"Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушыларды тасымалдаушылар мен операторлардың вагондарды (контейнерлерді) сатып алуын кредиттеуге және олардың қаржылық лизингіне сыйақының мөлшерлемесін субсидиялаудың үлгілік шартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 22 маусымдағы № 517 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2022 жылғы 11 мамырдағы № 262 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 18 мамырда № 28113 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушыларды тасымалдаушылар мен операторлардың вагондарды (контейнерлерді) сатып алуын кредиттеуге және олардың қаржылық лизингіне сыйақының мөлшерлемесін субсидиялаудың үлгілік шарттын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 22 маусымдағы № 517 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13975 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушыларды тасымалдаушылар мен операторлардың вагондарды (контейнерлерді) сатып алуын кредиттеуге және олардың қаржылық лизингіне сыйақы мөлшерлемесін субсидиялаудың үлгілік шартында:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Қаржы институты мыналарға:
1) 3 жұмыс күні ішінде Уәкілетті органға Қарыз алушымен қарыз/қаржы лизингі шартын бұзу туралы ескертуге;
2) мерзімінен бұрын бұзылған жағдайда, пайдаланылмаған субсидия сомасын осы Шартты бұзу күнінен бастап банктік 10 күн ішінде республикалық бюджет кірісіне қайтаруды жүргізуге;
3) 3 жұмыс күні ішінде Уәкілетті органға Қарыз алушы қарыз/қаржы лизнгі шарты бойынша уақтылы өтемеген немесе Қарыз алушының Қаржы институтының алдындағы төлемдерін төлеу бойынша міндеттерін бір ай дан кем емес мерзімде (қаржы лизингі шарты бойынша – 2 немесе одан да көп рет қатарынан) орындамаған жағдайда, ол туралы хабарлауға;
4) 7 жұмыс күні ішінде Уәкілетті органға, осы Шарт бұзылған, Қарыз алушының қарыз/қаржы лизингі шарты бойынша негізгі берешек ішінара немесе толық өтелген жағдаларда, Қарыз алушы мен Қаржы институты арасындағы өзара есеп айырысуды салыстыру актісін беруге;
5) аударылған субсидия бойынша жеке банктік шорттарда арнайы есеп жүргізуге;
6) Уәкілетті органға басшыларының, атауының, деректемелерінің, заңды және тұрақты мекенжайларының өзгеруі туралы хабарлауға;
7) банктік құпияны құрайтын мәліметтерді мемлекетік аудит органдарына беруге Қарыз алушының келісімін алуға міндетті.".

О внесении изменения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 22 июня 2016 года № 517 "Об утверждении Типового договора на субсидирование ставки вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов перевозчиками пассажиров по социально значимым сообщениям и операторами вагонов (контейнеров)"
Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 11 мая 2022 года № 262. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 мая 2022 года № 28113
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 22 июня 2016 года № 517 "Об утверждении Типового договора на субсидирование ставки вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов перевозчиками пассажиров по социально значимым сообщениям и операторами вагонов (контейнеров)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13975) следующее изменение:
в Типовом договоре на субсидирование ставки вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов перевозчиками пассажиров по социально значимым сообщениям и операторами вагонов (контейнеров), утвержденном указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Финансовый институт обязан:
1) уведомлять в течение 3 рабочих дней Уполномоченный орган о расторжении договора займа/финансового лизинга с Заемщиком;
2) производить возврат сумм, в случае досрочного расторжения, неиспользованных субсидий в доход республиканского бюджета в течение 10 банковских дней, начиная с даты расторжения настоящего Договора;
3) уведомлять в течение 3 рабочих дней Уполномоченный орган в случае несвоевременного погашения Заемщиком платежа по договору займа /финансового лизинга или неисполнения Заемщиком более чем одного месяца (по договору финансового лизинга – 2 и более раза подряд) обязательств по оплате платежей перед Финансовым институтом;
4) представить в течение 7 рабочих дней Уполномоченному органу акт сверки взаиморасчетов между Заемщиком и Финансовым институтом в случае расторжения настоящего Договора, частичного или полного досрочного погашения основного долга по договору займа/финансового лизинга Заемщиком;
5) вести специальный учет на отдельных банковских счетах по перечисленным субсидиям;
6) извещать Уполномоченный орган об изменениях руководителей, наименовании, реквизитов, юридических и фактических адресов;
7) получать согласие Заемщика на предоставление сведений, составляющих банковскую тайну, органам государственного аудита.".

2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің міндетін атқарушы
М. Карабаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі

2. Комитету транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
М. Карабаев
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка