2022-2024 жылдарға арналған Ұлан ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданы мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 96 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 29 желтоқсанда № 26228 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 73, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, сәйкес Ұлан аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022 – 2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3, 4 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5412378,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2297852,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 95415,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 65800,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2953310,7 мың теңге;
2) шығындар – 5628737,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 198513,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 270647,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 72134,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -414872,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 414872,4 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 512786,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 814608,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 716693,9 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданы мәслихатының 22.11.2022 № 196 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).

О бюджете Уланского района на 2022-2024 годы
Решение Уланского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27 декабря 2021 года № 96. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2021 года № 26228
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Уланский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 5412378,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2297852,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 95415,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 65800,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2953310,7 тысяч тенге;
2) затраты – 5628737,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 198513,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 270647,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 72134,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -414872,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 414872,4 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 512786,5 тысяч тенге;
погашение займов – 814608,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 716693,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Уланского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 22.11.2022 № 196 (вводится в действие с 01.01.2022).

2. 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 12/91-VII "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының шешімімен белгіленген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 25825 болып тіркелген), 2022 жылға арналған аудан бюджетіне әлеуметтік салық, төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталатын шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз көлемінде атқаруға қабылдансын.

2. Принять к исполнению на 2022 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, в размере 100 процентов, установленные решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2021 года № 12/91-VII "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 25825).

3. 2022 жылға жергілікті атқарушы органның резерві 59141,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. 2022 жылы аудандық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 1059991,0 мың теңге сомасында қарастырылсын.
5. 2022 жылы аудандық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттер 1076150,0 мың теңге сомасында қарастырылсын.
6. 2022 жылы аудандық бюджетте ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бөлінген несиелер 266481,0 мың теңге сомасында қарастырылсын.

3. Учесть резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 59141,0 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты из республиканского и областного бюджета в сумме 1059991,0 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год трансферты на развитие из республиканского и областного бюджета в сумме 1076150,0 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в районном бюджете кредиты из республиканского бюджета в сумме 266481,0 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сел, поселков, сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.

7. 4 - қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен ауылдық округтер бойынша субвенция 404120,0 мың теңге сомасында қарастырылсын.
8. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте несиелік шарттарына сәйкес жоғары тұрған бюджеттерге алдындағы қарыздарды өтеуге 819973,0 мың теңге сома қарастырылсын.
9. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы Г. Калиева
Ұлан аудандық мәслихаттың

7. Предусмотреть в районном бюджете субвенцию в сумме 404120,0 тысяч тенге, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов и поселков согласно приложения 4.
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год погашение долга перед вышестоящими бюджетами в сумме 819973,0 тысячи тенге в соответствии с заключенными кредитными договорами.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Г. Калиева
Приложение 1 к решению
Уланского районного маслихата

122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
24374,5
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
10283,5
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
14091,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
856387,0
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
86013,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
86013,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
86013,0
2
Әлеуметтiк көмек
713754,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
713754,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
297755,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
58477,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6200,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
55428,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1740,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
137054,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
74730,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
82370,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
56620,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
56620,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47620,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2500,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6500,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2439850,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1550987,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
326470,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету

122
Аппарат акима района (города областного значения)
24374,5
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
10283,5
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
14091,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
856387,0
1
Социальное обеспечение
86013,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
86013,0
005
Государственная адресная социальная помощь
86013,0
2
Социальная помощь
713754,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
713754,0
002
Программа занятости
297755,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
58477,0
006
Оказание жилищной помощи
6200,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
55428,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1740,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
137054,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
74730,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
82370,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
56620,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
56620,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
47620,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2500,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6500,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2439850,4
1
Жилищное хозяйство
1550987,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
326470,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан