Сырым аудандық мәслихатының 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 63-2 "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2021 жылғы 7 сәуірдегі № 4-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 8 сәуірде № 6933 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сырым аудандық мәслихатының 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 63-2 "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №6570 тіркелген, 2020 жылғы 30 желтоқсанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 963 621 мың теңге:
салықтық түсімдер – 570 211 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 500 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 381 910 мың теңге;
2) шығындар – 5 482 102 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 52 443 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 96 261 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 43 818 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 570 924 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 570 924 мың теңге;
қарыздар түсімі – 460 708 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 43 818 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 154 034 мың теңге.";
3 - тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"3. 2021 жылға арналған аудандық бюджетке бөлінетін нысаналы республикалық, облыстық трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 1 079 257 мың теңге көлемінде ескерілсін:
1) республикалық бюджет трансферттер сомасы – 428 631 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 191 893 мың теңге;
кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 23 916 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 10 953 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыруға мемлекеттік гранттар беруге – 35 004 мың теңге;

О внесении изменений в решение Сырымского районного маслихата от 22 декабря 2020 года № 63-2 "О районном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 7 апреля 2021 года № 4-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 8 апреля 2021 года № 6933
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сырымского районного маслихата от 22 декабря 2020 года № 63-2 "О районном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №6570, опубликованное 30 декабря 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021–2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 963 621 тысяча тенге:
налоговые поступления – 570 211 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 500 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 381 910 тысяч тенге;
2) затраты – 5 482 102 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 52 443 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 96 261 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 43 818 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 570 924 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 570 924 тысячи тенге;
поступление займов – 460 708 тысяч тенге;
погашение займов – 43 818 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 154 034 тысячи тенге.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского, областного бюджета в общей сумме 1 079 257 тысяч тенге:
1) трансферты из республиканского бюджета – 428 631 тысяча тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 191 893 тысячи тенге;
на гарантированный социальный пакет – 23 916 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 10 953 тысячи тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 35 004 тысячи тенге;

жастар практикасына – 39 380 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 64 801 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 6 730 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 4 967 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге – 191 мың теңге;
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 1 887 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 378 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдык айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 48 531 мың теңге;
2) облыстық бюджет трансферттер сомасы – 554 365 мың теңге:
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыруға мемлекеттік гранттар беруге – 12 835 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 4 822 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын ұсынуға – 10 000 мың теңге;
Тоғанас ауылына кіре беріс жолын орташа жөндеуге – 162 261 мың теңге;
Бұлдырта ауылында 50 көрермен орындық спорт зал құрылысына – 364 447 мың теңге;
3) бюджеттік кредиттер сомасы – 96 261 мың теңге:

на молодежную практику – 39 380 тысяч тенге;
на общественные работы – 64 801 тысяча тенге;
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 6 730 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 4 967 тысяч тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 191 тысяча тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 1 887 тысяч тенге;
на субсидирование затрат работадателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов – 378 тысяч тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 48 531 тысяча тенге;
2) трансферты из областного бюджета – 554 365 тысяч тенге:
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес- идей – 12 835 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 4 822 тысячи тенге;
на предоставление жилищных сертификатов в качестве социальной помощи – 10 000 тысяч тенге;
на средний ремонт подъездной дороги села Тоганас – 162 261 тысяча тенге;
на строительство спортивного зала на 50 зрительских мест в селе Булдырты – 364 447 тысяч тенге;
3) бюджетные кредиты – 96 261 тысяча тенге:

53 832
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
4 586
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
402 607
008
Cпорт объектілерін дамыту
402 607
3
Ақпараттық кеңiстiк
130 482
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
13 150
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
13 150
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
117 332
006
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
116 387
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
945
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістікті ұйымдастыру жөніндегі өзге де қызметтер
69 376
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
50 435
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 324
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
30 111
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
18 941
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 941
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
40 050
6
Жер қатынастары
13 858
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
13 858
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 858
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
26 192
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
26 192
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
26 192
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
26 253
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
26 253
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
26 253
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

53 832
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
4 586
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
402 607
008
Развитие объектов спорта
402 607
3
Информационное пространство
130 482
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
13 150
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
13 150
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
117 332
006
Функционирование районных (городских) библиотек
116 387
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
945
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
69 376
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
50 435
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
20 324
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
30 111
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
18 941
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
18 941
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
40 050
6
Земельные отношения
13 858
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
13 858
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
13 858
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
26 192
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
26 192
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
26 192
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
26 253
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
26 253
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
26 253
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)