Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 15 желтоқсандағы №40-2 "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 19 наурыздағы № 3-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 19 наурызда № 6859 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Батыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 15 желтоқсандағы №40-2 "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №6555 тіркелген, 2020 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 251 587 909 мың теңге:
салықтық түсімдер – 67 660 368 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 143 832 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 050 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 182 782 659 мың теңге;
2) шығындар – 258 734 581 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 5 682 537 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 16 630 280 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10 947 743 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 851 396 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 851 396 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -13 680 605 мың теңге:
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13 680 605 мың теңге:
қарыздар түсімі – 11 733 400 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 345 204 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 12 292 409 мың теңге.";
3-тармақтың 1) тармақшасында:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"1) 2021 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі мен кредиттер 54 037 807 мың теңге жалпы сомасында ескерілсін:";
келесі мазмұндағы елу үшінші абзацпен толықтырылсын:
"ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге – 97 213 мың теңге;";
4-тармақ келесі мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 15 декабря 2020 года № 40-2 "Об областном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 19 марта 2021 года № 3-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 19 марта 2021 года № 6859
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Западно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 15 декабря 2020 года № 40-2 "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6555, опубликованное 22 декабря 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 251 587 909 тысяч тенге:
налоговые поступления – 67 660 368 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 143 832 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 050 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 182 782 659 тысяч тенге;
2) затраты – 258 734 581 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5 682 537 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 16 630 280 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10 947 743 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 851 396 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 851 396 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 13 680 605 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 13 680 605 тенге:
поступления займов – 11 733 400 тысяч тенге;
погашение займов – 10 345 204 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 12 292 409 тысяч тенге.";
в подпункте 1) пункта 3:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"1) учесть в областном бюджете на 2021 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 54 037 807 тысяч тенге:";
дополнить абзацем пятдесят три следующего содержания:
"на повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел – 97 213 тысяч тенге;";
пункт 4 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:

"6) өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуына және оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады:
Орал қаласы, Ақжайық, Бөкей ордасы, Бөрлі, Жаңақала, Жәнібек, Бәйтерек, Казталов, Қаратөбе, Сырым, Тасқала, Теректі және Шыңғырлау – 0%.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерінен 41 052 614 мың теңге жалпы сомасында трансферттердің түсімдері ескерілсін.
Аталған сомаларды аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерінен бөлу Батыс Қазақстан облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте бюджеттік кредиттерді өтеу сомаларының түсімдері 10 947 743 мың теңге сомасында ескерілсін.";
келесі мазмұндағы 6-1-тармақпен толықтырылсын:
"6-1. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте облыстың жергiлiктi атқарушы органның мемлекеттік және үкіметтік бағдарламаларды іске асыру шеңберінде iшкi нарықта айналысқа жiберу үшiн шығаратын мемлекеттiк бағалы қағаздары шығарылымынан түсетін түсімдер 8 300 360 мың теңге сомасында Жұмыспен қамту жол картасының шеңберіндегі шараларды қаржыландыру үшін ескерілсін.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерге облыстық бюджет қаражат есебінен бөлінетін нысаналы даму трансферттері және ағымдағы нысаналы трансферттер 4 099 082 мың теңге жалпы сомасында қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
1 326 101 мың теңге – ағымдағы нысаналы трансферттер;
2 772 981 мың теңге – нысаналы даму трансферттері.
Аталған сомаларды аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерге бөлу Батыс Қазақстан облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте қарыздарды өтеу 10 345 204 мың теңге сомасында қарастырылсын.";
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"6) отчисления недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры зачисляется в районные (города областного значения) бюджеты, в следующих процентах:
город Уральск, Акжаикский, Бокейординский, Бурлинский, Жангалинский, Жанибекский, Бәйтерек, Казталовский, Каратобинский, Сырымский, Таскалинский, Теректинский и Чингирлауский – 0%.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Учесть в областном бюджете на 2021 год поступления трансфертов из районных (городов областного значения) бюджетов в общей сумме 41 052 614 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм из районных (городов областного значения) бюджетов осуществляется на основании Постановления акимата Западно-Казахстанской области.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Учесть в областном бюджете на 2021 год поступления сумм погашения бюджетных кредитов в сумме 10 947 743 тысячи тенге.";
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Учесть в областном бюджете на 2021 год поступления от выпуска государственных ценных бумаг, выпускаемых местным исполнительным органом области для обращения на внутреннем рынке в рамках реализации государственных и правительственных программ в сумме 8 300 360 тысяч тенге для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Учесть, что в областном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые трансферты на развитие и целевые текущие трансферты районным (города областного значения) бюджетам, выделяемые за счет средств областного бюджета в общей сумме 4 099 082тысячи тенге, в том числе:
1 326 101 тысяча тенге – целевые текущие трансферты;
2 772 981 тысяча тенге – целевые трансферты на развитие.
Распределение указанных сумм районным (города областного значения) бюджетам осуществляется на основании Постановления акимата Западно-Казахстанской области.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Предусмотреть в областном бюджете на 2021 год погашение займов в сумме 10 345 204 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

6 695
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
72 366
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
4 050 000
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
200 000
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
3 365 056
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
1 464 016
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
151 200
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
24 269
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
205 200
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
38 000
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 492 239
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
99 340
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
57 385
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
63 080
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
15 325
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
24 233
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
19 780
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
1 206 077
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
7 019
2
Су шаруашылығы
44 500
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
44 500
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
44 500
3
Орман шаруашылығы
804 692
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
804 692
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
802 941
006
Жануарлар дүниесін қорғау
1 751
5
Қоршаған ортаны қорғау

6 695
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
72 366
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
4 050 000
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
200 000
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
3 365 056
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
1 464 016
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
151 200
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
24 269
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
205 200
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
38 000
719
Управление ветеринарии области
1 492 239
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
99 340
009
Организация санитарного убоя больных животных
57 385
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
63 080
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
15 325
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
24 233
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
19 780
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
1 206 077
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
7 019
2
Водное хозяйство
44 500
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
44 500
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
44 500
3
Лесное хозяйство
804 692
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
804 692
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
802 941
006
Охрана животного мира
1 751
5
Охрана окружающей среды

3 372 027
005
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
49 350
010
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
2 761 627
011
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
484 250
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
37 800
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
39 000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
121 985
024
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
121 985
9
Басқалар
2 157 365
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
441 457
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
441 457
257
Облыстың қаржы басқармасы
900 000
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резерві
900 000
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
66 883
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
66 883
261
Облыстың білім басқармасы
344 180
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
344 180
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
154 099
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
154 099
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
250 746
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
250 746
14
Борышқа қызмет көрсету
2 180 714
1
Борышқа қызмет көрсету
2 180 714
257
Облыстың қаржы басқармасы
2 180 714
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
1 868 116
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару

3 372 027
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
49 350
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
2 761 627
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
484 250
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
37 800
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
39 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
121 985
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
121 985
9
Прочие
2 157 365
253
Управление здравоохранения области
441 457
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
441 457
257
Управление финансов области
900 000
012
Резерв местного исполнительного органа области
900 000
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
66 883
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
66 883
261
Управление образования области
344 180
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
344 180
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
154 099
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
154 099
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
250 746
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
250 746
14
Обслуживание долга
2 180 714
1
Обслуживание долга
2 180 714
257
Управление финансов области
2 180 714
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
1 868 116
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов