Ұлан аудандық мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 417 "2021-2023 жылдарға арналған Ұлан ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданы мәслихатының 2021 жылғы 12 қазандағы № 81 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 22 қазанда № 24850 болып тіркелді
Ұлан аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ұлан аудандық маслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 417 "2021-2023 жылдарға арналған Ұлан ауданының бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8112 тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021 – 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3, 4 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10580628,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1841572,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14813,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 198053,9 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8526189,3 мың теңге;
2) шығындар – 10643214,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 219174,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 272346,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 53172,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -281760,5 мың теңге;

О внесении изменений в решение Уланского районного маслихата от 28 декабря 2020 года № 417 "О бюджете Уланского района на 2021-2023 годы"
Решение Уланского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 12 октября 2021 года № 81. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 октября 2021 года № 24850
Уланский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уланского районного маслихата от 28 декабря 2020 года № 417 "О бюджете Уланского района на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №8112) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 10580628,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1841572,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14813,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 198053,9 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8526189,3 тысяч тенге;
2) затраты – 10643214,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 219174,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 272346,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 53172,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -281760,5 тысяч тенге;

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
687998,9
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
127469,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
127469,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
127469,0
2
Әлеуметтiк көмек
507858,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
507858,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
163866,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
57196,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
54395,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2000,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
116642,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
36934,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
70825,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
52671,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
52671,9
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37551,9
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3200,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2420,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
9500,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2749989,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
738947,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
285600,6
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
285599,6
005
Авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзу
1,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
687998,9
1
Социальное обеспечение
127469,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
127469,0
005
Государственная адресная социальная помощь
127469,0
2
Социальная помощь
507858,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
507858,0
002
Программа занятости
163866,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
57196,0
006
Оказание жилищной помощи
6000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
54395,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2000,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
116642,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
36934,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
70825,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
52671,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
52671,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
37551,9
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3200,0
021
Капитальные расходы государственного органа
2420,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
9500,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2749989,4
1
Жилищное хозяйство
738947,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
285600,6
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
285599,6
005
Снос аварийного и ветхого жилья
1,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

47163,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
36468,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
10695,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
74585,5
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
48772,6
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29756,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
19016,6
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
25812,9
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24312,9
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1500,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
20,0
1
Отын және энергетика
20,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
20,0
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
20,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
59241,7
6
Жер қатынастары
33217,8
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
33217,8
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25886,4
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
7331,4
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
26023,9
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
26023,9
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
26023,9
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
32188,4
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
32188,4
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
32188,4
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
31700,3
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

47163,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
36468,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
10695,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
74585,5
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
48772,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
29756,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
19016,6
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
25812,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
24312,9
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1500,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
20,0
1
Топливо и энергетика
20,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20,0
019
Развитие теплоэнергетической системы
20,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
59241,7
6
Земельные отношения
33217,8
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
33217,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
25886,4
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
7331,4
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
26023,9
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
26023,9
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
26023,9
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
32188,4
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
32188,4
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
32188,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
31700,3
015
Капитальные расходы государственного органа