Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2022 жылғы 24 мамырдағы № 180 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 24 мамырда № 28188 болып тіркелді
"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 47-1) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес қоса беріліп отырған Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрі
С. Брекешев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрі
2022 жылғы 24 мамырдағы
№ 180 Бұйрығына 1-қосымша
2022 жылғы " "
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
бұйрығымен бекітілген
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау қағидалары

Об утверждении Правил субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства), а также развития племенного рыбоводства
Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 24 мая 2022 года № 180. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 мая 2022 года № 28188
В соответствии с подпунктом 47-1) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства), а также развития племенного рыбоводства согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по перечню согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету рыбного хозяйства Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
С. Брекешев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 24 мая 2022 года № 180
Утвержден приказом
Министра экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от " " 2022 года
Правила субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства), а также развития племенного рыбоводства

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 47-1) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына cәйкес әзірленді және акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау тәртібін, "Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау қағидалары" мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) акваөсіру – балық ресурстарының және басқа да су жануарларының өсімін жасанды жолмен молайту және өсіру;
2) асыл тұқымды балық шаруашылығы – балықтардың тұқым қуалаушылық қасиеттерін жақсартуға және өнімділігін арттыруға бағытталған балық өсіру іс-шараларының кешені;
3) балық басын толықтыратын аналық балық үйірі (бұдан әрі – ББТАБҮ) – су биологиялық ресурстарын сақтау үшін селекциялық мақсаттар, асыл тұқымдық және өнімділік сапасы жоғары акваөсіру объектілерін молықтыру мақсаттары үшін пайдаланылатын қорғалатын түрлерді қоса алғанда, бақыланатын жағдайларда ұсталатын балықтар мен басқа да су жануарларының әртүрлі жастағы топтары;
4) балық және шаянтәрізділердің азығы – балықтарға және шаяндарға арналған отандық немесе шетелдік өндірістің теңгерімделген толық рационды құрамажемінің барлық түрі;
5) балық өсіру шаруашылығы – акваөсірудің кәсіпкерлік қызмет мақсатында балықтардың өсімін жасанды молайту және өсіру жөніндегі бағыты;
6) балық өсіру-биологиялық негіздеме (бұдан әрі – БӨБН) – жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы ғылыми ұйымдар жүргізілген зерттеулер мен қолда бар ғылыми деректерді, сынақтан өткізілген технологияларды және табиғи және акваөсіру қажеттіліктері үшін бейімделген су айдындарының жай-күйі мен әлеуетін бағалау жөніндегі басқа да іс-шараларды, су айдындарын, түрлердің биология ерекшеліктерін, өсіру технологияларын, ветеринариялық-санитариялық талаптарды, азық рецептурасын және азықтандыру режимін, табиғи азықтық базаның әлеуетін арттыруды, сондай-ақ өсімін молайтуды және балық жіберуді ұйымдастыруды кешенді бағалауды қамтитын, балықтар мен басқа да су жануарларын жасанды өсіру жөніндегі өзге де тәсілдерді зерделеу нәтижесінде әзірлеген ғылыми негізделген ұсынымдар кешені;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства), а также развития племенного рыбоводства (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 47-1) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (далее – Закон), подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства), а также развития племенного рыбоводства, порядок оказания государственной услуги "Субсидирование повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства".
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) аквакультура – искусственное воспроизводство и культивирование рыбных ресурсов и других водных животных;
2) племенное рыбоводство – комплекс рыбоводных мероприятий, направленных на улучшение наследственных качеств и повышение продуктивности рыб;
3) ремонтно-маточные стада (далее – РМС) – разновозрастные группы рыб и других водных животных, включая охраняемые виды, используемых для селекционных целей, целей воспроизводства объектов аквакультуры с высокими племенными и продуктивными качествами, для сохранения водных биологических ресурсов, содержащихся в контролируемых условиях;
4) корм для рыб и ракообразных – все виды сбалансированных полнорационных комбикормов для рыб и раков отечественного или иностранного производства;
5) рыбоводство – направление аквакультуры по искусственному воспроизводству и культивированию рыб в целях предпринимательской деятельности;
6) рыбоводно-биологическое обоснование (далее – РБО) – комплекс научно обоснованных рекомендаций, разработанных научными организациями в области охраны, воспроизводства и использования животного мира в результате проведенных исследований и изучения имеющихся научных данных, апробированных технологий и других мероприятий по оценке состояния и потенциала естественных и приспособленных водоемов для нужд аквакультуры, иных способов по искусственному выращиванию рыб и других водных животных, включающих комплексную оценку водоемов, особенности биологии видов, технологии выращивания, ветеринарно-санитарные требования, рецептуры кормов и режима кормления, повышения потенциала естественной кормовой базы, а также организацию воспроизводства и зарыбления;

7) балық өсіру материалы (бұдан әрі – БӨМ) – балық өсіру объектісіне қарай, су айдындарына балық жіберуге арналған дернәсілдер, құртшабақтар, шабақтар және балықтардың жасына байланысты басқа да топтары;
8) балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама – "Балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 8 шілдедегі № 304 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14117 болып тіркелген) сәйкес белгілеген балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде ауланған немесе балық өсіру шаруашылығында өсірілген балық ресурстары мен басқа да су жануарларының шығу тегін растайтын құжат;
9) дәрілік препараттар – балықтарды және басқа да су жануарларын акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) жағдайларында оларды өсіру кезінде сыртқы ортаның әсерінен туындайтын аурулардың жұқпалы және жұқпалы емес түрлерінен емдеу үшін пайдаланылатын, сондай-ақ акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы)үшін арналған су айдындарындағы су ортасының және топырақтың сапасын жақсартуға әсер ететін препараттар;
10) жеке шот – субсидиялауға арналған өтінімдерді тіркеу және олар бойынша операцияларды есепке алу мақсатында тіркелген адамды сәйкестендіруге мүмкіндік беретін жазбалардың жиынтығы;
11) көрсетілетін қызметті жеткізуші – Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың балық шаруашылығы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органының құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі – жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші)) айқындайтын, субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне иесі ретінде қолжетімділікті және оны сүйемелдеуді қамтамасыз ететін тұлға;
12) субсидия алуға арналған өтінім – тауар өндірушінің (көрсетілетін қызметті алушының) электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған, сатып алынған балық азығына, балық өсіру материалына, дәрілік препараттарға, сондай-ақ балық басын толықтыратын аналық балық үйіріне және оларды күтіп-бағуға субсидиялар алуға арналған электрондық өтiнiм;
13) субсидиялауға арналған өтінімдердің электрондық тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – субсидиялауға арналған өтінімдер, сондай-ақ қарыз алушылар, кредиторлар туралы мәліметтердің жиынтығы және субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде көрініс табатын өзге де мәліметтер;
14) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі – субсидиялау процестерін орындау жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған, "электрондық үкіметтің" веб-порталымен өзара іс-қимыл жасауға, субсидиялауға арналған өтінімді тіркеуге, сондай-ақ өтінімнің субсидиялау шарттарына сәйкестігін автоматты түрде тексеру арқылы оны өңдеуге мүмкіндік беретін ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырып, ретке келтірілген жиынтығы;

7) рыбопосадочный материал (далее – РПМ) – личинки, молодь, сеголетки и другие возрастные группы рыб в зависимости от объекта рыбоводства, предназначенные для зарыбления водоемов;
8) справка о происхождении вылова – установленный в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 июля 2016 года № 304 "Об утверждении формы справки о происхождении вылова" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14117) документ, подтверждающий происхождение рыбных ресурсов и других водных животных, добытых на рыбохозяйственных водоемах и (или) участках или выращенных в рыбоводных хозяйствах;
9) лекарственные препараты – препараты, используемые для профилактики и лечения рыб и других водных животных от заразных и незаразных видов болезней, возникающих под воздействием внешней среды при их выращивании в условиях аквакультуры (рыбоводства), а также влияющие на улучшение качества водной среды и грунтов в водоемах предназначенных для аквакультуры (рыбоводства);
10) лицевой счет – совокупность записей, позволяющих идентифицировать зарегистрированное лицо с целью регистрации заявок на получение субсидий и учета операций по ним;
11) поставщик услуг – лицо, обеспечивающее доступ к информационной системе субсидирования и ее сопровождение в качестве владельца, которое определяется структурным подразделением местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы, реализующим функции в области рыбного хозяйства (далее – местный исполнительный орган (услугодатель)), в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках;
12) заявка на получение субсидий – электронная заявка на получение субсидий за приобретенные корма для рыб, рыбопосадочный материал, рыбоводно-биологическое обоснование, лекарственные препараты, а также за ремонтно-маточные стада и их содержание, подписанная электронной цифровой подписью товаропроизводителя (услугополучателя);
13) электронный реестр заявок на субсидирование (далее – реестр) – совокупность сведений о заявках на субсидирование, а также о заемщиках, кредиторах, и сведения, отраженные в информационной системе субсидирования;
14) информационная система субсидирования – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, предназначенная для оказания услуг по выполнению процессов субсидирования, предоставляющая взаимодействие с веб-порталом "электронного правительства", регистрации заявки на получение субсидий, а также ее обработки посредством автоматической проверки заявки на соответствие условиям субсидирования;

15) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) – Интернет желісінде орналасқан субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне қолжетімділік беретін интернет-ресурс;
16) тауар өндіруші – акваөсірумен (балық өсіру шаруашылығымен) айналысатын жеке немесе заңды тұлға (бұдан әрі – тауар өндіруші (көрсетілетін қызметті алушы));
17) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе;
18) электронды цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электронды цифрлық символдар жиынтығы.
3. Субсидиялар тауар өндірушілерге (көрсетілетін қызметті алушыларға):
1) бекіре, албырт, тұқы, жайын, цихлид, лат, араван тұқымдас балықтар мен олардың будандарын, шаян тәрізділерді өсіру кезінде пайдаланылатын азықтарды сатып алу шығыстарының 30 (отыз) пайызын (бұдан әрі – %);
2) БӨМ-ды сатып алу шығыстарының 50%-ын;
3) БӨБН-ды сатып алу шығыстарының 50%-ын;
4) дәрілік препараттарды сатып алу шығыстарының 50%-ын;
5) ББТАБҮ-ні сатып алу және оларды күтіп-ұстау шығыстарының 50%-ын өтеу арқылы акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімінің өзіндік құнын төмендетуге арналады.
4. Жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) субсидиялау түрлері бойынша субсидиялар көлемімен бірге қаулысын жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) тиісті жылдың 20 қаңтарынан кешіктірмей мемлекеттік органдардың интранет – порталы арқылы жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) келісуге жібереді.
Субсидиялау түрлері бойынша субсидиялар көлемі мемлекеттік және үкіметтік бағдарламалардың басым мақсаттары мен көрсеткіштеріне сәйкес айқындалады.
5. Уәкілетті орган ұсынылған субсидиялау көлемдерінің мемлекеттік және үкіметтік бағдарламалардың мақсаттары мен көрсеткіштеріне сәйкестігін бес жұмыс күні ішінде қарайды. Оң шешім болған жағдайда, уәкілетті орган жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) қаулысының жобасын келіседі немесе дәлелді бас тартуды жолдайды.
Дәлелді бас тартуды алған күннен бастап пысықталған жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) қаулысының жобасы үш жұмыс күні ішінде уәкілетті органға қайта келісуге ұсынылады.

15) веб-портал информационной системы субсидирования (далее – веб-портал) – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет, предоставляющий доступ к информационной системе субсидирования;
16) товаропроизводитель – физическое или юридическое лицо, занимающееся аквакультурой (рыбоводством) (далее – товаропроизводитель (услугополучатель));
17) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
18) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
3. Субсидии предназначаются товаропроизводителям (услугополучателям) для снижения себестоимости продукции аквакультуры (рыбоводства) путем возмещения:
1) 30 процентов (далее – %) расходов за приобретение кормов, используемых при выращивании осетровых, лососевых, карповых, сомовых, цихлид, латовых, аравановых видов рыб и их гибридов, ракообразных;
2) 50 % расходов за приобретение РПМ;
3) 50 % расходов за приобретение РБО;
4) 50 % расходов за приобретение лекарственных препаратов;
5) 50 % расходов за приобретение РМС и их содержание.
4. Постановление местного исполнительного органа (услугодателя), с объемами субсидий по видам субсидирования направляется местным исполнительным органом (услугодателем) на согласование в уполномоченный орган в области охраны, воспроизводства и использовании животного мира (далее – уполномоченный орган) в установленном законодательством порядке не позднее 20 января соответствующего года.
Объемы субсидий по видам субсидирования определяются согласно приоритетным целям и показателям государственных и правительственных программ.
5. Уполномоченный орган в течение пяти рабочих дней рассматривает постановление местного исполнительного органа (услугодателя) на соответствие целям и показателям государственных и правительственных программ. В случае положительного решения, уполномоченный орган согласовывает проект постановления местного исполнительного органа (услугодателя) либо направляет мотивированный отказ.
Доработанный проект постановления местного исполнительного органа (услугодателя) предоставляется на повторное согласование в уполномоченный орган в течении трех рабочих дней со дня получения мотивированного отказа.

6. Субсидиялар көлемі уәкілетті органның келісімін алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) қаулысымен бекітіледі.
Қаулы бекітілгеннен кейін жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) екі жұмыс күні ішінде оны субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде және өзінің ресми интернет-ресурсында орналастырады.
2-тарау. Субсидиялар алу шарттары
7. Субсидиялар жергілікті бюджетте тиісті қаржы жылына көзделген қаражат есебінен және шегінде төленеді.
8. Сатып алынған азыққа субсидиялар мынадай шарттар сақталған жағдайда төленеді:
1) тауар өндірушінің (көрсетілетін қызметті алушының) "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы сатып алынған азық үшін субсидия алуға арналған өтінімді осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес 1-нысан бойынша беруі.
Субсидияларды беру процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ субсидияларды беру ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын субсидиялар алуға қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында баяндалған.
"Электрондық үкімет" веб-порталы мен субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады;
2) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде субсидиялауға арналған өтінімнің тіркелуі;
3) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде деректері субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған тауар өндірушіде (көрсетілетін қызметті алушыда) жеке шотының болуы;
4) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі мен электрондық шот-фактураларды қабылдайтын және өңдейтін ақпараттық жүйенің ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде тауар өндірушінің (көрсетілетін қызметті алушының) азықты сатып алуын растауы (азық жеткізушілердің тиісті электрондық шот-фактурасының болуы);
5) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі мен электрондық шот-фактураларды қабылдайтын және өңдейтін ақпараттық жүйенің ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде тауар өндірушінің (көрсетілетін қызметті алушының) балық өнімін алдыңғы жылдың төртінші тоқсанында және/немесе ағымдағы жылы өндіру көлемінің расталуы;
6) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі мен "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДҚ" АЖ) ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде аулаудың шығу тегі туралы берілген анықтамалар негізінде қалыптастырылатын, жасанды жағдайларда өсірілген балықтардың ауланған жері туралы мәліметтердің расталуы;

6. Объемы субсидий утверждаются постановлением местного исполнительного органа (услугодателя) в течение пяти рабочих дней со дня получения согласования уполномоченного органа.
После утверждения постановления местный исполнительный орган (услугодатель) в течение двух рабочих дней размещает его в информационной системе субсидирования и на своем официальном интернет-ресурсе.
Глава 2. Условия получения субсидий
7. Субсидии выплачиваются за счет и в пределах средств, предусмотренных в местном бюджете на соответствующий финансовый год.
8. Субсидии за приобретенные корма выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи товаропроизводителем (услугополучателем) посредством веб-портала "электронного правительства" заявки на получение субсидий за приобретенные корма по форме 1 согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к получению субсидий, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат предоставления субсидий, а также сведения с учетом особенностей предоставления субсидий, изложен в стандарте государственной услуги "Субсидирование повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства" согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Информационное взаимодействие веб-портала "электронного правительства" и информационной системы субсидирования осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан "Об информатизации";
2) регистрации заявки на субсидирование в информационной системе субсидирования;
3) наличии в информационной системе субсидирования лицевого счета у товаропроизводителя (услугополучателя), данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица";
4) подтверждении приобретения кормов товаропроизводителем (услугополучателем) в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования и информационной системы по приему и обработке электронных счетов-фактур (наличии соответствующих электронных счетов-фактур поставщиков кормов);
5) подтверждении объема производства товаропроизводителя (услугополучателя) продукции аквакультуры (рыбоводства) в четвертом квартале предыдущего года и (или) в текущем году в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования и информационной системы по приему и обработке электронных счетов-фактур;
6) подтверждении сведений о происхождении рыб, выращенных в искусственных условиях, формируемых на основании выданных справок о происхождении вылова, в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования и информационной системы "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ИС "ГБД "Е-лицензирование");

7) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі мен "Е-лицензиялау" МДҚ" АЖ-ның ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде бекіре балықтары мен олардың будандары үшін азықты субсидиялау кезінде әкімшілік органда тіркеу туралы ақпарат негізінде қалыптастырылатын Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына енгізілген жануарлардың қолдан өсірілгені туралы мәліметтердің расталуы.
9. Сатып алынған БӨБН, дәрілік препараттар үшін субсидиялар мынадай шарттар сақталған жағдайда төленеді:
1) тауар өндірушінің (көрсетілетін қызметті алушының) "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы сатып алынған БӨБН үшін субсидия алуға арналған өтінімді, сатып алынған дәрілік препараттар үшін субсидия алуға арналған өтінімді осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес 2 және 3-нысандар бойынша беруі.
Субсидияларды беру процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ субсидияларды беру ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын субсидиялар алуға қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында баяндалған.
"Электрондық үкімет" веб-порталы мен субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады;
2) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде субсидия алуға арналған өтінімнің тіркелуі;
3) деректері субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған тауар өндірушінің (көрсетілетін қызметті алушының) жеке шотының субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде болуы;
4) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі мен электрондық шот-фактураларды қабылдайтын және өңдейтін ақпараттық жүйенің ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде тауар өндірушінің (көрсетілетін қызметті алушының) БӨБН-ны және дәрілік препараттарды сатып алуын растауы (БӨБН-ды және дәрілік препараттарды жеткізушілердің тиісті электрондық шот-фактурасының болуы).
Дәрілік препараттарды сатып алуға субсидиялау мынадай топтарға қолданылады:
жұқпалы аурулармен күресуге арналған антибиотиктер: биовит (40; 80; 120), антибак (100,500), биовит С, биомицин, хлортетрациклин, амоксицилин, филомед, цефтриаксон, дитрим, левомицетин;
антигельминтикалық препараттар тобы: феномен, альбендозол және оған негізделген препараттар, сондай-ақ тетрамизол негізіндегі препараттар;
иммунитетті арттыруға арналған препараттар: катозал, түрлі пробиотиктер, сондай-ақ премикстер;
сыртқы ауруларға қарсы препараттар: калий перманганаты, ас тұзы, сутегі асқын тотығы, фурацилин, көк алмаз, малахит жасыл, күлгін К, метилен көк, формалин;
торларды, тоғандар мен көлдерді өңдеуге арналған препараттар: хлорамин, сөндірілмеген/сөндірілген әк, хлорлы әк, кальций гипохлориті, сода/кальций карбонаты, хлорофос;
су гидрохимиясын жақсартуға арналған препараттар: хлорелла, Biofloc;
гипофиз (балық өсіруде уылдырық шашу кезеңінде өндірушілердің жетілуінің гормоналды үдеткіші ретінде қолданылатын гонадотропты гормон).

7) подтверждении сведений по искусственному разведению животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, формируемых на основании информации о регистрации в административном органе, в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования и ИС "ГБД "Е-лицензирование", при субсидировании кормов для осетровых и их гибридов.
9. Субсидии за приобретенные РБО, лекарственные препараты выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи товаропроизводителем (услугополучателем) посредством веб-портала "электронного правительства" заявки на получение субсидий за приобретенное РБО, заявки на получение субсидий за приобретенные лекарственные препараты по формам 2 и 3 согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к получению субсидий, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат предоставления субсидий, а также сведения с учетом особенностей предоставления субсидий, изложен в стандарте государственной услуги "Субсидирование повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства), а также развития племенного рыбоводства" согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Информационное взаимодействие веб-портала "электронного правительства" и информационной системы субсидирования осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан "Об информатизации";
2) регистрации заявки на получение субсидий в информационной системе субсидирования;
3) наличии в информационной системе субсидирования лицевого счета у товаропроизводителя (услугополучателя), данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица";
4) подтверждении приобретения РБО, лекарственных препаратов товаропроизводителем (услугополучателем) в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования и информационной системы по приему и обработке электронных счетов-фактур (наличии соответствующих электронных счетов-фактур поставщиков РБО, лекарственных препаратов).
Субсидии на приобретение лекарственных препаратов распространяется на следующие группы:
антибиотики для борьбы с инфекционными заболеваниями: биовит (40; 80; 120), антибак (100, 500), биовит С, биомицин, хлортетрациклин, амоксицилин, филомед, цефтриаксон, дитрим, левомицетин;
группа антигельминтных препаратов: феномикс, альбендозол и препараты на его основе, а также препараты на основе тетрамизола;
препараты для повышения иммунитета: катозал, различные пробиотики, а также премиксы;
препараты от наружных заболеваний: перманганат калия, поваренная соль, перекись водорода, фурацилин, бриллиантовая зелень, малахитовый зелҰный, фиолетовый К, метиленовый синий, формалин;
препараты для обработки садков, прудов и озер: хлорамин, негашеная/гашҰнная известь, хлорная известь, гипохлорит кальция, сода/карбонат кальция, хлорофос;
препараты для улучшения гидрохимии воды: хлорелла, Biofloc;
гипофиз (гонадотропный гормон, применяемый в качестве гормонального ускорителя созревания производителей в нерестовый период).

10. Сатып алынған БӨМ, ББТАБҮ және оларды күтіп-ұстау үшін субсидиялар мынадай шарттар сақталған жағдайда төленеді:
1) тауар өндірушінің (көрсетілетін қызметті алушының) "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы сатып алынған БӨМ үшін субсидия алуға арналған өтінімді, сатып алынған ББТАБҮ үшін субсидия алуға арналған өтінімді осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес 4 және 5-нысандар бойынша беруі.
Субсидияларды беру процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ субсидияларды беру ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын субсидиялар алуға қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында баяндалған.
"Электрондық үкімет" веб-порталы мен субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады;
2) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде субсидиялауға арналған өтінімнің тіркелуі;
3) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде деректері субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған тауар өндірушіде (көрсетілетін қызметті алушыда) жеке шотының болуы;
4) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі мен электрондық шот-фактураларды қабылдайтын және өңдейтін ақпараттық жүйенің ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде тауар өндірушінің (көрсетілетін қызметті алушының) БӨМ-ды, ББТАБҮ-ні сатып алуын және оларды күтіп-ұстауын растауы (БӨМ, ББТАБҮ жеткізушілердің тиісті электрондық шот-фактурасының болуы);
5) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі мен "Е-лицензиялау" МДҚ" АЖ-ның ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде аулаудың шығу тегі туралы берілген анықтамалар негізінде қалыптастырылатын, жасанды жағдайларда өсірілген балықтардың ауланған жері туралы мәліметтердің расталуы;
6) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі мен "Е-лицензиялау" МДҚ" АЖ-ның ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде бекіре балықтары мен олардың будандары үшін азықты субсидиялау кезінде әкімшілік органда тіркеу туралы ақпарат негізінде қалыптастырылатын Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына енгізілген жануарлардың қолдан өсірілгені туралы мәліметтердің расталуы.
11. Тауар өндіруші ағымдағы және келесі жылдары осы Қағидалар қолданысқа енгізілгенге дейін кемінде бір жыл бұрын сатып алынған азық, БӨМ, БӨБН, дәрілік препараттар және ББТАБҮ сатып алуға жұмсалған шығындарды өтеу бойынша субсидиялар алуға өтінім береді.

10. Субсидии за приобретенные РПМ, РМС и их содержание выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи товаропроизводителем (услугополучателем) посредством веб-портала "электронного правительства" заявки на получение субсидий за приобретенные РПМ, заявки на получение субсидий за приобретенные РМС и их содержание по формам 4 и 5 согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к получению субсидий, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат предоставления субсидий, а также сведения с учетом особенностей предоставления субсидий, изложен в стандарте государственной услуги "Субсидирование повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства), а также развития племенного рыбоводства" согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Информационное взаимодействие веб-портала "электронного правительства" и информационной системы субсидирования осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан "Об информатизации";
2) регистрации заявки на субсидирование в информационной системе субсидирования;
3) наличии в информационной системе субсидирования лицевого счета у товаропроизводителя (услугополучателя), данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица";
4) подтверждении приобретения РПМ, РМС и их содержания товаропроизводителем (услугополучателем) в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования и информационной системы по приему и обработке электронных счетов-фактур (наличии соответствующих электронных счетов-фактур поставщиков РПМ, РМС);
5) подтверждении сведений о происхождении рыб, выращенных в искусственных условиях, формируемых на основании выданных справок о происхождении вылова, в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования и ИС "ГБД "Е-лицензирование;
6) подтверждении сведений по искусственному разведению животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, формируемых на основании информации о регистрации в административном органе, в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования и ИС "ГБД "Е-лицензирование", при субсидировании РПМ, РМС осетровых и их.
11. Товаропроизводитель подает заявку на получение субсидий по возмещению затрат на приобретение корма, РПМ, РБО, лекарственные препараты и РМС, приобретенных не ранее одного года до ведения в действие настоящих Правил.

12. Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 419-бабында көзделген жағдайларды қоспағанда, субсидия алу үшін пайдаланылған электрондық шот-фактураларды кері қайтарып алуға, жоюға және түзетуге жол берілмейді.
13. Субсидияларды есептеу осы Қағидаларға 3-қосымшада көзделген формулаларға сәйкес жүзеге асырылады.
3-тарау. Субсидиялар төлеу тәртібі
14. Субсидия алуға арналған өтінімдерді қабылдау тауар өндірушінің (көрсетілетін қызметті алушының) орналасқан жері (заңды мекенжайы) бойынша тиісті жылдың 1 наурызынан бастап 1 желтоқсанына дейін жүзеге асырылады.
15. Тізілім деректеріне веб-портал арқылы қолжетімділікті ұсыну (бұдан әрі – жеке кабинет) үшін жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) тиісті жылдың 10 ақпанына дейін қызметтерді жеткізушіге ЭЦҚ-сы бар қызметкерлердің өзектендірілген тізімін жолдайды.
16. Жеке кабинетке қолжетімділікті ұсыну үшін тауарөндірушіге (көрсетілетін қызметті алушыға) субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне дербес тіркелу үшін ЭЦҚ-сы болуы тиіс.
17. Веб-порталда тіркелу кезінде жеке кабинет ашу үшін тауар өндіруші (көрсетілетін қызметті алушы) мынадай мәліметтерді көрсетеді:
1) жеке тұлғалар және дара кәсіпкерлер үшін: жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН); аты, әкесінің аты (бар болса) және тегі;
2) заңды тұлғалар және бірлескен кәсіпкелік нысанындағы жеке кәсіпкерлер үшін: бизнес-сәйкестендіру нөмірі; толық атауы; бірінші басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және ЖСН-сы;
3) байланыс деректері (почталық мекенжайы, телефоны, электрондық почтасының мекенжайы);
4) екінші деңгейдегі банктегі банк шотының деректемелері.
Көрсетілген деректер өзгерген жағдайда тауар өндіруші (көрсетілетін қызметті алушы) бір жұмыс күні ішінде жеке кабинетке енгізілген жеке шоттың деректерін өзгертеді.
18. Жеке кабинетте өтінімді қалыптастыру және тіркеу мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) осы Қағидалардың 8-тармағының 3), 4), 5), 6) және 7) тармақшаларымен, 9-тармағының 3) және 4) тармақшаларымен, 10-тармағының 3), 4), 5) және 6) тармақшаларына сәйкес талаптарды субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің тексеруі үшін қажетті мәліметтерді енгізе отырып, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес субсидия алуға арналған өтінім қалыптастырылады;
2) Субсидия алуға арналған өтінім субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде оған тауар өндірушінің (көрсетілетін қызметті алушының) ЭЦҚ-сымен қол қою арқылы тіркеледі және жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) жеке кабинетінде қолжетімді болады. Веб-порталда көрсетілген жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті беруші) электрондық мекенжайына субсидия алуға арналған өтінімнің қарауға келіп түскені туралы электрондық хабарлама жіберіледі.

12. Не допускается отзыв, аннулирование и корректировка электронных счетов-фактур, использованных для получения субсидий, за исключением случаев, предусмотренных статьей 419 Налогового кодекса Республики Казахстан.
13. Расчеты субсидий осуществляются согласно формулам, предусмотренным в приложении 3 к настоящим Правилам.
Глава 3. Порядок выплаты субсидий
14. Прием заявок на получение субсидий осуществляется по месту нахождения (юридическому адресу) товаропроизводителя (услугополучателя) с 1 марта до 1 декабря соответствующего года.
15. Для предоставления доступа к данным реестра через веб-портал (далее – личный кабинет) местный исполнительный орган (услугодатель) до 10 февраля соответствующего года направляет поставщику услуг актуализированные списки сотрудников, обладающих ЭЦП.
16. Для получения доступа в личный кабинет товаропроизводителю (услугополучателю) необходимо иметь ЭЦП для самостоятельной регистрации в информационной системе субсидирования.
17. При регистрации на веб-портале для открытия личного кабинета товаропроизводителем (услугополучателем) указываются следующие сведения:
1) для физических лиц и индивидуальных предпринимателей: индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН); фамилия, имя и отчество (при его наличии);
2) для юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, в форме совместного предпринимательства: бизнес-идентификационный номер; полное наименование; фамилия, имя и отчество (при его наличии) и ИИН первого руководителя;
3) контактные данные (почтовый адрес, телефон, адрес электронной почты);
4) реквизиты банковского счета в банке второго уровня.
При изменении указанных данных, товаропроизводитель (услугополучатель) в течение одного рабочего дня изменяет данные лицевого счета, внесенные в личный кабинет.
18. Формирование и регистрация заявки на субсидирование производится в личном кабинете в следующем порядке:
1) формируется заявка на получение субсидий согласно приложению 1 к настоящим Правилам с внесением в нее сведений, необходимых для проверки информационной системой субсидирования требований в соответствии с подпунктами 3), 4), 5), 6) и 7) пункта 8, подпунктами 3) и 4) пункта 9, подпунктами 3), 4), 5) и 6) пункта 10 настоящих Правил;
2) заявка на получение субсидий регистрируется в информационной системе субсидирования путем ее подписания ЭЦП товаропроизводителя (услугополучателя) и становится доступной в личном кабинете местного исполнительного органа (услугодателя). На электронный адрес местного исполнительного органа (услугодателя), указанный на веб-портале, направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки на получение субсидий.

19. Осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша субсидияны аудару туралы хабарлама, не осы Қағидалардың 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық құжат нысанында субсидиялаудың ақпараттық жүйесіндегі тауар өндірушінің (көрсетілетін қызметті алушының) жеке кабинетіне жіберіледі.
20. Субсидиялардың көлемі тиісті айға арналған Қаржыландыру жоспарында көзделген бюджет қаражатының көлемінен асатын субсидия алуға арналған өтінімдер бойынша субсидияларды төлеу субсидиялауға өтінім берілген сәттен бастап кезектілік тәртібімен келесі айда жүзеге асырылады.
Жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) бекітілген қаулысына сәйкес тиісті бағыттарға көзделген қаражат жетіспеген кезде өтінімдер резервке (күту парағына) түседі.
Резервке (күту парағына) түскен өтінімдер бойынша субсидиялар төлеу жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің) субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері көрсетілген қаулысы негізінде келесі қаржы жылында қосымша бюджет қаражаты бөлінген кезде өтінімдердің келіп түскен күніне және уақытына сәйкес кезектілік бойынша жүзеге асырылады.
21. Жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне субсидияларды алу сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселесі бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі.
22. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте әкімшілік актісіне, әкімшілік әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын әкімшілік орган, лауазымды адам, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын қолайлы әкімшілік акт қабылдаса, әкімшілік әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға шағымды жібермеуге құқылы.

19. Результатом оказания государственной услуги является уведомление о перечислении субсидии по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Результат оказания государственной услуги направляется в форме электронного документа в личный кабинет товаропроизводителя (услугополучателя) в информационной системе субсидирования.
20. По заявкам на получение субсидий, в которых объем субсидий превышает объем бюджетных средств, предусмотренных в Плане финансирования на соответствующий месяц, выплата субсидий осуществляется в следующем месяце в порядке очередности с момента подачи заявки на получение субсидий.
При нехватке средств, предусмотренных на соответствующие направления, согласно утвержденному постановлению местного исполнительного органа (услугодателя), заявки поступают в резерв (лист ожидания).
По заявкам, поступившим в резерв (лист ожидания), выплата субсидий осуществляется по очередности согласно дате и времени поступления заявок, при выделении дополнительных бюджетных средств в следующем финансовом году на основании утвержденного постановления местного исполнительного органа (услугодателя), с объемами субсидий по направлениям субсидирования.
21. Местный исполнительный орган (услугодатель) обеспечивает внесение данных о стадии получения субсидий в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона О государственных услугах.
Глава 4. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросу оказания государственной услуги
22. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом административный орган, должностное лицо, чьи административный акт, административное действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет благоприятный административный акт, совершит административное действие, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.

Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның (бұдан әрі – Заң) 25-бабының 2-тармағына сәйкес тауар өндірушінің (көрсетілетін қызметті алушының) шағымы:
жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) – тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган – тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің), мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес қажет болған жағдайда:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайларда он жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Егер Заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
Акваөсіру (балық өсіру
шаруашылығы) өнімінің
өнімділігі мен сапасын
арттыруды, сондай-ақ асыл
тұқымды балық өсіруді
дамытуды субсидиялау
қағидаларына
1-қосымша
1-нысан
Сатып алынған азық үшiн субсидия алуға арналған өтінім
(кімге)_________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті
атқарушы органы)
(кімнен)_____________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Маған мынадай балық түрлеріне:___________________________________
___________________________ килограмм көлемінде сатып алынған азық үшiн
____________________________теңге мөлшерінде субсидия төлеуді сұраймын.
(сомасы санмен және жазбаша)
1. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы ______________________________________________________________;
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)____________________;
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _____________________________;
мекенжайы: _________________________________________________________;
телефон (факс) нөмірі: ________________________________________________;
жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ___________________________________;
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) ____________________________;
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі ______________________________________________________________;
кім берді ____________________________________________________________;
берілген күні ________________________________________________________;
мекенжайы: _________________________________________________________;
телефон (факс) нөмірі: ________________________________________________;
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін: орналасқан
жері______________________________________________________;
хабардар етілген күн _________________________________________________;

Жалоба товаропроизводителя (услугополучателя) в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах (далее – Закон) подлежит рассмотрению:
местным исполнительным органом (услугодателем) в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Срок рассмотрения жалобы местным исполнительным органом (услугодателем), уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на десять рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
Если иное не предусмотрено Законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам субсидирования
повышения продуктивности
и качества продукции
аквакультуры (рыбоводства),
а также развития племенного
рыбоводства
Форма 1
Заявка на получение субсидий за приобретенные корма
В ________________________________________________________________________
(местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы)
от ________________________________________________________________________
(наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица)
Прошу выплатить мне субсидии за приобретенные корма для __________ видов рыб
в объеме __________________ килограммов ____________________,
в размере____________________________________________________________ тенге.
(сумма цифрами и прописью)
1. Сведения о заявителе. для юридического лица:
наименование _____________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН)_______________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
_______________ __________________________________________________________
адрес ____________________________________________________________________
номер телефона (факса) для физического лица: фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) _____________________
документ, удостоверяющий личность:
номер ___________________________________________________________________
кем выдано ______________________________________________________________
дата выдачи ______________________________________________________________
адрес ____________________________________________________________________
номер телефона (факса) ____________________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя –
для физического лица: местонахождение ______________________________________
дата уведомления __________________________________________________________

2. Екінші деңгейдегі банктегі жеке немесе заңды тұлғаның ағымдағы шотының
мәліметтері:
ЖСН/БСН __________________________________________________________;
бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе)______________________________________;
банк деректемелері_____________________________________________________;
банктің атауы________________________________________________________;
банктік сәйкестендіру коды_______________________________________;
жеке сәйкестендіру коды______________________________________________;
БСН _______________________________________________________________;
Кбе ________________________________________________________________;
3. Балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтамадан алынған мәліметтер: нөмірі және
берілген күні_____________________________________________;
балықтың түрі _______________________________________________________;
өсірілген балықтың көлемі ____________________________________________;
4. Түрлері Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық
сауда туралы конвенцияның І және (немесе) ІІ қосымшаларына енгізілген балықтардың
бекіре тұқымдас түрлерін қолдан өсіру жөніндегі қызмет туралы әкімшілік органда тіркелуді
растау:
нөмірі және берілген күні______________________________________________;
хабарлама нөмірі _____________________________________________________;

2. Сведения текущего счета физического или юридического лица в банке второго уровня:
ИИН/БИН ________________________________________________________________
код бенефициара (далее – Кбе) _______________________________________________
реквизиты банка ___________________________________________________________
наименование банка ________________________________________________________
банковский идентификационный код ___________________________________________
индивидуальный идентификационный код ______________________________________
БИН _____________________________________________________________________
Кбе ______________________________________________________________________
3. Сведения из справки о происхождении вылова:
номер и дата выдачи ________________________________________________________
виды рыб _________________________________________________________________
объем выращенных рыб _____________________________________________________
4. Подтверждение регистрации в административном органе о деятельности
по искусственному разведению осетровых видов рыб, виды которых включены
в приложения I и (или) II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны
и флоры, находящимися под угрозой исчезновения:
номер и дата выдачи _______________________________________________________
номер уведомлений ________________________________________________________

8. Тиесілі субсидияларды есептеу:
р/с
Субсидияла-натын балық түрі
Өндірілген өнім көлемі, килограмм
Азық атауы және түрі
Бір килограмм азықтың құны, теңге
Бір килограмм азық өндіруге арналған шығыс нормасы
Азық сатып алуға жұмсалған барлық шығыс, теңге
Бюджеттік субсидияла-рдың тиесілі сомасы, теңге
1
2
3
4
5
7
8
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным
үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын
және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес
деректерді жинауға және өңдеуге, сақтауға, түсіруге және пайдалануға, сондай-ақ сұрау салу
бойынша бизнесті мемлекеттік қолдау шараларының объектілік мониторингінің ақпараттық
жүйесін құру жөніндегі жоба шеңберінде оларды бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті
органға және мемлекеттік аудит жүргізу үшін мемлекеттік аудит органдарына беруге келісім
беремін.
Өтінім беруші қол қойып, 20__ жылғы "__" ________ сағат ______ жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қойылған күні мен уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20____ жылғы "____" ________ сағат ______ қабылданды
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қойылған күні мен уақыты
2-нысан
Сатып алынған балық өсіру-биологиялық негіздеме үшiн субсидия алуға арналған өтінім
(кімге)_________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы)
(кімнен)_____________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Маған___________тонна ______________балық түрлерін өсіру үшін сатып алынған балық
өсіру-биологиялық негіздеме (бұдан әрі – БӨБН) үшiн _______________________теңге
мөлшерінде субсидия төлеуді сұраймын. (сомасы санмен және жазбаша)
1. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы ______________________________________________________________;
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)____________________________;
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _____________________________;
мекенжайы: _________________________________________________________;
телефон (факс) нөмірі: ________________________________________________;
жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _______________________________________;
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) ____________________________;
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі ______________________________________________________________;
кім берді ____________________________________________________________;
берілген күні ________________________________________________________;
мекенжайы: _________________________________________________________;
телефон (факс) нөмірі: ________________________________________________;
Жеке кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін: орналасқан
жері______________________________________________________;
хабардар етілген күн _________________________________________________;

8. Расчет причитающихся субсидий:
№п/п
Вид субсидируемой рыбы
Объем произведенной продукции, килограмм
Наименование и вид кормов
Стоимость одного килограмма корма, тенге
Норма расхода кормов на производство одного килограмма
Всего расход на приобретение кормов, тенге
Причитающаяся сумма бюджетных субсидий, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных, а также их передачу по запросу в уполномоченный орган по исполнению бюджета в рамках проекта по созданию Информационной системы посубъектного мониторинга мер государственной поддержки бизнеса и органы государственного аудита для проведения государственного аудита.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению "__" _________ 20 ___ года в _____ часов
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Форма 2
Заявка на получение субсидий за приобретенное рыбоводно-биологическое обоснование
В _______________________________________________________________________
(местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы)
от _______________________________________________________________________
(наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица)
Прошу выплатить мне субсидии за расходы на разработку рыбоводно-биологического
обоснования (далее – РБО) для выращивания __________ видов рыб в объеме
__________ тонн, на сумму ____________________________________________ тенге.
(сумма цифрами и прописью)
1. Сведения о заявителе. для юридического лица:
наименование _____________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) _______________________________
__________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
адрес _____________________________________________________________________
номер телефона (факса)______________________________________________________
для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _____________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ______________________
документ, удостоверяющий личность:
номер ____________________________________________________________________
кем выдано________________________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________________
адрес _____________________________________________________________________
номер телефона (факса) _____________________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя –
для физического лица:
Местонахождение __________________________________________________________
дата уведомления __________________________________________________________

3. Жеке/заңды тұлғалар мен БӨБН әзірлеуші арасындағы сату-сатып алу шарттары
туралы мәліметтер:
р/с №
Жеке/заңды
тұлғаның ЖСН/БСН-сы
БӨБН әзірлеушінің атауы
Шарт нөмірі
Шарт жасалған күн
БӨБН атауы
Құны, теңге
1
2
3
4
5
6
7
4. БӨБН сатып алуға жұмсалған шығындарды растайтын шот-фактуралар туралы мәліметтер:
р/с
Шот-фактураның нөмірі
Шот-фактураның күні
Әзірленген БӨБН саны, дана
БӨБН құны, теңге
1
2
3
4
5
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным
үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын
және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес
деректерді жинауға және өңдеуге, сақтауға, түсіруге және пайдалануға, сондай-ақ сұрау салу
бойынша бизнесті мемлекеттік қолдау шараларының объектілік мониторингінің ақпараттық
жүйесін құру жөніндегі жоба шеңберінде оларды бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті
органға және мемлекеттік аудит жүргізу үшін мемлекеттік аудит органдарына беруге келісім
беремін.
Өтінім беруші қол қойып, 20__ жылғы "__" ________ сағат ______ жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қойылған күні мен уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20____ жылғы "____" ________ сағат ______ қабылданды
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қойылған күні мен уақыты
3-нысан
Сатып алынған дәрілік препараттар үшiн субсидия алуға арналған өтінім
(кімге)_________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы)
(кімнен)_____________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Маған______________ тонна ___________________ балық түрлерін өсіру кезінде сатып
алынған дәрілік препараттар үшiн _______________________теңге (сомасы санмен және
жазбаша) мөлшерінде субсидия төлеуді сұраймын.
1. Өтінім беруші туралы мәліметтер. заңды тұлға үшін:
атауы ______________________________________________________________;
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)____________________________;
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _____________________________;
мекенжайы: _________________________________________________________;
телефон (факс) нөмірі: ________________________________________________;
жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _______________________________________;
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) ____________________________;
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі ______________________________________________________________;
кім берді ____________________________________________________________;
берілген күні ________________________________________________________;
мекенжайы: _________________________________________________________;
телефон (факс) нөмірі: ________________________________________________;
Жеке кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін: орналасқан
жері______________________________________________________;
хабардар етілген күн _________________________________________________;

3. Сведения о договорах купли-продажи между физическими/юридическими лицами и поставщиком РБО:
№ п/п
ИИН/ БИН разработчика РБО
Наименование научной организации
Номер договора
Дата заключения договора
Наименование РБО
Стоимость, тенге
1
2
3
4
5
6
7
4. Сведения о счетах-фактурах, подтверждающих понесенные затраты на разработку РБО:
№ п/п
Номер счета- фактуры
Дата счета-фактуры
Количество разработанных РБО, штук
Стоимость РБО, тенге
1
2
3
5
6
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных, а также их передачу по запросу в уполномоченный орган по исполнению бюджета в рамках проекта по созданию Информационной системы посубъектного мониторинга мер государственной поддержки бизнеса и органы государственного аудита для проведения государственного аудита.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению "__" _________ 20 ___ года в _____ часов
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Форма 3
Заявка на получение субсидий за приобретенные лекарственные препараты
В _______________________________________________________________________
(местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы)
от _______________________________________________________________________
(наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица)
Прошу выплатить мне субсидии за расходы на приобретение лекарственных препаратов
при выращивании __________ видов рыб в объеме __________ тонн,
на сумму __________________ тенге. (сумма цифрами и прописью)
1. Сведения о заявителе. для юридического лица:
наименование _____________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) ______________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя_________________________
адрес ____________________________________________________________________
номер телефона (факса) ____________________________________________________
для физического лица: фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) _____________________
документ, удостоверяющий личность:
номер ___________________________________________________________________
кем выдано ______________________________________________________________
дата выдачи ______________________________________________________________
адрес____________________________________________________________________
номер телефона (факса)____________________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя –
для физического лица:
местонахождение _________________________________________________________
дата уведомления_________________________________________________________

2. Екінші деңгейдегі банктегі жеке немесе заңды тұлғаның ағымдағы шотының
мәліметтері:
ЖСН/БСН __________________________________________________________;
бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе)______________________________________;
банк деректемелері _____________________________________________________;
банктің атауы________________________________________________________;
банктік сәйкестендіру коды _______________________________________;
жеке сәйкестендіру коды______________________________________________;
БСН _______________________________________________________________;
Кбе ________________________________________________________________;

2. Сведения текущего счета физического или юридического лица в банке второго уровня:
ИИН/БИН _______________________________________________________________
код бенефициара (далее – Кбе) ______________________________________________
реквизиты банка __________________________________________________________
наименование банка _______________________________________________________
банковский идентификационный код _________________________________________
индивидуальный идентификационный код __________________________________
БИН __________________________________________________________________
Кбе ___________________________________________________________________

3. Жеке/заңды тұлғалар мен дәрілік препараттарды сатушы арасындағы сату-сатып алу
шарттары туралы мәліметтер:
р/с №
Сатушының ЖСН/БСН-сы
Сатушының атауы
Шарт нөмірі
Шарт жасалған күн
Дәрілік препараттың атауы
Құны, теңге
1
2
3
4
5
6
7
4. Дәрілік препараттарды сатып алуға жұмсалған шығындарды растайтын шот-
фактуралар туралы мәліметтер:
р/с
Шот-фактураның нөмірі
Шот-фактураның күні
Дәрілік препараттардың саны, дана, килограмм
Дәрілік препараттардың құны, теңге
1
2
3
4
5
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және
заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді
жинауға және өңдеуге, сақтауға, түсіруге және пайдалануға, сондай-ақ сұрау салу бойынша
бизнесті мемлекеттік қолдау шараларының объектілік мониторингінің ақпараттық жүйесін
құру жөніндегі жоба шеңберінде оларды бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға және
мемлекеттік аудит жүргізу үшін мемлекеттік аудит органдарына беруге келісім беремін.
Өтінім беруші қол қойып, 20__ жылғы "__" ________ сағат ______ жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қойылған күні мен уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20____ жылғы "____" ________ сағат ______ қабылданды
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қойылған күні мен уақыты
4-нысан
Сатып алынған балық өсіру материалы үшiн субсидия алуға арналған өтінім
(кімге)_________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы)
(кімнен)_____________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Маған_____________тонна________________балық түрлерін өсіру кезінде сатып алынған
балық өсіру материалы (бұдан әрі – БӨМ) үшiн_______________________теңге мөлшерінде
(сомасы санмен және жазбаша)
субсидия төлеуді сұраймын.
1. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы ______________________________________________________________;
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)____________________________;
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _____________________________;
мекенжайы: _________________________________________________________;
телефон (факс) нөмірі: ________________________________________________;
жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _______________________________________;
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) ____________________________;
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі ______________________________________________________________;
кім берді ____________________________________________________________;
берілген күні ________________________________________________________;
мекенжайы: _________________________________________________________;
телефон (факс) нөмірі: ________________________________________________;
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін: орналасқан
жері______________________________________________________;
хабардар етілген күн _________________________________________________;

3. Сведения о договорах купли-продажи между физическими/юридическими лицами и продавцом лекарственных препаратов:
№ п/п
ИИН/ БИН продавца
Наименование продавца
Номер договора
Дата заключения договора
Наименование лекарственного препарата
Стоимость, тенге
1
2
3
4
5
6
7
4. Сведения о счетах-фактурах, подтверждающих понесенные затраты на приобретение лекарственных препаратов:
№ п/п
Номер счета- фактуры
Дата счета-фактуры
Количество лекарственных препаратов, штук, кг
Стоимость лекарственных препаратов, тенге
1
2
3
5
6
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных, а также их передачу по запросу в уполномоченный орган по исполнению бюджета в рамках проекта по созданию Информационной системы посубъектного мониторинга мер государственной поддержки бизнеса и органы государственного аудита для проведения государственного аудита.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению "__" _________ 20 ___ года в _____ часов
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Форма 4
Заявка на получение субсидий за приобретенные рыбопосадочные материалы
В ________________________________________________________________________
(местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы)
от ________________________________________________________________________
(наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица)
Прошу выплатить мне субсидии за расходы на приобретение рыбопосадочных
материалов (далее – РПМ) при выращивании __________ видов рыб
в объеме ________ тонн, на сумму _____________ тенге. (сумма цифрами и прописью)
1. Сведения о заявителе. для юридического лица:
наименование _____________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) _______________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя__________________________
__________________________________________________________________________
адрес _____________________________________________________________________
номер телефона (факса)_____________________________________________________
для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _____________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)______________________
документ, удостоверяющий личность:
номер ____________________________________________________________________
кем выдано________________________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________________
адрес_____________________________________________________________________
номер телефона (факса)______________________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя –
для физического лица:
местонахождение __________________________________________________________
дата уведомления __________________________________________________________

3. Жеке/заңды тұлғалар мен ББТАБҮ сатушы арасындағы сату-сатып алу шарттары
туралы мәліметтер:
р/с №
Сатушының ЖСН/БСН-сы
Сатушының атауы
Шарт нөмірі
Шарт жасалған күн
ББТАБҮ түрі
Құны, теңге
1
2
3
4
5
6
7
4. ББТАБҮ сатып алу және оларды күтіп-ұстау үшін жұмсалған шығындарды растайтын шот-фактуралар туралы мәліметтер:
р/с
Шот-фактураның нөмірі
Шот-фактураның күні
ББТАБҮ саны, дана, килограмм
ББТАБҮ және оларды күтіп-ұстау құны, теңге
1
2
3
4
5
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және
заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді
жинауға және өңдеуге, сақтауға, түсіруге және пайдалануға, сондай-ақ сұрау салу бойынша
бизнесті мемлекеттік қолдау шараларының объектілік мониторингінің ақпараттық жүйесін
құру жөніндегі жоба шеңберінде оларды бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға және
мемлекеттік аудит жүргізу үшін мемлекеттік аудит органдарына беруге келісім беремін.
Өтінім беруші қол қойып, 20__ жылғы "__" ________ сағат ______ жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қойылған күні мен уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20____ жылғы "____" ________ сағат ______ қабылданды
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қойылған күні мен уақыты
Акваөсіру (балық өсіру
шаруашылығы) өнімінің
өнімділігі мен сапасын
арттыруды, сондай-ақ
асыл тұқымды балық өсіруді
дамытуды субсидиялау
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
"Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
2 (екі) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Субсидияны аудару туралы хабарлама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін;

3. Сведения о договорах купли-продажи между физическими/юридическими лицами и продавцом РМС:
№ п/п
ИИН/ БИН продавца
Наименование продавца
Номер договора
Дата заключения договора
Вид РМС
Стоимость, тенге
1
2
3
4
5
6
7
4. Сведения о счетах-фактурах, подтверждающих понесенные затраты на приобретение и содержание РМС:
№ п/п
Номер счета- фактуры
Дата счета-фактуры
Количество РМС, штук, кг
Стоимость РМС и их содержания, тенге
1
2
3
4
5
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных, а также их передачу по запросу в уполномоченный орган по исполнению бюджета в рамках проекта по созданию Информационной системы посубъектного мониторинга мер государственной поддержки бизнеса и органы государственного аудита для проведения государственного аудита.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению "__" _________ 20 ___ года в _____ часов
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 2
к Правилам субсидирования
повышения продуктивности
и качества продукции аквакультуры
(рыбоводства), а также развития
племенного рыбоводства
Форма
Стандарт государственной услуги
"Субсидирование повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства), а также развития племенного рыбоводства"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов
Нур-Султана, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
2 (два) рабочих дня.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о перечислении субсидии, либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 17.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) и статье 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон);

2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Кодекске және Заңға сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Көрсетілетін қызметті берушілердің мекенжайлары:
1) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының бірыңғай платформасында
3) порталда орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Жеке немесе заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында субсидиялауға өтінім ұсынады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы субсидия алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) субсидия алу үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті органмен бекітілген Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау қағидаларында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтердің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 701 998, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Үшінші тұлғалардың қызметті алу шарттары:
Порталдағы "жеке кабинеттен" ұсынылған мәліметтер сұратылып отырған тұлғаның келісімі болған жағдайда, сондай-ақ порталдағы хабарламаға жауап ретінде бір реттік парольді беру жолымен немесе қысқа мәтіндік хабарламаны жіберу жолымен субъектінің порталда тіркелген ұялы байланыстың абоненттік нөмірі арқылы үшінші тұлғалардың электрондық сұранымы.
Акваөсіру (балық өсіру
шаруашылығы) өнімінің
өнімділігі мен сапасын
арттыруды, сондай-ақ асыл
тұқымды балық өсіруді
дамытуды субсидиялау
қағидаларына
3-қосымша
Субсидияларды есептеу тәртібі

2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу и Закону, прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
Адреса услугодателей размещены на:
1) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;
2) единой платформе интернет-ресурсов государственных органов;
3) на портале.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Физическое или юридическое лицо (далее – услугополучатель) посредством портала представляет заявку на получение субсидий в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения субсидий, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для получения субсидий, требованиям, установленным Правилами субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства, утвержденными уполномоченным органом в области охраны, воспроизводства и использовании животного мира.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг. Контактные телефоны справочной службы по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 701 998, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Условия получения услуги третьими лицами: Электронный запрос третьими лицами, при условии согласия лица, в отношении которого запрашиваются сведения, предоставленного из "личного кабинета" на портале, а также посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи субъекта путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
Приложение 3
к Правилам субсидирования
повышения продуктивности
и качества продукции аквакультуры
(рыбоводства), а также
развития племенного
рыбоводства
Формулы расчета субсидий

1. Балық азығына арналған тиесілі субсидиялар сомасы мынадай формула бойынша есептеледі:
1) М = Vр* Nрк;
2) ∑= М*Ск;
3) Сс=(∑*30)/100,
М – балық өсіру үшін жұмсалған азықтың жалпы массасы, килограмм;
Vp – осы Қағидалардың 7-тармағы 5) тармақшасына сәйкес расталған, өндірілген акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімінің көлемі, килограммен;
Nрк – осы Қағидалардың 18-тармағында көрсетілген акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімінің бір килограмын өндіруге жұмсалатын азық шығысының нормасы;
∑ – балық азығына жұмсалған қаражаттың жалпы соммасы, теңге;
Ск – бір килограмм балық азығының құны, теңге;
Сс – субсидиялар сомасы, теңге.
Балық азығының құнына қосылған құн салығының сомасы ескерілмейді.
2. БӨМ-ге арналған тиесілі субсидиялар сомасы мынадай формула бойынша есептеледі:
1) Рп=К*Ср;
2) Сс=(Рп*50)/100,
мұнда:
Рп – БӨМ-ді сатып алуға жұмсалған қаражаттың жалпы сомасы, теңге;
К – БӨМ-нің саны, дана;
Ср - БӨМ-нің бір данасына құны, теңге;
Сс – субсидиялар сомасы, теңге.
БӨМ құнына қосылған құн салығының сомасы ескерілмейді.
3. БӨБН-ге арналған тиесілі субсидиялар сомасы мынадай формула бойынша есептеледі:
1) Рб=К*Сб;
2) Сс=(Рб*50)/100,
мұнда:
Рб – БӨБН -ді сатып алуға жұмсалған қаражаттың жалпы сомасы, теңге;
К – БӨБН-нің саны, бірлік;
Сб - БӨБН-нің бір бірлігіне құны, теңге;
Сб – субсидиялар сомасы, теңге.
БӨБН құнына қосылған құн салығының сомасы ескерілмейді.
4. Дәрілік препараттарға арналған тиесілі субсидиялар сомасы мынадай формула бойынша есептеледі:
1) Л=К*Сл;
2) Сс=(Л*50)/100,
мұнда:
Л – дәрілік препараттарды сатып алуға жұмсалған қаражаттың жалпы сомасы, теңге;
К – дәрілік препараттардың саны, дана және (немесе) килограмм;
Сл - дәрілік препараттардың бір данасына және (немесе) килограмына құны, теңге;
Сл – субсидиялар сомасы, теңге.
Дәрілік препараттардың құнына қосылған құн салығының сомасы ескерілмейді.
5. ББТАБҮ-ге және оларды күтіп-ұстауға арналған тиесілі субсидиялар сомасы мынадай формула бойынша есептеледі:
1) Рм=Км*См;
2) Сс=(Рм*50)/100,
мұнда:
Рм – ББТАБҮ-ні сатып алуға және оларды күтіп-ұстауға жұмсалған қаражаттың жалпы сомасы, теңге;
К – ББТАБҮ-нің саны, дана;
См - ББТАБҮ-нің бір данасына құны, теңге;
См – субсидиялар сомасы, теңге.
ББТАБҮ құнына қосылған құн салығының сомасы ескерілмейді.
6. 1 (бір) килограмм акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімін өндіруге жұмсалған азық шығысының нормасы:
1) албырт тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін – 1,2 (бір бүтін оннан екі) килограмнан;
2) бекіре тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін – 1,5 (бір бүтін оннан бес) килограмнан;
3) тұқы тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін:

1. Сумма причитающейся субсидии на корма для рыб рассчитывается по следующей формуле:
1) М = Vр* Nрк;
2) ∑= М*Ск;
3) Сс=(∑*30)/100,
где:
М – общая масса израсходованных кормов для выращивания рыб, килограмм;
Vр – объем произведенной продукции аквакультуры (рыбоводства), подтвержденный в соответствии с подпунктом 5) пункта 7 настоящих Правил, килограмм;
Nрк – норма расхода кормов на производство одного килограмма продукции аквакультуры (рыбоводства), указанная в соответствии с пунктом 18 настоящих Правил;
∑ – общая сумма средств, израсходованных на корма для рыб, тенге;
Ск – стоимость корма для рыб за один килограмм, тенге;
Сс – сумма субсидий, тенге.
В стоимости корма для рыб не учитывается сумма налога на добавленную стоимость.
2. Сумма причитающейся субсидии на РПМ рассчитывается по следующей формуле:
1) Рп=К*Ср;
2) Сс=(Рп*50)/100,
где:
Рп – общая сумма, израсходованная для приобретения РПМ, тенге;
К – количество РПМ, штука;
Ср – стоимость РПМ за одну штуку, тенге;
Сс – сумма субсидий, тенге.
В стоимости РПМ не учитывается сумма налога на добавленную стоимость.
3. Сумма причитающейся субсидии на РБО рассчитывается по следующей формуле:
1) Рб=К*Сб;
2) Сс=(Рб*50)/100,
где:
Рб – общая сумма, израсходованная для приобретения РБО, тенге;
К – количество РБО, единица;
Сб – стоимость РБО за одну единицу, тенге;
Сс – сумма субсидий, тенге.
В стоимости РБО не учитывается сумма налога на добавленную стоимость.
4. Сумма причитающейся субсидии на лекарственные препараты рассчитывается по следующей формуле:
1) Л=К*Сл;
2) Сс=(Л*50)/100,
где:
Л – общая сумма, израсходованная для приобретения лекарственных препаратов, тенге;
К – количество лекарственных препаратов, штука и (или) килограмм;
Сл – стоимость лекарственных препаратов за одну штуку и (или) килограмм, тенге;
Сс – сумма субсидий, тенге.
В стоимости лекарственных препаратов не учитывается сумма налога на добавленную стоимость.
5. Сумма причитающейся субсидии на РМС и их содержание рассчитывается по следующей формуле:
1) Рм=Км*См;
2) Сс=(Рм*50) /100,
где:
Рм – общая сумма, израсходованная при приобретении РМС и на их содержание, тенге;
Км – количество РМС, штука;
См – стоимость РМС за одну штуку, тенге;
Сс – сумма субсидий, тенге.
В стоимости РМС не учитывается сумма налога на добавленную стоимость.
6. Норма расхода кормов на производство килограмма продукции аквакультуры (рыбоводства) не превышает для:
1) лососевых и их гибридов – 1,2 (одна целая две десятых) килограмма;
2) осетровых и их гибридов – 1,5 (одна целая пять десятых) килограмма;
3) карповых и их гибридов:

құрамында 19 %-дан кем емес протеині бар отандық өндірістің түйіршіктелген азығы үшін – 4,0 (төрт) килограмнан;
шетелдік азық үшін – 1,6 (бір бүтін оннан алты) килограмнан;
4) жайын тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін – 1,2 (бір бүтін оннан екі) килограмнан;
5) цихлид тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін – 1,2 (бір бүтін оннан екі) килограмнан;
6) лат тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін – 1,3 (бір бүтін оннан үш) килограмнан;
7) араван тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін – 1,5 (бір бүтін оннан бес) килограмнан;
8) шаянтәрізділер үшін – 1,6 (бір бүтін оннан алты) килограмнан аспайды.
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімінің бір килограмын өндіруге жұмсалған нақты шығындар көрсетілген нормалардан төмен болған жағдайда субсидиялар азықтың нақты шығысына сүйене отырып, есептеледі.
7. Бір килограмм балық азығына бөлінетін субсидиялар сомасы:
1) албырт тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін 270 (екі жүз жетпіс) теңгеден;
2) бекіре тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін 285 (екі жүз сексен бес) теңгеден;
3) тұқы тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін:
отандық өндірістің азығы үшін 105 (бір жүз бес) теңгеден;
шетелдік өдрісітің азығы үшін 210 (екі жүз он) теңгеден;
4) жайын тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін 210 (екі жүз он) теңгеден;
5) цихлид тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін 210 (екі жүз он) теңгеден;
6) лат тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін 210 (екі жүз он) теңгеден;
7) араван тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін 285 (екі жүз сексен бес) теңгеден;
8) шаян тәрізділер үшін 228 (екі жүз жиырма сегіз) теңгеден аспайды.
1 (бір) БӨМ-ді сатып алуға бөлінетін субсидиялар сомасы:
1) албырт тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін:
ұрықтанған уылдырық (дана) – 1 (бір) уылдырық үшін 5 (бес) теңгеден;
шабақ (10 граммға дейін) – 1 (бір) дана үшін 25 (жиырма бес) теңгеден;
2) бекіре тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін:
ұрықтанған уылдырық (дана) – 1 (бір) уылдырық үшін 100 (жүз) теңгеден;
шабақ (10 граммға дейін) – 1 (бір) дана үшін 250 (екі жүз елу) теңгеден;
3) тұқы тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін:
дернәсілдер – 1 (бір) миллион дана үшін 60 000 (алпыс мың) теңгеден;
шабақ (30 грамға дейін) – 1 (бір) дана үшін 15 (он бес) теңгеден;
4) ақсаха тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін:
дернәсілдер – 1 (бір) миллион дана үшін 500 000 (бес жүз мың) теңге;
5) жайын тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін:
шабақ (0,5 – 5 грамм) – 1 (бір) дана үшін 5 (бес) теңгеден;
6) цихлид тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін:

для гранулированных кормов отечественного производства, с содержанием протеина не менее 19 % – 4,0 (четыре) килограмма;
для кормов иностранного производства – 1,6 (одна целая шесть десятых) килограмма;
4) сомовых и их гибридов –1,2 (одна целая две десятых) килограмма;
5) цихлид и их гибридов – 1,2 (одна целая две десятых) килограмма;
6) латовых и их гибридов – 1,3 (одна целая три десятых) килограмма;
7) аравановых и их гибридов – 1,5 (одна целая пять десятых) килограмма;
8) ракообразных – 1,6 (одна целая шесть десятых) килограмма.
При фактических затратах на производство одного килограмма продукции аквакультуры (рыбоводства) ниже указанных норм, субсидии рассчитываются исходя из фактического расхода кормов.
7. Сумма выделяемых субсидий на один килограмм корма для рыб не превышает для:
1) лососевых и их гибридов – 270 (двести семьдесят) тенге;
2) осетровых и их гибридов – 285 (двести восемьдесят пять) тенге;
3) карповых и их гибридов:
для кормов отечественного производства – 105 (сто пять) тенге;
для кормов иностранного производства – 210 (двести десять) тенге;
4) сомовых и их гибридов – 210 (двести десять) тенге;
5) цихлид и их гибридов – 210 (двести десять) тенге;
6) латовых и их гибридов – 210 (двести десять) тенге;
7) аравановых и их гибридов – 285 (двести восемьдесят пять) тенге;
8) ракообразных – 228 (двести двадцать восемь) тенге.
Сумма выделяемых субсидий на приобретение РПМ не превышает для:
1) лососевых и их гибридов:
икра оплодотворенная (штук) – 5 (пять) тенге за 1 (одну) икринку;
молодь (до 10 грамм) – 25 (двадцать пять) тенге за 1 (одну) штуку;
2) осетровых и их гибридов:
икра оплодотворенная (штук) – 100 (сто) тенге за 1 (одну) икринку;
молодь (до 10 грамм) – 250 (двести пятьдесят) тенге за 1 (одну) штуку;
3) карповых и их гибридов:
личинки – 60 000 (шестьдесят тысяч) тенге за 1 (один) миллион штук;
молодь (до 30 грамм) – 15 (пятнадцать) тенге за 1 (одну) штуку;
4) сиговых и их гибридов:
личинки – 500 000 (пятьсот тысяч) тенге за 1 (один) миллион штук;
5) сомовых и их гибридов:
молодь (0,5-5 грамм) – 5 (пять) тенге за 1 (одну) штуку;
6) цихлид и их гибридов:

шабақ (0,5 - 5 грамм) – 1 (бір) дана үшін 15 (он бес) теңгеден;
7) лат тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін (0,5 – 5 грамм) – 1 (бір) дана үшін 20 (жиырма) теңгеден;
8) араван тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін (0,5 – 5 грамм) – 1 (бір) дана үшін 25 (жиырма бес) теңгеден;
9) шаян тәрізділер үшін:
ұрықтанған уылдырық – 1 (бір) уылдырық үшін 5 (бес) теңгеден;
шабақ – 1 (бір) дана үшін 25 (жиырма бес) теңгеден аспайды.
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) мақсаттары үшін балық өсіру кезінде сатып алынған дәрілік препараттарға бөлінетін субсидиялар сомасы өсірілген балықтың 1 (бір) тоннасы үшін 5 000 (бес мың) теңгеден аспайды.
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) мақсаттары үшін балық өсіру кезінде сатып алынған БӨБН үшін бөлінетін субсидиялар сомасы 500 000 (бес жүз мың) теңгеден аспайды.
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) мақсаттарына арналған сатып алынған ББТАБҮ және оларды күтіп-ұстау үшін бөлінетін субсидиялар сомасы:
албырт тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін – 1 (бір) дарақ үшін 15 000 (он бес мың) теңгеден;
бекіре тұқымдас балықтар мен олардың будандары үшін – 1 (бір) дарақ үшін 30 000 (отыз мың) теңгеден;
тұқы, араван, жайын, лат, цихлид тұқымдас балықтар үшін – 1 (бір) дарақ үшін 10 000 (он мың) теңгеден аспайды.
Акваөсіру (балық өсіру
шаруашылығы) өнімінің
өнімділігі мен сапасын
арттыруды, сондай-ақ асыл
тұқымды балық өсіруді
дамытуды субсидиялау
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Субсидияны аудару туралы хабарлама
Құрметті ________________________________________________________
(тауар өндіруші)
Сіздің 20___ жылғы "__"_________ №__________ өтініміңіз бойынша мемлекеттік қызмет
көрсетілгенін және Сіздің №__________ есептік шотыңызға 20___ жылғы "__" __________
төлем шотымен _________ теңге мөлшерінде субсидия сомасы аударылғанын хабарлаймыз.
Акваөсіру (балық өсіру
шаруашылығы) өнімінің
өнімділігі мен сапасын
арттыруды, сондай-ақ асыл
тұқымды балық өсіруді
дамытуды субсидиялау
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама
Құрметті _______________________________________________________
(тауар өндіруші)
Сіздің 20___ жылғы "__" _________ №__________ өтініміңіз бойынша мемлекеттік
қызметті көрсетуден _______________________
__________________________________________ себепті бас тартылды.
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрі
2022 жылғы 24 мамырдағы
№ 180 Бұйрығына
2 қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 4 қазандағы № 408 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17583 болып тіркелген).

молодь (0,5-5 грамм) – 15 (пятнадцать) тенге за 1 (одну) штуку;
7) латовых и их гибридов (0,5-5 грамм) – 20 (двадцать) тенге за 1 (одну) штуку;
8) аравановых и их гибридов (0,5-5 грамм) – 25 (двадцать пять) тенге за 1 (одну) штуку;
9) ракообразных:
икра оплодотворенная – 5 (пять) тенге за 1 (одну) икринку;
молодь – 25 (двадцать пять) тенге за 1 (одну) штуку.
Сумма выделяемых субсидий за приобретенные лекарственные препараты при выращивании рыб для целей аквакультуры (рыбоводства) не превышает 5 000 (пяти тысяч) тенге за 1 (одну) тонну выращенной рыбы.
Сумма выделяемых субсидий за приобретенное РБО при выращивании рыб для целей аквакультуры (рыбоводства) не превышает 500 000 (пятьсот тысяч) тенге.
Сумма выделяемых субсидий за приобретенные РМС и их содержание, предназначенные для целей аквакультуры (рыбоводства), не превышает для:
лососевых видов рыб и их гибридов – 15 000 (пятнадцать тысяч) тенге за 1 (одну) особь;
осетровых видов рыб и их гибридов – 30 000 (тридцать тысяч) тенге за 1 (одну) особь;
карповых, аравановых, сомовых, латовых, цихлид – 10 000 (десять тысяч) тенге за 1 (одну) особь.
Приложение 4
к Правилам субсидирования
повышения продуктивности
и качества продукции
аквакультуры (рыбоводства),
а также развития племенного
рыбоводства
Форма
Уведомление о перечислении субсидии
Уважаемый (-ая)__________________________________________________________
(товаропроизводитель)
По Вашей заявке № ________ от "__" _______ 20 ___ года оказана государственная
услуга и уведомляем о перечислении на Ваш расчетный счет № __________ суммы
субсидии в размере _________ тенге счетом к оплате от "__" _________ 20 ___ года.
Приложение 5
к Правилам субсидирования
повышения продуктивности
и качества продукции аквакультуры
(рыбоводства), а также развития
племенного рыбоводства
Форма
Уведомление об отказе в оказании государственной услуги
Уважаемый (-ая) ___________________________________________________________
(товаропроизводитель)
По Вашей заявке № __________ от "__" _________ 20 ___ года в предоставлении
государственной услуги отказано по причине:
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Приложение 2 к приказу
Министра экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 24 мая 2022 года № 180
Перечень утративших силу некоторых приказов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
1. Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 4 октября 2018 года № 408 "Об утверждении Правил субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17583).

2. "Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 4 қазандағы № 408 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 23 қыркүйектегі № 295 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21261 болып тіркелген).
3. "Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 4 қазандағы № 408 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2021 жылғы 23 маусымдағы № 190 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23342 болып тіркелген).

2. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 сентября 2020 года № 295 "О внесении изменений в Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 4 октября 2018 года № 408 "Об утверждении Правил субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21261).
3. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 июня 2021 года № 190 "О внесении изменений и дополнений в Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 4 октября 2018 года № 408 "Об утверждении Правил субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 23342).