Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2020 жылғы 23 желтоқсандағы №55-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2021 жылғы 19 шілдедегі № 10-1 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 26 шілдеде № 23697 болып тіркелді
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2020 жылғы 23 желтоқсандағы №55-2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №6601 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 821 975 мың теңге:
салықтық түсімдер – 625 547 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 914 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 18 700 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 5 161 814 мың теңге;
2) шығындар – 6 022 196 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 52 951 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 105 012 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 52 061 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -253 172 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 253 172 мың теңге:
қарыздар түсімі – 105 012 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 52 061 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 200 221 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерден келесі түсімдер ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер – 800 585 мың теңге, соның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 62 143 мың теңге;
кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 9 538 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 7 356 мың теңге;
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 3 042 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 378 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 12 953 мың теңге;
жастар практикасына – 26 149 мың теңге;
NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттарға – 35 004 мың теңге;

О внесении изменений в решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области "О районном бюджете на 2021-2023 годы" от 23 декабря 2020 года №55-2
Решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 19 июля 2021 года № 10-1. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 июля 2021 года № 23697
Таскалинский районный маслихат Западно-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области "О районном бюджете на 2021-2023 годы" от 23 декабря 2020 года №55-2 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №6601) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложению 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 821 975 тысяч тенге:
налоговые поступления – 625 547 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 914 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 18 700 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 161 814 тысяч тенге;
2) затраты – 6 022 196 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 52 951 тысяча тенге:
бюджетные кредиты – 105 012 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 52 061 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -253 172 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 253 172 тысячи тенге:
поступление займов – 105 012 тысяч тенге;
погашение займов – 52 061 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 200 221 тысяча тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2021 год следующие поступления с вышестоящих бюджетов:
1) целевые трансферты и бюджетный кредит из республиканского бюджета – 800 585 тысяч тенге, в том числе на:
выплату государственной адресной социальной помощи – 62 143 тысячи тенге;
гарантированный социальный пакет – 9 538 тысяч тенге;
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 7356 тысяч тенге;
расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 3 042 тысячи тенге;
субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов – 378 тысяч тенге;
частичное субсидирование заработной платы - 12 953 тысячи тенге;
молодежную практику – 26 149 тысяч тенге;
предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды – 35 004 тысячи тенге;

қоғамдық жұмысқа – 64 801 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 12 115 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдык айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 49 152 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер беруге – 105 012 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылының Пушкин көшесінде үш қабатты 18 – пәтерлі тұрғын үй салуға– 98 555 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылының Пушкин көшесінде үш қабатты 18 – пәтерлі тұрғын үй мен оған инженерлік инфрақұрылымдарын салуға – 33 600 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданының Тасқала ауылының оңтүстік-батыс бөлігінің 66 учаскелерінде тұрғын үй алабын газбен жабдықтауды және электрмен жабдықтау құрылысына – 33 633 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданының Тасқала ауылының оңтүстік-батыс бөлігіндегі 66 учаскелерінде арналған тұрғын үй алабын сумен жабдықтау және автомобиль жолдарының құрылысына – 246 632 мың теңге;
тифлотехниқалық құралдар – 310 мың теңге;
арнайы қозғалыс құралдары (кресло-арбалар) – 212 мың теңге;
2) облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер – 244 270 мың теңге, оның ішінде:
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар – 12 835 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 4 822 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге - 10 000 мың теңге;
факторлық-балдық шкаласына негізделген мемлекеттік қызметшілерге еңбекақы төлеудің жаңа жүйесіне арналған шығыстар – 157 075 мың теңге;
"бірінші жұмыс орны" жобасына - 1 634 мың теңге;
аутизммен ауыратын балаларға АВА терапия негіздерін оқытуға - 431 мың теңге;
арнайы қозғалыс құралдары (кресло-арбалар) – 320 мың теңге;
сурдотехникалық құралдар - 380 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданының Бастау ауылын сумен жабдықтау үшін КБМ қондырғысы – 12 700 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданының Ынтымақ ауылын сумен жабдықтау үшін КБМ қондырғысы - 12 700 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданының Тасқала ауылының оңтүстік-батыс бөлігінің 66 учаскелерінде тұрғын үй алабын газбен жабдықтауды және электрмен жабдықтау құрылысына – 3 969 мың теңге;

общественные работы – 64 801 тысяча тенге;
установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 12 115 тысяч тенге;
установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 49 152 тысячи тенге;
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 105 012 тысяч тенге;
строительство трехэтажного 18-квартирного жилого по улице Пушкина села Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 98 555 тысяч тенге;
строительство трехэтажного 18-квартирного жилого дома с инженерной инфраструктурой к нему по улице Пушкина села Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 33 600 тысяч тенге;
строительство газоснабжения и электроснабжения жилого массива на 66 участков юго-западной части села Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 33 633 тысячи тенге;
строительство водоснабжения и автомобильной дороги жилого массива на 66 участков юго-западной части села Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 246 632 тысячи тенге;
тифлотехнические средства – 310 тысяч тенге;
специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 212 тысяч тенге;
2) целевые трансферты из областного бюджета – 244 270 тысяч тенге, в том числе на:
государственные гранты на реализацию новых бизнес-идей – 12 835 тысяч тенге;
краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 4 822 тысячи тенге;
на предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь – 10 000 тысяч тенге;
расходы на новую систему оплаты труда государственных служащих, основанной на факторно-бальной шкале – 157 075 тысяч тенге;
на проект "Первое рабочее место" - 1 634 тысячи тенге;
на обучение основам АВА терапии для детей больных аутизмом – 431 тысяча тенге;
специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 320 тысяч тенге;
сурдотехнические средства – 380 тысяч тенге;
установка КБМ для водоснабжения в селе Бастау Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 12 700 тысяч тенге;
установка КБМ для водоснабжения в селе Ынтымак Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 12 700 тысяч тенге;
строительство газоснабжения и электроснабжения жилого массива на 66 участков юго-западной части села Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 3 969 тысяч тенге;

Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданының Тасқала ауылының оңтүстік-батыс бөлігіндегі 66 учаскелерге арналған тұрғын үй алабын сумен жабдықтау және автомобиль жолдарының құрылысына – 27 404 мың теңге;
3) субвенциялар – 3 314 334 мың теңге;
4) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферттер – 907 637 мың теңге, оның ішінде:
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге - 35 373 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Атамекен ауылына кіреберіс жолды орташа жөндеу-845 747 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылының Пушкин көшесінде үш қабатты 18-пәтерлі тұрғын үйдің инженерлік инфрақұрылымын салуға – 26 517 мың теңге;
5) аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер - 88 781 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

строительство водоснабжения и автомобильной дороги жилого массива на 66 участков юго-западной части села Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 27 404 тысячи тенге;
3) субвенции – 3 314 334 тысячи тенге;
4) целевые трансферты из Национального Фонда Республики Казахстан – 907 637 тысяч тенге, в том числе на:
на повышение заработной платы работникам государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типа, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения – 35 373 тысячи тенге;
средний ремонт подъездной дороги к селу Атамекен Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 845 747 тысяч тенге;
строительство инженерной инфраструктуры трехэтажного 18-квартирного жилого дома по улице Пушкина села Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 26 517 тысяч тенге;
5) целевые трансферты из районного бюджета – 88 781 тысяча тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

131 544
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
987
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
114 056
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
51 689
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 646
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
28 043
006
Мемлекеттікорганныңкүрделішығыстары
0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
62 367
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 156
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
40 211
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
46 940
6
Жер қатынастары
22 918
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
22 918
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 918
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
24 022
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
24 022
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
24 022
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
25 096
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
25 096
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
25 096
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
18 543
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 553
12
Көлiк және коммуникация
938 167
1
Автомобиль көлiгi
925 567
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

131 544
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
987
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
114 056
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
51 689
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
23 646
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
28 043
006
Капитальные расходы государственного органа
0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
62 367
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
22 156
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
40 211
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
46 940
6
Земельные отношения
22 918
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
22 918
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
22 918
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
24 022
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
24 022
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
24 022
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
25 096
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
25 096
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
25 096
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
18 543
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
0
015
Капитальные расходы государственного органа
6 553
12
Транспорт и коммуникации
938 167
1
Автомобильный транспорт
925 567
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)