Орал қалалық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы №56-3 "2021-2023 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2021 жылғы 31 наурыздағы № 3-4 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 1 сәуірде № 6905 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Орал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Орал қалалық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы №56-3 "2021-2023 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №6598 тіркелген, 2020 жылғы 31 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға арналған бюджет мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 23 361 073 мың теңге:
салықтық түсімдер – 10 657 715 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 271 187 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 806 154 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 626 017 мың теңге;
2) шығындар – 29 168 149 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -141 729 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 141 729 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 665 347 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 665 347 мың теңге:
қарыздар түсімі – 8 767 708 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7 612 878 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 510 517 мың теңге.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. 2021 жылға арналған қалалық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерден бөлінетін нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
республикалық бюджеттен жалпы сомасы 1 890 113 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 789 036 мың теңге;
кепілдік берілген әлеуметтік топтамаға, оның ішінде төтенше жағдайға байланысты азық-түлік-тұрмыстық жиынтықтармен қамтамасыз етуге – 174 918 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге – 1 420 мың теңге;
жартылай стационар жағдайында және үй жағдайында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге – 67 850 мың теңге;

О внесении изменений в решение Уральского городского маслихата от 23 декабря 2020 года №56-3 "О городском бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 31 марта 2021 года № 3-4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 1 апреля 2021 года № 6905
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уральского городского маслихата от 23 декабря 2020 года №56-3 "О городском бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №6598, опубликованное 31 декабря 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 23 361 073 тысячи тенге:
налоговые поступления – 10 657 715 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 271 187 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 806 154 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 7 626 017 тысяч тенге;
2) затраты – 29 168 149 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -141 729 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 141 729 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 665 347 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 665 347 тысяч тенге:
поступления займов – 8 767 708 тысяч тенге;
погашение займов – 7 612 878 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 510 517 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Учесть, что в городском бюджете на 2021 год предусмотрены целевые трансферты из вышестоящего бюджета:
республиканского бюджета в общей сумме 1 890 113 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 789 036 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет, в том числе на обеспечение продуктово-бытовыми наборами в связи с чрезвычайным положением – 174 918 тысяч тенге;
на введение стандартов оказания специальных социальных услуг – 1 420 тысяч тенге;
на оказание специальных социальных услуг престарелым и инвалидам в условиях полустационара и в условиях на дому – 67 850 тысяч тенге;

адамдар саудасының құрбандарына арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге – 7 231 мың теңге;
тұрмыстық зорлық-зомбылық құрбандарына арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге – 1 567 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 118 007 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге – 33 468 мың теңге;
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 62 897 мың теңге;
Spina bifida диагнозымен мүгедек балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге – 177 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 15 297 мың теңге;
жастар практикасына – 196 898 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарға – 112 596 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 129 596 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 58 579 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 120 576 мың теңге;
облыстық бюджеттен жалпы сомасы 2 334 049 мың теңге:
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарға – 23 919 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 10 847 мың теңге;
"Алғашқы жұмыс орны" жобасына – 467 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 818 734 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 504 447 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 130 720 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 694 915 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге – 150 000 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан жалпы сомасы 3 401 850 мың теңге:
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 826 943 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 1 050 274 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 1 524 633мың теңге;
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде облыстық бюджеттенкредиттердің жалпы сомасы 2 858 540 мың теңге:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 2 143 788 мың теңге;

на оказание специальных социальных услуг жертвам торговли людьми – 7 231 тысяча тенге;
на оказание специальных социальных услуг жертвам бытового насилия – 1 567 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 118 007 тысяч тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 33 468 тысяч тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 62 897 тысяч тенге;
на обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida – 177 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 15 297 тысяч тенге;
на молодежную практику – 196 898 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 112 596 тысяч тенге;
на общественные работы – 129 596 тысяч тенге;
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 58 579 тысяч тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 120 576 тысяч тенге;
областного бюджета в общей сумме 2 334 049 тысяч тенге:
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 23 919 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 10 847 тысяч тенге;
на проект "Первое рабочее место" – 467 тысяч тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 818 734 тысячи тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 504 447 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 130 720 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 694 915 тысяч тенге;
на предоставления жилищных сертификатов как социальная помощь – 150 000 тысяч тенге;
Национального Фонда Республики Казахстан в общей сумме 3 401 850 тысяч тенге:
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 826 943 тысячи тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 1 050 274 тысячи тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 1 524 633 тысячи тенге;
в рамках Дорожной карты занятости кредиты из областного бюджета в общей сумме 2 858 540 тысяч тенге:
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 2 143 788 тысяч тенге;

көлік инфрақұрылымын дамытуға – 97 100 мың теңге;
автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 462 291 мың теңге;
коммуналдық шаруашылығын дамытуға – 155 361 мың теңге;
бюджеттік кредиттердің жалпы сомасы 5 909 168 мың теңге:
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 5 909 168 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Орал қалалық мәслихаты аппаратының басшысы (С.Давлетов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы В. Крылов
Орал қалалық мәслихатының хатшысы Е. Калиев
Орал қалалық мәслихатының
2021 жылғы 31 наурыздағы
№ 3-4 шешіміне
қосымша
Орал қалалық мәслихатының
2020 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 56-3 шешіміне
1-қосымша
2021 жылға арналған қалалық бюджет
мың теңге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

на развитие транспортной инфраструктуры – 97 100 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог и улиц населенных пунктов – 462 291 тысяча тенге;
на развитие коммунального хозяйства – 155 361 тысяча тенге;
бюджетные кредиты в общей сумме 5 909 168 тысяч тенге:
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 5 909 168 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата Уральского городского маслихата (С.Давлетов) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии В. Крылов
Секретарь Уральского городского маслихата Е. Калиев
Приложение
к решению Уральского
городского маслихата
от 31 марта 2021 года № 3-4
Приложение 1
к решению Уральского
городского маслихата
от 23 декабря 2020 года №56-3
Городской бюджет на 2021 год
тысяч тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование