"Сату жөніндегі айналымдары және импорты қосылған құн салығынан босатылатын протездік-ортопедиялық бұйымдар мен сурдотифлотехниканы қоса алғанда, кез келген нысандағы дәрілік заттарды, оның ішінде фармацевтикалық субстанцияларды (активті фармацевтикалық субстанцияларды), медициналық бұйымдарды, сондай-ақ оларды өндіруге арналған материалдар мен жинақтаушылардың, кез келген нысандағы дәрілік заттарды, протездiк-ортопедиялық бұйымдарды, сурдотифлотехниканы, мүгедектерге берілетін арнайы қозғалыс құралдарын қоса алғанда, медициналық бұйымдарды өндіруге арналған материалдардың, жабдықтар мен жинақтаушы заттардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2019 жылғы 7 маусымдағы № ҚР ДСМ-92 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 17 мамырдағы № ҚР ДСМ-46 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 18 мамырда № 28109 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Сату жөніндегі айналымдары және импорты қосылған құн салығынан босатылатын протездік-ортопедиялық бұйымдар мен сурдотифлотехниканы қоса алғанда, кез келген нысандағы дәрілік заттарды, оның ішінде фармацевтикалық субстанцияларды (активті фармацевтикалық субстанцияларды), медициналық бұйымдарды, сондай-ақ оларды өндіруге арналған материалдар мен жинақтаушылардың, кез келген нысандағы дәрілік заттарды, протездiк-ортопедиялық бұйымдарды, сурдотифлотехниканы, мүгедектерге берілетін арнайы қозғалыс құралдарын қоса алғанда, медициналық бұйымдарды өндіруге арналған материалдардың, жабдықтар мен жинақтаушы заттардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2019 жылғы 7 маусымдағы № ҚР ДСМ-92 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18829 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 июня 2019 года № ҚР ДСМ-92 "Об утверждении Перечня лекарственных средств любых форм, в том числе фармацевтических субстанций (активных фармацевтических субстанций), медицинских изделий, включая протезно-ортопедические изделия и сурдотифлотехнику, а также материалов и комплектующих для их производства, материалов, оборудования и комплектующих для их производства лекарственных средств любых форм, медицинских изделий, включая протезно-ортопедические изделия, сурдотифлотехнику, специальных средств передвижения, предоставляемых инвалидам, обороты по реализации которых и импорт освобождаются от налога на добавленную стоимость"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 17 мая 2022 года № ҚР ДСМ-46. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 мая 2022 года № 28109
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 июня 2019 года № ҚР ДСМ-92 "Об утверждении Перечня лекарственных средств любых форм, в том числе фармацевтических субстанций (активных фармацевтических субстанций), медицинских изделий, включая протезно-ортопедические изделия и сурдотифлотехнику, а также материалов и комплектующих для их производства, материалов, оборудования и комплектующих для их производства лекарственных средств любых форм, медицинских изделий, включая протезно-ортопедические изделия, сурдотифлотехнику, специальных средств передвижения, предоставляемых инвалидам, обороты по реализации которых и импорт освобождаются от налога на добавленную стоимость" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18829) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:

"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасының Кодексі 394-бабының 33) тармақшасына, 399-бабының 10), 10-1) тармақшаларына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшада бекітілген Сату жөніндегі айналымдары құн салығынан босатылатын протездік-ортопедиялық бұйымдар мен сурдотифлотехниканы қоса алғанда, кез келген нысандағы дәрілік заттарды, оның ішінде фармацевтикалық субстанцияларды (активті фармацевтикалық субстанцияларды), медициналық бұйымдарды, сондай-ақ оларды өндіруге арналған материалдар мен жинақтауыш заттардың тізбесінде:
реттік нөмірі 44-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
44.

"В соответствии с подпунктом 33) статьи 394, подпунктами 10) и 10-1) статьи 399 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Перечне лекарственных средств любых форм, в том числе фармацевтических субстанций (активных фармацевтических субстанций), медицинских изделий, включая протезно-ортопедические изделия и сурдотифлотехнику, а также материалов и комплектующих для их производства, обороты по реализации которых освобождаются от налога на добавленную стоимость, утвержденном приложением 1 к указанному приказу:
строку, порядковый номер 44 изложить в следующей редакции:
"
44.

3822 11 000 0, 3822 12 000 1, 3822 12 000 9, 3822 13 000 0, 3822 19 000 1, 3822 19 000 9, 3822 90 000 0
төсемдегі диагностикалық немесе зертханалық реагенттер, төсемдегі немесе онсыз дайын диагностикалық немесе зертханалық реагенттер, медициналық мақсаттарда пайдаланылатын сертификатталған эталондық материалдар
";
реттік нөмірі 54-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
54.
4015 12 000 1, 4015 12 000 9, 4015 19 000 0, 4015 90 000 0
киім және оның керек-жарақтары, медициналық қолғаптар, медициналық мақсаттарға арналған
вулканизацияланған резеңкеден жасалған медициналық, хирургиялық және қарап-тексеруге арналған, стерильді және стерильденбеген қолғаптар, неопреннен жасалған белдіктер мен таңғыштар
";
реттік нөмірі 125-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"

3822 11 000 0, 3822 12 000 1, 3822 12 000 9, 3822 13 000 0, 3822 19 000 1, 3822 19 000 9, 3822 90 000 0
реагенты диагностические или лабораторные на подложке, готовые диагностические или лабораторные реагенты на подложке или без нее, сертифицированные эталонные материалы, используемые в медицинских целях
";
строку, порядковый номер 54 изложить в следующей редакции:
"
54.
4015 12 000 1, 4015 12 000 9, 4015 19 000 0, 4015 90 000 0
одежда и ее принадлежности, перчатки медицинские, хирургические и смотровые, стерильные и нестерильные из вулканизированной резины, пояса и повязки из неопрена для медицинских целей
";
строку, порядковый номер 125 изложить в следующей редакции:
"

125.
8479 89 970 7
медициналық бұйымды өндіру кезінде пайдаланылатын машиналар мен механикалық құрылғылар
";
реттік нөмірі 132-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
132.
8525 81 300 0, 8525 82 300 0,8525 83 300 0, 8525 89 300 0
медициналық мақсатта пайдаланылатын жарығы төмен бейнелерді цифрлық тіркеуге арналған құрылғылар
";
реттік нөмірі 136-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
136.
8539 49 000 0
8539 51 101 1, 8539 51 102 1, 8539 51 109 1, 8539 51 201 1, 8539 51 202 1, 8539 51 209 1, 8539 51 401 1, 8539 51 402 1, 8539 51 409 1, 8539 90 800 1
медицинада қолданылатын ультракүлгін және инфрақызыл сәулелену шамдары
";
реттік нөмірлері 168 және 169-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
168.
9405 19 001 1, 9405 11 001 1, 9405 19 001 3, 9405 11 002 1, 9405 19 002 1, 9405 19 003 1, 9405 11 003 1, 9405 19 003 3, 9405 29 001 1, 9405 21 001 1, 9405 29 001 3, 9405 21 002 1, 9405 29 002 1, 9405 29 003 1, 9405 21 003 1, 9405 29 003 3, 9405 41 001 1, 9405 49 002 1, 9405 49 002 3, 9405 41 002 1, 9405 42 002 1, 9405 42 003 1, 9405 49 001 1, 9405 49 002 5, 9405 49 003 1, 9405 49 003 3, 9405 49 003 5, 9405 91 900 1,9405 92 000 1,9405 99 000 1, 9405 41 003 1, 9405 42 001 1
медицинада қолданылатын шамдар мен жарық беретін жабдық, арнайы бағытталған жарық шамдары және олардың бөліктері
169.
9406 90 390 2, 9406 90 900 1
Фармацевтикалық, медициналық өнімдерді өндіруге арналған арнайы өндірістік үй-жайларда пайдаланылатын жиналатын құрылыс конструкциялары (таза үй-жайлар)
";
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымшамен бекітілген Импорты қосылған құн салығынан босатылған дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың мемлекеттік тізілімінде тіркелген, денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган берген қорытынды (рұқсат беру құжаты) негізінде, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың мемлекеттік тізілімінде тіркелмеген кез келген нысандағы дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың, кез келген нысандағы дәрілік заттарды, протездiк-ортопедиялық бұйымдарды, сурдотифлотехниканы, мүгедектерге берілетін арнайы қозғалыс құралдарын қоса алғанда, медициналық бұйымдарды өндіруге арналған материалдардың, жабдықтар мен жинақтаушы заттардың тізбесінде:
реттік нөмірі 44-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
44.
3822 11 000 0, 3822 12 000 1, 3822 12 000 9 3822 13 000 0, 3822 19 000 1, 3822 19 000 9, 3822 90 000 0
төсемдегі диагностикалық немесе зертханалық реагенттер, төсемдегі немесе онсыз дайын диагностикалық немесе зертханалық реагенттер, медициналық мақсаттарда пайдаланылатын сертификатталған эталондық материалдар
";
реттік нөмірі 54-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
54.

125.
8479 89 970 7
машины и механические устройства, поименованные, используемые при производстве медицинского изделия
";
строку, порядковый номер 132 изложить в следующей редакции:
"
132.
8525 81 300 0, 8525 82 300 0, 8525 83 300 0, 8525 89 300 0
устройства для цифровой регистрации низкояркостных изображений, используемые для медицинских целей
";
строку, порядковый номер 136 изложить в следующей редакции:
"
136.
8539 49 000 0
8539 51 101 1, 8539 51 102 1, 8539 51 109 1, 8539 51 201 1, 8539 51 202 1, 8539 51 209 1, 8539 51 401 1, 8539 51 402 1, 8539 51 409 1, 8539 90 800 1
лампы ультрафиолетового или инфракрасного излучения, применяемые в медицине
";
строки, порядковые номера 168 и 169 изложить в следующей редакции:
"
168.
9405 19 001 1, 9405 11 001 1, 9405 19 001 3, 9405 11 002 1, 9405 19 002 1, 9405 19 003 1, 9405 11 003 1, 9405 19 003 3, 9405 29 001 1, 9405 21 001 1, 9405 29 001 3, 9405 21 002 1, 9405 29 002 1, 9405 29 003 1, 9405 21 003 1, 9405 29 003 3, 9405 41 001 1, 9405 49 002 1, 9405 49 002 3, 9405 41 002 1, 9405 42 002 1, 9405 42 003 1, 9405 49 001 1, 9405 49 002 5, 9405 49 003 1, 9405 49 003 3, 9405 49 003 5, 9405 91 900 1,9405 92 000 1,9405 99 000 1, 9405 41 003 1, 9405 42 001 1
лампы и осветительное оборудование, лампы узконаправленного света и их части, применяемые в медицине
169.
9406 90 390 2, 9406 90 900 1
сборные строительные конструкции (чистые помещения), используемые в специальных производственных помещениях для производства фармацевтической, медицинской продукции
";
в Перечне лекарственных средств любых форм, медицинских изделий, зарегистрированных в Государственном реестре лекарственных средств и медицинских изделий, не зарегистрированных в Государственном реестре лекарственных средств и медицинских изделий, на основании заключения (разрешительного документа), выданного уполномоченным органом в области здравоохранения, материалов, оборудования и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, медицинских изделий, включая протезно-ортопедические изделия, сурдотифлотехнику, специальных средств передвижения, предоставляемых инвалидам, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость, утвержденном приложением 2 к указанному приказу:
строку, порядковый номер 44 изложить в следующей редакции:
"
44.
3822 11 000 0, 3822 12 000 1, 3822 12 000 9, 3822 13 000 0, 3822 19 000 1, 3822 19 000 9, 3822 90 000 0
реагенты диагностические или лабораторные на подложке, готовые диагностические или лабораторные реагенты на подложке или без нее, сертифицированные эталонные материалы, используемые в медицинских целях
";
строку, порядковый номер 54 изложить в следующей редакции:
"
54.

4015 12 000 1, 4015 12 000 9, 4015 19 000 0,4015 90 000 0
киім және оның керек-жарақтары, медициналық қолғаптар, медициналық мақсаттарға арналған вулканизацияланған резеңкеден жасалған медициналық, хирургиялық және қарап-тексеруге арналған, стерильді және стерильденбеген қолғаптар, неопреннен жасалған белдіктер мен таңғыштар
";
реттік нөмірі 117-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
117.
8479 970 7
медициналық бұйымдарды өндіру кезінде пайдаланылатын машиналар мен механикалық құрылғылар
";
реттік нөмірі 124-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
124.

4015 12 000 1, 4015 12 000 9, 4015 19 000 0,4015 90 000 0
одежда и ее принадлежности, перчатки медицинские, хирургические и смотровые, стерильные и нестерильные из вулканизированной резины, пояса и повязки из неопрена для медицинских целей
";
строку, порядковый номер 117 изложить в следующей редакции:
"
117.
8479 89 970 7
машины и механические устройства, поименованные, используемые при производстве медицинских изделий
";
строку, порядковый номер 124 изложить в следующей редакции:
"
124.

реттік нөмірлері 160 және 161-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
160.
9405 19 001 1, 9405 11 001 1, 9405 19 001 3, 8539 51 102 1, 9405 11 002 1, 9405 19 002 1, 9405 19 003 1, 9405 11 003 1, 9405 19 003 3, 9405 29 001 1, 9405 21 001 1, 9405 29 001 3, 9405 21 002 1, 9405 29 002 1, 9405 29 003 1, 9405 21 003 1, 9405 29 003 3, 9405 41 001 1, 9405 41 002 1, 9405 42 002 1, 9405 42 003 1, 9405 49 001 1, 9405 49 002 1, 9405 49 002 3, 9405 49 002 5, 9405 49 003 1, 9405 49 003 3, 9405 49 003 5, 9405 91 900 1, 9405 92 000 1, 9405 99 000 1, 9405 41 003 1, 9405 42 001 1
медицинада қолданылатын шамдар мен жарық беретін жабдық, арнайы бағытталған шамдар және олардың бөліктері

строки, порядковые номера 160 и 161 изложить в следующей редакции:
"
160.
9405 19 001 1, 9405 11 001 1, 9405 19 001 3, 8539 51 102 1, 9405 11 002 1, 9405 19 002 1, 9405 19 003 1, 9405 11 003 1, 9405 19 003 3, 9405 29 001 1, 9405 21 001 1, 9405 29 001 3, 9405 21 002 1, 9405 29 002 1, 9405 29 003 1, 9405 21 003 1, 9405 29 003 3, 9405 41 001 1, 9405 41 002 1, 9405 42 002 1, 9405 42 003 1, 9405 49 001 1, 9405 49 002 1, 9405 49 002 3, 9405 49 002 5, 9405 49 003 1, 9405 49 003 3, 9405 49 003 5, 9405 91 900 1, 9405 92 000 1, 9405 99 000 1, 9405 41 003 1, 9405 42 001 1
лампы и осветительное оборудование, лампы узконаправленного света и их части, применяемые в медицине

161.
9406 90 390 2, 9406 90 900 1
Фармацевтикалық, медициналық өнімдерді өндіруге арналған арнайы өндірістік үй-жайларда пайдаланылатын жиналатын құрылыс конструкциялары (таза үй-жайлар)
".
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

161.
9406 90 390 2, 9406 90 900 1
сборные строительные конструкции (чистые помещения), используемые в специальных производственных помещениях для производства фармацевтической, медицинской продукции
".
2. Комитету медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Ғиният
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2022 года.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Ғиният
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан