"Карантинге жатқызылған өнімнің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 4-4/103 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2022 жылғы 11 шiлдедегi № 223 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 13 шiлдеде № 28799 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Карантинге жатқызылған өнімнің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 4-4/103 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11255 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Өсімдіктер карантині туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген карантинге жатқызылған өнімнің тiзбесi осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
Е. Карашукеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2022 жылғы 11 шілдедегі
№ 223 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 13 ақпандағы
№ 4-4/103 бұйрығымен
бекітілген
Карантинге жатқызылған өнімнің тізбесі
Р/с №
Атауы
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауарлық номенклатурасы бойынша карантинге жатқызылған өнімнің коды*
1
2
3

О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 13 февраля 2015 года № 4-4/103 "Об утверждении перечня подкарантинной продукции"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 11 июля 2022 года № 223. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 июля 2022 года № 28799
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 13 февраля 2015 года № 4-4/103 "Об утверждении перечня подкарантинной продукции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11255) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О карантине растений" ПРИКАЗЫВАЮ:";
перечень подкарантинной продукции, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
Е. Карашукеев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 июля 2022 года № 223
Утвержден приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 13 февраля 2015 года № 4-4/103
Перечень подкарантинной продукции
№ п/п
Наименование
Код подкарантинной продукции по товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза*
1
2
3

1-тарау. Фитосанитариялық тәуекелі жоғары карантинге жатқызылған өнім
1.
Ғылыми-зерттеу мақсаттарына арналған тірі кенелер, нематодтар және жәндіктер
010641 000 8-ден,
0106 49 000 1-ден
2.
Вегетативтік тыныштық, вегетация немесе гүлдену жай-күйіндегі баданалар, түйнектер, түйнек тәріздес тамырлар, түйнекті баданалар, бұтақталғандарын қоса алғанда, өсімдіктер және 1212 тауарлық позициясындағы тамырлардан басқа шашыратқының тамырлары
0601
3.
Тұқымдары мен топырақтары бар, топырақсыз өсімдіктерді өсіруге арналған жинақтар немесе жиынтықтар
0601-ден,
0703-ден,
1209-ден
4.
Басқа да тірі өсімдіктер (олардың тамырларын қоса алғанда), қалемшелер және сұлама бұтақтар; саңырауқұлақ мицелийі
0602
5.
Гүл шоқтарын жасауға немесе сәндік мақсаттарға жарамды кесіп алынған гүлдер мен гүлшанақтар, балғын
0603 11 000 0 – 0603 19 700 0
6.
Гүл шоқтарын жасауға немесе сәндік мақсаттарға жарамды кесіп алынған, кептірілген гүлдер мен гүлшанақтар
0603 90 000 0-ден
7.
Рождество мейрамына арналған ағаштар
0604 20 200 0
8.
Қылқан жапырақты ағаштар бұтақтары
0604 20 400 0
9.
Өсімдіктердің гүлсіз және гүлшанақсыз жапырақтары, бұтақтары және басқа да бөліктері, гүл шоқтарын жасауға немесе сәндік мақсаттарға жарамды балғын, кептірілген, одан әрі өңдеуді қажет етпейтін шөптер
0604 20 900 0-ден, 0604 90 910 0-ден
10.
Жаңа піскен немесе тоңазытылған картоп
0701
11.
Жаңа піскен немесе тоңазытылған қызанақтар
0702 00 000
12.
Жаңа піскен немесе тоңазытылған басты пияз, шалот пиязы, порей пиязы, сармсақ және басқа да пиязшық көкөністер
0703
13.
Жаңа піскен немесе тоңазытылған қауданды қырыққабат, түсті қырыққабат, кольраби, жапырақты қырыққабат және осыған ұқсас Brassica тектес жеуге жарамды көкіністер
0704
14.
Жаңа піскен немесе тоңазытылған ақ сүттіген (Lactuca sativa) шашыратқы (Cichorium spp.)
0705
15.
Жаңа піскен немесе тоңазытылған сәбіз, шалқан, ас қызылшасы, қойжелкек, тамырлы балдыркөк, шалғам және басқа да осыған ұқсас жеуге жарамды тамыржемістілер
0706
16.
Жаңа піскен немесе тоңазытылған қиярлар мен корнишондар
0707 00
17.
Аршылған немесе аршылмаған, жаңа піскен немесе тоңазытылған бұршақ тұқымдас көкөністер
0708
18.
Жаңа піскен немесе тоңазытылған басқа да көкөністер
0709
19.
Егіске арналған будандық қант жүгерісі (Zеа mауs vаr. saccаharata)
0712 90 110 0
20.
Кептірілген, аршылған, тұқым қабығынан тазартылған немесе тазартылмаған, уатылған немесе уатылмаған бұршақ тұқымдас көкөністер
0713
21.
Жаңа піскен немесе тоңазытылған, кептірілген, тұтас немесе тілімдерге кесілген маниок, маранта, салеп, жер алмұрты немесе топинамбур, тәтті картоп немесе батат және осыған ұқсас құрамында крахмал немесе инулиннің мөлшері жоғары басқа да тамыржемістілер мен түйнек жемістілер; саго пальмасының өзегі
0714-ден
22.
Жаңа піскен немесе кептірілген, қауызынан аршылған немесе аршылмаған, қабығымен немесе қабықсыз кокос жаңғақтары, бразилиялық жаңғақтар және кешью жаңғақтары

Глава 1. Подкарантинная продукция с высоким фитосанитарным риском
1.
Клещи, нематоды и насекомые живые для научно-исследовательских целей
из 0106 41 000 8,
из 0106 49 000 1
2.
Луковицы, клубни, клубневидные корни, клубнелуковицы, корневища, включая разветвленные, находящиеся в состоянии вегетативного покоя, вегетации, или цветения; растения и корни цикория, кроме корней, товарной позиции 1212
0601
3.
Наборы или комплекты для выращивания растений, содержащие семена и грунты, без почвы
из 0601,
из 0703,
из 1209
4.
Прочие живые растения (включая их корни), черенки и отводки; мицелий гриба
0602
5.
Срезанные цветы и бутоны, пригодные для составления букетов или для декоративных целей, свежие
0603 11 000 0 – 0603 19 700 0
6.
Срезанные цветы и бутоны, пригодные для составления букетов, или для декоративных целей засушенные
из 0603 90 000 0
7.
Рождественские деревья
0604 20 200 0
8.
Ветки хвойных деревьев
0604 20 400 0
9.
Листья, ветки и другие части растений без цветков или бутонов, травы, пригодные для составления букетов или для декоративных целей, свежие, засушенные, без дальнейшей обработки
из 0604 20 900 0,
из 0604 90 910 0
10.
Картофель свежий или охлажденный
0701
11.
Томаты свежие или охлажденные
0702 00 000
12.
Лук репчатый, лук шалот, чеснок, лук-порей и прочие луковичные овощи, свежие или охлажденные
0703
13.
Капуста кочанная, капуста цветная, кольраби, капуста листовая и аналогичные съедобные овощи из рода Brassica, свежие или охлажденные
0704
14.
Салат-латук (Lactuca sativa) и цикорий (Cichorium spp.), свежие или охлажденные
0705
15.
Морковь, репа, свекла столовая, козлобородник, сельдерей корневой, редис и прочие аналогичные съедобные корнеплоды, свежие или охлажденные
0706
16.
Огурцы и корнишоны, свежие или охлажденные
0707 00
17.
Бобовые овощи, лущеные или нелущеные, свежие или охлажденные
0708
18.
Овощи прочие, свежие или охлажденные
0709
19.
Кукуруза сахарная (Zea mays var. saccaharata) гибридная для посева
0712 90 110 0
20.
Овощи бобовые сушеные, лущеные, очищенные от семенной кожуры или неочищенные, колотые или неколотые
0713
21.
Маниок, маранта, салеп, земляная груша, или топинамбур, сладкий картофель, или батат, и аналогичные корнеплоды и клубнеплоды с высоким содержанием крахмала или инулина, свежие, охлажденные или сушенные, целые или нарезанные ломтиками; сердцевина саговой пальмы
из 0714
22.
Орехи кокосовые, орехи бразильские и орехи кешью, свежие или сушеные, очищенные от скорлупы или не очищенные, с кожурой или без кожуры

1212 91
59.
Тұқымдарын қоса алғанда мүйізше ағаштың жемістері
1212 92 000 0,
1212 99 410 0,
1212 99 490 0
60.
Өріктердің, шабдалылардың (оның ішінде нектариндер) немесе қара өріктердің сүйекшелері мен олардың қуырылмаған дәндері; Cichorium intybus sativum түріндегі шашыратқының тамырлары
1212 94 000 0,
1212 99 950 0-ден,
61.
Дәнді дақылдардың түйіршіктелгеннен басқа өңделмеген, ұсатылған немесе ұсатылмаған, тартылған немесе тартылмаған, нығыздалған сабаны мен топаны
1213 00 000 0-ден,
1401 90 000 0-ден
62.
Түйіршіктелмеген тарна, жапырақты қызылша, (мангольд), азықтық тамыржемістілер, пішен, жоңышқа, беде эспарцет, азықтық қырыққабат, бөрібұршақ, сиыржонышқа және осыларға ұқсас азықтық өнімдер
1214-ден
63.
Бүтін немесе ұнтақталған, шикі немесе қуырылған какао-бұршақтар
1801 00 000 0
64.
Какаоның қауызы, қабықтары, қабықшасы және басқа да қалдықтары
1802 00 000 0
65.
Дақылдар дәндерін немесе бұршақ тұқымдас дақылдарды елеуден, тартудан немесе қайта өңдеудің басқа да тәсілдерімен алынған түйіршіктелмеген кебектер, жармалар, жарма ұндар және басқа да қалдықтар
2302-ден
66.
Қытайбұршақ майын бөліп алу кезінде алынатын тартылған, немесе тартылмаған, түйіршіктелмеген күнжаралар және басқа да қатты қалдықтар
2304 00 000-ден
67.
Жержаңғақ майын бөліп алу кезінде алынатын тартылған немесе тартылмаған, түйіршіктелмеген күнжаралар және басқа да қатты қалдықтар
2305 00 000 0-ден
68.
Өсімдік тоң майлары мен майларын бөліп алу кезінде алынатын тартылған немесе тартылмаған түйіршіктелмеген күнжаралар және 2304 немесе 2305 тауарлық позиция қалдықтарынан басқа өзге де қатты қалдықтар
2306-ден
69.
Топырақ және жер
2530 90 000 9-ден,
3824 99 960 8-ден
70.
Агломерацияланған немесе агломерацияланбаған шымтезек (шымтезек қиқымын қоса алғанда)
2703 00 000 0
71.
Тек қана ғылыми-зерттеу мақсаттарына арналған тірі фитопатогендік бактериялар, вирустар
3002 49 000-ден,
3002 59 000 0-ден,
3002 90 800 0-ден
72.
Аралас немесе аралас емес, химиялық өңделген немесе өңделмеген малдан алынатын немесе өсімдік тектес тыңайтқыштар; өсімдіктен немесе малдан алынатын өнімдерді араластыру немесе химиялық өңдеу арқылы алынған тыңайтқыштар
3101 00 000 0
73.
Бөренелер, шөрелер, бұтақтар, шөркелер түріндегі немесе ұқсас түрлердегі отындық сүрек
4401 11 000,
4401 12 000,
74.
Қылқан жапырақты тұқымдардың жоңқасы немесе жаңқасы
4401 21 000 0,
75.
Жапырақты тұқымдардың сүрек жоңқасы немесе жаңқасы
4401 22 000 0
76.
Агломерацияланбаған үгінділер және сүрек қалдықтары мен сынықтары
4401 41 000 0,
4401 49 000 0
77.
Қабығы алынған немесе алынбаған немесе үстіңгі қабымен, ірі кесектелген немесе кесектелмеген ағаш материалдар

1212 91
59.
Плоды рожкового дерева, включая семена
1212 92 000 0,
1212 99 410 0,
1212 99 490 0
60.
Косточки абрикосов, персиков (в том числе нектаринов) или слив и их ядра необжаренные; корни цикория вида Cichorium intybus sativum
из 1212 94 000 0,
из 1212 99 950 0
61.
Солома и мякина зерновых, необработанная, измельченная или неизмельченная, размолотая или неразмолотая, прессованная, кроме гранулированной
из 1213 00 000 0,
из 1401 90 000 0
62.
Брюква, свекла листовая (мангольд), корнеплоды кормовые, сено, люцерна, клевер, эспарцет, капуста кормовая, люпин, вика и аналогичные кормовые продукты, негранулированные
из 1214
63.
Какао-бобы, целые или дробленые, сырые или жареные
1801 00 000 0
64.
Шелуха, оболочки, кожица и прочие отходы какао
1802 00 000 0
65.
Отруби, высевки, месятки и прочие остатки от просеивания, помола или других способов переработки зерна злаков или бобовых культур, негранулированные
из 2302
66.
Жмыхи и другие твердые отходы, получаемые при извлечении соевого масла, немолотые или молотые, негранулированные
из 2304 00 000
67.
Жмыхи и другие твердые отходы, получаемые при извлечении арахисового масла, немолотые или молотые, негранулированные
из 2305 00 000 0
68.
Жмыхи и другие твердые отходы, получаемые при извлечении растительных жиров и масел, кроме отходов товарной позиции 2304 или 2305, немолотые или молотые, негранулированные
из 2306
69.
Почва и грунты
из 2530 90 000 9,
из 3824 99 960 8
70.
Торф (включая торфяную крошку), агломерированный или неагломерированный
2703 00 000 0
71.
Живые фитопатогенные бактерии, вирусы только для научно-исследовательских целей
из 3002 49 000,
из 3002 59 000 0,
из 3002 90 800 0
72.
Удобрения животного или растительного происхождения, смешанные или несмешанные, химически обработанные или необработанные; удобрения, полученные смешиванием или химической обработкой продуктов растительного или животного происхождения
3101 00 000 0
73.
Древесина топливная в виде бревен, поленьев, сучьев, вязанок хвороста или в аналогичных видах
4401 11 000,
4401 12 000
74.
Щепа или стружка древесная хвойных пород
4401 21 000 0
75.
Щепа или стружка древесная лиственных пород
4401 22 000 0
76.
Опилки и древесные отходы и скрап, неагломерированные
4401 41 000 0,
4401 49 000 0
77.
Лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью или грубо окантованные или неокантованные

4403 (4403 11 000, 4403 12 000-ден басқа)-ден
78.
Бөшкелік сүрек; жарылған бөренелер; ағаштан жасалған, өткірленген, бірақ ұзына бойы кесілмеген қадалар, қазақтар және бағандар; таяқтарды, қолшатырларды, құрал-саймандардың немесе осыларға ұқсас бұйымдардың саптарын өндіру үшін пайдаланылатын ірі жоңылған, бірақ ұшталмаған, майыстырылмаған немесе басқа да тәсілмен өңделмеген ағаш материалдар; жоңқа және осыған ұқсас сүрек
4404
79.
Сүрек қабығы
1404 90 000 8-ден, 4401 39 000 0-ден, 4401 49 000 0-ден
80.
Темір жол және трамвай жолдарына арналған сіңдірілмеген ағаш шпалдар
4406 11 000 0,
4406 12 000 0
81.
Ұзына бойы араланған немесе жарылған, қабаттарға бөлінген немесе аршылған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, тегістелген немесе тегістелмеген, қалыңдығы 6 миллиметрден астам жанама қосылыстары бар немесе жоқ ағаш материалдары
4407
82.
Бояумен, улағыштармен, антисептикпен немесе басқа да консерванттармен өңделгендерден басқа, пішінделген ұзын тақтай түріндегі (қырлары, ойықтары бар, шпунтталған, қиысқан жіктері бар, жартылай дөңгелек калевка түріндегі қосылысы бар, фасонды, дөңгеленген немесе осыларға ұқсас) кез келген жиек, ұш немесе тегістіктегі, сүргіленіп, тегістеліп өңделген немесе өңделмеген, ұштары жалғанған немесе жалғанбаған кесілген ағаш материалдар (еденді паркетпен жабуға арналған, жиналмаған жұқа тақтайшалар мен фриздерді қоса алғанда)
4409-ден
83.
Жеке тауар болып табылатын немесе жеке декларацияланатын сүректен жасалған жәшіктер, қораптар, буып-түйетін көтермелер немесе себеттер, барабандар және осыларға ұқсас ыдыс, кабельді ағаш барабандар, палеттер, тұғырықтар және өзге де тиейтін ағаш қалқандар, ағаш eрнеушелер
4415-ден
84.
Бояумен улағыштармен, антисептикпен және басқа да консерванттармен өңделгендерден басқа бетондауға арналған қалып
4418 40 000 0-ден
85.
Коллекциялар және зоология, ботаника бойынша коллекциялауға арналған заттар
9705 22 000 0-ден, 9705 29 000 0-ден
2-тарау. Фитосанитариялық тәуекелі төмен карантинге жатқызылған өнім
86.
Құс қауырсындарының және олардың бөліктерінің ұнтағы мен қалдықтары
0505 90 000 0-ден
87.
Сүйектердің және мүйіз өзегінің ұнтағы мен қалдықтары
0506 90 000 0-ден
88.
Кептірілген, бүтін, бөліктерге, тілімдерге кесілген, ұсатылған немесе ұнтақ түріндегі, бірақ одан арғы өңдеуге ұшырамаған басты пияз
0712 20 000 0
89.
Кептірілген, бүтін, бөліктерге, тілімдерге кесілген, ұсатылған немесе ұнтақ түріндегі, бірақ одан арғы өңдеуге ұшырамаған саңырауқұлақтар
0712 31 000 0,
0712 32 000 0,
0712 33 000 0,
0712 34 000 0,
0712 39 000 0
90.
Кептірілген, бүтін, бөліктерге, тілімдерге кесілген, немесе ұсатылған ұнтақ түріндегі, бірақ одан арғы өңдеуге ұшырамаған өзге де көкөністер, көкөніс

из 4403 (кроме 4403 11 000, 4403 12 000)
78.
Древесина бондарная; бревна расколотые; сваи, колья и столбы из дерева, заостренные, но не распиленные вдоль; лесоматериалы, грубо обтесанные, но не обточенные, не изогнутые или не обработанные другим способом, используемые для производства тростей, зонтов, ручек для инструментов или аналогичных изделий; щепа и аналогичная древесина
4404
79.
Древесная кора
из 1404 90 000 8,
из 4401 39 000 0,
из 4401 49 000 0
80.
Шпалы деревянные для железнодорожных и трамвайных путей, непропитанные
4406 11 000 0,
4406 12 000 0
81.
Лесоматериалы, распиленные или расколотые вдоль, разделенные на слои или лущенные, строганные или не строганные, шлифованные или не шлифованные, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной более 6 миллиметров
4407
82.
Пиломатериалы (включая планки и фриз для паркетного покрытия пола, несобранные) в виде профилированного погонажа (с гребнями, пазами, шпунтованные, со стесанными краями, с соединением в виде полукруглой калевки, фасонные, закругленные или аналогичные) по любой из кромок, торцов или плоскостей, обработанные или необработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения, кроме обработанных краской, протравителями, антисептиком и другими консервантами
из 4409
83.
Ящики, коробки, упаковочные клети или корзины, барабаны и аналогичная тара из древесины, кабельные барабаны деревянные, паллеты, поддоны и прочие погрузочные щиты, деревянные, обечайки деревянные, которые являются самостоятельным товаром или декларируются отдельно
из 4415
84.
Опалубка для бетонирования, кроме обработанных краской, протравителями, антисептиком и другими консервантами
из 4418 40 000 0
85.
Коллекции и предметы коллекционирования по зоологии, ботанике
из 9705 22 000 0,
из 9705 29 000 0
Глава 2. Подкарантинная продукция с низким фитосанитарным риском
86.
Порошок и отходы перьев птиц или их частей
из 0505 90 000 0
87.
Порошок и отходы костей и рогового стержня
из 0506 90 000 0
88.
Лук репчатый сушеный, целый, нарезанный кусками, ломтиками, измельченный или в виде порошка, но не подвергнутый дальнейшей обработке
0712 20 000 0
89.
Грибы сушеные, целые, нарезанные кусками, ломтиками, измельченные или в виде порошка, но не подвергнутые дальнейшей обработке
0712 31 000 0,
0712 32 000 0,
0712 33 000 0,
0712 34 000 0,
0712 39 000 0
90.
Овощи прочие, овощные смеси, сушеные, целые, нарезанные кусками, ломтиками, измельченные или в виде порошка, но не подвергнутые дальнейшей обработке

0712 90 (0712 90 110 0-ден басқа)
91.
Тұтынушылық орамаға өлшеніп салынғаннан басқа кофеинді қуырылған кофе**
0901 21 000-ден
92.
Тұтынышылық орамаға өлшеніп салынғаннан басқа кофеинсіз қуырылған кофе**
0901 22 000-ден
93.
Кофенің қауызы және кофе дәнінің қабықтары
0901 90 100 0
94.
Тұтынушылық орамаға өлшеніп салынғаннан басқа көк шай (ферменттелмеген)**
0902 10 000,
0902 20 000 0
95.
Тұтынушылық орамаға өлшеніп салынғаннан басқа қара (ферменттелмеген) және ішінара ферменттелген шай**
0902 30 000-ден,
0902 40 000 0
96.
Тұтынушылық орамаға өлшеніп салынғаннан басқа мате немесе парагвай шайы**
0903 00 000 0
97.
Тұтынушылық орамаға өлшеніп салынғаннан басқа дәмдеуіштер**
0904-0910-ден
98.
Негізінен өру үшін пайдаланылатын өсімдік тектес тазартылмаған, ағартылмаған немесе боялмаған материалдар (мысалы, бамбук, ротанг, қамыс, елекшөп, тал, рафия)
1401-ден
99.
Мақта линті
1404 20 000 0
100.
Негізінен сыпырғыштарда немесе щеткаларда, бумаларда, байламдарда немесе үйілген күйде пайдаланылатын өсімдік тектес материалдар (мысалы сыпыртқылық құмай, пиассава, жатаған бидайық, истль) Негізінен бояу немесе тері илеу үшін пайдаланылатын өсімдік тектес материалдар
1404 90 000-ден
101.
Түйіршіктелгеннен басқа тапиока
1903 00 000 0-ден
102.
Аралас тұздықтар
2103 90 900 9-ден
103.
Емен жаңғақтары және ат талшын
2308 00 400 0-ден
104.
Органикалық негіздегі, құрамында холин хлориді бар, малдарды азықтандыру үшін пайдаланылатын өнімдер
2309 90 960 1-ден, 2309 90 960 9-ден
105.
Малдарды азықтандыру үшін пайдаланатын органикалық негіздегі түйіршіктелмеген басқа да азық-түліктер
2309 90 960 9-ден
106.
Темекі шикізаты; темекі қалдықтары
2401
107.
Қына және басма (тұтынушылық орамаға өлшеніп салынбаған)
3203 00 100 9-ден
108.
41-тобына 1б немесе 1в ескертпелермен алынып тасталғандардан басқа ірі қара малдың (буйволдарды қоса алғанда), жылқы тұқымдас жануарлардың, қойлардың, қозылардың және басқа да жануарлардың (буланған немесе тұздалған, кептірілген, күлденген, пикелденген немесе басқа тәсілмен консервіленген, бірақ иленбеген, пергаментке келтіріліп өңделмеген немесе одан арғы өндеуге ұшырамаған) түкті немесе жүнді, түксіз немесе жүнсіз, бүлінген немесе бүлінбеген өңделмеген терілері
4101-ден,
4102-ден,
4103-ден
109.
Қаптауға арналған (қабатты сүрек бөлумен алынғандарды қоса алғанда), желімделген фанера немесе ұқсас қабатты сүрекке арналған табақтар және бояумен, улағыштармен, антисептикпен және басқа да консерванттармен өңделгендерден басқа, қалыңдығы 6 миллиметрден аспайтын жанама қосылыстары бар немесе жоқ, сүргілеумен, сүргілеумен немесе аршумен өңделген, бойлай аралаумен немесе ыдыратумен, сүргілеумен немесе аршумен алынған өзге де ағаш материалдары
4408-ден

0712 90 (кроме 0712 90 110 0)
91.
Кофе жареный с кофеином, кроме расфасованного в потребительскую упаковку**
из 0901 21 000
92.
Кофе жареный без кофеина, кроме расфасованного в потребительскую упаковку**
из 0901 22 000
93.
Кофейная шелуха и оболочки зерен кофе
0901 90 100 0
94.
Чай зеленый (неферментированный), кроме расфасованного в потребительскую упаковку**
0902 10 000,
0902 20 000 0
95.
Чай черный (ферментированный) и частично ферментированный, кроме расфасованного в потребительскую упаковку**
из 0902 30 000,
0902 40 000 0
96.
Мате, или парагвайский чай, кроме расфасованного в потребительскую упаковку**
0903 00 000 0
97.
Пряности, кроме расфасованных в потребительскую упаковку**
из 0904 – 0910
98.
Материалы растительного происхождения, используемые главным образом для плетения (например, бамбук, ротанг, тростник, ситник, ива, рафия), кроме очищенных, отбеленных или окрашенных
из 1401
99.
Хлопковый линт
1404 20 000 0
100.
Материалы растительного происхождения, используемые главным образом в метлах или щетках (например, сорго веничное, пиассава, пырей ползучий, истль), в связках, пучках или навалом
Материалы растительного происхождения, используемые главным образом для крашения или дубления
из 1404 90 000
101.
Тапиока, кроме гранулированной
из 1903 00 000 0
102.
Приправы смешанные
из 2103 90 900 9
103.
Желуди и конские каштаны
из 2308 00 400 0
104.
Продукты, используемые для кормления животных, содержащие хлорида холин, на органической основе
из 2309 90 960 1,
из 2309 90 960 9
105.
Прочие продукты на органической основе, используемые для кормления животных, негранулированные
из 2309 90 960 9
106.
Табачное сырье; табачные отходы
2401
107.
Хна и басма (не расфасованную в потребительскую упаковку)
из 3203 00 100 9
108.
Необработанные шкуры крупного рогатого скота (включая буйволов), животных семейства лошадиных, овец, ягнят и прочих животных (парные или соленые, сушеные, золеные, пикелеванные или консервированные другим способом, но не дубленые, не выделанные под пергамент или не подвергнутые дальнейшей обработке) с волосяным или шерстным покровом или без волосяного и шерстного покрова, двоенные или недвоенные, кроме исключенных примечанием 1б и 1в к группе 41 единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
из 4101
из 4102
из 4103
109.
Листы для облицовки (включая полученные разделением слоистой древесины), для клееной фанеры или для аналогичной слоистой древесины и прочие лесоматериалы, полученные распиловкой или расщеплением вдоль, строганием или лущением, обработанные или не обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной не более 6 миллиметров, кроме обработанных краской, протравителями, антисептиком и другими консервантами
из 4408

110.
Бояумен улағыштармен, антисептикпен және басқа да консерванттармен өңделгендерден басқа бөшкелер, кішкене бөшкелер, үлкен күбілер, күбілер мен өзге де бөшкелік бұйымдар және қалақты қоса алғанда сүректен жасалған олардың бөліктері
4416 00 000 0-ден
111.
Бояумен, улағыштармен, антисептикпен және басқа да консерванттармен өңделгендерден басқа терезе, балкон есіктері олардың жақтаулары
4418 11-ден, 4418 19 000 0
112.
Бояумен, улағыштармен, антисептикпен және басқа да консерванттармен өңделгендерден басқа есіктер және олардың жақтаулары мен босағалары
4418 21-ден, 4418 29 000 0
113.
Бояумен, улағыштармен, антисептикпен және басқа да консерванттармен өңделгендерден басқа жабындық гонт пен қиынды ағаш
4418 50 000 0-ден
114.
Бояумен, улағыштармен, антисептикпен және басқа да консерванттармен өңделгендерден басқа тоқуға арналған материалдардан жасалған, жолақтарға немесе ленталарға жалғасқан немесе жалғаспаған, тоқылған және осыған ұқсас бұйымдар; бояумен, улағыштармен, антисептикпен және басқа да консерванттармен өңделгендерден басқа өсімдік материаддарынан жасалған кілемшелер, шилер, керме шымылдықтар
4601-ден
115.
Бояумен, улағыштармен, антисептикпен және басқа да консерванттармен өңделгендерден басқа тікелей нысан бойынша тоқуға арналған материалдардан дайындалған себеттік, тоқыма және өзге де бұйымдар; бояумен, улағыштармен, антисептикпен және басқа да консерванттармен өңделгендерден басқа сәнқауақтан жасалған бұйымдар
4602-ден
116.
Гофрленген, перфорацияланған немесе перфорацияланбаған қағаз және картон
4808 10 000 0
117.
Гофрленген қағаздан немесе гофрленген картоннан жасалған жәшіктер мен қораптар***
4819 10 000 0-ден
118.
Тарқатуға жарамды жібек құртының пілләлары
5001 00 000 0
119.
Жібек қалдықтары (тарқатуға жарамсыз пілләларды, піллә жібінің қалдықтары мен ыдыратылған шикізатты қоса алғанда)
5003 00 000 0
120.
Жабағыда жуылған жүнді қоса алғанда кардтық немесе тарақпен тарауға ұшырамаған, жуылмаған, қырқылған жүн
5101 11 000 0
121.
Жануарлардың кардтық немесе тарақпен тарауға ұшырамаған, биязы немесе қылшықты қылы
5102
122.
Жануарлардың таралған жүнінің немесе биязы қылының карбондалмаған қыл-қыбыры
5103 10 100 0
123.
Кардтық немесе тарақпен тарауға ұшырамаған мақта талшығы
5201 00
124.
Мақта талшығының қалдықтары (иіру қалдықтары мен ыдыратылған шикізатты қоса алғанда)
5202
125.
Зығыр шикізаты немесе өңделген, бірақ иіруге ұшырамаған зығыр; зығырдың қыл-қыбыры мен, қалдықтары (иіру қалдықтары мен ыдыратылған шикізатты қоса алғанда)
5301
126.
Шикізат түріндегі немесе өңделген, бірақ иіруге ұшырамаған пенька (Cannabis sativa L.); пеньканың қыл-қыбырлары мен қалдықтары (иіру қалдықтары мен ыдыратылған шикізатты қоса алғанда)

110.
Бочки, бочонки, чаны, кадки и прочие бондарные изделия и их части из древесины, включая клепку, кроме обработанных краской, протравителями, антисептиком и другими консервантами
из 4416 00 000 0
111.
Окна, балконные двери и их рамы, кроме обработанных краской, протравителями, антисептиком и другими консервантами
из 4418 11, из 4418 19 000 0
112.
Двери и их рамы и пороги, кроме обработанных краской, протравителями, антисептиком и другими консервантами
из 4418 21, из 4418 29 000 0
113.
Гонт и дранка кровельные, кроме обработанных краской, протравителями, антисептиком и другими консервантами
из 4418 50 000 0
114.
Плетеные и аналогичные изделия из материалов для плетения, соединенные или не соединенные в полосы или ленты, кроме обработанных краской, протравителями, антисептиком и другими консервантами; коврики, циновки и ширмы из растительных материалов, кроме обработанных краской, протравителями, антисептиком и другими консервантами
из 4601
115.
Корзиночные, плетеные и другие изделия, изготовленные непосредственно по форме из материалов для плетения, кроме обработанных краской, протравителями, антисептиком и другими консервантами; изделия из люфы, кроме обработанных краской, протравителями, антисептиком и другими консервантами
из 4602
116.
Бумага и картон гофрированные, перфорированные или неперфорированные
4808 10 000 0
117.
Ящики и коробки из гофрированной бумаги или гофрированного картона***
из 4819 10 000 0
118.
Коконы шелкопряда, пригодные для разматывания
5001 00 000 0
119.
Отходы шелковые (включая коконы, непригодные для разматывания, отходы коконной нити и расщипанное сырье)
5003 00 000 0
120.
Шерсть стриженая, немытая, включая шерсть, мытую в руне, не подвергнутая кардо- или гребнечесанию
5101 11 000 0
121.
Волос животных, тонкий или грубый, не подвергнутый кардо- или гребнечесанию
5102
122.
Гребенные очесы шерсти или тонкого волоса животных, некарбонизованные
5103 10 100 0
123.
Волокно хлопковое, не подвергнутое кардо- или гребнечесанию
5201 00
124.
Отходы хлопкового волокна (включая прядильные отходы и расщипанное сырье)
5202
125.
Лен-сырец или лен обработанный, но не подвергнутый прядению; очесы и отходы льна (включая прядильные отходы и расщипанное сырье)
5301
126.
Пенька (Cannabis sativa L.), сырец или обработанная, но не подвергнутая прядению; очесы и отходы пеньки (включая прядильные отходы и расщипанное сырье)

5302
127.
Шикізат түріндегі немесе өңделген, бірақ иіруге ұшырамаған джут талшығы мен басқа да тоқыма тін талшықтары; осы талшықтардың қыл-қыбыры мен қалдықтары (иіру қалдықтары мен ыдыратылған шикізатты қоса алғанда)
5303
128.
Кокос жаңғағының, абаканың (маниль пенькасы немесе Musa textilis Nee) рамидің талшығы және басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, шикізат түріндегі немесе өңделген, бірақ иіруге ұшырамаған басқа да өсімдік тектес тоқыма талшықтары; осы талшықтардың қыл-қыбыры мен қалдықтары (иіру қалдықтары мен ыдыратылған шикізатты қоса алғанда)

5302
127.
Джутовое волокно и другие текстильные лубяные волокна (кроме льна, пеньки и рами), в виде сырца или обработанные, но не подвергнутые прядению; очесы и отходы этих волокон (включая прядильные отходы и расщипанное сырье)
5303
128.
Волокно кокосового ореха, абаки (манильской пеньки, или Musa textilis Nee), рами и другие растительные текстильные волокна, в другом месте не поименованные или не включенные, в виде сырца или обработанные, но не подвергнутые прядению; очесы и отходы этих волокон (включая прядильные отходы и расщипанное сырье)

5305 00 000 0
Ескертпе:
* Осы тізбені пайдалану мақсаттары үшін Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауарлық номенклатурасының кодын және тауар атауын басшылыққа алу қажет.
** Тұтынушылық орамаға ішіндегі өнімімен бірге тікелей тұтынушыға келіп түскен және тауардың ажырамас бөлігі болып табылатын, өздігінен тасымалдануға арналмаған, массасы шектелген, сыйымдылығы және мөлшері бар (металл, шыны және полимер банкалар, алюминий фольга және металданған үлдір негізіндегі ламинатталған термобалқығыш материалдардан жасалған пакеттер, вакуумдық пакеттер, тығыз қағаздан жасалған герметикалық пакеттер) орама жатады.
*** Мемлекетішілік тасымалдау кезінде жеке декларацияланатын немесе дербес тауар немесе партия болып табылатын гофленген картоннан жасалған жәшіктер мен қораптар мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылауға және қадағалауға жатады.
Карантинге жатқызылған өнім тізбесіне кірмейтін тауарлардың (жүктердің) буып-түю материалы ретінде қызмет ететін гофрленген қағаздан немесе гофрленген картоннан жасалған жәшіктер мен қораптар мемлекетішілік тасымалдау кезінде мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылауға және қадағалауға жатпайды.

5305 00 000 0
Примечание:
* Для целей использования настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза, так и наименованием товара.
** Под потребительской упаковкой подразумевается упаковка, попадающая с продукцией непосредственно к потребителю и являющаяся неотъемлемой частью товара, не предназначенная для самостоятельного транспортирования и имеющая ограниченную массу, вместимость и размеры (металлические, стеклянные и полимерные банки, пакеты из ламинированных термосвариваемых материалов на основе алюминиевой фольги и металлизированной пленки, вакуумные пакеты, герметичные пакеты из плотной бумаги).
*** При внутригосударственных перевозках государственному карантинному фитосанитарному контролю и надзору подлежат ящики и коробки из гофрированной бумаги или гофрированного картона, декларируемые отдельно или являющиеся самостоятельным товаром или партией.
Ящики и коробки из гофрированной бумаги или гофрированного картона, служащие в качестве упаковочного материала товаров (грузов), не входящих в перечень подкарантинной продукции, при внутригосударственных перевозках не подлежат государственному карантинному фитосанитарному контролю и надзору.