2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 12-2 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 28 желтоқсанда № 26159 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Жәнібек аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2022 – 2024 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 026 349 мың теңге:
салықтық түсімдер – 547 166 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 120 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 463 063 мың теңге;
2) шығындар – 7 451 063 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 16 952 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 56 299 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 39 347 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -441 666 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 441 666 мың теңге:
қарыздар түсімі – 55 134 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 39 347 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 425 879 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 25.11.2022 № 25-1 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2021 жылғы 2 желтоқсандағы "2022-2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2021 жылдың 15 желтоқсандағы №8-1 "2022 – 2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №25972 тіркелген) шешіміне сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының 2021 жылғы 2 желтоқсандағы "2022-2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы және Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2021 жылдың 15 желтоқсандағы №8-1 "2022 – 2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімі қатерге және басшылыққа алынсын.
4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 2 519 638 мың теңге көлемінде қарастырылсын:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 84 192 мың теңге;

О районном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24 декабря 2021 года № 12-2. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2021 года № 26159.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жанибекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022–2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 026 349 тысяч тенге:
налоговые поступления – 547 166 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 120 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1000 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 6 463 063 тысяч тенге;
2) затраты – 7 451 063 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16 952 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 56 299 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 39 347 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -441 666 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 441 666 тысяч тенге:
поступление займов – 55 134 тысячи тенге;
погашение займов – 39 347 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 425 879 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25.11.2022 № 25-1 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Поступления в районный бюджет на 2022 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 2 декабря 2021 года "О республиканском бюджете на 2022-2024 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 15 декабря 2021 года №8-1 "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №25972).
3. Принять к сведению и руководству Закон Республики Казахстан от 2 декабря 2021 года "О республиканском бюджете на 2022 – 2024 годы" и решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 15 декабря 2021 года № 8-1 "Об областном бюджете на 2022-2024 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета в общей сумме 2 519 638 тысяч тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 84 192 тысячи тенге;

мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 111 964 мың теңге;
кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 20 355 мың теңге;
протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдар, арнайы жүріп-тұру құралдары (кресло-арбалар), техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдары кеңейту, ақпаратты Брайль қарпімен енгізу/шығару арқылы сөйлеу синтезі бар портативтік тифлокомпьютерге – 3 041 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарға міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту, Spina bifida диагнозымен мүгедектігі бар балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге – 1 599 мың теңге;
санаторлы-курорттық емдеуге – 529 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына – 46 206 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттарға" - 73 513 мың теңге;
"қоғамдық жұмыстарға" - 88 288 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық - әлеуметтік мекелемелер, үйде қызмет көрсету, уақытшы болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 38 497 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 43 104 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек ауданы Жәнібек-Талов-Кіші Өзен автожолын орташа жөндеуге 33-48 шақырым – 804 262 мың теңге;
Батыс Қазахстан облысы Жәнібек ауданы Жәнібек ауылы Егізбаев көшесіндегі автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 104 019 мың теңге;
Батыс Қазахстан облысы Жәнібек ауданы Жәнібек ауылы Байтұрсынов көшесіндегі автокөлік жолын күрделі жөндеуге – 106 847 мың теңге;
Батыс Қазахстан облысы Жәнібек ауданы Жәнібек ауылы Өтемісов көшесіндегі автокөлік жолын күрделі жөндеуге – 48 246 мың теңге;
Батыс Қазахстан облысы Жәнібек ауданы Жәнібек ауылы Мусин көшесіндегі автокөлік жолын күрделі жөндеуге – 30 000 мың теңге;
Батыс Қазахстан облысы Жәнібек ауылының солтүстік бөлігіндегі 9 жаңа көшеге автокөлік жолдарының құрылысына – 100 000 мың теңге.
"Алғашқы жұмыс орны" жобасына – 5 062 мың теңге;
"күміс жасқа" - 7 818 мың теңге;
Жәнібек ауданы Жәнібек-Талов-Кіші Өзен автожолын орташа жөндеуге 2-27 (25) шақырым – 23 379 мың теңге;

на выплату государственной адресной социальной помощи – 111 964 тысячи тенге;
на гарантированный социальный пакет – 20 355 тысяч тенге;
на протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства, специальные средства передвижения (кресло-коляски), расширение технических вспомогательных (компенсаторных) средств, портативный тифлокомпьютер с синтезом речи, с встроенным вводом/выводом информации шрифтом Брайля – 3 041 тысяча тенге;
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей с инвалидностью с диагнозом Spina bifida – 1 599 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 529 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику" - 46 206 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей" - 73 513 тысяч тенге;
"на общественные работы" - 88 288 тысяч тенге;
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения – 38 497 тысяч тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 43 104 тысячи тенге;
на средний ремонт автодороги "Жанибек-Таловка-Малый Узень, Жанибекского района Западно-Казахстанской области 33-48 километров – 804 262 тысячи тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог по улица Егизбаева села Жанибек, Жанибекского района Западно-Казахстанской области – 104 019 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог по улица Байтурсынова села Жанибек, Жанибекского района Западно-Казахстанской области – 106 847 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог по улица Утемисова села Жанибек, Жанибекского района Западно-Казахстанской области – 48 246 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог по улица Мусина села Жанибек, Жанибекского района Западно-Казахстанской области – 30 000 тысяч тенге;
на строительство сооружений (дорог) для 9 ти новых улиц северной части села Жанибек, Жанибекского района Западно-Казахстанской области – 100 000 тысяч тенге;
на проект "Первое рабочее место" – 5 062 тысячи тенге;
на серебрянный возраст – 7 818 тысяч тенге;
"на средний ремонт автодороги "Жанибек-Таловка-Малый Узень", Жанибекского района 2-27 (25) километров – 23 379 тысяч тенге;

Батыс Қазақстан облысы Жәнібек ауданы Жәнібек-Талов-Кіші Өзен автожолын орташа жөндеуге 27-33 (6) шақырым – 305 262 мың теңге;
Жәнібек ауданы Қамысты ауылына аудандық маңызы бар кіреберіс жолының 0-14 шақырымын күрделі жөндеу – 400 000 мың теңге;
мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға – 2 455 мың теңге;
Жәнібек ауданы, Ақоба ауылына дейінгі аудандық маңызы бар 0-23 шақырым кіреберіс жолды күрделі жөндеуіне – 71 000 мың теңге;
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді – Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 15.04.2022 № 16-2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.07.2022 № 19-2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.11.2022 № 25-1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 575 421 мың теңге көлемінде ескерілсін:
"Алғашқы жұмыс орны" жобасына – 1 587 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беруге – 333 мың теңге;
факторлық-баллдық шкалаға негізделген мемлекеттік қызметкерлер еңбек ақы төлеудің жаңа жүйесіне арналған шығыстарға - 185 060 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттарға" - 7 351 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 3 520 мың теңге;
арнайы қозғалыс құралдары (кресло-арбалар) – 1 708 мың теңге;
санаторлы-курорттық емдеуге – 5 071 мың теңге;
тифлотехникалық құралдарға – 1 919 мың теңге;
Жәнібек ауданы Жәнібек-Талов-Кіші Өзен автожолын орташа жөндеуге 2-27 шақырым – 176 621 мың теңге;
Жәнібек ауданы, Жәнібек ауылы Егізбаев көшесіндегі автокөлік жолын күрделі жөндеуге" – 23 324 мың теңге;
Жәнібек ауданы, Жәнібек ауылы Байтұрсынов көшесіндегі автокөлік жолын күрделі жөндеуге" – 23 539 мың теңге;
"Жәнібек ауданы, Жәнібек ауылы Өтемісов көшесіндегі автокөлік жолын күрделі жөндеуге" – 11 109 мың теңге;
"Жәнібек ауданы, Жәнібек ауылының солтүстік бөлігіндегі 9 жаңа көшеге жаяу жүргіншілер жолын салуга" - 96 178 мың теңге;
"Жәнібек ауданы, Жәнібек ауылы, Мәжитов және Абдрахманов көшелерінің автомобиль жолын күрделі жөндеуге" - 23 000 мың теңге;
"Жәнібек ауданы Жәнібек-Таловка-Кіші Өзен автожолының 92-128 шақырым орташа жөндеу" жобасына жобалық сметалық құжаттама әзірлеу (36) шақырым - 14 135 мың теңге;
"Жәнібек ауданы аудандық маңызы бар Борсы ауылына кірме жолды күрделі жөндеу" жобасына жобалық сметалық құжаттама әзірлеу (1) шақырым" - 966 мың теңге;

на средний ремонт автодороги Жанибек-Таловка-Малый Узень, Жанибекского района Западно-Казахстанской области 27-33 (6) километров – 305 262 тысячи тенге;
Капитальный ремонт подъездной автодороги районного значения к селу Камысты Жанибекского района (0-14) километров – 400 000 тысяч тенге;
на повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов – 2 455 тысяч тенге;
на капитальный ремонт 0-23 километров подъездной автодороги районного значения к селу Акоба Жанибекского района – 71 000 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15.04.2022 № 16-2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 18.07.2022 № 19-2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 25.11.2022 № 25-1 (вводится в действие с 01.01.2022).
5.Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 575 421 тысяча тенге:
"на проект "Первое рабочее место" – 1 587 тысяч тенге:
на жилищные сертификаты – 333 тысяч тенге;
на расходы на новую систему оплаты труда государственных служащих основанную на факторно-бальной шкале" - 185 060 тысяч тенге:
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей" – 7 351 тысяча тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 3 520 тысяч тенге;
на специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 1 708 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 5 071 тысяча тенге;
на тифлотехнические средства – 1 919 тысяч тенге;
на средний ремонт автодороги "Жанибек-Таловка-Малый Узень", Жанибекского района 2-27 километров – 176 621 тысяча тенге;
"на капитальный ремонт автомобильных дорог по уице Егизбаева в селе Жанибек Жанибекского района" - 23 324тысячи тенге;
"на капитальный ремонт автомобильных дорог по улице Байтурсынова в селе Жанибек Жанибекского района" - 23 539 тысяч тенге;
"на капитальный ремонт автомобильных дорог по улице Утемисова в селе Жанибек Жанибекского района" - 11 109 тысяч тенге;
"на строительство тротуара для 9 новых улиц северной части села Жанибек Жанибекского района" - 96 178 тысяч тенге;
"на капитальный ремонт автомобильных дорог по улицам Мажитова и Абдрахманова в селе Жанибек Жанибекского района" - 23 000 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на "Капитальный ремонт автодороги Жанибек-Таловка-Малый Узень 92-128 километров Жанибекского района" - 14 135 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на "Капитальный ремонт подъездной автодороги районного значения к селу Борсы Жанибекского района (1) километров" - 966 тысяч тенге;

Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді – Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 15.04.2022 № 16-2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.07.2022 № 19-2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.11.2022 № 25-1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін кредиттердің жалпы сомасы 55 134 мың теңге көлемінде қарастырылсын:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға кредит беруге – 55 134 мың теңге.
7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген 39 947 мың теңге бюджеттік кредиттерді және облыстық бюджеттен берілген 17 267 мың бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар өтеу көзделсін.
8. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте бюджет заңнамасымен қарастырылған жағдайларда ветеринария шығыстар бойынша жалпы сипаттағы трансферттерды қайтару 92 156 мың теңге, білім беру шығыстар бойынша 2 372 992 мың теңге, балалар-жасөспірімдер спорт мектебі шығыстар бойынша 47 593 мың теңге көзделсін.
9. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
10. Облыстық бюджеттен 2022 жылға аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 3 368 004 мың теңге болып белгіленсін.
11. 2022 жылға арналған аудандық бюджетке төмен тұрған бюджеттен бюджеттік алымдар қарастырылмайды деп белгіленсін.
12. 2022 жылы аудандық бюджеттен төмен тұрған бюджетіне берілетін субвенция көлемі 268 343 мың теңге болып белгіленсін, оның ішінде:
Жәнібек ауылдық округіне – 80 812 мың теңге;
Ақоба ауылдық округіне – 28 427 мың теңге;
Күйгенкөл ауылдық округіне – 22 464 мың теңге;
Тау ауылдық округіне – 24 182 мың теңге;
Қамысты ауылдық округіне – 20 332 мың теңге;
Борсы ауылдық округіне – 21 177 мың теңге;
Жақсыбай ауылдық округіне – 27 863 мың теңге;
Ұзынкөл ауылдық округіне – 19 925 мың теңге;
Талов ауылдық округіне – 23 161 мың теңге.
13. 2022 жылы аудандық бюджеттен төмен тұрған бюджетіне берілетін нысаналы трансферттердің көлемі 99 519 мың теңге болып белгіленсін, оның ішінде:
Тау ауылдық округіне – 2 020 мың теңге;
Борсы ауылдық округіне – 14 499 мың теңге;

Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15.04.2022 № 16-2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 18.07.2022 № 19-2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 25.11.2022 № 25-1 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 55 134 тысячи тенге:
на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов – 55 134 тысячи тенге.
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год погашение бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета в размере 39 347 тысяч тенге и вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из областного бюджета в размере 17 267 тысяч тенге.
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год возврат трансфертов общего характера по расходам ветеринарии в случаях, предусмотренных бюджетным законодательством в размере 92 156 тысяч тенге, по расходам образования 2 372 992 тысячи тенге, по расходам детско-юношеской спортивной школы 47 593 тысячи тенге.
9. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
10. Установить на 2022 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в размере 3 368 004 тысячи тенге.
11. Установить, что бюджетные изъятия из нижестоящих бюджетов в районный бюджет на 2022 год не предусматриваются.
12. Установить на 2022 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета в нижестоящие бюджеты в размере 268 343 тысячи тенге, в том числе:
Жанибекскому сельскому округу – 80 812 тысячи тенге;
Акобинскому сельскому округу – 28 427 тысяч тенге;
Куйгенкульскому сельскому округу – 22 464 тысячи тенге;
Таускому сельскому округу – 24 182 тысячи тенге;
Камыстинскому сельскому округу – 20 332 тысячи тенге;
Борсинскому сельскому округу – 21 177 тысяч тенге;
Жаксыбайскому сельскому округу – 27 863 тысячи тенге;
Узункульскому сельскому округу – 19 925 тысяч тенге;
Таловскому сельскому округу – 23 161 тысяча тенге.
13. Установить на 2022 год размер целевых трансфертов, передаваемых из районного бюджета в нижестоящие бюджеты в размере 99 519 тысяч тенге, в том числе:
Таускому сельскому округу – 2 020 тысяч тенге;
Борсинскому сельскому округу – 14 499 тысяч тенге;

Ұзынкөл ауылдық округіне – 49 000 мың теңге;
Талов ауылдық округіне – 34 000 мың теңге.
14. 2022 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 11 700 мың теңге көлемінде бекітілсін.
15. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағымамандарға, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне көтерме жәрдемақы және тұрғын үй алу немесе салу үшін әлеуметтік қолдау көзделсін.

Узункульскому сельскому округу – 49 000 тысяч тенге;
Таловскому сельскому округу – 34 000 тысяч тенге.
14. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в размере 11 700 тысяч тенге.
15. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год предоставление подъемного пособия и социальной поддержки для приобретения или строительства жилья специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.

234 105
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
234 105
2
Спорт
70 857
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
70 857
008
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
61 490
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
3 000
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
6 367
3
Ақпараттық кеңiстiк
129 552
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
20 988
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
20 988
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
108 564
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
108 064
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
500
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
73 818
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
47 313
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 796
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
23 517
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
26 505
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 505
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
43 986
6
Жер қатынастары
24 135
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
24 135
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 135
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
19 851
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
19 851
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
19 851
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
30 792
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
30 792
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
30 792
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

234 105
003
Поддержка культурно-досуговой работы
234 105
2
Спорт
70 857
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
70 857
008
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
61 490
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3 000
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
6 367
3
Информационное пространство
129 552
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
20 988
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
20 988
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
108 564
006
Функционирование районных (городских) библиотек
108 064
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
500
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
73 818
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
47 313
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
23 796
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
23 517
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
26 505
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
26 505
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
43 986
6
Земельные отношения
24 135
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
24 135
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
24 135
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
19 851
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
19 851
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
19 851
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
30 792
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
30 792
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
30 792
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)