"Қосылған құн салығы есепке жатқызу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесін және оны қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 21 ақпандағы № 67 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2022 жылғы 31 наурыздағы № 31 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 4 сәуірде № 27398 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қосылған құн салығы есепке жатқызу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесін және оны қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 21 ақпандағы № 67 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16509 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 427-бабының 1-тармағын және 428-бабының 1-тармағын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қосылған құн салығы есепке жатқызу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қосылған құн салығы есепке жатқызу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесін қалыптастыру қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қағидалар "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының кодексіне (Салық кодексі) сәйкес Қосылған құн салығы есепке жатқызу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесін (бұдан әрі – Тізбе) қалыптастыру тәртібін айқындайды.";
4-тармақтың 3) тармақшасы алып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Салық және кеден саясаты департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 февраля 2018 года № 67 "Об утверждении Перечня импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета и правил его формирования"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 марта 2022 года № 31. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 апреля 2022 года № 27398
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 февраля 2018 года № 67 "Об утверждении Перечня импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета и правил его формирования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16509) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях реализации пункта 1 статьи 427 и пункта 1 статьи 428 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:";
Перечень импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета, утвержденный указанным приказом изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу;
в Правилах формирования Перечня импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила определяют порядок формирования Перечня импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета, в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Перечень).";
подпункт 3) пункта 4 исключить.
2. Департаменту налоговой и таможенной политики Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
3) в течении десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
А. Куантыров
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2022 жылғы 31 наурыздағы
№ 31 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2018 жылғы 21 ақпандағы
№ 67 бұйрығына
1-қосымша
Қосылған құн салығы есепке алу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесі
Р/с №
Атауы
Кеден одағы сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы (ЕАЭО СЭҚ ТН коды)
1
2
3
1.
Азаматтық авиация үшін мөлшері бойынша кесілген пішінді кескіндер*

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2022 года.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
А. Куантыров
Приложение к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 31 марта 2022 года № 31
Приложение 1
к приказу исполняющего обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 21 февраля 2018 года № 67
Перечень импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета
№ п/п
Наименование
Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности таможенного союза (код ТН ВЭД ЕАЭС)
1
2
3
1.
Профили фасонные, нарезанные по размеру, для гражданской авиации*

4008 29 000 0-ден
2.
Вулканизацияланған резеңкеден жасалған конвейер ленталары немесе қозғалтқыш белдіктер немесе бельтинг
4010
3.
Азаматтық авиацияға арналған резинатехникалық бұйымдар, резеңкемен қапталған манжеттер*
4016 93 000 4-ден
4.
Қаптама амортизаторлар, ұштықтар, тұғырықтар*
4016 93 000 5-ден
5.
8701 - 8705 тауар позицияларының моторлы көлік құралдарына арналған қатты резеңкеден басқа, вулканизацияланған резеңкеден жасалған бұйымдар*
4016 99 970 8-ден
6.
Табан темір*
4017 00 000 9-дан
7.
Агломерацияланған табиғи немесе жасанды жемірден немесе керамикадан жасалған тегістеуге, қайрауға, жылтыратуға, қиюластыруға немесе кесуге арналған басқа материалдардан жасалған бөлшектермен жиынтықтағы немесе бұл бөлшектерсіз диірмен, қайрақ тастар, тегістеу шеңберлері және соған ұқсас тіреусіз конструкция бұйымдары (қолмен қайрауға немесе жылтыратуға арналған тастардан және олардың табиғи тастан жасалған бөліктерінен басқа; фармацевтика өнеркәсібінде пайдаланылатын қыш немесе силикаты материалдардан (скарификаторлардан) жасалған қайрауға арналған жиектеусіз бұйымдар)
6804-тен
8.
Суықтай деформацияланған, суықтай тартылған 111x15 шарикті-подшипникті құбырлар*
7304 31 800 9-ден
9.
Серіппелі қабықтар*
7320 90 900 8-ден
10.
Қара металдардан жасалған санитарлық-техникалық жабдық (оның бөлшектерін қоспағанда), азаматтық авиация үшін өзгелері
7324 90 000 1-ден
11.
Титан-кобальтті және вольфрамды-кобальтты кесу құралдарына арналған қатты қорытпалы пластиналар*
8209 00 800 0-ден
12.
Тазартқыш қондырғылары бар немесе оларсыз газ генераторлары немесе су газы генераторлары; тазартқыш қондырғылары бар немесе оларсыз ацетиленді газ генераторлары және оларға ұқсас газ генераторлары
8405
13.
Су буындағы турбиналар және өзге де бу турбиналары
8406
14.
Ауыл шаруашылығы машиналарында, тракторларда, ұшу аппараттарында, электр генераторларында, компрессорларда пайдалануға жататын, поршеннің айналмалы немесе қайтарымды-үдемелі қозғалысымен ұшқындап от алатын іштен жану двигательдері
8407-ден
15.
Авиациялық двигательдердің тек қана немесе негізінен ұшқындап от алатын поршеньді іштен жану двигательдеріне арналған бөлшектері*
8409 10 000 0-ден
16.
Азаматтық авиацияға арналған тартымы 25 кН-нан аспайтын турбореактивті қозғалтқыштар
8411 11 000 1-ден
17.
Азаматтық авиацияға арналған тартымы 25 кН-нан астам, бірақ 44 кН-нан аспайтын турбореактивті қозғалтқыштар
8411 12 100 1
18.
Қуаты 10 000 кВт-тан астам гидравликалық турбиналар мен су доңғалақтары
8410 13 000 0
19.
Реттеушілерді қоса алғанда, бөліктер
8410 90 000
20.
Азаматтық авиацияға арналған тартымы 44 кН-нан астам, бірақ 132 кН-нан аспайтын турбореактивті двигательдер

из 4008 29 000 0
2.
Ленты конвейерные или ремни приводные, или бельтинг, из вулканизованной резины
4010
3.
Резинотехнические изделия, манжеты резиноармированные для гражданской авиации*
из 4016 93 000 4
4.
Кожух, амортизаторы, наконечники, подушки*
из 4016 93 000 5
5.
Изделия из вулканизованной резины, кроме твердой резины для моторных транспортных средств товарных позиций 8701-8705*
из 4016 99 970 8
6.
Бандаж*
из 4017 00 000 9
7.
Жернова, камни точильные, круги шлифовальные и аналогичные изделия без опорной конструкции, предназначенные для шлифовки, заточки, полировки, подгонки или резания, из агломерированных природных или искусственных абразивов или из керамики, в сборе с деталями из других материалов или без этих деталей (кроме камней для ручной заточки или полировки и их частей из природного камня; изделий без обрамления, предназначенных для заточки из керамических или силикатных материалов (скарификаторов), используемых в фармацевтической промышленности)
из 6804
8.
Трубы холоднодеформированные, холоднотянутые шарикоподшипниковые Шх15*
из 7304 31 800 9
9.
Оболочки пружинные*
из 7320 90 900 8
10.
Оборудование санитарно-техническое из черных металлов (исключая его части), прочее для гражданской авиации
из 7324 90 000 1
11.
Твердосплавные пластины для режущих инструментов титано-кобальтовые и вольфрамокобальтовые*
из 8209 00 800 0
12.
Газогенераторы или генераторы водяного газа с очистительными установками или без них; газогенераторы ацителеновые и аналогичные газогенераторы с очистительными установками или без них
8405
13.
Турбины на водяном паре и турбины паровые прочие
8406
14.
Двигатели внутреннего сгорания с искровым зажиганием, с вращающимся или возвратно-поступательным движением поршня, подлежащие использованию в сельскохозяйственных машинах, тракторах, летательных аппаратах, электрогенераторах, компрессорах
из 8407
15.
Части, предназначенные исключительно или главным образом для поршневых двигателей внутреннего сгорания с искровым зажиганием авиационных двигателей*
из 8409 10 000 0
16.
Двигатели турбореактивные тягой не более 25 кН для гражданской авиации
из 8411 11 000 1
17.
Двигатели турбореактивные тягой более 25 кН, но не более 44 кН для гражданской авиации
8411 12 100 1
18.
Гидравлические турбины и водяные колеса мощностью более 10 000 кВт
8410 13 000 0
19.
Части, включая регуляторы
8410 90 000
20.
Двигатели турбореактивные для гражданской авиации тягой более 44 кН, но не более 132 кН

8411 12 300-ден
21.
Азаматтық авиацияға арналған тартымы 132 кН-нан астам турбореактивті қозғалтқыштар
8411 12 800-ден
22.
Азаматтық авиацияға арналған қуаты 1100 кВт-тан аспайтын турбовинтті қозғалтқыштар
8411 21 000-ден
23.
Азаматтық авиацияға арналған қуаты 1100 кВт-тан астам, бірақ 3730 кВт-тан аспайтын турбовинтті қозғалтқыштар
8411 22 200-ден
24.
Азаматтық авиацияға арналған қуаты 5000 кВт-тан аспайтын өзге де газ турбиналары
8411 81 000 1
25.
Қуаты 5000 кВт-дан астам, бірақ 20 000 кВт-дан аспайтын газ турбиналы двигательдер
8411 82 200 8
26.
Қуаты 5000 кВт-дан астам, бірақ 20 000 кВт-дан аспайтын газ турбиналы двигательдер
8411 82 200
27.
Қуаты 20000 кВт-тан жоғары, бірақ 50000 кВт-тан аспайтын өзге де газ турбиналары
8411 82 600 1
8411 82 600 8
28.
Азаматтық авиацияға арналған турбореактивті және турбовинтті двигательдердің бөлшектері
8411 91 000 2-ден
29.
Азаматтық авиацияға арналған турбореактивтілерден басқа, реактивті қозғалтқыштар
8412 10 000 1
30.
Азаматтық авиацияға арналған күш қондырғылары және желілік әрекеттегі гидравликалық двигательдер (цилиндрлер)
8412 21 200 2
31.
Азаматтық авиацияға арналған өзге де күш қондырғылары мен гидравликалық қозғалтқыштар
8412 29 200 1
32.
Азаматтық авиацияға арналған күш қондырғылары және желілік әрекеттегі пневматикалық қозғалтқыштар (цилиндрлер)
8412 31 000 1
33.
Азаматтық авиацияға арналған өзге де күш қондырғылары мен пневматикалық қозғалтқыштар
8412 39 000 1
34.
Азаматтық авиацияға арналған двигательдер мен күш қондырғыларының бөлшектері
8412 90 400 2
35.
Азаматтық авиацияға арналған вакуумды сорғылар
8414 10-нан
36.
Роторлы поршеньді сорғылар, жылжымалы қалақтары бар роторлы сорғылар, молекулярлы (вакуумды) сорғылар және Рутс үлгісіндегі сорғылар
8414 10 250 0
37.
Минутына 2 м3-тен астам өнімділігі, буксирге алатын доңғалақты шассидегі әуе компрессорлары
8414 40 900 0
38.
Азаматтық авиацияға арналған өзге де желдеткіштер
8414 51 000 0-ден
39.
Азаматтық авиацияға арналған осьті желдеткіштер
8414 59 200 0
40.
Ортадан тепкіш желдеткіштер
8414 59 400 0
41.
Көлденеңінен ең үлкен мөлшері 120 см-ден аспайтын тартпалы шкафтар
8414 60 000 9
42.
Ылғалдылығын қоса алғанда, ауаның температурасы мен ылғалдылығын өзгертуге арналған двигателі мен аспаптары бар желдеткішпен жабдықталған, ауаны баптауға арналған қондырғылар орнатылған тоңазытқыш қондырғысы және салқындату/жылыту циклын ауыстырып қосуға арналған клапанымен (реверсивті жылу сорғылары) жеке реттеле алмайды, өзгелері
8415 81 009 0-ден
43.
Азаматтық авиацияға арналған ылғалдылығы жеке реттелмейтін кондиционерлерді қоса алғанда, ауаның температурасы мен ылғалдылығын өзгертуге арналған қозғалтқышы мен приборлары бар желдеткішпен жабдықталған, ауаны баптауға арналған қондырғылар, тоңазыту қондырғысы орнатылған өзгелері

из 8411 12 300
21.
Двигатели турбореактивные тягой более 132 кН для гражданской авиации
из 8411 12 800
22.
Двигатели турбовинтовые мощностью не более 1100 кВт для гражданской авиации
из 8411 21 000
23.
Двигатели турбовинтовые для гражданской авиации мощностью более 1100 кВт, но не более 3730 кВт
из 8411 22 200
24.
Турбины газовые прочие мощностью не более 5000 кВт для гражданской авиации
8411 81 000 1
25.
Турбины газовые прочие мощностью более 5000 кВт для гражданской авиации
8411 82 200 8
26.
Двигатели газотурбинные мощностью более 5000 кВт, но не более 20 000 кВт
8411 82 200
27.
Прочие турбины газовые мощностью более 20000 кВт, но не более 50000 кВт
8411 82 600 1,
8411 82 600 8
28.
Части турбореактивных и турбовинтовых двигателей для гражданской авиации
из 8411 91 000 2
29.
Двигатели реактивные, кроме турбореактивных, для гражданской авиации
8412 10 000 1
30.
Силовые установки и двигатели гидравлические линейного действия (цилиндры) для гражданской авиации
8412 21 200 2
31.
Силовые установки и двигатели гидравлические, прочие для гражданской авиации
8412 29 200 1
32.
Силовые установки и двигатели пневматические линейного действия (цилиндры) для гражданской авиации
8412 31 000 1
33.
Силовые установки и двигатели пневматические, прочие для гражданской авиации
8412 39 000 1
34.
Части двигателей и силовых установок для гражданской авиации
8412 90 400 2
35.
Насосы вакуумные для гражданской авиации
из 8414 10
36.
Насосы роторные поршневые, насосы роторные со скользящими лопастями, насосы молекулярные (вакуумные) и насосы типа Рутс
8414 10 250 0
37.
Компрессоры воздушные на колесных шасси, буксируемые: производительностью более 2 м3/в мин.
8414 40 900 0
38.
Вентиляторы прочие для гражданской авиации
из 8414 51 000 0
39.
Вентиляторы осевые для гражданской авиации
8414 59 200 0
40.
Вентиляторы центробежные
8414 59 400 0
41.
Шкафы вытяжные, наибольший горизонтальный размер которых не более 120 см
8414 60 000 9
42.
Установки для кондиционирования воздуха, оборудованные вентилятором с двигателем и приборами для изменения температуры и влажности воздуха, включая кондиционеры, в которых влажность не может регулироваться отдельно, со встроенной холодильной установкой и клапаном для переключения цикла охлаждение/нагрев (реверсивные тепловые насосы), прочие
из 8415 81 009 0
43.
Установки для кондиционирования воздуха, оборудованные вентилятором с двигателем и приборами для изменения температуры и влажности воздуха, включая кондиционеры, в которых влажность не может регулироваться отдельно, прочие, со встроенной холодильной установкой, для гражданской авиации

8415 82 000 0-ден
44.
Ылғалдылығын орнатылған тоңазытқыш қондырғысыз жеке реттелмейтін кондиционерлерді қоса алғанда, ауаның температурасы мен ылғалдылығын өзгертуге арналған қозғалтқышы мен аспаптары бар желдеткішпен жабдықталған ауаны баптауға арналған қондырғылар
8415 83 000 0-ден
45.
Кабинеттерде, автомобильдерде орнатуға жататындардан басқа ылғалдылығы жеке реттелмейтін кондиционерлерді қоса алғанда, ауаның температурасы мен ылғалдылығын өзгертуге арналған двигателі мен аспаптары бар желдеткішпен жабдықталған, ауаны тазалауға арналған қондырғылар; бөлшектері*
8415 81 001 0-ден,

из 8415 82 000 0
44.
Установки для кондиционирования воздуха, оборудованные вентилятором с двигателем и приборами для изменения температуры и влажности воздуха, включая кондиционеры, в которых влажность не может регулироваться отдельно без встроенной холодильной установки
из 8415 83 000 0
45.
Установки для кондиционирования воздуха, оборудованные вентилятором с двигателем и приборами для изменения температуры и влажности воздуха, включая кондиционеры, в которых влажность не регулируется отдельно, кроме подлежащих установке в кабинетах, автомобилях; части*
из 8415 81 001 0,

8415 82 000 0-ден,
8415 90 000 2,
8415 90 000 9-ден
46.
Сұйық отынға майдаланған қатты отынға арналған немесе газға арналған оттық жанарғылар; механикалық оттықтар, олардың механикалық желтартқыш торларын, механикалық күл аластағыштарын қоса алғанда, және соларға ұқсас қондырғылар
8416
47.
Өнеркәсіптік немесе зертханалық ошақтар мен пештер, қоқыс жағатын пештерді қоса алғанда, электрлі емес
8417
48.
Сыртқы есіктері бөлек құрастырылған тоңазытқыш-мұздатқыштар
8418 10
49.
Сыйымдылығы 900 литрден аспайтын тік үлгідегі мұздатқыш шкафтар
8418 40
50.
Өзге де тоңазыту және мұздату жабдығы
8418 69 000
51.
Жылу сорғылар
8418 61 00
52.
Тұрмыстық мақсаттарда пайдаланылатын машиналар мен жабдықтарды қоспағанда, ысыту, пісіру, қуыру, тазарту, ректификациялау, зарарсыздандыру, пастерлеу, буландыру, кептіру, булап тазарту, конденсациялау немесе салқындату сияқты температураның өзгеруі процесінде материалдарды өңдеуге арналған электрмен қыздырылатын немесе электрмен қыздырылмайтын машиналар, өнеркәсіптік немесе зертханалық жабдық (8514 тауар позициясындағы пештерді, камераларды және басқа да жабдықты қоспағанда); инерттік емес су қыздырғыштар немесе жылу беретін су аккумуляторлары, электрлі емес
8419 11 000 0,
8419 19 000 0,
8419 31 000 0-
8419 81 200 0,
8419 89-8419 90
53.
Металл немесе шыны өңдеуге арналған машиналардан басқа, каландрлар немесе басқа білікті (роликті) машиналар
8420 10
54.
Ортадан тепкіш кептіргіштерді қоса алғанда, центрифугалар (зертханаларда медициналық немесе фармацевтикалық мақсаттар үшін пайдаланылатын үлесінен басқа); медициналық немесе фармацевтикалық мақсаттар үшін пайдалануға жататындардан басқа, сұйықтарды немесе газдарды сүзуге немесе тазартуға арналған жабдық пен құрылғылар*
8421-ден
55.
Жасанды тоқыма материалдарынан жасалған сүзгілер және сүзгі элементтері*
8421 31 000 9-дан,
8421 99 000-ден
56.
Өзге де газды сүзуге немесе тазартуға арналған өзге де жабдықтар
8421 39 800 6
57.
Ыдыс жуатын машиналар (тұрмыстық машиналардан басқа), шөлмектерді немесе басқа да ыдыстарды жууға немесе кептіруге арналған жабдық; шөлмектерді, қалбырларды толтыруға, тығындауға, жәшіктерді, қаптарды, немесе басқа ыдыстарды жабуға, оларға сүргі соғуға немесе жапсырма желімдеуге арналған жабдық; шөлмектерді, қалыптарды, трубаларды және соларға ұқсас ыдыстарды қақпақшалармен немесе қақпақтармен саңылаусыз тығындауға арналған жабдық; буып-түюге немесе орауға арналған өзге де жабдық (тауарды орау материалының термоқондырғысымен орайтын жабдықты қоса алғанда); сусындарды газдандыруға арналған жабдық
8422 19 000 0-8422 90 900 0
58.
ВНК-200 (конвейерлік үздіксіз өлшеу таразылары)

из 8415 82 000 0,
8415 90 000 2,
из 8415 90 000 9
46.
Горелки топочные для жидкого топлива, распыленного твердого топлива или для газа; топки механические, включая их механические колосниковые решетки, механические золоудалители и аналогичные устройства
8416
47.
Горны и печи промышленные или лабораторные, включая мусоросжигательные печи, неэлектрические
8417
48.
Комбинированные холодильники-морозильники с раздельными наружными дверьми
8418 10
49.
Морозильные шкафы вертикального типа емкостью не более 900 литров
8418 40
50.
Оборудование холодильное или морозильное прочее
8418 69 000
51.
Тепловые насосы
8418 61 00
52.
Машины, оборудование промышленное или лабораторное с электрическим или неэлектрическим нагревом (исключая печи, камеры и другое оборудование товарной позиции 8514) для обработки материалов в процессе, с изменением температуры, таком как нагрев, варка, жаренье, дистилляция, ректификация, стерилизация, пастеризация, пропаривание, сушка, выпаривание, конденсирование или охлаждение, за исключением машин и оборудования, используемых в бытовых целях; водонагреватели безынерционные или тепловые водяные аккумуляторы, неэлектрические
8419 11 000 0,
8419 19 000 0,
8419 31 000 0-
8419 81 200 0,
8419 89-8419 90
53.
Каландры или другие валковые (роликовые) машины, кроме машин для обработки металла или стекла
8420 10
54.
Центрифуги (кроме типа, используемого в лабораториях для медицинских или фармацевтических целей), включая центробежные сушилки; оборудование и устройства для фильтрования или очистки жидкостей или газов, кроме подлежащих использованию для медицинских или фармацевтических целей*
из 8421
55.
Фильтры и фильтроэлементы из искусственных текстильных материалов*
из 8421 31 000 0,
из 8421 99 000
56.
Прочее оборудование для фильтрования или очистки прочих газов
8421 39 800 6
57.
Машины посудомоечные (кроме бытовых); оборудование для мойки или сушки бутылок или других емкостей; оборудование для заполнения, закупорки бутылок, банок, закрывания ящиков, мешков или других емкостей, для опечатывания их или этикетирования; оборудования для герметичной укупорки колпачками или крышками бутылок, банок, туб и аналогичных емкостей; оборудование для упаковки или обертки (включая оборудование, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала) прочее; оборудование для газирования напитков
8422 19 000 0-
8422 90 900 0
58.
ВНК-200 (весы конвейерные непрерывного взвешивания)

8423 20 000 0-ден
59.
Өлшенетін жүктің ауырлық күшімен іске қосылатын, ең жоғарғы өлшеу салмағы 30 кг-дан астам, бірақ 5000 кг-дан аспайтын есептеу немесе бақылау машиналарын қоса алғанда, өлшеуге арналған жабдықтар (сезімталдығы 0,05 г немесе одан да жоғары таразылардан басқа), өзгелері
8423 82 900 0
60.
Бүріккіштер және ұқсас құрылғылар
8424 20 000 0
61.
Бу атқылайтын немесе құм себелейтін машиналар және оларға ұқсас атқылау құрылғылары
8424 30
62.
Ауыл шаруашылығына немесе бағбандыққа арналған басқа да құрылғылар
8424 82
8424 41
8424 49
63.
Төңгершекті көтергіштерден басқа, көтергіш тальдар және көтергіштер; шығырлар және кабестандар; автомобильдерге арналған тасымалды домкраттардан басқа домкраттар*
8425-тен
64.
Азаматтық авиацияға арналган электр қозғалтқыштан жетегі бар өзге де шығырлар
8425 31 000 0-ден
65.
Азаматтық авиацияға арналған өзге де шығырлар
8425 39 000 4
66.
Кеменің деррик-крандары; кабель-крандарды қоса алғанда, көтергіш крандар; көтергіш кранмен жарақталған көтергіш жылжымалы фермалар, портальды жүк тиегіштер мен тіркемелер, жүк көтерімділігі 0,5 тоннадан 60 тоннаға дейін электрлі көпірлі крандарды, жүк көтерімділігі 5 тоннадан 32 тоннаға дейін электрлі төрт тағанды крандарды, жол автокөлік құралдарында монтаж үшін арналған, жүк көтерімділігі 10 тоннадан 25 тоннаға дейін крандардан басқа гидравликалық крандар
8426-дан (8426990000, 8426919009 басқа)
67.
Ашалы қармауышы бар автотиегіштер; көтергіш немесе тиеу-түсіру жабдығымен жарақтандырылған өзге де тиегіштер
8427
68.
Көтеруге, тасымалдауға, тиеуге немесе түсіруге арналған өзге де машиналар мен құрылғылар (мысалы, лифтілер, эскалаторлар, конвейерлер, аспалы жолдар)
8428(8428909000,8428330000, 8428102009, 8428392000, 8428330000, 8428907100, 8428102001, 8428102002, 8428400000 басқа)
69.
Бұрылмайтын және бұрылатын қайырмасы бар бульдозерлер, грейдерлер, тегістегіштер, скреперлер, механикалық күректер, экскаваторлар, бір шөмішті тиеуіштер, тегістейтін машиналар, өздігінен жүретін жол тегістейтін тығыздағыштар*
8429 (8429590000, 8429190009,
8429519900 басқа)
70.
Топырақты, пайдалы қазбаларды немесе кенді тасымалдауға, жоспарлауға, бейіндеуге, әзірлеуге, таптауға, нығыздауға, ойып алуға немесе бұрғылауға арналған машиналар мен орын алмастыруға арналған өзге де тетіктер; қазықтар қағуға және оларды суырып алуға арналған жабдық; соқалы және роторлы қар тазартқыштар
8430 (8430690008, 8430490009, 8430490001, 8430200000, 8430500009, 8430410008 басқа)
71.
Топырақты дайындауға және өңдеуге арналған ауыл шаруашылығы, бау-бақша немесе орман шаруашылығы машиналары; көгалдарға немесе спорт алаңдарына арналған аунақтар

из 8423 20 000 0
59.
Оборудование для взвешивания (кроме весов чувствительностью 0,05 г или выше), включая счетные или контрольные машины, приводимые в действие силой тяжести взвешиваемого груза, с максимальной массой взвешивания более 30 кг, но не более 5 000 кг, прочее
8423 82 900 0
60.
Пульверизаторы и аналогичные устройства
8424 20 000 0
61.
Машины пароструйные или пескоструйные и аналогичные метательные устройства
8424 30
62.
Устройства прочие: для сельского хозяйства или садоводства
8424 82
8424 4184 244 9
63.
Тали подъемные и подъемники, кроме скиповых подъемников; лебедки и кабестаны; домкраты, кроме переносных для автомобилей*
из 8425
64.
Лебедки прочие с приводом от электрического двигателя для гражданской авиации
из 8425 31 000 0
65.
Лебедки, прочие для гражданской авиации
8425 39 000 4
66.
Судовые деррик краны; краны подъемные, включая кабель краны; фермы подъемные подвижные, погрузчики портальные и тележки, оснащенные подъемным краном, кроме кранов мостовых электрических с грузоподъемностью от 5 до 20 тонн, кранов козловых электрических с грузоподъемностью от 5 до 20 тонн, кранов автомобильных с грузоподъемностью от 10 до 25 тонн
из 8426 (кроме 8426990000, 8426919009)
67.
Автопогрузчики с вилочным захватом; прочие погрузчики, оснащенные подъемным или погрузочно-разгрузочным оборудованием
8427
68.
Машины и устройства для подъема, перемещения, погрузки или разгрузки (например, лифты, эскалаторы, конвейеры, канатные дороги), прочие
из 8428 (кроме 8428909000, 8428330000, 8428102009, 8428392000, 8428330000, 8428907100, 8428102001, 8428102002, 8428400000)
69.
Бульдозеры с неповоротным и поворотным отвалом, грейдеры, планировщики, скреперы, механические лопаты, экскаваторы, одноковшовые погрузчики, трамбовочные машины и дорожные катки, самоходные
из 8429 (кроме 8429590000, 8429190009, 8429519900)
70.
Машины и механизмы прочие для перемещения, планировки, профилирования, разработки, трамбования, уплотнения, выемки или бурения грунта, полезных ископаемых или руд; оборудование для забивки и извлечения свай; снегоочистители плужные и роторные
из 8430 (кроме 8430690008, 8430490009, 8430490001, 8430200000, 8430500009, 8430410008)
71.
Машины сельскохозяйственные, садовые или лесохозяйственные для подготовки и обработки почвы; катки для газонов или спортплощадок

8432 (8432210000, 8432391900, 8432100000, 8432310000, 8432310000, 8432291000, 84322291000, 8432293000 басқа)
72.
Пресс жинағыштарды қоса алғанда, ауыл шаруашылығы дақылдарын жинауға немесе бастыруға арналған машиналар немесе тетіктер, сабанды немесе пішенді дестелерге буып-түюге арналған престер; пішен шалғылары және көгал шалғылары; 8437 тауар позициясының машиналарынан басқа, жұмыртқаларды, жемістерді немесе басқа да ауыл шаруашылығы өнімдерін тазалауға, сорттауға немесе калибрлеуге арналған машиналар
8433 (басқа

из 8432 (кроме 8432210000, 8432391900, 8432100000, 8432310000, 8432310000, 8432291000, 84322291000, 8432293000)
72.
Машины или механизмы для уборки или обмолота сельскохозяйственных культур, включая пресс-подборщики, прессы для упаковки в кипы соломы или сена; сенокосилки или газонокосилки; машины для очистки, сортировки или калибровки яиц, плодов или других сельскохозяйственных продуктов, кроме машин товарной позиции 8437
8433 (кроме

8433 51 000 1,
8433 51 000 9,
(селекциялық комбайндарды қоспағанда), сондай-ақ 8433 59 850 9 тауар позициясының ені 7, 9, 12, 16 метр дәнді дақылдарды жинауға арналған тіркемелі және аспалы дестелегіштерден басқа (күріш, жүгері, майлы және бұршақ дақылдарын, іріктегіштерді, көшіргіш кесіндісі бар дестелегіштерді жинауға арналған дестелегіштерді қоспағанда),
8433 20 500 0,
8433 30 000 0,
8433 90.
73.
Шөп дайындауға арналған машиналар (айналмалы, бүйір жақ тырма және шабылған шөпті ауыстыратын машиналардан басқа)*
8701 30 000 0-ден
74.
бөліктер
из 8433 90 000 0
75.
Сауын қондырғылары мен аппараттары, сүт өңдеуге және қайта өңдеуге арналған жабдық
8434
76.
Шарап жасауға, сидр, жеміс шырындарын немесе оларға ұқсас сусындар өндіруге арналған престер, ұсатқыштар және оларға ұқсас жабдық
8435
77.
Механикалық немесе қыздырғыш құрылғылары бар тұқым өсіруге арналған жабдықты қоса алғанда, ауыл шаруашылығына, бау-бақшаға, орман шаруашылығына, құс шаруашылығына немесе омарташылыққа арналған жабдық; құс шаруашылығына арналған инкубаторлар мен брудерлер
8436
78.
Тұқымдарды, астықты және құрғақ бұршақ дақылдарын тазартуға, сорттауға: немесе іріктеуге арналған машиналар; ауыл шаруашылығы фермаларында пайдаланылатын жабдықтан басқа, ұн тарту өнеркәсібіне арналған немесе дәнді немесе құрғақ бұршақ дақылдарын өңдеуге арналған жабдық
8437
79.
Мал немесе ұшпайтын өсімдік тоң майларын немесе майларын айырып алуға немесе дайындауға арналған жабдықтан басқа, азық-түлік өнімдерін немесе сусындарды өнеркәсіптік дайындауға немесе өндіруге арналған, осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген жабдық
8438
80.
Талшықты целлюлоза материалдарынан қоспа шығаруға немесе қағаз немесе картон дайындауға немесе өңдеуге арналған жабдық
8439
(8439430000 басқа)
81.
Кітап блоктарын тігуге арналған машиналарды қоса алғанда, түптеу жабдығы
8440
82.
Барлық үлгідегі кесетін машиналарды қоса алғанда, қағаз қоспасынан, қағаздан немесе картоннан бұйымдар жасауға арналған өзге де жабдық
8441
83.
Пластиналарды, цилиндрлерді немесе басқа да баспа нысандарын дайындауға немесе жасауға арналған машиналар, аппаратура және жабдық (8456 - 8465 тауар позицияларының станоктарынан басқа); пластиналар, цилиндрлер және басқа да баспа нысандар; баспа мақсаттары үшін дайындалған пластиналар, цилиндрлер және литографиялық тастар (мысалы, жонылған, ажарланған немесе жылтыратылған)
8442
84.
Пластиналардың, цилиндрлердің және 8442 тауар позициясының басқа да баспа нысандары арқылы басып шығару үшін пайдаланылатын баспа машиналары; өзге де принтерлер, көшіру аппараттары мен біріктірілген немесе біріктірілмеген факсимильді аппараттар; олардың бөлшектері мен керек-жарақтары

8433 51 000 1,
8433 51 000 9,
(за исключением селекционных комбайнов), а также кроме жаток прицепных и навесных для уборки зерновых культур с шириной захвата 7, 9, 12, 16 метров товарной позиции 8433 59 850 9 (за исключением жаток для уборки риса, кукурузы, масличных и бобовых культур, подборщиков, жаток с копирующим срезом),
8433 20 500 0,
8433 30 000 0,
8433 90
73.
Машины для заготовки сена прочие, (кроме оборачивателей, граблей боковых и сеноворошилок)*
из 8433 30 000 0
74.
части
из 8433 90 000 0
75.
Установки и аппараты доильные, оборудование для обработки и переработки молока
8434
76.
Прессы, дробилки и аналогичное оборудование для виноделия, производства сидра, фруктовых соков или аналогичных напитков
8435
77.
Оборудование для сельского хозяйства, садоводства, лесного хозяйства, птицеводства или пчеловодства, включая оборудование для проращивания семян с механическими или нагревательными устройствами, прочее; инкубаторы для птицеводства и брудеры
8436
78.
Машины для очистки, сортировки или калибровки семян, зерна и сухих бобовых культур; оборудование для мукомольной промышленности или для обработки зерновых или сухих бобовых культур, кроме оборудования, используемого на сельскохозяйственных фермах
8437
79.
Оборудование для промышленного приготовления или производства пищевых продуктов или напитков, в другом месте данной группы не поименованное или не включенное, кроме оборудования для экстрагирования или приготовления животных или нелетучих растительных жиров и масел
8438
80.
Оборудование для производства массы из волокнистых целлюлозных материалов или для изготовления или отделки бумаги или картона
8439 (кроме 8439430000)
81.
Оборудование переплетное, включая машины для сшивания книжных блоков
8440
82.
Оборудование для производства изделий из бумажной массы, бумаги или картона, включая резательные машины всех типов, прочее
8441
83.
Машины, аппаратура и оснастка (кроме станков товарных позиций 8456-8465) для подготовки или изготовления пластин, цилиндров или других печатных форм; пластины, цилиндры и другие печатные формы; пластины, цилиндры и литографские камни, подготовленные для печатных целей (например, обточенные, шлифованные или полированные)
8442
84.
Машины печатные, используемые для печати посредством пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 8442; прочие принтеры, копировальные аппараты и факсимильные аппараты, объединенные или необъединенные; их части и принадлежности

8443 (8443 91 басқа)
85.
Химиялық тоқыма материалдарын жаншуға, созуға, текстурлауға немесе кесуге арналған машиналар
8444 00
86.
Тоқыма талшықтарды дайындауға арналған машиналар; тоқыма жіпті дайындауға арналған иіру, созу немесе орау машиналары және басқа да жабдық; піллә орайтын немесе орайтын (жіңішке орауды қоса алғанда) тоқыма машиналар және оны 8446 немесе 8447 тауар позициясының машиналарында пайдалануға арналған тоқыма жіпті дайындайтын машиналар
8445
87.
Тоқыма станоктары
8446
88.
Позументтік жіп, перде, шілтер, кесте жіптердің жиегін алуға, таспа немесе тор тоқуға арналған тігін, тоқыма-тігін машиналары және тафтингтік машиналар
8447
89.
Фетр қалпақ жасауға арналған жабдықты қоса алғанда, киіз және фетр немесе тоқыма емес материалдарды бөлшекте немесе пішінде жасауға немесе өңдеуге арналған жабдық; қалпақтар дайындауға арналған қалыптар
8449 00 000 0
90.
Жууға, тазалауға, сынуға, кептіруге, үтіктеуге, бастыруға (материалдарды ыстықтай қалыптау үшін бастыруды қоса алғанда), ағартуға, бояуға, аппреттеуге, әрлеуге, иірімжіптерді, маталарды немесе тоқыма бұйымдарын жабынмен қаптауға жабуға немесе өңдеуге арналған жабдық (8450 тауар позициясының машиналарынан басқа) және линолеум сияқты едендік төсеніштерді өндіруге пайдаланылатын мата немесе басқа да негізге паста жағуға арналған машиналар; тоқыма маталарды орауға, тарқатуға, жинауға, кесуге немесе тесуге арналған машиналар (тұрмыстық үтіктеу машиналарынан басқа)
8451 (8451 21 000,
8451 90 000 0 басқа)
91.
Тігін машиналары, 8440 тауар позициясының кітап блоктарын тігуге арналған машиналардан басқа; автоматтандырылған; басқалары
8452 21 000 0,
8452 29 000 0
92.
Тігін машиналарынан басқа, теріні немесе былғарыны дайындауға, илеуге немесе өңдеуге арналған немесе теріден немесе былғарыдан аяқ-киім немесе басқа бұйымдар дайындауға немесе жөндеуге арналған жабдық
8453
93.
Металлургияда немесе құю өндірісінде пайдаланылатын конвертерлер, құю шөміштері, құймақалыптар және құю машиналары
8454 (8454900000, 8454200000 басқа)
94.
Металл прокаттау орнақтары
8455 10 000 0 -
8455 22 000
95.
Лазерлі немесе басқа да жарық немесе фотонды сәуленің, ультрадыбысты, электр разрядты, электр-химиялық, электронды сәулелік, ионды сәулелік немесе плазмалық-доғалық процестердің көмегімен материалды кетіру жолымен кез келген материалдарды өңдеуге арналған станоктар
8456
96.
Өңдеу орталықтары, металл өңдеуге арналған бір тұғырлы және көп тұғырлы агрегат станоктары
8457
97.
Сандық бағдарламамен басқарылатын металл кесетін өзге көлденең токарьлық станоктар
8458 11 800 0
98.
Сандық бағдарламамен басқарылатын металл кесетін көп нысаналы тік токарьлық-тербелмелі станоктар*

8443 (кроме 8443 91)
85.
Машины для экструдирования, вытягивания, текстурирования или резания химических текстильных материалов
8444 00
86.
Машины для подготовки текстильных волокон; прядильные, тростильные или крутильные машины и другое оборудование для изготовления текстильной пряжи; кокономотальные или мотальные (включая уточномотальные) текстильные машины и машины, подготавливающие текстильную пряжу для использования ее на машинах, товарной позиции 8446 или 8447
8445
87.
Станки ткацкие
8446
88.
Машины трикотажные, вязально-прошивные, для получения позументной нити, тюля, кружев, вышивания, плетения тесьмы или сетей и тафтинговые машины
8447
89.
Оборудование для производства или отделки войлока или фетра или нетканых материалов в куске или в крое, включая оборудование для производства фетровых шляп; болваны для изготовления шляп
8449 00 000 0
90.
Оборудование (кроме машин товарной позиции 8450) для промывки, чистки, отжима, сушки, глажения, прессования (включая прессы для термофиксации материалов), беления, крашения, аппертирования, отделки, нанесения покрытия или пропитки пряжи, тканей или готовых текстильных изделий и машины для нанесения пасты на тканую или другую основу, используемые в производстве напольных покрытий, таких как линолеум; машины для наматывания, разматывания, складывания, резки или прокладывания текстильных тканей (кроме машин гладильных бытовых)
8451 (кроме
8451 21 000,
8451 90 000 0)
91.
Машины швейные, кроме машин для сшивания книжных блоков товарной позиции 8440 автоматические; прочие
8452 21 000 0,
8452 29 000 0
92.
Оборудование для подготовки, дубления или обработки шкур или кож или для изготовления или ремонта обуви или прочих изделий из шкур или кож, кроме швейных машин
8453
93.
Конвертеры, литейные ковши, изложницы и машины литейные, используемые в металлургии или литейном производстве
8454 (кроме 8454900000, 8454200000)
94.
Станы металлопрокатные
8455 10 000 0 - 8455 22 000
95.
Станки для обработки любых материалов путем удаления материала с помощью лазерного или другого светового или фонтонного луча, ультразвуковых, электроразрядных, электрохимических, электроннолучевых, ионнолучевых или плазменнодуговых процессов
8456
96.
Центры обрабатывающие, станки агрегатные однопозиционные и многопозиционные, для обработки металла
8457
97.
Станки токарные металлорежущие горизонтальные с числовым программным управлением прочие
8458 11 800 0
98.
Станки токарно-карусельные металлорежущие многоцелевые вертикальные с числовым программным управлением*

8458 91 200 9-ден
99.
Сандық бағдарламамен басқарылатын басқармалы үш осі бар металл кесетін тік токарьлық-тербелмелі станоктар*
8458 91 800 9-дан
100.
Металл кесетін өзге токарьлық-тербелмелі станоктар*
8458 99 000 9-дан
101.
8458 тауар позициясының токарь станоктарынан басқа (көп мақсатты токарлық станоктарды қоса алғанда), металды кетіру жолымен бұрғылауға, қашап өңдеуге, жоңғылауға, сыртқы немесе ішкі оймалар тесуге арналған металл кесетін станоктар (желілік құрылысты агрегат станоктарын қоса алғанда)
8459
102.
Сыдыра-тегістеу, қайрау, тегістеу, хонингтеу, ысқылау, жылтырату және 8461 тауар позициясының тісті кесу, тісті тегістеу немесе тісті өңдеу станоктарынан басқа, металдар мен қыш металдарды тегістеуші тастардың, қажақтардың және жылтыратушы құралдардың көмегімен басқа да тазалап өңдеу операцияларын орындауға арналған станоктар
8460
(8460909009 басқа)
103.
Бойлап сүргілеу, көлденең сүргілеу, уату, созу, тісті кесу, тісті тегістеу немесе тісті өңдеу, аралау, кесу станоктары және материалды кетіру арқылы металдарды немесе қышметалды өңдеуге арналған басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген басқа да станоктар
8461
104.
Металдарды көлемді қалыптап, соғып немесе қалыптап өңдеуге арналған станоктар (престерді қоса алғанда); металл өңдеуге арналған ию, шеттерін ию, түзу, кесу, тесу немесе шабу станоктары (престерді қоса алғанда); жоғарыда аталмаған металдарды немесе металл карбидтерін өңдеуге арналған престер
8462
(8462918009 басқа)
105.
Материалды кетірмей металдарды немесе қышметалды өңдеуге арналған өзге де станоктар
8463
106.
Тас, қыш, бетон, асбестцемент немесе соған ұқсас минералды материалдар өңдеуге арналған немесе шыныны суықтай өңдеуге арналған станоктар
8464
107.
Ағаш, тығын, сүйек, эбонит, қатты пластмассалар немесе соған ұқсас қатты материалдар өңдеуге арналған станоктар (шегенің, қапсырманың, желімнің көмегімен немесе басқа да тәсілдермен жинауға арналған машинаны қоса алғанда)
8465
108.
8515 тауар позициясының машиналары мен аппараттарынан басқа кесуге жарамды немесе жарамсыз, төменгі температурада дәнекерлеуге, жоғарғы температурада дәнекерлеуге немесе пісіруге арналған жабдық пен аппараттар; газбен жұмыс істейтін беткі жағын термоөңдеуге арналған машиналар мен аппараттар
8468
109.
Есептеу машиналары және олардың блоктары; магнитті немесе оптикалық санағыш құрылғылар, деректерді кодталған нысандағы ақпарат тасымалдағыштарға тасымалдауға арналған машиналар және осыған ұқсас ақпаратты өңдеуге арналған, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген машиналар (тау-кен cryptocurrency арналған компьютерлер қоспағанда)*
8471
(8471 30 000 0, 8471900000,
8471500000,
8471490000-ден басқа)

из 8458 91 200 9
99.
Станки токарно-карусельные металлорежущие вертикальные с числовым программным управлением с тремя управляемыми осями *
из 8458 91 800 9
100.
Станки токарно-карусельные металлорежущие прочие *
из 8458 99 000 9
101.
Станки металлорежущие (включая агрегатные станки линейного построения) для сверления, растачивания, фрезерования, нарезания наружной или внутренней резьбы путем удаления металла, кроме токарных станков (включая станки токарные многоцелевые) товарной позиции 8458
8459
102.
Станки обдирочно-шлифовальные, заточные, шлифовальные, хонинговальные, притирочные, полировальные и для выполнения других операций чистовой обработки металлов или металлокерамики при помощи шлифовальных камней, абразивов или полирующих средств, кроме зуборезных, зуб о шлифовальных или зубоотделочных станков товарной позиции 8461
8460 (кроме 8460909009)
103.
Станки продольнострогальные, поперечно-строгальные, долбежные, протяжные, зуборезные, зубошлифовальные или зубоотделочные, пильные, отрезные и другие станки для обработки металлов или металлокерамики посредством удаления материала, в других местах не поименованные или не включенные
8461
104.
Станки (включая прессы) для обработки металлов объемной штамповкой, ковкой или штамповкой; станки для обработки металлов (включая прессы) гибочные, кромкогибочные, правильные, отрезные, пробивные или вырубные; прессы для обработки металлов или карбидов металлов, не поименованные выше
8462 (кроме 8462918009)
105.
Станки для обработки металлов или металлокерамики без удаления материала прочие
8463
106.
Станки для обработки камня, керамики, бетона, асбоцемента или аналогичных минеральных материалов или для холодной обработки стекла
8464
107.
Станки (включая машины для сборки с помощью гвоздей, скоб, клея или другими способами) для обработки дерева, пробки, кости, эбонита, твердых пластмасс или аналогичных твердых материалов
8465
108.
Оборудование и аппараты для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или сварки, пригодные или не пригодные для резки, кроме машин и аппаратов товарной позиции 8515; машины и аппараты для поверхностной термообработки, работающие на газе
8468
109.
Вычислительные машины и их блоки; магнитные или оптические считывающие устройства, машины для переноса данных на носители информации в кодированной форме и машины для обработки подобной информации, в другом месте не поименованные или не включенные (за исключением вычислительных машин предназначенных для майнинга криптовалют)*
8471 (кроме
8471 30 000 0, 8471900000, 8471500000, 8471490000)

110.
Карточкаларды оқитын құрылғылары (карт-ридерлері) бар төлем карточкаларын пайдалана отырып, төлемдерді жүзеге асыру үшін пайдаланылатын микрокомпьютерлер*
8471 30 000 0-ден
111.
Импринтерлер (imprinter); төлем карточкаларын дербестендіруге арналған құрылғылар; эмброссерлер (embossing machine, embosser); электронды депозитарлық машиналар; кэш-диспенсерлер (Cash Dispenser)*
8472 90 990 0
112.
Почта хат-хабарларын сорттауға немесе қаттап салуға немесе конверттерге салуға, немесе байлауға арналған машиналар, почта хат-хабарларын ашуға, жабуға немесе сүргіш салуға арналған машиналар және почта маркаларын желімдеуге немесе тоқтатуға арналған машиналар
8472 30 000 0
113.
Банкоматтар (Automatik teller (Telling) Machine)*
8472 90 300 0
114.
8471 тауар позициясы машиналарының бөлшектері мен керек-жарақтары
8473 30
115.
Топырақты, тасты, кенді немесе қатты қалыптағы басқа да минералды қазбаларды (оның ішінде ұнтақ түріндегі және паста түріндегі) сорттауға, електен өткізуге, сепаратордан өткізуге; жууға, ұсақтауға, тартуға, қосуға немесе араластыруға арналған жабдық; қатты минералды отынды, қыш құрамды, қатайып кетпеген цементті, гипс материалдарын немесе басқа да минералды заттарды ұнтақ күйіндегі немесе паста күйіндегі жағдайда агломерациялауға, қалыптауға немесе құюға арналған жабдық; құмнан құю пішіндерін жасауға арналған қалыптау машиналары
8474 (8474 32 000 0-нан басқа)
116.
Электр немесе электронды шамдарды, түтікшелерді немесе электронды-сәулелік түтікшелерді немесе шыны колбалардағы газды-разрядты шамдарды құрастыруға арналған машиналар; шыныны немесе шыны бұйымдарын дайындауға немесе ыстықтай өңдеуге арналған машиналар
8475
117.
Резеңкені немесе пластмассаны өңдеуге арналған немесе осы материалдардан өнім шығаруға арналған басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген жабдық
8477
118.
Темекі дайындауға және жасауға арналған, осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген жабдық
8478 10 000 0
119.
Осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген жеке функциялары бар машиналар мен механикалық құрылғылар
8479
(8479899708-ден басқа)
120.
Жеке функциялары бар модульдік үйлерді дайындауға арналған, осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген жабдық және жиынтықтаушылар
8609 00 900 9,
7308 90 990 0,
8428 90 900 0,
8427 20 190 9,
8414 80 220 0,
8425 11 000 0,
7302 10 500 0,
4017 00 000 9,
8461 50 190 9,
8516 40 000 0,
8205 70 000 0,
8467 22 900 0,
8421 39 200 9,
8467 19 000 0,
8467 11 900 0,
7326 90 980 8,
8513 10 000 0,
8424 30 100 0,
8202 10 000 0,
8205 20 000 0,
8467 29 300 0,
8464 10 000 0,

110.
Микрокомпьютеры, используемые для осуществления платежей с использованием платежных карточек с устройствами считывания карточек (карт-ридерами)*
из 8471 30 000 0
111.
Импринтеры (imprinter); устройства для персонализации платежных карточек; эмброссеры (embossing machine, embosser); электронные депозитарные машины; кэш-диспенсеры (Cash Dispenser)
8472 90 990 0
112.
Машины для сортировки или складывания, или укладки в конверты, или перевязывания почтовой корреспонденции, машины для вскрытия, закрывания или запечатывания почтовой корреспонденции и машины для наклеивания или гашения почтовых марок
8472 30 000 0
113.
Банкоматы (Automatik teller (Telling) Machine)*
8472 90 300 0
114.
Части и принадлежности машин товарной позиции 8471
8473 30
115.
Оборудование для сортировки, грохочения, сепарации, промывки, измельчения, размалывания, смешивания или перемешивания грунта, камня, руд или других минеральных ископаемых в твердом (в том числе порошкообразном или пастообразном) состоянии; оборудование для агломерации, формовки или отливки твердого минерального топлива, керамических составов, незатвердевшего цемента, гипсовых материалов или других минеральных продуктов в порошкообразном или пастообразном состоянии; машины формовочные для изготовления литейных форм из песка
8474 (кроме 8474 32 000 0)
116.
Машины для сборки электрических или электронных ламп, трубок или электронно-лучевых трубок или газоразрядных ламп в стеклянных колбах; машины для изготовления или горячей обработки стекла или изделий из стекла
8475
117.
Оборудование для обработки резины или пластмасс или для производства продукции из этих материалов, в другом месте не поименованное или не включенное
8477
118.
Оборудование для подготовки или приготовления табака, в другом месте данной группы не поименованное или не включенное
8478 10 000 0
119.
Машины и механические устройства, имеющие индивидуальные функции, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные
8479 (кроме 8479899708)
120.
Оборудование и комплектующие для изготовления модульных домов, имеющие индивидуальные функции, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные
8609 00 900 9,
7308 90 990 0,
8428 90 900 0,
8427 20 190 9,
8414 80 220 0,
8425 11 000 0,
7302 10 500 0,
4017 00 000 9,
8461 50 190 9,
8516 40 000 0,
8205 70 000 0,
8467 22 900 0,
8421 39 200 9,
8467 19 000 0,
8467 11 900 0,
7326 90 980 8,
8513 10 000 0,
8424 30 100 0,
8202 10 000 0,
8205 20 000 0,
8467 29 300 0,
8464 10 000 0,

8467 29 530 0,
8716 39 300 9,
8416 10 900 0,
8701 10 000 0,
8701 90 350 0,
8465 99 000 0,
8405 10 000 9,
8716 80 000 0,
8205 59 809 9,
8208 90 000 0,
8205 59 809 9
121.
Металл құю өндірісіне арналған опокалар; құю табандықтары; құю модельдері; металдарды, металл карбидтерін, шыныны, минералды материалдарды, резеңкені немесе пластмассаларды құюға арналған қалыптар (құймақалыптардан басқа)
8480
122.
Темір жол көлігінің жылжымалы және жүк тарту құрамында пайдаланылатындардан басқа, өзге де шарикті подшипниктер*
8482 10 900-ден
123.
Темір жол көлігінің жылжымалы және тарту құрамында пайдаланылатындардан басқа, сепаратормен және роликтермен жиынтықтағы ішкі конус сақиналарды қоса алғанда, роликті-конусты подшипниктер*
8482 20 000
124.
Темір жол көлігінің жылжымалы және тарту құрамында пайдаланылатындардан басқа, роликті сфералық подшипниктер*
8482 30 000
125.
Ине тәрізді роликті подшипниктер
8482 40 000
126.
Темір жол көлігінің жылжымалы және тарту құрамында пайдаланылатындардан басқа, өзге де цилиндрлік роликті подшипниктер
8482 50 000
127.
Темір жол көлігінің жылжымалы және тарту құрамында пайдаланылатындардан басқа, қиыстырылған шарикті - роликтілерді қоса алғанда, өзге де подшипниктер
8482 80 000
128.
Шариктер, инелі роликтер және роликтер
8482 91
129.
Азаматтық авиацияға арналған трансмиссия біліктері (жұдырықша және иінді біліктерді қоса алғанда) мен қос иіндер
8483 10-нан
130.
Бірнеше элементтерден құрастырылған (құрама) иінді біліктер
8483 10 290 9-дан
131.
Шарикті және роликті подшипниктер орнатылған подшипниктер корпустары
8483 20 000 0
132.
Азаматтық авиацияға арналған шарикті немесе роликті подшипниктер орнатылмаған подшипниктердің корпустары; біліктер үшін сырғанау подшипниктері
8483 30-дан
133.
Шарикті және роликті подшипниктерге арналған подшипниктер корпустары
8483 30 320
134.
Біліктермен жиынтықтағы тіссіз берілістер мен тісті доңғалақтар; беріліс қораптары және басқа да жылдамдық вариаторлары*
8483 40-тан, 8483 90-нан
135.
Шкивтердің блоктарын қоса алғанда, тегершіктер мен шкивтер
8483 50 (8483502000, 8483508000-ден басқа)
136.
Жалғастырғыштар мен біліктерді қосуға арналған құрылғылар (әмбебап топсаларды қоса алғанда)
8483 60
(8483602000,
8483608000-ден басқа)
137.
Азаматтық авиацияға арналған тісті дөңгелектер, тізбекті жұлдызшалар және жеке қойылған басқа да беріліс элементтері; бөліктері
8483 90-наң
(8483908909 басқа)
138.
Кемелерге арналған бұрамалар, олардың қоладан жасалған қалақтары
8487 10 100 0
139.
Кемелерге арналған бұрамалар және олардың қалақтары басқалар
8487 10 900 0
140.
Электр двигательдері мен генераторлары электргенераторлық қондырғылардан басқа)

8467 29 530 0,
8716 39 300 9,
8416 10 900 0,
8701 10 000 0,
8701 90 350 0,
8465 99 000 0,
8405 10 000 9,
8716 80 000 0,
8205 59 809 9,
8208 90 000 0,
8205 59 809 9
121.
Опоки для металлолитейного производства; литейные поддоны, модели литейные; формы для литья металлов (кроме изложниц), карбидов металлов, стекла, минеральных материалов, резины или пластмасс
8480
122.
Подшипники шариковые, прочие, кроме используемых на подвижном и тяговом составе железнодорожного транспорта*
из 8482 10 900
123.
Подшипники роликовые конические, включая внутренние конические кольца с сепаратором и роликами в сборе, кроме используемых на подвижном и тяговом составе железнодорожного транспорта
8482 20 000
124.
Подшипники роликовые сферические, кроме используемых на подвижном и тяговом составе железнодорожного транспорта
8482 30 000
125.
Подшипники роликовые игольчатые
8482 40 000
126.
Подшипники с цилиндрическими роликами прочие, кроме используемых на подвижном и тяговом составе железнодорожного транспорта
8482 50 000
127.
Подшипники, включая комбинированные шарико-роликовые, прочие, кроме используемых на подвижном и тяговом составе железнодорожного транспорта
8482 80 000
128.
Шарики, игольчатые ролики и ролики
8482 91
129.
Валы трансмиссионные (включая кулачковые и коленчатые) и кривошипы, для гражданской авиации
из 8483 10
130.
Валы коленчатые, собранные из нескольких элементов (составные)
из 8483 10 290 9
131.
Корпуса подшипников с встроенными шариковыми или роликовыми подшипниками
8483 20 000 0
132.
Корпуса подшипников без встроенных шариковых или роликовых подшипников; подшипники скольжения для валов, для гражданской авиации
из 8483 30
133.
Корпуса подшипников для шариковых и роликовых подшипников
8483 30 320
134.
Зубчатые передачи и зубчатые колеса в сборе с валами; коробки передач и другие вариаторы скорости*
из 8483 40,
из 8483 90
135.
Маховики и шкивы, включая блоки шкивов
8483 50 (кроме
8483502000, 8483508000)
136.
Муфты и устройства для соединения валов (включая универсальные шарниры)
8483 60 (кроме 8483602000, 8483608000)
137.
Зубчатые колеса, цепные звездочки и другие элементы передач, представленные отдельно; части, для гражданской авиации
из 8483 90
(кроме 8483908909)
138.
Винты для судов, их лопасти из бронзы
8487 10 100 0
139.
Винты для судов и их лопасти прочие
8487 10 900 0
140.
Двигатели и генераторы электрические (кроме электрогенераторных установок)

8501 (8501539900-даң басқа)
141.
Электргенераторлық қондырғылар және айналмалы электр түрлендіргіштер
8502
142.
Тек қана немесе негізінен 8501 немесе 8502 тауар позицияларының машиналарына арналған бөлшектер
8503 00
143.
Никель-кадмийлі күш аккумуляторлары өзгелері
8507 30 800 0
144.
Іштен жану двигательдерін ұшқыннан немесе жанғыш қоспаларды қысу арқылы тұтандыруға және іске қосуға арналған электр жабдығы (мысалы, магнето, тұтандыру катушкалары, тұтандыру шырақтары, қыздыру шырақтары, стартерлер); осы двигательдермен бірге пайдаланылатындар үлгісіндегі генераторлар (мысалы, тұрақты және айнымалы тоқтың) мен ажыратқыштар
8511
145.
Электр жарығын беру немесе дабыл беру жабдығы (8539 тауар позициясының бұйымдарынан басқа), велосипедтерде немесе моторлы көлік құралдарында пайдаланылатын шыны тазалағыштар, күңгірттенуге қарсы және булануға қарсы жабдықтар
8512
146.
Өнеркәсіптік немесе зертханалық электр пештері мен камералары (индукция немесе диэлектрлі шығындар құбылыстарының негізінде жұмыс істейтіндерді қоса алғанда); материалдарды индукция немесе диэлектрлі шығындар құбылыстарының көмегімен термикалық өңдеуге арналған өнеркәсіптік немесе зертханалық жабдық
8514 (8514108000 басқа)
147.
Олардың кесу операцияларын орындай алатындығына немесе орындай алмайтындығына қарамастан, электрлі (соның ішінде газды электрмен қыздыру) лазерлік немесе басқа да жарық немесе фотонды, ультрадыбысты, электронды-сәулелі, магнитті-импульсті немесе плазмалы-доғалы төменгі температурада дәнекерлеуге, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе пісіруге арналған машиналар мен аппараттар; металдарды немесе қышметалды ыстық күйінде тозаңдатуға арналған машиналар мен аппараттар
8515
148.
Есептеуіш машиналардың құрылғылары; телефондық немесе телеграфтық сымды байланысқа арналған коммутаторлар; жеткізгіш жиіліктегі сымды байланыс жүйесіне арналған немесе байланыстың цифрлық сымды жүйесіне арналған аппаратуралар; шкафтар, жәшіктер, телефон қораптары, тарату шкафтары, тіреулер; бөлшектері*
8517 62 000-ден
8517 70
149.
Радиолокациялық, радионавигациялық аппаратура және қашықтықтан басқару радиоаппаратурасы
8526 (8526100009, 8526920000,
8526920008 басқа)
150.
Радиохабарларын таратуға арналған, дыбыс жазатын немесе дыбыс шығаратын аппаратурамен немесе сағатпен бір корпуста бірге немесе бөлек орналастырылған-қабылдау аппаратурасы; өзгелері; Моторлы көлік құралдарында қолданатын сыртқы қорек көзінсіз жұмыс; істей алмайтын кең ауқымда хабар таратқыш радиоқабылдағыштар дыбыс жазғыш немесе шығарғыш аппаратурасымен бірге орнатылғандары
8527 19 000 0, 8527 21

8501 (кроме 8501539900)
141.
Электрогенераторные установки и вращающиеся электрические преобразователи
8502
142.
Части, предназначенные исключительно или в основном для машин товарной позиции 8501 или 8502
8503 00
143.
Аккумуляторы никель-кадмиевые силовые прочие
8507 30 800 0
144.
Электрооборудование для зажигания или пуска двигателей внутреннего сгорания с воспламенением от искры или от сжатия горючей смеси (например, магнето, катушки зажигания, свечи зажигания, свечи накаливания, стартеры); генераторы (например, постоянного и переменного тока) и прерыватели, типа используемых вместе с такими двигателями
8511
145.
Оборудование электроосветительное или сигнализационное (кроме изделий товарной позиции 8539), стеклоочистители, антиобледенители и противозапотеватели, используемые на велосипедах или моторных транспортных средствах
8512
146.
Печи и камеры промышленные или лабораторные электрические (включая действующие на основе явления индукции или диэлектрических потерь); промышленное или лабораторное оборудование для термической обработки материалов с помощью явления индукции или диэлектрических потерь
8514 (кроме 8514108000)
147.
Машины и аппараты для электрической (в том числе с электрическим нагревом газа), лазерной или другой световой или фотонной, ультразвуковой, электроннолучевой, магнитно-импульсной или плазменно-дуговой низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или сварки независимо от того, могут ли они выполнять операции резания или нет; машины и аппараты электрические для горячего напыления металлов или металлокерамики
8515
148.
Устройства вычислительных машин; коммутаторы для телефонной или телеграфной проводной связи; аппаратура для систем проводной связи на несущей частоте или для цифровых проводных систем связи; шкафы, ящики, короба телефонные, распределительные шкафы, стойки; части*
из 8517 62 000-
8517 70
149.
Аппаратура радиолокационная, радионавигационная и радиоаппаратура дистанционного управления
8526 (кроме 8526100009, 8526920000, 8526920008)
150.
Аппаратура приемная для радиовещания, совмещенная или не совмещенная в одном корпусе со звукозаписывающей или звуковоспроизводящей аппаратурой или часами; прочие Широковещательные радиоприемники, не способные работать без внешнего источника питания, используемые в моторных транспортных средствах, совмещенные со звукозаписывающей или звуковоспроизводящей аппаратурой
8527 19 000 0,
8527 21

151.
Антенналар және барлық үлгідегі антенналық шағылдырғыштар; осы бұйымдар мен бірге пайдаланылатын бөлшектер
8529 10
152.
Ғимараттарда пайдаланылатын, өрт қауіпсіздігін қамтамасыз етуге немесе сындырудан қорғауға арналған электрлі дабыл беруші құрылғылар
8531 10 300 0-ден
153.
Сөндіргіштер, ажыратып қосқыштар, кнопкалы ажыратып қосқыштардың блоктары, контакторлар*
8536 20 900 8,
8536 50 800 0-ден (8536201008 басқа)
154.
Коммутацияға немесе электр тізбектерін қорғауға арналған немесе электр тізбектеріне немесе электр тізбектерінде қосуға арналған электр аппаратурасы; өзге де құрылғылар
8536 90 (8536900100, 8536901009,
8536901000 басқа)
155.
100 В-дан астам кернеуге ультракүлгін немесе инфрақызыл сәуле шамдарын қоспағанда, өзге де қыздыру шамдары
8539 29 920 0
156.
Диодтар, транзисторлар мен соған ұқсас жартылай өткізгіш құралдар; модульдерге жиналған немесе жиналмаған, панельдерге монтаждалған немесе монтаждалмаған фотогальваникалық элементтерді қоса алғанда, фотосезімтал жартылай өткізгіш құралдар; сәуле шашқыш диодтар; жинақтамадағы пьезоэлектрлік кристалдар
8541
157.
Электронды интегралды сызбалары
8542
158.
Осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген жеке функциялары бар электр машиналары мен аппаратура
8543
159.
Автосымдар*
8544 42 900 9-ден
160.
Пештерде пайдаланылатын электродтар
8545 11 00
161.
Графиттелген электродтар*
8545 11008 9-дан
162.
Электролизді құрылғыларға арналған электродтар
8545 19 000 0
163.
Электр қуатының сыртқы көзінен қоректенетін темір жол локомотивтері (магистральдық локомативтерді қоспағанда)
8601 10 000 0
164.
Электр энергиясының сыртқы көзінен қоректенетін 8604 тауар позициясына кіретіндерден басқа, моторлы темір жол жолаушылар, тауар немесе жүк вагондары, ашық платформалар
8603 10 000
165.
Барлық типті вагон-цистерналар
8606 10 000 0
166.
Темір жол локомотивтерінің немесе жылжымалы құрамның бөлшектері*
8607-ден
(8607191809 басқа)
167.
3 тк шынжыр табанды тракторларды (8709 тауар позициясының тракторларынан басқа), 8701 92, 8701 93, 8701 94 100 9 тауар позициясының қуаты 100 кВт-ке дейінгі, 8701 94 500 0 тракторларынан басқа, тракторлар
8701-ден (8701941009 басқа)
168.
Өзге де шынжыр табанды тракторлар (3 т. к. шынжыр табанды тракторлардан басқа)*
8701 30 000 9-дан
169.
Көлік құралының толық массасы 20 тоннадан асатын, қысымнан от алатын поршеньді іштен жану двигателі (дизельді немесе жартылай дизельді) бар жүк тасымалдауға арналған өзге де моторлы көлік құралдары, жаңалары
8704 23 910 (8704 23 910 8 тауар позициясының өздігінен түсіргіш техникасынан басқа)
170.
Автомобильдің толық массасы 20 тоннадан асатын, қысымнан от алатын поршеньді іштен жану двигателі (дизельді немесе жартылай дизельді) бар жүк тасымалдауға арналған өзге де моторлы көлік құралдары, бұрын қолданыста болғандары

151.
Антенны и антенные отражатели всех типов; части, используемые вместе с этими изделиями
8529 10
152.
Устройства электрические сигнализационные для обеспечения пожарной безопасности или защиты от взлома, используемые в зданиях
8531 10 300 0
153.
Выключатели, переключатели, блоки кнопочных переключателей, контакторы*
8536 20 900 8,
из 8536 50 800 0 (кроме 8536201008)
154.
Аппаратура электрическая для коммутации или защиты электрических цепей или для подсоединении к электрическим цепям или в электрических цепях; устройства прочие
8536 90 (кроме 8536900100, 8536901009, 8536901000)
155.
Лампы накаливания прочие, за исключением ламп ультрафиолетового или инфракрасного излучения, на напряжение более 100В
8539 29 920 0
156.
Диоды, транзисторы и аналогичные полупроводниковые приборы; фоточувствительные полупроводниковые приборы, включая фото гальванические элементы, собранные или не собранные в модули, вмонтированные или не вмонтированные в панели; светоизлучающие диоды; пьезоэлектрические кристаллы в сборе
8541
157.
Схемы электронные интегральные
8542
158.
Машины электрические и аппаратура, имеющие индивидуальные функции, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные
8543
159.
Автопровода*
из 8544 42 900 9
160.
Электроды, используемые в печах
8545 11 00
161.
Электроды графитированные*
из 8545 11008 9
162.
Электроды для электролизных установок
8545 19 000 0
163.
Железнодорожные локомотивы с питанием от внешнего источника электроэнергии (за исключением магистральных локомотивов)
8601 10 000 0
164.
Моторные железнодорожные вагоны пассажирские, товарные или багажные, открытые платформы, кроме входящих в товарную позицию 8604 с питанием от внешнего источника электроэнергии
8603 10 000
165.
Вагоны-цистерны всех типов
8606 10 000 0
166.
Части железнодорожных локомотивов или подвижного состава*
из 8607 (кроме 8607191809)
167.
Тракторы (кроме тракторов товарной позиции 8709), за исключением тракторов гусеничных 3 тс, тракторов товарной позиции 8701 92, 8701 93, 8701 94 100 9 мощностью до 100 кВт, 8701 94 500 0
из 8701 (кроме 8701941009)
168.
Тракторы гусеничные прочие (кроме тракторов гусеничных 3 т.с)*
из 8701 30 000 9
169.
Моторные транспортные средства для перевозки грузов прочие с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) с полной массой транспортного средства более 20 т, новые
8704 23 910 (кроме самосвальной техники товарной позиции 8704 23 910 8)
170.
Моторные транспортные средства для перевозки грузов прочие с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) с полной массой автомобиля более 20 т, бывшие в эксплуатации

8704 23 990 (өздігінен түсіргіш техникадан басқа)
171.
Көлік құралының толық массасы 5 тоннадан астам жүк тасымалдауға арналған моторлы көлік құралдары
8704 32
172.
Жолаушыларды немесе жүктерді тасымалдауға пайдаланылатындардан басқа, арнайы мақсаттағы моторлы көлік құралдары (мысалы, авариялық жүк автомобильдері, автокрандар, өрт сөндіргіш көлік құралдары, автобетонараластырғыштар, жолдарды тазалауға арналған автомобильдер, су құю-жуу автомашиналары, автошеберханалар, рентген қондырғылары бар автомобильдер)
8705
173.
8705 тауар позициясының моторлы көлік құралдарына арналған двигательдер орнатылған шассилер
8706 00-ден
174.
ВТЗ-30СШ өздігінен жүретін шасси
8706 00-ден
175.
Трактор кабинасын жылытқыштар, амортизаторлар*
8708 29 900-ден
176.
Тракторға арналған трансмиссиялар*
8708 50 350-ден
178.
Аунақтың осі, роликтің осі, иінді ось, шынжыр табан буынының бунағы*
8708 70 990-ден
179.
Тракторға арналған радиаторлар*
8708 91 990-ден
180.
Терминалдар мен порттарда контейнерлерді жылдамдықпен ауыстыруға арналған тіркемеплатформалары бар арнайы тартқыш тракторлар, электрлі*
8709 11 900 0-ден
181.
Терминалдар мен порттарда контейнерлерді жылдамдықпен ауыстыруға арналған тіркемеплатформалары бар арнайы тартқыш тракторлар, өзге де*
8709 19 900 0-ден
182.
Жүктерді тасымалдауға арналған өзге де жартылай тіркемелер, жаңалары
8716 39 300
183.
Жүктерді тасымалдауға арналған өзге де тіркемелер және жартылай тіркемелер, бұрын қолданыста болғандары
8716 39 800
184.
Өзге де тіркемелер және жартылай тіркемелер өзгелер
8716 40 000 0
185
бөлшектер
8716 90
186
шасси
8716 90 100 0
187
шанақ
8716 90 300 0
188
осьтер
8716 90 500 0
189
басқа да бөлшектер
8716 90 900 0
190.
Өзге де ұшу аппараттары (мысалы, тікұшақтар, ұшақтар)
8802 11 000 0-8802 40 00
191.
Азаматтық авиацияға арналған шассилер және олардың бөлшектері
8803 20 000 0-ден
192.
Азаматтық авиацияға арналған ұшақтардың өзге де бөлшектері
8803 30 000 0-ден
193.
Саяхаттық, экскурсиялық кемелер, паромдар, жүк кемелері, баржалар және жолаушыларды немесе жүктерді тасымалдауға арналған ұқсас жүзу құралдары
8901
194.
Балық аулау кемелері; жүзбелі базалар және балық өнімдерін қайта өңдеуге және консервілеуге арналған өзге де кемелер
8902 00
195.
Буксирлер және итергіш кемелер
8904 00
196.
Басқа да жер снарядтары
8905 10 900 0
197.
Каспий теңізінде су тереңдігі 2,5 метрден кем емес, бірақ 5,5 метрден аспайтын тереңдігі 6000 метрге дейін мұнай және газ ұңғымаларын бұрғылау үшін батырылмалы бұрғылау қондырғылары
8905 20 000 0
198.
Кеме қатынасының сапасы олардың негізгі функцияларымен салыстырғанда екінші дәрежелі болып табылатын басқа да жүзбелі теңіз маяктары, өрт сөндіру кемелері, жүзбелі крандар және басқа да кемелер; Жүзбелі доктар

8704 23 990 (кроме самосвальной техники)
171.
Моторные транспортные средства для перевозки грузов с полной массой транспортного средства более 5 тонн
8704 32
172.
Моторные транспортные средства специального назначения (например, автомобили грузовые аварийные, автокраны, пожарные транспортные средства, автобетономешалки, автомобили для уборки дорог, поливомоечные автомашины, автомастерские, автомобили с рентгеновскими установками), кроме используемых для перевозки пассажиров или грузов
8705
173.
Шасси с установленными двигателями для моторных транспортных средств товарной позиции 8705
из 8706 00
174.
Самоходное шасси ВТЗ-ЗОСШ
из 8706 00
175.
Отопители кабин трактора, амортизаторы*
из 8708 29 900
176.
Трансмиссии для трактора*
из 8708 50 350
177.
Ось катка, ось ролика, ось коленчатая, палец звена гусеницы*
из 8708 70 990
178.
Радиаторы для трактора*
из 8708 91 990
179.
Специальные тракторы-тягачи с прицепами-платформами для скоростного перемещения контейнеров на терминалах и в портах, электрические*
из 8709 11 900 0
180.
Специальные тракторы-тягачи с прицепами-платформами для скоростного перемещения контейнеров на терминалах и в портах, прочие*
из 8709 19 900 0
181.
Прочие полуприцепы для транспортировки грузов, новые
8716 39 300
182.
Прочие прицепы и полуприцепы для транспортировки грузов, бывшие в эксплуатации
8716 39 800
183.
Прицепы и полуприцепы прочие
8716 40 000 0
184
части
8716 90
185
шасси
8716 90 100 0
186
кузова
8716 90 300 0
187
оси
8716 90 500 0
188
части прочие
8716 90 900 0
189.
Летательные аппараты прочие (например, вертолеты, самолеты)
8802 11 000 0 -
8802 40 00
190.
Шасси и их части для гражданской авиации*
из 8803 20 000 0
191.
Части самолетов прочие для гражданской авиации
из 8803 30 000 0
192.
Суда круизные, экскурсионные, паромы, грузовые суда, баржи и аналогичные плавучие средства для перевозки пассажиров или грузов
8901
193.
Суда рыболовные; плавучие базы и прочие суда для переработки и консервирования рыбных продуктов
8902 00
194.
Буксиры и суда-толкачи
8904 00
195.
Прочие земснаряды
8905 10 900 0
196.
погружные буровые установки для бурения нефтяных и газовых скважин глубиной до 6000 м в Каспийском море на глубинах воды не менее 2,5 м, но не более 5,5 м
8905 20 000 0
197.
Прочие морские плавучие маяки, пожарные суда, плавучие краны и прочие суда, для которых судоходные качества являются второстепенными по сравнению с их основными функциями; плавучие доки

8905 90 100
199.
Су астын суретке түсіруге және әуеден суретке түсіруге, ішкі органдарды медициналық немесе хирургиялық зерттеуге арнайы арналған фотокамералар; сот немесе криминалдық мақсаттарға арналған салыстыру жүргізуге мүмкіндік беретін камералар
9006 30 000 0
200.
Кинематографиялықтан басқа, бейнелердің жобалауыштары
9008 50 000 0-ден
201.
Фотопленкаларды (кинопленкаларды қоса алғанда) немесе орамдағы фотоқағазды автоматты түрде шығаруға немесе орамдағы фотоқағазға автоматты түрде басып шығаруға арналған аппаратура мен жабдық
9010 10 000 0
202.
Фотозертханаларға (кинозертханаларды қоса алғанда) арналған аппаратура мен жабдық, өзгелері; негатоскоптар
9010 50 000 0
203.
Аэронавигацияға немесе ғарыштық навигацияға арналған құралдар мен аспаптар (компастардан басқа)
9014 20
204.
Өзге де құралдар мен аспаптар
9014 80 000 0
205.
Компастардан басқа, геодезиялық немесе топографиялық (фотограмметриялықты қоса алғанда), гидрографиялық, океанографиялық, гидрологиялық, метеорологиялық немесе геофизикалық, құралдар мен аспаптар; алыстан өлшегіштер
9015
206.
Медицинада пайдалануға жатпайтын механикалық детальдары және ауыспалы сүзгіштері жоқ қорғаныш маскаларынан басқа, өзге де тыныс алу жабдықтары мен газ маскалары*
9020 00 000 0-ден
207.
Рентгенографиялық немесе радиотерапевтік аппаратураны қоса алғанда, рентген сәулесін пайдалануға негізделген өзге аппаратура, медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе ветеринарлық пайдалануға арналмаған
9022 19 000 0-ден
208.
Алфа-, бета- немесе гамма сәулелерінің әсеріне негізделген медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе ветеринарлық пайдалануға арналмаған өзге де аппаратура*
9022 29 000 0-ден
209.
Көрсетілген мақсаттарға пайдаланылатын аппаратура бөлшектері мен керек-жарақтарын қоса алғанда, медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе ветеринарлық мақсатта пайдалануға арналғандардан басқа, өзге де аппаратура*
9022 90 000 0-ден
210.
Материалдың (мысалы, металдардың, сүректердің, тоқыма материалдарының, қағаздың, пластмассаның) қаттылығын, төзімділігін, тығыздығын, серпімділік немесе басқа да механикалық қасиеттерін сынауға арналған машиналар мен құрылғылар
9024
211.
Жазатын құрылғысы бар немесе жазатын құрылғысыз ареометрлер мен сұйыққа батырған кезде жұмыс істейтін соған ұқсас аспаптар, термометрлер (ауруханалық немесе ветеринарлықтан басқа), пирометрлер, барометрлер, гигрометрлер және психрометрлер және осы құралдардың кез келген комбинациялары*
9025-тен
212.
9014, 9015, 9028 және 9032 тауар позицияларының құралдары мен аппаратурасынан басқа, сұйықтардың немесе газдардың шығысын, деңгейін, қысымын немесе басқа да құбылмалы сипаттамаларын өлшеуге немесе бақылауға арналған құралдар мен аппаратура (мысалы, шығын өлшегіштер, деңгей көрсеткіштері, манометрлер, жылу өлшегіштер)

8905 90 100
198.
Фотокамеры, специально предназначенные для подводной съемки, аэрофотосъемки или для медицинского или хирургического обследования внутренних органов; камеры, позволяющие проводить сличение, для судебных или криминалистических целей
9006 30 000 0
199.
Проекторы изображений, кроме кинематографических
из 9008 50 000 0
200.
Аппаратура и оборудование для автоматического проявления фотопленок (включая кинопленки) или фотобумаги в рулонах или для автоматической печати на фотобумагу в рулонах
9010 10 000 0
201.
Аппаратура и оборудование для фотолабораторий (включая кинолаборатории), прочие; негатоскопы
9010 50 000 0
202.
Приборы и инструменты для аэронавигации или космической навигации (кроме компасов)
9014 20
203.
Приборы и инструменты прочие
9014 80 000 0
204.
Приборы и инструменты геодезические или топографические (включая фотограмметрические), гидрографические, океанографические, гидрологические, метеорологические или геофизические, кроме компасов; дальномеры
9015
205.
Оборудование дыхательное прочее и газовые маски, кроме защитных масок, без механических деталей и сменных фильтров, не подлежащие использованию в медицине*
из 9020 00 000 0
206.
Прочая аппаратура, основанная на использовании рентгеновского излучения, не предназначенная для медицинского, хирургического, стоматологического или ветеринарного использования, включая аппаратуру рентгенографическую или радиотерапевтическую
из 9022 19 000 0
207.
Прочая аппаратура, основанная на использовании альфа-, бета- или гамма- излучений, не предназначенная для медицинского, хирургического, стоматологического или ветеринарного использования*
из 9022 29 000 0
208.
Прочая аппаратура, кроме предназначенной для медицинского, хирургического, стоматологического или ветеринарного использования, включая части и принадлежности к аппаратуре, используемой в указанных целях*
из 9022 90 000 0
209.
Машины и устройства для испытания на твердость, прочность, сжатие, упругость или другие механические свойства материалов (например, металлов, древесины, текстильных материалов, бумаги, пластмасс)
9024
210.
Ареометры и аналогичные приборы, действующие при погружении в жидкость, термометры (кроме больничных или ветеринарных), пирометры, барометры, гигрометры и психрометры, с записывающим устройством или без записывающего устройства и любые комбинации этих приборов*
из 9025
211.
Приборы и аппаратура для измерения или контроля расхода, уровня, давления или других переменных характеристик жидкостей или газов (например, расходометры, указатели уровня, манометры, тепломеры), кроме приборов и аппаратуры товарной позиции 9014, 9015, 9028 или 9032

9026
213.
Медицинада пайдалануға арналмаған: физикалық немесе химиялық талдауға арналған құралдар мен аппаратура (мысалы, поляриметрлер, рефрактометрлер, спектрометрлер, газ немесе түтін талдауыштар); тұтқырлығын, кеуектілігін, кеңеюін, беткі жағының созылғыштығын және соған ұқсас өлшеуге немесе бақылауға арналған құралдар мен аппаратура; жылу, дыбыс немесе жарық мөлшерін өлшеуге немесе бақылауға арналған құралдар мен аппаратура (экспонометрді қоса алғанда); микротомдар*
9027-ден
214.
Осциллоскоптар, спектр талдаушылар, 9028 тауар позициясының өлшеу құралдарынан басқа, электр шамаларын өлшеуге немесе бақылауға арналған өзге де құралдар мен аппаратура; альфа, бета, гамма, рентген, ғарыш немесе өзге де иондаушы сәулелерді табуға немесе өлшеуге арналған құралдар мен аппаратура
9030
215.
Осы топтың басқа жерлерінде аталмаған немесе енгізілмеген өлшеу немесе бақылау құралдары, құрылғылар мен машиналар; кескіндеу жобалауыштары
9031
216.
Автоматты реттеуге немесе басқаруға арналған құралдар мен құрылғылар
9032
217.
Қара металдардан жиналатын құрылыс құрастырмалары: жылыжайлар
9406 90 310 0
218.
Модульдік үйлер шығаратын зауыттарға арналған қара металдан немесе өзге материалдардан жасалған құрастырмалы құрылыс конструкциялары
940690 390 8
9406 90 900 9
219.
Өзге материалдардан жасалған жылыжайлар
9406 90 900 9
220.

9026
212.
Не предназначенные для использования в медицине: приборы и аппаратура для физического или химического анализа (например, поляриметры, рефрактометры, спектрометры, газо- или дымоанализаторы); приборы и аппаратура для измерения или контроля вязкости, пористости, расширения, поверхностного натяжения или аналогичные; приборы и аппараты для измерения или контроля количества тепла, звука или света (включая экспонометры); микротомы*
из 9027
213.
Осциллоскопы, анализаторы спектра, прочие приборы и аппаратура для измерения или контроля электрических величин, кроме измерительных приборов товарной позиции 9028; приборы и аппаратура для обнаружения или измерения альфа-, бета- гамма- рентгеновского, космического или прочих ионизирующих излучений
9030
214.
Измерительные или контрольные приборы, устройства и машины, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные; проекторы профильные
9031
215.
Приборы и устройства для автоматического регулирования или управления
9032
216.
Сборные строительные конструкции из черных металлов: теплицы
9406 90 310 0
217.
Сборные строительные конструкции из черного металла или прочих материалов для заводов по выпуску модульных домов
9406 90 390 8
9406 90 900 9
218.
Теплицы из прочих материалов
9406 90 900 9
219.
Термосы и вакуумные сосуды прочие в собранном виде объемом не более 0,75 л, предназначенные для искусственного осеменения*
9617 00 000 1
220.

Қолдан ұрықтандыру үшін көлемі 0,75 л-ден артық емес термостар және жинақталған түрдегі өзге де вакуумдық ыдыстар
9617 00 000 1
Ескертпе:
қосылған құн салығынан босату мақсаттары үшiн тауарлар Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының кодтарымен айқындалады. Тауарлардың атаулары пайдалануға ыңғайлы болу үшiн келтiрiлген.
* тауарлар номенклатурасы код арқылы, сол сияқты тауарлар атауы арқылы да айқындалады.

Термосы и прочие вакуумные сосуды в собранном виде объемом более 0,75 л, предназначенные для искусственного осеменения*
9617 00 000 1
Примечание:
для целей освобождения от налога на добавленную стоимость товары определяются кодами Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза. Наименования товаров приведены для удобства пользования.
* номенклатура товаров определяется как кодом, так и наименованием товаров.