Ақжайық аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 56-1 "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 шілдедегі № 6-2 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 3 тамызда № 23820 болып тіркелді
Ақжайық аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақжайық аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 56-1 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6620 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 -қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 683 885 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 476 385 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 920 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 030 мың теңге;
трансферттер түсімі – 9 198 550 мың теңге;
2) шығындар – 10 981 971 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 242 851 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 332 538 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 89 687 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 540 937 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 540 937 мың теңге;
қарыздар түсімі – 379 867 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 89 688 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 250 758 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Акжаикского районного маслихата от 24 декабря 2020 года № 56-1 "О районном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 28 июля 2021 года № 6-2. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 августа 2021 года № 23820
Акжаикский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акжаикского районного маслихата "О районном бюджете на 2021-2023 годы" от 24 декабря 2020 года № 56-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6620) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 683 885 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 476 385 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 920 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 030 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 198 550 тысяч тенге;
2) затраты – 10 981 971 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 242 851 тысяча тенге:
бюджетные кредиты – 332 538 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 89 687 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 540 937 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 540 937 тысяч тенге;
поступление займов – 379 867 тысяч тенге;
погашение займов – 89 688 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 250 758 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
пункт 10 изложить в новой редакции:

"2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне сәйкес ауылдық жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласының азаматтық қызметшілеріне, осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда, лауазымдық жалақыларын 25% көтеру көзделсін.".
2. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақжайық аудандық маслихат хатшысы С. Сиражев
Ақжайық аудандық
мәслихатының 2021 жылғы
28 шілдедегі № 6-2 шешіміне
қосымша
Ақжайық аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
24 желтоқсандағы № 56-1
шешіміне 1 - қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
1
2
3
4
5
6

"Предусмотреть гражданским служащим социального обеспечения, культуры, спорта работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2021 года.".
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Секретарь Акжаикского районного маслихата С. Сиражев
Приложение
к решению Акжаикского
районного маслихата
от 28 июля 2021 года № 6-2
Приложение 1
к решению Акжаикского
районного маслихата
от 24 декабря 2020 года № 56-1
Районный бюджет на 2021 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
1
2
3
4
5
6

1500
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
91481
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
73990
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15844
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
51546
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6600
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
17491
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17491
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
74701
1
Ауыл шаруашылығы
0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
0
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
0
6
Жер қатынастары
24532
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
24532
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16980
002
Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екіншісіне ауыстыру жөніндегі жұмыстар
550
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
402
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6600
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
50169
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
50169
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
50169
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
23081
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
23081
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
23081
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
16081
002
Ақпараттық жүйелер құру
0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу

1500
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
91481
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
73990
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
15844
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
51546
006
Капитальные расходы государственного органа
6600
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
17491
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
17491
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
74701
1
Сельское хозяйство
0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
0
010
Развитие объектов сельского хозяйства
0
6
Земельные отношения
24532
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
24532
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
16980
002
Работы по переводу сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой
550
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
402
007
Капитальные расходы государственного органа
6600
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
50169
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
50169
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки
специалистов
50169
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
23081
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
23081
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
23081
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
16081
002
Создание информационных систем
0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов