"Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдар қызметінің тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 22 сәуірдегі № 218 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 29 сәуірдегі № 31 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2022 жылғы 9 маусымдағы № 474 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2022 жылғы 10 маусымдағы № 42 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 16 маусымда № 28503 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдар қызметінің тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары мен тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 22 сәуірдегі № 218 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 29 сәуірдегі № 31 бірлескен бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17371 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1.
1) осы бірлескен бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдар қызметінің тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары;
2) осы бірлескен бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес авторлық құқықты басқару салаларында мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдардың қызметін тексеру парағы;
3) осы бірлескен бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес сабақтас құқықтарды басқару салаларында мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдардың қызметін тексеру парағы;
4) осы бірлескен бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес авторлардың, орындаушылардың, фонограммалар мен дыбыстау-бейнелеу туындыларын жасаушылардың фонограммалар мен дыбыстау-бейнелеу туындыларын жеке мақсатта және табыс алмай қайта шығарғаны үшін сыйақы алуға арналған құқықтарын жүзеге асыру саласында мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдар қызметін тексеру парағы;
5) осы бірлескен бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес авторлық құқықты және сабақтас құқықтарды басқару саласында мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдардың қызметін тексеру парағы бекітілсін.
2-қосымшаның тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Авторлық құқықты басқару салаларында мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдардың қызметін тексеру парағы";
3-қосымшаның тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Сабақтас құқықтарды басқару салаларында мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдардың қызметін тексеру парағы";
4-қосымшаның тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Авторлардың, орындаушылардың, фонограммалар мен дыбыстау-бейнелеу туындыларын жасаушылардың фонограммалар мен дыбыстау-бейнелеу туындыларын жеке мақсатта және табыс алмай қайта шығарғаны үшін сыйақы алуға арналған құқықтарын жүзеге асыру саласында мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдар қызметін тексеру парағы";
5-қосымшаның тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Авторлық құқықты және сабақтас құқықтарды басқару саласында мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдардың қызметін тексеру парағы".

О внесении изменений в совместный приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 22 апреля 2019 года № 218 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 апреля 2019 года № 31 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов деятельности организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе"
Совместный приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 9 июня 2022 года № 474 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 10 июня 2022 года № 42. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июня 2022 года № 28503
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 22 апреля 2019 года № 218 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 апреля 2019 года № 31 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов деятельности организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17371) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) критерии оценки степени рисков деятельности организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе, согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
2) проверочный лист за деятельностью организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе, в сферах управления авторским правом согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу;
3) проверочный лист за деятельностью организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе, в сферах управления смежными правами согласно приложению 3 к настоящему совместному приказу;
4) проверочный лист за деятельностью организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе, в сфере осуществления прав авторов, исполнителей, производителей фонограмм и аудиовизуальных произведений на получение вознаграждения за воспроизведение фонограмм и аудиовизуальных произведений в личных целях и без получения дохода согласно приложению 4 к настоящему совместному приказу;
5) проверочный лист за деятельностью организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе в сфере управления авторским правом и смежными правами согласно приложению 5 к настоящему совместному приказу.
заголовок приложения 2 изложить в следующей редакции:
"Проверочный лист за деятельностью организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе, в сферах управления авторским правом";
заголовок приложения 3 изложить в следующей редакции:
"Проверочный лист за деятельностью организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе, в сферах управления смежными правами";
заголовок приложения 4 изложить в следующей редакции:
"Проверочный лист за деятельностью организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе, в сфере осуществления прав авторов, исполнителей, производителей фонограмм и аудиовизуальных произведений на получение вознаграждения за воспроизведение фонограмм и аудиовизуальных произведений в личных целях и без получения дохода";
заголовок приложения 5 изложить в следующей редакции:
"Проверочный лист за деятельностью организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе, в сфере управления авторским правом и смежными правами".

2. Зияткерлік меншік құқығы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықты мемлекеттік тіркелуді;
2) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
А. Куантыров
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
К. Мусин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу комитеті

2. Департаменту по правам интеллектуальной собственности в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа;
2) размещение настоящего совместного приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________ А. Куантыров
Министр юстиции
Республики Казахстан
__________ К. Мусин
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по правовой статистке
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан