата Курчумского района Восточно-Казахстанской области.
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 149780,0 тысяч тенге.

8. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінген 704088,0 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылсын.
9. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінген 111176,0 мың теңге дамуға арналған нысаналы трансферттер қарастырылсын.
10. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінген мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын көрсетуге 114863,0 мың теңгеге кредиттер қарастырылсын.

8. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 704088,0 тысяч тенге.
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 111176,0 тысяч тенге.
10. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 114863,0 тысяч тенге.

55036,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54536,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
297436,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75582,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
221854,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
54997,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54997,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0,0
2
Қорғаныс
29036,0
1
Әскери мұқтаждар
17900,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17900,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
17900,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
11136,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11136,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5270,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
5866,0
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару
20400,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
20400,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
20400,0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
20400,0
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
534718,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
76722,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
76722,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
76722,0
2
Әлеуметтiк көмек
439065,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі

55036,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
54536,0
015
Капитальные расходы государственного органа
500,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
297436,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
75582,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
221854,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
54997,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
54997,0
003
Капитальные расходы государственного органа
0.0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организация
0.0
2
Оборона
29036,0
1
Военные нужды
17900,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17900,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
17900,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
11136,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11136,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5270,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
5866,0
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительская деятельность
20400,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
20400,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20400,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
20400,0
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
534718,0
1
Социальное обеспечение
76722,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
76722,0
010
Государственная адресная социальная помощь
76722,0
2
Социальная помощь
439065,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)

439065,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
95109,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
65430,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
45795,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1263,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
19435,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
103737,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
27447,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
23450,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
57399,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
18931,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
18931,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
8731,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
0,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10200,0
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
230156,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
31175,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
31175,0
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
26075,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
5100,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
0,0
2
Коммуналдық шаруашылық
49776,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
49776,0
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
47736,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
2040,0
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
0,0
3
Елді-мекендерді көркейту
149205,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

439065,0
004
Программа занятости
95109,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
65430,0
007
Оказание жилищной помощи
45795,0
009
Материальное обеспечение детей - инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1263,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
19435,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
103737,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
27447,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
23450,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
57399,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
18931,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
18931,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
8731,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы
0,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как жилищная помощь
10200,0
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
230156,0
1
Жилищное хозяйство
31175,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
31175,0
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
26075,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
5100,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
0.0
2
Коммунальное хозяйство
49776,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
49776,0
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
47736,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
2040,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
0,0
3
Благоустройство населенных пунктов
149205,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)