Жәнібек аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы №50-2 "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 2021 жылғы 31 наурыздағы № 4-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 2 сәуірде № 6925 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Жәнібек аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жәнібек аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы №50-2 "2021–2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №6582 тіркелген, 2020 жылғы 31 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1- тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2021 – 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 747 613 мың теңге:
салықтық түсімдер – 526 424 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 120 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 205 069 мың теңге;
2) шығындар – 4 939 025 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 30 715 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 67 910 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 37 195 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -222 127 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 222 127 мың теңге:
қарыздар түсімі – 65 633 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 37 198 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 193 692 мың теңге.";
5 - тармақта:
бірінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"5. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 114205 мың теңге көлемінде ескерілсін:";
келесі мазмұндағы бесінші абзацпен толықтырылсын:
"әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру – 10 000 мың теңге;";
12 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"12. 2021 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 13 041 мың теңге көлемінде бекітілсін.";
13 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"13. 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне сәйкес, ауылдық жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне қызметтің осы түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің мөлшерлемесінен салыстырғанда лауазымдық айлықақылар 25 %-ға көтеру көзделсін.";
аталған шешімнің қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений и дополнений в решение Жанибекского районного маслихата от 23 декабря 2020 года №50-2 "О районном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31 марта 2021 года № 4-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 2 апреля 2021 года № 6925
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жанибекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанибекского районного маслихата от 23 декабря 2020 года №50-2 "О районном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №6582, опубликованное 31 декабря 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021–2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 747 613 тысячи тенге:
налоговые поступления – 526 424 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 15 120 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 205 069 тысяч тенге;
2) затраты – 4 939 025 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 30 715 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 67 910 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 37 195 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -222 127 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 222 127 тысяч тенге:
поступление займов – 65 633 тысячи тенге;
погашение займов – 37 198 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 193 692 тысячи тенге.";
в пункте 5:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"5. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 114 205 тысячтенге:";
дополнить абзацем пятым следующего содержания:
"на предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь – 10 000 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в размере 13 041 тысяча тенге.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Предусмотреть гражданским служащим социального обеспечения, культуры и спорта, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25 % должностых окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2021 года.";
приложение к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

15 770
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
127 479
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 491
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 700
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
105 288
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
24 004
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 004
02
Қорғаныс
32 787
1
Әскери мұқтаждар
4 893
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4 893
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4 893
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
27 894
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
27 894
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
24 324
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3 570
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
15 230
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
15 230
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15 230
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
15 230
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
549 896
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
199 428
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
199 428
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
199 428
2
Әлеуметтiк көмек
315 313
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
315 313
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
194 982
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
45 000
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
680
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
27 709
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

15 770
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
127 479
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
18 491
013
Капитальные расходы государственного органа
3 700
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
105 288
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
24 004
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
24 004
02
Оборона
32 787
1
Военные нужды
4 893
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4 893
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4 893
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
27 894
122
Аппарат акима района (города областного значения)
27 894
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
24 324
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3 570
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
15 230
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
15 230
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15 230
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
15 230
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
549 896
1
Социальное обеспечение
199 428
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
199 428
005
Государственная адресная социальная помощь
199 428
2
Социальная помощь
315 313
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
315 313
002
Программа занятости
194 982
006
Оказание жилищной помощи
3 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
45 000
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
680
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
27 709
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

12 428
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
12 428
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
94 325
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
94 010
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
315
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
108 442
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
35 638
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 283
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
20 355
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
72 804
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 645
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
58 159
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
42 865
6
Жер қатынастары
15 097
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
15 097
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 097
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
27 768
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
27 768
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
27 768
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
19 615
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
19 615
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
19 615
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
18 115
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
1 500
12
Көлiк және коммуникация
232 672
1
Автомобиль көлiгi
220 012
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

12 428
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
12 428
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
94 325
006
Функционирование районных (городских) библиотек
94 010
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
315
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
108 442
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
35 638
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
15 283
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
20 355
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
72 804
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
14 645
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
58 159
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
42 865
6
Земельные отношения
15 097
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
15 097
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
15 097
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
27 768
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
27 768
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
27 768
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
19 615
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
19 615
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
19 615
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
18 115
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
1 500
12
Транспорт и коммуникации
232 672
1
Автомобильный транспорт
220 012
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)