"Бас бостандығынан айыруға сотталғандармен тәрбие жұмысын жүргізу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 13 тамыздағы № 508 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2022 жылғы 26 мамырдағы № 392 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 27 мамырда № 28247 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бас бостандығынан айыруға сотталғандармен тәрбие жұмысын жүргізу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 13 тамыздағы № 508 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9729 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бас бостандығынан айыруға сотталғандармен тәрбие жұмысын жүргізу қағидаларында:
43-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"43. Мекеме әкімшілігі сотталғанның түзелуі мақсатында оның қоғамның толық құқылы мүшесі әлеуметтік мәртебесін қалпына келтіруіне, тәртіптің жалпыға бірдей қабылданған нормалары (қайта әлеуметтендіру) мен құқық нормалары негізінде қоғамда өз бетінше өмір сүруіне оралуына көмектеседі.
Жаза мерзімін өтеуіне бір жыл қалған бас бостандығынан айыру түріндегі жазаны өтеп жатқан сотталғанға қатысты мекеме әкімшілігі жергiлiктi атқарушы органдармен бірлесіп әлеуметтік-құқықтық көмек көрсету нысанында қайта әлеуметтендіруді жүзеге асырады.
Мекеме әкімшілігі бұл ретте сотталған адамға босатылғаннан кейін әлеуметтік бейімделу үшін қажет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 қазандағы № 1131 қаулысымен бекітілген нысан бойынша әлеуметтік-құқықтық көмектің жеке бағдарламасын жасайды, ол сотталған адамның таңдаған тұрғылықты жері бойынша жергiлiктi атқарушы органдарға жіберіледі.
Мекеменің орналасуы бойынша мекеме әкімшілігі жергiлiктi атқарушы органдармен бірлесіп әлеуметтік-құқықтық көмек көрсетудің жеке бағдарламасын іске асырады, ол сотталған босатылғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде сотталғанның баратын жері бойынша жергiлiктi атқарушы органдарға жолданады.";
50-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"50. Мекеме әкiмшiлiгi бас бостандығынан айыру мерзiмi аяқталғанға дейiн бір жылдан кешiктiрмей сотталған адамның таңдаған тұрғылықты жері бойынша облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергiлiктi атқарушы органдарын, ішкі істер органдарын және мекеменің орналасуы бойынша, сондай-ақ оның алдағы уақытта босатылатыны, оның тұрғын үйiнiң бар-жоғы, оның еңбекке қабiлеттілігi және алған мамандықтары туралы осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабардар етеді.";
62-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 августа 2014 года № 508 "Об утверждении Правил проведения воспитательной работы с осужденными к лишению свободы"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 мая 2022 года № 392. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 мая 2022 года № 28247
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 августа 2014 года № 508 "Об утверждении Правил проведения воспитательной работы с осужденными к лишению свободы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9729) следующие изменения:
в Правилах проведения воспитательной работы с осужденными к лишению свободы, утвержденных указанным приказом:
пункт 43 изложить в следующей редакции:
"43. Администрация учреждения в целях исправления осужденного содействует его восстановлению в социальном статусе полноправного члена общества, возвращению его к самостоятельной жизни в обществе на основе норм права и общепринятых норм поведения (ресоциализация).
В отношении осужденного, отбывающего наказание в виде лишения свободы, которому до отбытия срока наказания остался один год, ресоциализация осуществляется администрацией учреждения совместно с местными исполнительными органами в форме оказания социально-правовой помощи.
Администрация учреждения при этом составляет на осужденного индивидуальную программу оказания социально-правовой помощи по форме, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2014 года № 1131, необходимой для социальной адаптации после освобождения, которая направляется в местные исполнительные органы по избранному осужденным месту жительства.
Индивидуальная программа оказания социально-правовой помощи реализуется администрацией учреждения по месту дислокации учреждения совместно с местными исполнительными органами, которая в течение двух рабочих дней после освобождения осужденного направляется в местные исполнительные органы по месту убытия осужденного.
пункт 50 изложить в следующей редакции:
"50. Не позднее чем за один год до истечения срока лишения свободы администрация учреждения уведомляет по форме, согласно приложению 12 к настоящим Правилам местные исполнительные органы, органы внутренних дел области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения по избранному осужденным месту жительства о его предстоящем освобождении, наличии у него жилья, его трудоспособности и имеющихся специальностях.";
пункт 62 изложить в следующей редакции:

"62. Санитариялық-гигиеналық секция (бұдан әрі - СГС):
1) сотталғандардың жеке гигиена және өндiрiстiк санитарияны сақтауына себепші болады;
2) жасақтардың тұрғын, коммуналдық-тұрмыстық үй-жайларының және мекеме аумағының санитариялық жағдайын жақсарту бойынша мекемеде орналасқан медициналық ұйымның медицина қызметкерлерiмен бiрлесіп ұсыныстар енгізеді;
3) санитариялық бюллетеньдер, қабырға газеттерiн шығарады және радио бағдарламаларын жүргізеді.";
Бас бостандығынан айыруға сотталғандармен тәрбие жұмысын жүргізу қағидаларға 1-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының он үшінші абзацын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
М. Ахметжанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
2022 жылғы "____" ___________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2022 жылғы 26 мамырдағы
№ 392 бұйрығына
қосымша
Бас бостандығынан айыруға
сотталғандармен тәрбие
жұмысын жүргізу
қағидаларына
1-қосымша
нысан
Сотталғанның жеке тәрбие жұмысын жүргiзу күнделігі
Тегі __________________________________________________________________
Аты __________________________________________________________________
Әкесінің аты (ол болған кезде) ___________________________________________
Мекемеге келген күнi, жасақ
Жасақ нөмiрi
Ауыстыру себептерi
1. Сотталған туралы жалпы мәліметтер (жеке iс материалдарын талдау, қамауға алынған
адам туралы тергеушiнiң анықтамасы, карантиндегi адамды зерделеу және т.б. негiзiнде
толтырылады)
1. Туған күнi, айы, жылы, және туған жерi _____________________________________
2. Ұлты ___________________________________________________________________

"62. Санитарно-гигиеническая секция (далее - СГС):
1) способствует соблюдению осужденными личной гигиены и производственной санитарии;
2) совместно с медицинскими работниками медицинской организации, расположенной в учреждении, вносят рекомендации по улучшению санитарного состояния жилых, коммунально-бытовых помещений отрядов и территории учреждения;
3) выпускает санитарные бюллетени, стенные газеты и радиопередачи.";
приложение к Правилам проведения воспитательной работы с осужденными к лишению свободы изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзаца тринадцать пункта 1 настоящего приказа, который вводится в действие с 1 января 2023 года.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
М. Ахметжанов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"___"___________ 2022 год
Приложение к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 26 мая 2022 года № 392
Приложение 1
к Правилам проведения
воспитательной работы
с осужденными
к лишению свободы
Форма
Дневник индивидуально-воспитательной работы осужденного
Фамилия _______________________________________________________
Имя ___________________________________________________________
Отчество (при его наличии) _______________________________________
Дата прибытия в учреждение, отряд
Номер отряда
Причины перевода
1. Общие сведения об осужденном (заполняется на основе анализа материалов
личного дела, справки следователя о личности арестованного, изучение личности
в карантине и др.)
1. Число, месяц, год и место рождения _______________________________________
2. Национальность ________________________________________________________

3. Азаматтығы ____________________________________________________________
4. Сотталғанға дейiнгi тұрғылықты жерi _______________________________________
5. Отбасы жағдайы ________________________________________________________
6. Сотталғанға дейiнгi бiлiмi _________________________________________________
7. Сотталғанға дейiнгi кәсiбi (мамандығы) _____________________________________
_________________________________________________________________________
8. Қашан, қандай сотпен Қылмыстық кодекстің қандай бабы бойынша және қанша мерзiмге
сотталды _________________________________________________________
9. Қылмыстың қысқаша мазмұны және оған қатысы (егер материалдық шығын келтiрiлсе,
көлемi және т.б. көрсетiлсiн) _______________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
10. Жазалау мерзiмiнiң басталуы _____________________________________________
11. Жазалау мерзiмiнiң аяқталуы _____________________________________________
12. Жазаны өтеуден шартты түрде-мерзiмiнен бұрын босату және жазаның өтелмеген бөлiгiн
жазалаудың жеңiл түрiне ауыстыру және мекеме түрін өзгерту күні __________
13. Сотталғанды жазаны өтеудiң бiр жағдайынан басқасына ауыстыру күнi __________
__________________________________________________________________________
14. Соттылығы болғандығы туралы және босатылу негiздерi туралы мәлімет _________
__________________________________________________________________________
15. Денсаулық жағдайы және еңбекке жарамдылығы туралы медициналық қорытынды
__________________________________________________________________________
(мекемеде орналасқан медициналық ұйымның бастығы толтырады)
16. Сотталған адамды сипаттайтын және онымен тәрбиелік-профилактикалық жұмысты
жүргізуде ескерілуі тиіс өзге де жағдайлар (тергеу органының анықтамасы, сотталғанға
дейiнгi жұмыс орны берген мiнездеме негiзiнде) ____________________________
__________________________________________________________________________
17. Туысқандары туралы мәлiметтер (аты-жөнi, туысқандық дәрежесi, тұрғылықты мекен-
жайы және т.б.)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
18. Сотталған адамның жеке психологиялық ерекшелiктерi, жұмыс істеуіне ұсынымдар
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(психолог толтырады)

3. Гражданство ___________________________________________________________
4. Место жительства до осуждения __________________________________________
5. Семейное положение ___________________________________________________
6. Образование до осуждения _______________________________________________
7. Профессия (специальность) до осуждения ___________________________________
__________________________________________________________________________
8. Когда, каким судом, по какой статье Уголовного Кодекса и на какой срок осужден
__________________________________________________________________________
9. Краткое изложение преступления и отношение к нему
(если причинен материальный ущерб, то указать его размер и др.)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
10. Начало срока наказания __________________________________________________
11. Конец срока наказания __________________________________________________/
12. Дата наступления формального срока условно-досрочного освобождения
от отбывания наказания, замены неотбытой части наказания более мягким видом
наказания и изменении вида учреждения
_________________________________________________________________________
13. Дата возможного перевода осужденного с одних условий отбывания наказания
в другие _________________________________________________________________
14. Сведения об имеющихся судимостях и основаниях освобождения _____________
_________________________________________________________________________
15. Медицинское заключение о состоянии здоровья и трудоспособности ___________
(заполняется начальником медицинской организации, расположенной в учреждении)
_________________________________________________________________________
16. Иные обстоятельства, характеризующие осужденного и подлежащие учету
в воспитательно-профилактической работе с ним (на основе справки следственного
органа, характеристики с места работы до осуждения)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
17. Сведения о родственниках (Ф.И.О., степень родства, адрес места жительства и др.)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
18. Индивидуально-психологические особенности личности осужденного,
рекомендации по работе ____________________________________________________
_________________________________________________________________________
(заполняется психологом)

19. Мекеменің карантин бөлiмшесіндегi сотталғандармен сабақ жүргізудің кешенді үлгі
жоспары
Тақырып атауы
Сағат саны
Жауаптылар
1-күн
1.
Сотталғандардың құқықтары мен міндеттері. Күн тәртібі. Мекеменің Ішкі тәртіптеме қағидалары. Мекеменің қызметі туралы бейне ролик көру.
2 сағат
Мекеме бастығы, орынбасарлары, карантин бөлімшесінің тәрбиешісі
2.
Мекемеде жасалған қылмыстар үшін сотталғандардың жауапкершілігі
1 сағат
Мекеме бастығының режим және жедел жұмыстар жөніндегі орынбасары
3.
Сотталғандардың мінез-құлық қағидалары. Сотталғандардың өзара және мекеме әкімшілігімен қарым-қатынасы
1 сағат
Мекеме бастығының тәрбие жұмысы жөніндегі орынбасары
4.
Сотталғандармен психодиагностикалық жұмыс
1 сағат
Психолог
5.
Сотталғандармен жеке-тәрбие жұмысы
1 сағат
Мекеме қызметкерлері
2-күн
1.
Сотталғандардың денсаулығын анықтау бойынша жұмыс
1 сағат
Мекемеде орналасқан медициналық ұйымның бастығы, медицина қызметкерлерi
2.
Сотталғандармен психодиагностикалық жұмыс
3 сағат
Психолог
3.
Сотталғандармен жеке-тәрбие жұмысы
1 сағат
Мекеме қызметкерлері
3-күн
1.
Жеке гигиена сақтаудың қажеттілігі, инфекциялық және жұқпалы аурулардың алдын алу
1 сағат
Мекемеде орналасқан медициналық ұйымның медицина қызметкерлерi
2.
Бастапқы кәсіби оқыту және кәсіби дайындық
2 сағат
Кәсіптік колледждің директоры
3.
Сотталғандармен жеке-тәрбие жұмысы
2 сағат
Мекеме қызметкерлері
4-күн
1.
Мекемеде сотталғандардың еңбегін ұйымдастыру
1 сағат
Мекеме бастығының жалпы мәселелер жөніндегі орынбасары
2.
Сотталғандарды материалдық-тұрмыстық қамтамасыз ету. Мүлікті бүлдіргені үшін жауапкершілік
1 сағат
Тылдық қамтамасыз ету бөлімінің қызметкері
3.
Сотталғандардың білім деңгейін анықтау. Сотталғандардың пәндер бойынша білімдерін анықтау
3 сағат
Мектеп директоры, мұғалімдер
4.
Кітапхананы пайдалану тәртібі
1 сағат
Кітапханашы
5.
Сотталғандармен жеке-тәрбие жұмысы
1 сағат
Мекеме қызметкерлері
5-күн
1.
Сотталғандармен психодиагностикалық жұмыс
5 сағат
Психолог
2.
Сотталғандармен жеке-тәрбие жұмысы
3 сағат
Мекеме қызметкерлері
6-күн
1.
Жазаны өтеу жағдайларын дифференциялау (саралау)
2 сағат
Сотталғандар арасындағы тәрбие жұмысы бөлімінің бастығы
2.
Қылмыстық-атқару заңнамасының негізгі талаптары
2 сағат
Мекеме бастығының тәрбие жұмысы жөніндегі орынбасары
3.
Сотталғандармен жеке-тәрбие жұмысы
3 сағат
Мекеме қызметкерлері
7-күн
1.
Шаруашылық күні. Карантин бөлімшесі үй-жайларын кешенді жинастыру
4 сағат
Карантин бөлімшесінің тәрбиешісі, Мекеме қызметкерлері
2.
Мәдени бағдарлама
2 сағат
Клуб меңгерушісі
3.
Сотталғандармен жеке-тәрбие жұмысы
2 сағат
Мекеме қызметкерлері
8-күн
1.
Сотталғандарды жасақтарға комиссиялық бөлу
5 сағат
Мекеме комиссиясы
2.
Сотталғандармен жеке тәрбие жұмысы
1 сағат
Мекеме қызметкерлері
9-күн
1.
Жасақ бастықтарының өз жасақтарына бөлінген сотталғандармен танысуы
5 сағат
Жасақ бастықтары
2.
Сотталғандарға бірыңғай педагогикалық талаптар
1 сағат
Сотталғандар арасындағы тәрбие жұмысы бөлімінің бастығы
3.
Сотталғандармен жеке-тәрбие жұмысы
2 сағат
ТМ қызметкерлері
10-күн
1.
Ерікті ұйымдардың жұмысы
4 сағат
Мекеме бастығының тәрбие жұмысы жөніндегі орынбасары
2.
Хат жазу сағаты
1 сағат
Карантин тәрбиешісі
3.
Сотталғандармен жеке-тәрбие жұмысы
1 сағат
Мекеме қызметкерлері
11-күн
1.
Клуб жұмысы. Көркем өнерпаздары
1 сағат
Клуб меңгерушісі
2.
Дене шынықтыру, спорт жұмыстары
2 сағат
Карантин тәрбиешісі
3.
Сотталғандардың кітапханаға жазылуы
1 сағат
Кітапханашы
4.
Сотталғандармен жеке-тәрбие жұмысы
2 сағат
Мекеме қызметкерлері
12-күн
1.
Сотталғандармен психодиагностикалық жұмыс
5 сағат
Психолог
2
Сотталғандармен жеке-тәрбие жұмысы
3 сағат
Мекеме қызметкерлері
13-күн
1.
Мекеменің түрін өзгерту және жазаны өтеуден босатылу
2 сағат
Арнайы есепке алу бөлімінің бастығы
2.
Босатылғаннан кейін тұрмыстық және еңбекке орналастыруды қажет ететін адамдарды анықтау
1 сағат
Еңбекке және тұрмыстық орналастыру жөніндегі аға инспектор
3.
Сотталғандардың жалақысы, оны есептеу және ұстап қалу тәртібі
2 сағат
Есепші
4.
Сотталғандармен жеке-тәрбие жұмысы
3 сағат
Мекеме қызметкерлері
14-күн
1.
Жеке тәрбие жұмысын жүргізу күнделіктерін толтыру. Сотталғандармен жұмыс жасау жоспарын әзірлеу
5 сағат
Жасақ бастықтары, психолог, мұғалімдер
2.
Сотталғандармен жеке-тәрбие жұмысы
3 сағат
Мекеме қызметкерлері
15-күн
1.
Сотталғандарды мекемемен таныстыру, сотталғандарды жасақтарға шығару
Жасақ бастықтары
Ескертпе:
Жоспарға карантинде күн тәртібі аясында күнделікті өткiзiлетін дене-шынықтыру,
бөлмелерді жинастыру, гигиеналық iс-шаралар және мәдени-бұқаралық жұмыстар
(телехабарларды көру, әдебиет оқу, спорттық іс-шаралар өткізу және т.б.) сияқты тәрбиелік
сипаттағы іс-шаралар енгізілмеген.
Сотталғандармен жеке-тәрбие жұмысы әңгiмелесу, жеке психологиялық көмек
көрсету, кеңес беру және т.б. түрiнде өткiзiледi, олардың нәтижелері мекеменің жауапты
қызметкерімен, жұмысшысымен жеке-тәрбие әңгiмелерін жүргiзу жазбасына енгізіледі.

19. Комплексный план занятий с осужденными в карантинном отделении учреждения
Наименование темы
Количество часов
Ответственные
1 день
1.
Права и обязанности осужденных. Распорядок дня. Правила внутреннего распорядка учреждения. Просмотр видеоролика о деятельности учреждения
2 часа
Начальник, заместители, воспитатель карантинного отделения
2.
Ответственность осужденных за преступления совершенные в учреждении
1 час
Заместитель начальника по режимной и оперативной работе
3.
Правила поведения осужденных. Взаимоотношения осужденных между собой и администрацией учреждения
1 час
Заместитель начальника по воспитательной работе
4.
Психодиагностическая работа с осужденными
1 час
Психолог
5.
Индивидуально-воспитательная работа с осужденными
1 час
Сотрудники учреждения
2 день
1.
Работа по определению здоровья осужденных
1 час
Начальник медицинской организации, расположенной в учреждении, медицинские работники
2.
Психодиагностическая работа с осужденными
3 часа
Психолог
3.
Индивидуально-воспитательная работа с осужденными
1 час
Сотрудники учреждения
3 день
1.
Необходимость соблюдения личной гигиены, профилактика инфекционных заболеваний
1 час
Медицинские работники медицинской организации, расположенной в учреждении
2.
Начальное профессиональное обучение и профессиональная подготовка
2 часа
Директор профессионального колледжа
3.
Индивидуально-воспитательная работа с осужденными
2 часа
Сотрудники учреждения
4 день
1.
Организация труда осужденных в учреждении
1 час
Заместитель начальника по общим вопросам
2.
Материально-бытовое обеспечение осужденных. Ответственность за порчу имущества
1 час
Сотрудник отдела тылового обеспечения
3.
Определение образовательного уровня осужденных. Выяснение знаний осужденных по предметам
3 часа
Директор школы, учителя
4.
Порядок пользования библиотекой
1 час
Библиотекарь
5.
Индивидуально-воспитательная работа с осужденными
1 час
Сотрудники учреждения
5 день
1.
Психодиагностическая работа с осужденными
5 часов
Психолог
2.
Индивидуально-воспитательная работа с осужденными
3 часа
Сотрудники учреждения
6 день
1.
Дифференциация условий отбывания наказания
2 часа
Начальник отдела по воспитательной работе среди осужденных
2.
Основные требования уголовно-исполнительного законодательства
2 часа
Заместитель начальника по воспитательной работе
3.
Индивидуально-воспитательная работа с осужденными
3 часа
Сотрудники учреждения
7 день
1.
Хозяйственный день. Генеральная уборка помещения карантинного отделения
4 часа
Воспитатель карантинного отделения, сотрудники
2.
Культурная программа
2 часа
Заведующий клубом
3.
Индивидуально-воспитательная работа с осужденными
2 часа
Сотрудники учреждения
8 день
1.
Комиссионное распределение осужденных по отрядам
5 часов
Комиссия учреждения
2.
Индивидуально-воспитательная работа с осужденными
1 час
Сотрудники учреждения
9 день
1.
Ознакомление начальников отрядов с осужденными распределенными в отряды
5 часов
Начальники отрядов
2.
Единые педагогические требования к осужденным
1 час
Начальник отдела по воспитательной работе среди осужденных
3.
Индивидуально-воспитательная работа с осужденными
2 часа
Сотрудники учреждения
10 день
1.
Работа добровольных организаций
4 часа
Заместитель начальника по воспитательной работе
2.
Час письма
1 час
Воспитатель карантина
3.
Индивидуально-воспитательная работа с осужденными
1 час
Сотрудники учреждения
11 день
1.
Работа клуба. Художественная самодеятельность
1 час
Заведующий клубом
2.
Физкультурно-спортивная работа
2 часа
Воспитатель карантина
3.
Запись осужденных в библиотеку
1 час
Библиотекарь
4.
Индивидуально-воспитательная работа с осужденными
2 часа
Сотрудники учреждения
12 день
1.
Психодиагностическая работа с осужденными
5 часов
Психолог
2.
Индивидуально-воспитательная работа с осужденными
3 часа
Сотрудники учреждения
13 день
1.
Изменение вида учреждения и освобождение от отбывания наказания
2 часа
Начальник отдела специального учета
2.
Выявление лиц, нуждающихся в трудовом и бытовом устройстве после освобождения
1 час
сотрудник по трудовому и бытовому устройству
3.
Заработная плата осужденных, ее начисление и порядок удержания
2 часа
Бухгалтер
4.
Индивидуально-воспитательная работа с осужденными
3 часа
Сотрудники учреждения
14 день
1.
Заполнение дневников ИВР. Составление планов работы с осужденными
5 часов
Начальники отрядов, психолог, учителя
2.
Индивидуально-воспитательная работа с осужденными
3 часа
Сотрудники учреждения
15 день
1.
Ознакомление осужденных с учреждением, вывод осужденных в отряды
Начальники отрядов
Примечание:
В план не включены такие мероприятия воспитательного характера, как физическая подготовка, уборка помещений, гигиенические мероприятия и культурно-массовая работа (просмотр телепередач, чтение литературы, проведение спортивных мероприятий и т.д.), проводимые ежедневно в рамках распорядка дня в карантине.
Индивидуально-воспитательная работа с осужденными проходит в форме бесед, оказания индивидуальной психологической помощи, консультаций, результаты которых заносятся в записи проведения индивидуально-воспитательных бесед ответственным сотрудником, работником учреждения.

20. Көтермелеу шаралары
Күні
Көтермелеу түрі
Көтермелеу себептері
Кім көтермеледі
Бұйрықтың, қаулының күні және №
21. Жазалау шаралары
Күні
Жазалау түрі
Жіберілген жазаланулары
Кім
жазалады
Бұйрықтың, қаулының күні және №
Өтелгені туралы белгі
22. Берiлетiн демалыстарды есепке алу
Демалыс күні
Күндер саны
Демалыс
Түрі
Кеткен
мекен-жайы
Ескертпе
23. ЖТК (ОТК), мекеме комиссиясының шешiмдерi және ұсынымдары ______________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
24. Жеке-тәрбие әңгiмелерін жүргiзу жазбасы
Күні
Қорытындылары бар әңгіменің жазбасы
Әңгімені кім өткізді
Ескертпе
25. Босатылуға дайындау бойынша жұмыс нәтижелері ____________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Ескертпе:
Күнделiктi жүргiзу бойынша нұсқаулар
1) күнделiк жасақ бастығында сақталады, оған күнделiктi жүргiзу жауапкершiлiгi
жүктеледi;
2) 18-тармақты карантин бөлiмшесінің психологы толтырады;
3) сотталғандармен ЖТЖ күнделiгiне, сондай-ақ мекеме бастығымен, оның
орынбасарларымен және ЖТК (ОТК) мүшелерiмен жүргізілген әңгiмелер жазылады;
4) 24-тармақты сотталғандарды жеке сұрақтар бойынша қабылдау нәтижесі және
жүргізілген жеке әңгімелесулер бойынша жасақ бастығы, сондай-ақ мекеменің карантин
бөлiмшесіндегi сотталғандармен сабақ жүргізудің кешенді үлгі жоспарына сәйкес мекеменің
жауапты қызметкері және ЖТК (ОТК) мүшелері толтырады;
5) сотталғанды басқа мекемеге ауыстырғанда (босатқанда) күнделiк жеке iсiне
тiркеледi, басқа жасаққа ауысқанда қабылдаған жасақ бастығына берiледi.

20. Меры поощрения
Дата
Вид поощрения
Причины поощрения
Кем поощрен
Дата и № приказа, постановления
21. Меры взыскания
Дата
Вид взыскания,
Допущенное нарушение
Кем наложено
Дата и № приказа, постановления
Отметка о погашении
22. Учет предоставляемых отпусков
Дата отпуска
Количество дней
Вид отпуска
Адрес убытия
Примечание
23. Решения и рекомендации СВО (УВС), комиссии учреждения __________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
24. Записи проведения индивидуально-воспитательных бесед
Дата
Запись беседы с выводами
Кем проведена беседа
Примечание
25. Результаты работы по подготовке к освобождению ___________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Примечание:
Указания по ведению дневника
1) дневник хранится у начальника отряда, на которого возлагается ответственность за его ведение;
2) пункт 18 заполняется психологом в карантинном отделении;
3) в дневник ИВР с осужденными заносятся также записи бесед с начальником учреждения, его заместителями и членами СВО (УВС);
4) пункт 24 заполняется начальником отряда по результатам приема осужденных по личным вопросам и проведенным личным беседам, а также ответственными сотрудниками (работниками) учреждения согласно комплексному плану занятий с осужденным в карантинном отделении учреждения и членами СВО (УВС);
5) при переводе в другое учреждение (освобождении) осужденного дневник приобщается к личному делу, при переводе в другой отряд передается принимающему начальнику отряда.