"Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операциялардың түрлері бойынша модельдік келісімшарттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 10 сәуірдегі № 195 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 16 маусымдағы № 347 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 21 маусымда № 28546 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операциялардың түрлері бойынша модельдік келісімшарттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 10 сәуірдегі № 195 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20376 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген пайдалы қатты қазбаларды барлауға арналған модельдік келісімшартта:
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Пайдалы қазбаларды барлау жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде жер қойнауын пайдаланушылар қазақстандық кадрларға артықшылық беруге міндетті. Шетелдік жұмыс күшін тарту Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Бұл ретте Қазақстан Республикасының халықты жұмыспен қамту және халықтың көші-қоны туралы заңнамасына сәйкес корпоративішілік ауыстыру шеңберінде Қазақстан Республикасының аумағында еңбек қызметін жүзеге асыратын басшылардың, менеджерлердің және мамандардың саны әрбір тиісті санат бойынша басшылардың, менеджерлердің және мамандардың жалпы санының елу пайызынан аспауға тиіс.
Кадрлардағы елшілік құндылық үлесін есептеу "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 28-бабының 1-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Осы Келісімшарт бойынша барлау үшін жұмыстар мен қызметтерді сатып алу жер қойнауын пайдаланудың лицензиялық режимі шеңберінде пайдалы қатты қазбаларды өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде заңнамада көзделген тәртіппен жүзеге асырылады. Жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде жер қойнауын пайдаланушы әуе, темір жол, су және басқа да көлік түрлерін пайдалануды қоса алғанда, егер бұл жұмыстар (көрсетілетін қызметтер) Қазақстан Республикасының резидент еместері көрсететін біртектес жұмыстардың (көрсетілетін қызметтердің) стандарттарына, бағалық және сапалық сипаттамаларына сәйкес келсе, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді қазақстандық өндірушілерді тартуға міндеттенеді.
Бұл ретте барлау жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде келісімшарт бойынша елшілік құндылық мөлшері жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге қатысты, оның ішінде жылдар бойынша кемінде 50% - ды құрауы тиіс:
Жыл
Жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер
1 жыл
2 жыл
(келісімшарт ұзартылған жағдайда кейінгі жылдары)

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 10 апреля 2020 года № 195 "Об утверждении модельных контрактов по видам операций по недропользованию"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 16 июня 2022 года № 347. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 июня 2022 года № 28546
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 10 апреля 2020 года № 195 "Об утверждении модельных контрактов по видам операций по недропользованию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20376) следующие изменения:
в модельном контракте на разведку твердых полезных ископаемых, утвержденном указанным приказом:
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. При проведении операций по разведке Недропользователь обязуется отдавать предпочтение казахстанским кадрам. Привлечение иностранной рабочей силы осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
При этом количество руководителей, менеджеров и специалистов, осуществляющих трудовую деятельность на территории Республики Казахстан в рамках внутрикорпоративного перевода в соответствии с законодательством Республики Казахстан о занятости населения и миграции населения, должно быть не более пятидесяти процентов от общей численности руководителей, менеджеров и специалистов по каждой соответствующей категории.
Расчет доли внутристрановой ценности в кадрах осуществляется в соответствии с пунктом 1 статьи 28 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании".";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. Приобретение работ и услуг для разведки по настоящему Контракту осуществляется в том же порядке, который предусмотрен Законодательством при проведении операций по добыче твердых полезных ископаемых в рамках лицензионного режима недропользования. При приобретении работ и услуг Недропользователь обязуется привлекать казахстанских производителей работ и услуг, включая использование воздушного, железнодорожного, водного и других видов транспорта, если эти работы (услуги) соответствуют стандартам, ценовым и качественным характеристикам однородных работ (услуг), оказываемых нерезидентами Республики Казахстан.
При этом размер внутристрановой ценности по Контракту при проведении операций по разведке должен составлять не менее 50% по отношению к работам и услугам, в том числе по годам:
Год
Работы и услуги
1 год
2 год
(в последующие годы в случае продления Контракта)

Елшілік құндылық үлесін есептеу "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 28-бабының 2- тармағына сәйкес жүзеге асырылады.";
49-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"49. Жер қойнауын пайдаланушы өзі қабылдаған мынадай міндеттемелерді орындамағаны, тиісінше орындамағаны үшін тұрақсыздық айыбын төлеу түрінде жауапты болады:
1) жұмыстардағы (көрсетілетін қызметтердегі) елшілік құндылық бойынша міндеттемелерді есепті кезеңде орындалмаған міндеттемелер сомасының отыз пайызы мөлшерінде орындамағаны үшін;
2) тиісті жылдың 1 қаңтарында қолданыста болған республикалық бюджет туралы заңнамаға сәйкес кадрлардағы елшілік құндылық бойынша міндеттемелерді орындамағаны үшін екі мың айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде (АЕК);
3) осы Келісімшарттың 7 және 8-тарауларында көрсетілген қаржылық міндеттемелерді орындамағаны үшін есепті кезеңде орындалмаған міндеттеме сомасының мөлшерінде.
Көрсетілген міндеттемелерді бұзғаны үшін тұрақсыздық айыбын төлеу тиісті күнтізбелік жылда орындалуы келісімшартта көзделген негізгі міндеттемені тоқтатады.";
52-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"52. Осы тараудың 51-тармағының мақсаттары үшін жер қойнауын пайдаланушы сатып алуды осы Келісімшартта және заңнамада белгіленген елшілік құндылық үлесі келісімшарттың 7-тарауының 25-тармағының талаптарына сәйкес келмейтін осындай жұмыстарды (қызметтерді) сатып алу тәртібіне қойылатын талаптарды бұза отырып жүзеге асырған жұмыстардың (қызметтердің) құны ескеріледі. Бұл ретте көрсетілген көлемнен нақты сатып алынған елшілік құндылық жұмыстарының (қызметтерінің) құны шегеріледі.";
62-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"62. Елшілік құндылық бөлігінде келісімшарттық және лицензиялық міндеттемелерді орындауға қатысты, жер қойнауын пайдаланушының тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алуды жоспарлауы және жүргізуі туралы, қазақстандық мамандарды оқытуға арналған шығыстар туралы сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағында ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға арналған шығыстардың көлемі туралы ақпарат өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы және оның инфрақұрылымын дамыту құпия болып танылмайды.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген пайдалы қатты қазбаларды өндіруге арналған модельдік келісімшартта:
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Пайдалы қазбаларды өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде жер қойнауын пайдаланушылар қазақстандық кадрларға артықшылық беруге міндетті. Шетелдік жұмыс күшін тарту Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Бұл ретте Қазақстан Республикасының халықты жұмыспен қамту және халықтың көші-қоны туралы заңнамасына сәйкес корпоративішілік ауыстыру шеңберінде Қазақстан Республикасының аумағында еңбек қызметін жүзеге асыратын басшылардың, менеджерлердің және мамандардың саны әрбір тиісті санат бойынша басшылардың, менеджерлердің және мамандардың жалпы санының елу пайызынан аспауға тиіс.

Расчет доли внутристрановой ценности осуществляется в соответствии с пунктом 2 статьи 28 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании".";
пункт 49 изложить в следующей редакции:
"49. Недропользователь несет ответственность в виде уплаты неустойки за неисполнение, ненадлежащее исполнение принятых им следующих обязательств:
1) за невыполнение обязательств по внутристрановой ценности в работах (услугах) в размере тридцати процентов от суммы не исполненных за отчетный период обязательств;
2) за невыполнение обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в размере двух тысяч месячных расчетных показателей в соответствии с Законодательством о республиканском бюджете, действующего на 1 января соответствующего года (МРП);
3) за невыполнение финансовых обязательств, указанных в главах 7 и 8 настоящего Контракта в размере суммы неисполненного за отчетный период обязательства.
Уплата неустойки за нарушение указанных обязательств прекращает основное обязательство, исполнение которого предусмотрено Контрактом в соответствующем календарном году.";
пункт 52 изложить в следующей редакции:
"52. Для целей пункта 51 настоящей главы учитывается стоимость работ (услуг), приобретение которых осуществлено Недропользователем с нарушением установленных настоящим Контрактом и Законодательством требований к порядку закупа таких работ (услуг), в которых доля внутристрановой ценности не соответствует требованиям пункта 25 главы 7 Контракта. При этом из указанного объема вычитается стоимость фактически приобретенных работ (услуг) внутристрановой ценности.";
пункт 62 изложить в следующей редакции:
"62. Содержание Контракта, информация, касающаяся исполнения контрактных и лицензионных обязательств в части внутристрановой ценности, о планировании и проведении Недропользователем закупок товаров, работ и услуг, о расходах на обучение казахстанских специалистов и об объемах расходов на научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы на территории Республики Казахстан, а также на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры конфиденциальными не признаются.";
в модельном контракте на добычу твердых полезных ископаемых, утвержденном указанным приказом:
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. При проведении операций по добыче Недропользователь обязуется отдавать предпочтение казахстанским кадрам. Привлечение иностранной рабочей силы осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
При этом количество руководителей, менеджеров и специалистов, осуществляющих трудовую деятельность на территории Республики Казахстан в рамках внутрикорпоративного перевода в соответствии с законодательством Республики Казахстан о занятости населения и миграции населения, должно быть не более пятидесяти процентов от общей численности руководителей, менеджеров и специалистов по каждой соответствующей категории.

Кадрлардағы елшілік құндылық үлесін есептеу "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 28-бабының 1-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Осы Келісімшарт бойынша өндіру үшін жұмыстар мен қызметтерді сатып алу заңнамада көзделген тәртіппен жүзеге асырылады. Жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде жер қойнауын пайдаланушы әуе, темір жол, су және басқа да көлік түрлерін пайдалануды қоса алғанда, егер бұл жұмыстар (көрсетілетін қызметтер) Қазақстан Республикасының резидент еместері көрсететін біртектес жұмыстардың (көрсетілетін қызметтердің) стандарттарына, бағалық және сапалық сипаттамаларына сәйкес келсе, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді қазақстандық өндірушілерді тартуға міндеттенеді.
Бұл ретте барлау жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде Келісімшарт бойынша елшілік құндылық мөлшері жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге қатысты, оның ішінде жылдар бойынша кемінде 50% - ды құрауы тиіс:
Жыл
Жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер
1 жыл
2 жыл
(келісімшарт ұзартылған жағдайда кейінгі жылдары)
Елшілік құндылық үлесін есептеу "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 28-бабының 2- тармағына сәйкес жүзеге асырылады.";
45-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"45. Жер қойнауын пайдаланушы өзі қабылдаған мынадай міндеттемелерді орындамағаны, тиісінше орындамағаны үшін тұрақсыздық айыбын төлеу түрінде жауапты болады:
1) жұмыстардағы (көрсетілетін қызметтердегі) елшілік құндылық бойынша міндеттемелерді есепті кезеңде орындалмаған міндеттемелер сомасының отыз пайызы мөлшерінде орындамағаны үшін;
2) тиісті жылдың 1 қаңтарында қолданыста болған республикалық бюджет туралы заңнамаға сәйкес кадрлардағы елшілік құндылық бойынша міндеттемелерді орындамағаны үшін екі мың айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде (АЕК);
3) осы Келісімшарттың 7 және 8-тарауларында көрсетілген қаржылық міндеттемелерді орындамағаны үшін есепті кезеңде орындалмаған міндеттеме сомасының мөлшерінде.
Көрсетілген міндеттемелерді бұзғаны үшін тұрақсыздық айыбын төлеу тиісті күнтізбелік жылда орындалуы келісімшартта көзделген негізгі міндеттемені тоқтатады.";
48-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"48. Осы тараудың 47-тармағының мақсаттары үшін жер қойнауын пайдаланушы сатып алуды осы Келісімшартта және заңнамада белгіленген елшілік құндылық үлесі осы келісімшарттың 7-тарауының 25-тармағының талаптарына сәйкес келмейтін осындай жұмыстарды (қызметтерді) сатып алу тәртібіне қойылатын талаптарды бұза отырып жүзеге асырған жұмыстардың (қызметтердің) құны ескеріледі.Бұл ретте көрсетілген көлемнен нақты сатып алынған елшілік құндылық жұмыстарының (қызметтерінің) құны шегеріледі.";
58-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

Расчет доли внутристрановой ценности в кадрах осуществляется в соответствии с пунктом 1 статьи 28 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании".";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Приобретение работ и услуг для добычи по настоящему Контракту осуществляется в порядке, предусмотренном Законодательством. При приобретении работ и услуг Недропользователь обязуется привлекать казахстанских производителей работ и услуг, включая использование воздушного, железнодорожного, водного и других видов транспорта, если эти работы (услуги) соответствуют стандартам, ценовым и качественным характеристикам однородных работ (услуг), оказываемых нерезидентами Республики Казахстан.
При этом размер внутристрановой ценности по Контракту при проведении операций по добыче должен составлять не менее 50 % по отношению к работам (услугам), в том числе по годам:
Год
Работы и услуги
1 год
2 год
(в последующие годы в случае продления Контракта)
Расчет доли внутристрановой ценности осуществляется в соответствии с пунктом 2 статьи 28 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании".";
пункт 45 изложить в следующей редакции:
"45. Недропользователь несет ответственность в виде уплаты неустойки за неисполнение, ненадлежащее исполнение принятых им следующих обязательств:
1) за невыполнение обязательств по внутристрановой ценности в работах (услугах) в размере тридцати процентов от суммы не исполненных за отчетный период обязательств;
2) за невыполнение обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в размере двух тысяч месячных расчетных показателей в соответствии с Законодательством о республиканском бюджете и действующего на 1 января соответствующего года (МРП);
3) за невыполнение финансовых обязательств, указанных в главах 7 и 8 настоящего Контракта в размере суммы неисполненного за отчетный период обязательства.
Уплата неустойки за нарушение указанных обязательств прекращает основное обязательство, исполнение которого предусмотрено Контрактом в соответствующем календарном году.";
пункт 48 изложить в следующей редакции:
"48. Для целей пункта 47 настоящей главы учитывается стоимость работ (услуг), приобретение которых осуществлено Недропользователем с нарушением установленных настоящим Контрактом и Законодательством требований к порядку закупки таких работ (услуг), в которых доля внутристрановой ценности не соответствует требованиям пункта 25 главы 7 настоящего Контракта. При этом из указанного объема вычитается стоимость фактически приобретенных работ (услуг) внутристрановой ценности.";
пункт 58 изложить в следующей редации:

"58. Елшілік құндылық бөлігінде келісімшарттық және лицензиялық міндеттемелерді орындауға қатысты, жер қойнауын пайдаланушының тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алуды жоспарлауы және жүргізуі туралы, қазақстандық мамандарды оқытуға арналған шығыстар туралы сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағында ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға арналған шығыстардың көлемі туралы ақпарат өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы және оның инфрақұрылымын дамыту құпия болып танылмайды.".
көрсетілген бұйрықпен бекітілген кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға арналған модельдік келісімшартта:
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Пайдалы қазбаларды барлау жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде жер қойнауын пайдаланушылар қазақстандық кадрларға артықшылық беруге міндетті. Шетелдік жұмыс күшін тарту Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Бұл ретте Қазақстан Республикасының халықты жұмыспен қамту және халықтың көші-қоны туралы заңнамасына сәйкес корпоративішілік ауыстыру шеңберінде Қазақстан Республикасының аумағында еңбек қызметін жүзеге асыратын басшылардың, менеджерлердің және мамандардың саны әрбір тиісті санат бойынша басшылардың, менеджерлердің және мамандардың жалпы санының елу пайызынан аспауға тиіс.
Кадрлардағы елшілік құндылық үлесін есептеу "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 28-бабының 1-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде жер қойнауын пайдаланушы әуе, темір жол, су және басқа да көлік түрлерін пайдалануды қоса алғанда, егер бұл жұмыстар (көрсетілетін қызметтер) Қазақстан Республикасының резидент еместері көрсететін біртектес жұмыстардың (көрсетілетін қызметтердің) стандарттарына, бағалық және сапалық сипаттамаларына сәйкес келсе, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді қазақстандық өндірушілерді тартуға міндеттенеді.
Бұл ретте барлау жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде келісімшарт бойынша елшілік құндылық мөлшері жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге қатысты, оның ішінде жылдар бойынша кемінде 50% - ды құрауы тиіс:
Жыл
Жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер
1 жыл
2 жыл
(келісімшарт ұзартылған жағдайда кейінгі жылдары)
Елшілік құндылық үлесін есептеу "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 28-бабының 2- тармағына сәйкес жүзеге асырылады.";
48-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"48. Жер қойнауын пайдаланушы өзі қабылдаған мынадай міндеттемелерді орындамағаны, тиісінше орындамағаны үшін тұрақсыздық айыбын төлеу түрінде жауапты болады:

"58. Содержание Контракта, информация, касающаяся исполнения контрактных и лицензионных обязательств в части внутристрановой ценности, о планировании и проведении Недропользователем закупок товаров, работ и услуг, о расходах на обучение казахстанских специалистов и об объемах расходов на научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы на территории Республики Казахстан, а также на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры конфиденциальными не признаются.";
в модельном контракте на разведку общераспространенных полезных ископаемых, утвержденном указанным приказом:
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. При проведении операций по разведке Недропользователь обязуется отдавать предпочтение казахстанским кадрам. Привлечение иностранной рабочей силы осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
При этом количество руководителей, менеджеров и специалистов, осуществляющих трудовую деятельность на территории Республики Казахстан в рамках внутрикорпоративного перевода в соответствии с законодательством Республики Казахстан о занятости населения и миграции населения, должно быть не более пятидесяти процентов от общей численности руководителей, менеджеров и специалистов по каждой соответствующей категории.
Расчет доли внутристрановой ценности в кадрах осуществляется в соответствии с пунктом 1 статьи 28 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании".";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. При приобретении работ и услуг Недропользователь обязуется привлекать казахстанских производителей работ и услуг, включая использование воздушного, железнодорожного, водного и других видов транспорта, если эти работы (услуги) соответствуют стандартам, ценовым и качественным характеристикам однородных работ (услуг), оказываемых нерезидентами Республики Казахстан.
При этом размер внутристрановой ценности по Контракту при проведении операций по разведке должен составлять не менее 50% по отношению к работам и услугам, в том числе по годам:
Год
Работы и услуги
1 год
2 год
(в последующие годы в случае продления Контракта)
Расчет доли внутристрановой ценности осуществляется в соответствии с пунктом 2 статьи 28 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании".";
пункт 48 изложить в следующей редакции:
"48. Недропользователь несет ответственность в виде уплаты неустойки за неисполнение, ненадлежащее исполнение принятых им следующих обязательств:

Елшілік құндылық үлесін есептеу "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 28-бабының 2- тармағына сәйкес жүзеге асырылады.";
44-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"44. Жер қойнауын пайдаланушы өзі қабылдаған мынадай міндеттемелерді орындамағаны, тиісінше орындамағаны үшін тұрақсыздық айыбын төлеу түрінде жауапты болады:
1) жұмыстардағы (көрсетілетін қызметтердегі) елшілік құндылық бойынша міндеттемелерді есепті кезеңде орындалмаған міндеттемелер сомасының отыз пайызы мөлшерінде орындамағаны үшін;
2) тиісті жылдың 1 қаңтарында қолданыста болған республикалық бюджет туралы заңнамаға сәйкес кадрлардағы елшілік құндылық бойынша міндеттемелерді орындамағаны үшін екі мың айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде (АЕК);
3) осы Келісімшарттың 7 және 8-тарауларында көрсетілген қаржылық міндеттемелерді орындамағаны үшін есепті кезеңде орындалмаған міндеттеме сомасының мөлшерінде.
Көрсетілген міндеттемелерді бұзғаны үшін тұрақсыздық айыбын төлеу тиісті күнтізбелік жылда орындалуы келісімшартта көзделген негізгі міндеттемені тоқтатады.";
55-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"55. Елшілік құндылық бөлігінде келісімшарттық және лицензиялық міндеттемелерді орындауға қатысты, жер қойнауын пайдаланушының тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алуды жоспарлауы және жүргізуі туралы, қазақстандық мамандарды оқытуға арналған шығыстар туралы сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағында ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға арналған шығыстардың көлемі туралы ақпарат өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы және оның инфрақұрылымын дамыту құпия болып танылмайды.".
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің ҚПҚ бойынша жер қойнауын пайдалану департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3) осы бұйрық алғашқы ресми жзарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
К. Ускенбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрлігі

Расчет доли внутристрановой ценности осуществляется в соответствии с пунктом 2 статьи 28 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании".";
пункт 44 изложить в следующей редакции:
"44. Недропользователь несет ответственность в виде уплаты неустойки за неисполнение, ненадлежащее исполнение принятых им следующих обязательств:
1) за невыполнение обязательств по внутристрановой ценности в работах (услугах) в размере тридцати процентов от суммы не исполненных за отчетный период обязательств;
2) за невыполнение обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в размере двух тысяч месячных расчетных показателей в соответствии с Законодательством о республиканском бюджете и действующего на 1 января соответствующего года (МРП);
3) за невыполнение финансовых обязательств, указанных в главах 7 и 8 настоящего Контракта в размере одного процента от суммы неисполненного за отчетный период обязательства.
Уплата неустойки за нарушение указанных обязательств прекращает основное обязательство, исполнение которого предусмотрено Контрактом в соответствующем календарном году.";
пункт 55 изложить в следующей редакции:
"55. Содержание Контракта, информация, касающаяся исполнения контрактных и лицензионных обязательств в части внутристрановой ценности, о планировании и проведении Недропользователем закупок товаров, работ и услуг, о расходах на обучение казахстанских специалистов и об объемах расходов на научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы на территории Республики Казахстан, а также на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры конфиденциальными не признаются.".
2. Департаменту недропользования по твердым полезным ископаемым Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
К. Ускенбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан