"Ұлттық әл-ауқат қоры мен Ұлттық әл-ауқат қорының ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 30 қарашадағы № 1253 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2022 жылғы 18 шiлдедегi № 729 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 19 шiлдеде № 28841 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ұлттық әл-ауқат қоры мен Ұлттық әл-ауқат қорының ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 30 қарашадағы № 1253 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25488 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ұлттық әл-ауқат қоры мен Ұлттық әл-ауқат қорының ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуын жүзеге асыру қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар):
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Сатып алу жоспарларына (сатып алудың алдын ала жоспарына) Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі 45-бабының 4-тармағына сәйкес мәліметтер, сондай-ақ осы Қағидалардың 287-тармағының 13) және 16) тармақшаларына сәйкес жүзеге асырылатын сатып алулар енгізілуге жатпайды.";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Осы Қағидалардың 22-тармағы бірінші бөлігінің салықтық берешек бөлігінде 1), 2) тармақшаларында және 3) тармақшасында белгіленген біліктілік талаптары әлеуетті өнім беруші өткізілетін сатып алудың нысанасы болып табылатын жұмыстарды орындау бойынша қосалқы мердігерлер не қызметтерді көрсету бойынша бірлесіп орындаушылар ретінде тартуды көздейтін кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлғаларға және заңды тұлғаларға да қолданылады.
Жұмыстардың не көрсетілетін қызметтердің қосалқы мердігерлерін (бірлесіп орындаушыларын) тартуды көздейтін әлеуетті өнім беруші сатып алуды ұйымдастырушыға тартылатын жұмыстардың не көрсетілетін қызметтердің қосалқы мердігерлерінің (бірлесіп орындаушылардың) осы Қағидалардың 22-тармағы бірінші бөлігінің салықтық берешек бөлігінде 1), 2) тармақшаларында және 3) тармақшасында белгіленген біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарды ұсынады.
Жұмыстардың не көрсетілетін қызметтердің жекелеген түрлерін орындау үшін қосалқы мердігерлер (бірлесіп орындаушылар) тартылған жағдайда, олардың осы Қағидалардың 22-тармағы бірінші бөлігінің салықтық берешек бөлігінде 1), 2) тармақшаларында және 3) тармақшасында белгіленген біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар олар орындайтын жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің түрлеріне ұсынылады.";
31-тармақтың үшінші бөлігі алып тасталсын;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 ноября 2021 года № 1253 "Об утверждении Правил осуществления закупок отдельными субъектами квазигосударственного сектора, за исключением Фонда национального благосостояния и организаций Фонда национального благосостояния"
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 18 июля 2022 года № 729. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 июля 2022 года № 28841
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 ноября 2021 года № 1253 "Об утверждении Правил осуществления закупок отдельными субъектами квазигосударственного сектора, за исключением Фонда национального благосостояния и организаций Фонда национального благосостояния" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25488) следующие изменения и дополнения:
в Правилах осуществления закупок отдельными субъектами квазигосударственного сектора, за исключением Фонда национального благосостояния и организаций Фонда национального благосостояния (далее – Правила), утвержденных указанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Не подлежат включению в планы закупок (предварительный план закупок) сведения, в соответствии с пунктом 4 статьи 45 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан, а также закупки, осуществляемые в соответствии с подпунктами 13) и 16) пункта 287 настоящих Правил.";
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"27. Квалификационные требования, установленные подпунктами 1), 2) в части налоговой задолженности и 3) части первой пункта 22 настоящих Правил, распространяются также на физических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность, и юридических лиц, которых потенциальный поставщик предусматривает привлечь в качестве субподрядчиков по выполнению работ либо соисполнителей по оказанию услуг, являющихся предметом проводимых закупок.
Потенциальный поставщик, который предусматривает привлечение субподрядчиков (соисполнителей) работ либо услуг, представляет организатору закупок документы, подтверждающие соответствие привлекаемых субподрядчиков (соисполнителей) работ либо услуг квалификационным требованиям, установленным подпунктами 1), 2) в части налоговой задолженности и 3) части первой пункта 22 настоящих Правил.
При привлечении субподрядчиков (соисполнителей) для выполнения отдельных видов работ либо услуг документы, подтверждающие их соответствие квалификационным требованиям, установленным подпунктами 1), 2) в части налоговой задолженности и 3) части первой пункта 22 настоящих Правил, представляются на выполняемые ими виды работ, услуг.";
часть третью пункта 31 исключить;

35-тармақтың үшінші бөлігінің 2) тармақшасы алып тасталсын;
63-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Әлеуетті өнім берушілердің тендерге қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы күнінің мерзімі тендерлік құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау хаттамасы және бекітілген тендерлік құжаттаманың мәтіні орналастырылған күннен бастап кемінде күнтізбелік он күнді құрайды.";
82-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) Заңның 7-бабы 1-тармағының 1) тармақшасымен көзделген жағдайларда веб-порталдан автоматты түрде бас тартуға жатады.";
104-тармақтың екінші бөлігі алып тасталсын;
129-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"129. Тендерлік комиссия әлеуетті өнім берушіде бас мердігер ретінде құрылыс-монтаждау жұмыстары және бас жобалаушы ретінде жобалау жұмыстары бойынша жұмыс тәжірибесі болған әрбір жылы үшін бір пайыз (1%) мөлшерінде шартты жеңілдік береді.
Егер әлеуетті өнім берушінің қосалқы мердігер ретінде жұмыс тәжірибесі болған жағдайда, тендерлік комиссия оның құрылыс-монтаждау жұмыстары және жобалау бойынша, оның ішінде тендердің мәні болып табылатын осындай (ұқсас) жұмыс түрлері бойынша жұмыс тәжірибесі болған әрбір жылы үшін нөл бүтін оннан бес (0,5%) пайыз мөлшерінде шартты жеңілдік береді.
Егер бір жыл ішінде әлеуетті өнім беруші бас мердігер (жобалаушы) ретінде құрылыс-монтаждау жұмыстарын және бас жобалаушы ретінде жобалау жөніндегі жұмыстарды орындаса, тендерде сатып алынатын, оның ішінде біреуден артық құрылыс объектісінде осындай (ұқсас) жұмыс түрлері бойынша, тендерлік комиссия келесі әрбір құрылыс объектісі үшін нөл бүтін оннан екі (0,2 %) пайыз мөлшерінде шартты жеңілдік береді. Егер осы жұмыстарды әлеуетті өнім беруші қосалқы мердігер ретінде орындаса, тендерлік комиссия келесі әрбір құрылыс объектісі үшін нөл бүтін оннан бір (0,1 %) пайыз мөлшерінде шартты жеңілдік береді.
Егер тендер (лот) тәсілімен сатып алуды жүзеге асыруға бөлінген сома тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің екі жүз мың еселенген мөлшерінен аспаған жағдайда, осы өлшемшарттың тендерге қатысуға өтінімнің шартты бағасына жиынтық пайыздық әсері бес пайыздан аспайды.
Егер тендер (лот) тәсілімен сатып алуды жүзеге асыруға бөлінген сома тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің екі жүз мың еселенген мөлшерінен асқан жағдайда, осы өлшемшарттың тендерге қатысуға өтінімнің шартты бағасына жиынтық пайыздық әсері он пайыздан аспайды.";

подпункт 2) части третьей пункта 35 исключить;
часть вторую пункта 63 изложить в следующей редакции:
"Срок окончательной даты представления потенциальными поставщиками заявок на участие в тендере, составляет не менее десяти календарных дней со дня размещения протокола предварительного обсуждения проекта тендерной документации и текста утвержденной тендерной документации.";
подпункт 4) части первой пункта 82 изложить в следующей редакции:
"4) предусмотренных подпунктом 1) пункта 1 статьи 7 Закона.";
часть вторую пункта 104 исключить;
пункт 129 изложить в следующей редакции:
"129. Тендерная комиссия присваивает условную скидку в размере одного процента (1%) за каждый год наличия у потенциального поставщика опыта работы по строительно-монтажным работам в качестве генерального подрядчика и работам по проектированию в качестве генерального проектировщика.
В случае, если потенциальный поставщик имеет опыт работы в качестве субподрядчика тендерная комиссия присваивает условную скидку в размере ноль целых пять десятых процента (0,5 %) за каждый год наличия у него опыта работы по строительно-монтажным работам и проектированию, в том числе по схожим (аналогичным) видам работ, являющихся предметом тендера.
В случае, если в течение одного года потенциальным поставщиком выполнены строительно-монтажные работы в качестве генерального подрядчика (проектировщика) и работы по проектированию в качестве генерального проектировщика закупаемые на тендере, в том числе по схожим (аналогичным) видам работ, более чем на одном объекте строительства, тендерная комиссия присваивает условную скидку в размере ноль целых два десятых процента (0,2%) за каждый последующий объект строительства. Если данные работы выполнены потенциальным поставщиком в качестве субподрядчика, тендерная комиссия присваивает условную скидку в размере ноль целых одна десятая процента (0,1%) за каждый последующий объект строительства.
В случае, если выделенная сумма на осуществление закупок способом тендера (лота) не превышает двухсоттысячекратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год, суммарное процентное влияние на условную цену заявки на участие в тендере данного критерия не превышает пяти процентов.
В случае, если выделенная сумма на осуществление закупок способом тендера (лота) превышает двухсоттысячекратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год, суммарное процентное влияние на условную цену заявки на участие в тендере данного критерия не превышает десять процентов.";

161-тармақтың екінші бөлігінің 2) тармақшасы алып тасталсын;
250-тармақтың 2) тармақшасы алып тасталсын;
271-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
274-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) осы Қағидалардың 155-тармағының 1) тармақшасында, 243-тармағының 1) тармақшасында және 284-тармақта көзделген жағдайларда әлеуетті өнім берушіні айқындау осы Қағидалардың 290, 291, 292 және 293-тармақтарына сәйкес жүзеге асырылады;";
284-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"284. Егер баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен қайта сатып алуды жүзеге асыру кезінде белгіленген мерзім ішінде әлеуетті өнім берушілердің бірде-бір баға ұсынысы ұсынылмаған жағдайда, ұйымдастырушы бір көзден алу тәсілімен сатып алуды осы Қағидалардың 10-тарауы, 1-параграфына сәйкес жүзеге асырады.";
287-тармақта:
9) тармақша алып тасталсын;
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) тапсырыс берушінің:
тендер қорытындылары бойынша жер қойнауын пайдалану туралы заңнама шеңберінде өнім беруші ретінде жасаған сатып алу туралы;
басқа елдердің заңнамасы шеңберінде өнім беруші ретінде өзі жасаған сатып алу туралы (экспорттық келісімшарттар);
мемлекеттік тапсырманы орындау шеңберінде тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуы, бұл ретте мұндай шешімді тапсырыс берушінің алқалы атқарушы органы және (немесе) байқаушы кеңесі (алқалы атқарушы органы/байқаушы кеңесі болмаған жағдайда, басқару органы және (немесе) жоғары органы (қатысушылардың жалпы жиналысы) қабылдайды;
"электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы операторының міндеттерін (өкілеттіктерін) орындау шеңберінде оның өнім беруші ретінде жасаған сатып алуы туралы;"
15) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"15) бұқаралық ақпарат құралдарында ақпаратты дайындау және орналастыру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді, сондай-ақ веб-сайттарда, оның ішінде халықаралық ақпараттық ұйымдарда орналастырылған ақпаратты беру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді, әртүрлі магниттік жеткізгіштермен басылған дыбысталған кітаптарды, рельефті-нүктелік қаріппен басылған кітаптарды, көру қабілеті бойынша мүгедектерге қызмет көрсетуге арналған тифлоқұралдарды сатып алу;";
20) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"20) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес актіде айқындалған тұрғын емес мақсаттағы үйді, құрылысты, ғимаратты, үй-жайды жалға алу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
тұрғын емес мақсаттағы жалға алынатын үйді, құрылысты, ғимаратты, үй-жайды техникалық күтіп-ұстау, күзету және оған қызмет көрсету жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
тұрғын емес мақсаттағы бір немесе бірнеше тұрғын емес үй-жайларды өтеусіз пайдалануға және (немесе) жедел басқаруға, егер бұл қызметтер тапсырыс берушіге өтеусіз пайдалануға және (немесе) жедел басқаруға берілген тұрғын емес үй-жайлар орналасқан ғимараттағы тұрғын емес үй-жайларды пайдаланатын басқа тұлғаға немесе тұлғаларға көрсетілсе;";
27) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"27) халықаралық рейтингтік агенттіктердің көрсетілетін қызметтерін, қаржылық көрсетілетін қызметтерді сатып алу;";
33) тармақша алып тасталсын;
35) тармақша алып тасталсын;
288-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:

подпункт 2) части второй пункта 161 исключить;
подпункт 2) пункта 250 исключить;
подпункт 1) пункта 271 исключить;
подпункт 4) пункта 274 изложить в следующей редакции:
"4) в случаях, предусмотренных подпунктом 1) пункта 155, подпунктом 1) пункта 243 и 284 настоящих Правил, определение потенциального поставщика осуществляется в соответствии с пунктами 290, 291, 292 и 293 настоящих Правил;";
пункт 284 изложить в следующей редакции:
"284. Если при осуществлении повторных закупок способом запроса ценовых предложений, в течение установленного срока не представлено ни одно ценовое предложение потенциальных поставщиков, организатор осуществляет закупки способом из одного источника в соответствии с параграфом 1 главы 10 настоящих Правил.";
в пункте 287:
подпункт 9) исключить;
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) приобретения заказчиком товаров, работ, услуг для исполнения обязательств по договору:
о закупках, заключенному им в качестве поставщика в рамках законодательства о недропользовании по итогам тендера;
о закупках, заключенному им в качестве поставщика в рамках законодательства других стран (экспортные контракты);
о приобретении товаров, работ и услуг в рамках выполнения государственного задания, при этом данное решение принимается коллегиальным исполнительным органом и (или) наблюдательным советом (в случае отсутствия коллегиального исполнительного органа/наблюдательного совета органом управления и (или) высшим органом (общее собрание участников) заказчика;
о закупках, заключенному им в качестве поставщика в рамках исполнения обязанностей (полномочий) оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства";";
подпункт 15) изложить в следующей редакции:
"15) приобретения услуг по подготовке и размещению информации в средствах массовой информации, а также услуг по предоставлению информации, размещенной на веб-сайтах, в том числе международными информационными организациями, озвученных книг, изданных на различных магнитных носителях, книг, изданных рельефно-точечным шрифтом, тифлосредств для обслуживания инвалидов по зрению;";
подпункт 20) изложить в следующей редакции:
"20) приобретения услуг по аренде здания, строения, сооружения, помещения, имеющих нежилое назначение определенных актом в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
закупки услуг по техническому содержанию, охране и обслуживанию арендуемого здания, строения, сооружения, помещения, имеющих нежилое назначение;
закупки услуг по техническому содержанию, охране и обслуживанию одного или нескольких нежилых помещений, переданных в безвозмездное пользование и (или) в оперативное управление заказчику, в случае, если эти услуги оказываются другому лицу или лицам, пользующимся нежилыми помещениями, находящимися в здании, в котором расположены нежилые помещения, переданные в безвозмездное пользование и (или) в оперативное управление заказчику;";
подпункт 27) изложить в следующей редакции:
"27) приобретения услуг международных рейтинговых агентств, финансовых услуг;";
подпункт 33) исключить;
подпункт 35) исключить;
пункт 288 дополнить частью второй следующего содержания:

"Тікелей шарт жасасу арқылы бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру туралы шешім қабылдаған тұлға Заңның 4-бабының 1) тармақшасында көзделген сатып алу қағидатын сақталуына дербес жауапты болады.";
289-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"289. Осы Қағидалардың 287-тармағы 12) тармақшасы негізінде сатып алуды жүзеге асырған кезде тапсырыс беруші әлеуетті өнім берушіні айқындау үшін тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің жарнамасындағы, каталогтарындағы, сипаттамаларындағы және Қазақстан Республикасының Азаматтық заңнамасына сәйкес көпшілік оферта болып танылған белгісіз тұлғалар тобына арналған басқа ұсыныстардағы жалпыға қол жетімді ақпарат көздерін зерделеу арқылы сатып алынатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер нарығын талдау нәтижелері бойынша айқындалған сатып алынатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер нарығында, оның ішінде осындай (ұқсас) тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша қызметін жүзеге асыратын кемінде үш әлеуетті өнім берушіге коммерциялық ұсыныстар беру туралы сұрау салулар веб-портал арқылы жібереді.";
292-тармақтың төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Сатып алу веб-порталы арқылы шарт жасасу жөніндегі талаптар осы Қағидалардың 287-тармағының 1), 3), 5), 6), 13), 14), 16), 23) және 27) тармақшаларында көзделген жағдайларға қолданылмайды, сондай-ақ шарттың жобасы қағаз жеткізгіште жіберілетін бейрезидентпен шарт жасасу жағдайларына қолданылмайды.";
294-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"294. Осы Қағидалардың 288 және 293-тармақтарының талаптары Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі 45-бабының 4-тармағына сәйкес мәліметтерді қамтитын тікелей шарт жасасу жолымен бір көзден алу тәсілімен сатып алуға, сондай-ақ осы Қағидалардың 287-тармағының 3), 4), 16) және 19) тармақшалары негізінде жүзеге асырылатын сатып алуға, сондай-ақ бейрезидентпен шарт жасасқан жағдайда қолданылмайды.";
мынадай мазмұндағы 297-1, 297-2, 297-3, 297-4, 297-5, 297-6, 297-7, 297-8, 297-9, 297-10, 297-11, 297-12, 297-13, 297-14, 297-15, 297-16 және 297-17-тармақтармен толықтырылсын:
"297-1. Электрондық дүкен арқылы сатып алу нақты уақыт режимінде жүзеге асырылады.
297-2. Электрондық дүкен арқылы сатып алу сатып алудың жоспары негізінде жүзеге асырылады.
297-3. Электрондық дүкен арқылы сатып алу келесі ретпен жүзеге асырылады:
1) тапсырыс беруші электрондық дүкеннен тапсырыс берушінің талаптарына сәйкес келетін тауарды таңдайды және осындай тауарды сатып алуға тапсырысты ресімдейді;
2) электрондық дүкенде тауарлар және олардың бағалары туралы ақпаратты орналастырған әлеуетті өнім беруші тапсырысты растау немесе одан бас тарту туралы шешім қабылдайды;

"Лицо, принявшее решение об осуществлении закупок способом из одного источника путем прямого заключения договора, несет персональную ответственность за соблюдение принципа закупок, предусмотренного подпунктом 1) статьи 4 Закона.";
пункт 289 изложить в следующей редакции:
"289. При осуществлении закупок на основании подпункта 12) пункта 287 настоящих Правил, заказчик для определения потенциального поставщика, посредством веб-портала направляет запросы о предоставлении коммерческих предложений не менее трем потенциальным поставщикам, осуществляющим свою деятельность на рынке закупаемых товаров, работ, услуг, в том числе по схожим (аналогичным) товарам, работам, услугам, определенным по результатам анализа рынка закупаемых товаров, работ, услуг путем изучения общедоступных источников информации, содержащихся в рекламе, каталогах, описаниях товаров, работ, услуг и в других предложениях, обращенных к неопределенному кругу лиц, в том числе признаваемых публичными офертами в соответствии с Гражданским законодательством Республики Казахстан.";
часть четвертую пункта 292 изложить в следующей редакции:
"Требования по заключению договора посредством веб-портала закупок не распространяются на случаи, предусмотренные подпунктами 1), 3), 5), 6), 13), 14), 16), 23) и 27) пункта 287 настоящих Правил, а также не распространяются на случаи заключения договора с нерезидентом, которому проект договора направляется на бумажном носителе.";
пункт 294 изложить в следующей редакции:
"294. Требования пунктов 288 и 293 настоящих Правил не распространяется на закупки способом из одного источника путем прямого заключения договора, содержащие сведения в соответствии с пунктом 4 статьи 45 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан, на закупки, осуществляемые на основании подпунктов 3), 4), 16) и 19) пункта 287 настоящих Правил, а также в случае заключения договора с нерезидентом.";
дополнить пунктами 297-1, 297-2, 297-3, 297-4, 297-5, 297-6, 297-7, 297-8, 297-9, 297-10, 297-11, 297-12, 297-13, 297-14, 297-15, 297-16 и 297-17 следующего содержания:
"297-1. Закупки через электронный магазин осуществляются в режиме реального времени.
297-2. Закупки через электронный магазин осуществляются на основе плана закупок.
297-3. Закупки через электронный магазин осуществляются в следующей последовательности:
1) заказчик выбирает товар из электронного магазина, соответствующий требованиям заказчика, и оформляет заказ на приобретение такого товара;
2) потенциальный поставщик, разместивший информацию о товарах и их ценах в электронном магазине, принимает решение о подтверждении или отказе от заказа;

3) әлеуетті өнім беруші тапсырысты растаған жағдайда шарт жасалады.
297-4. Тапсырыс беруші таңдаған тауарға тапсырысты ресімдеуге осы Қағидалардың 297-12-тармағында көзделген шектеулері жоқ екі әлеуетті өнім берушінің қолданыстағы кемінде екі баға ұсынысы болған кезде жол беріледі.
Бұл ретте тауар туралы ақпарат электрондық дүкенде орналастырылған күннен бастап үш жұмыс күні өткеннен кейін электрондық дүкенде тапсырысты ресімдеу үшін қолжетімді болады.
297-5. Электрондық дүкен әлеуетті өнім берушілердің баға ұсыныстарын автоматты түрде салыстырады және тапсырысты тауардың бағасы межелі пунктке дейін тауарды жеткізу құнын ескере отырып, ең төмен болып табылатын әлеуетті өнім берушіге жібереді.
Егер тапсырыс беруші электрондық дүкен арқылы сатып алуды жүзеге асыру кезінде тауарды өзі алып кету жолымен жеткізу тәсілін таңдаса, электрондық дүкен әлеуетті өнім берушілердің баға ұсыныстарын автоматты түрде салыстырады және тапсырысты тауардың бағасы межелі пунктке дейін тауарды жеткізу құнын есепке алмағанда, ең төмен болып табылатын әлеуетті өнім берушіге жібереді.
297-6. Тапсырысты әлеуетті өнім беруші хабарлама жіберілген сәттен бастап үш сағат ішінде жұмыс күндері жұмыс уақытында (Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 09.00-ден 18:00-ге дейін) растайды. Егер тапсырысты растау туралы хабарлама Нұр-Сұлтан уақытымен сағат 15:00-ден кейін жіберілсе, сағатты есептеу сағат 18:00-де тоқтайды. Тапсырысты растау үшін қалған уақыт келесі жұмыс күні Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 09:00-ден бастап қайта басталады.
297-7. Әлеуетті өнім беруші тапсырысты растаған жағдайда, мұндай әлеуетті өнім беруші жеңімпаз деп танылады.
297-8. Тапсырыс беруші бір тапсырыста электрондық дүкеннің бір санатына енгізілген, біріктірілген лотқа енгізілетін тауарлардың бірнеше түрін таңдауға құқылы және тапсырыстағы тауарлардың ең аз жиынтық құнын ұсынған әлеуетті өнім беруші жеңімпаз деп танылады.
297-9. Электрондық дүкен арқылы сатып алу нәтижелері бойынша:
1) сатып алу жеңімпазы мен тапсырыс берушінің арасында Заңда және осы Қағидаларда айқындалған тәртіппен және мерзімде осы Қағидалардың 304-тармағына сәйкес шарт жасалады.
Бұл ретте шартқа қосымша болып табылатын техникалық ерекшелік электрондық дүкенде орналастырылған фотосуреттерді қоса алғанда, тауардың барлық техникалық сипаттамалары негізінде қалыптастырылады;
2) есеп автоматты түрде қалыптастырылады, онда сатып алуды жүзеге асыру процесі, оның ішінде тауарлар мен олардың бағалары туралы ақпаратты электрондық дүкенге орналастырған әлеуетті өнім берушілер туралы мәліметтер тіркеледі. Есеп осы Қағидаларға 21-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырылады. Бұл ретте есеп мәліметтері сатып алу мәртебесінің, оның ішінде шарттың орындалу мәртебесінің өзгеруіне қарай веб-порталмен автоматты түрде жаңартылады.

3) в случае подтверждения потенциальным поставщиком заказа заключается договор.
297-4. Оформление заказа на выбранный заказчиком товар допускается при наличии не менее двух действующих ценовых предложений от двух потенциальных поставщиков, не имеющих ограничений, предусмотренных пунктом 297-12 настоящих Правил.
При этом товар становится доступным для оформления заказа в электронном магазине по истечении трех рабочих дней со дня размещения информации о товаре в электронном магазине.
297-5. Электронный магазин автоматически сопоставляет ценовые предложения потенциальных поставщиков и направляет заказ потенциальному поставщику, цена товара которого является наименьшей с учетом стоимости доставки товара до пункта назначения.
Если заказчиком при осуществлении закупок через электронный магазин выбран способ доставки товара путем самовывоза, электронный магазин автоматически сопоставляет ценовые предложения потенциальных поставщиков и направляет заказ потенциальному поставщику, цена товара которого является наименьшей без учета стоимости доставки товара до пункта назначения.
297-6. Заказ подтверждается потенциальным поставщиком в течение трех часов с момента отправки уведомления в рабочее время в рабочие дни (с 09.00 до 18:00 по времени города Нур-Султан). Если уведомление о подтверждении заказа было отправлено после 15:00 часов времени Нур-Султана, отсчет часов останавливается в 18:00 часов. Оставшееся время для подтверждения заказа возобновляется с 09:00 часов времени города Нур-Султан следующего рабочего дня.
297-7. В случае подтверждения потенциальным поставщиком заказа, такой потенциальный поставщик признается победителем.
297-8. Заказчик вправе в одном заказе выбрать несколько видов товаров, включенных в одну категорию электронного магазина, которые включаются в объединенный лот и победителем признается потенциальный поставщик, предложивший наименьшую суммарную стоимость товаров в заказе.
297-9. По результатам закупок через электронный магазин:
1) между победителем закупок и заказчиком в порядке и сроках, определенных Законом и настоящими Правилами, заключается договор в соответствии с пунктом 304 настоящих Правил.
При этом техническая спецификация, являющиеся приложением к договору формируется на основе всех технических характеристик товара, включая фотографии, размещенных в электронном магазине;
2) автоматически формируется отчет, в котором фиксируются процесс осуществления закупок, в том числе сведения о потенциальных поставщиках, разместившие в электронном магазине информацию о товарах и их ценах. Отчет формируется по форме согласно приложению 21-1 к настоящим Правилам. При этом сведения отчета обновляются веб-порталом автоматически по мере изменения статуса закупок, в том числе статуса исполнения договора.

297-10. Бір тапсырыста әртүрлі қаржы кезеңдерінде қаржыландыру көзделген тауарларды көрсетуге жол берілмейді.
297-11. Егер ең төмен баға ұсынысын бірнеше әлеуетті өнім беруші ұсынған жағдайда, баға ұсынысы басқа әлеуетті өнім берушілердің баға ұсыныстарынан бұрын орналастырылған әлеуетті өнім беруші жеңімпаз деп танылады.
297-12. Әлеуетті өнім берушінің баға ұсынысын электрондық дүкен келесі жағдайларда автоматты түрде қабылдамауға тиіс:
1) егер ол осы тауарларды сатып алу үшін бөлінген сомадан асып кетсе;
2) Заңның 7-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында көзделген жағдайларда;
3) әлеуетті өнім берушінің баға ұсынысы осы Қағидалардың 297-17-тармағына сәйкес демпингтік баға болып танылса.
Өзге негіздер бойынша баға ұсыныстарын қабылдамауға жол берілмейді.
297-13. Әлеуетті өнім беруші белгіленген мерзім ішінде тапсырыстан бас тартқан немесе растамаған жағдайда, тапсырыс тапсырыс беруші айқындаған жеткізу шарттарын ескере отырып, тауардың бағасы ең төмен бағадан кейінгі болып табылатын әлеуетті өнім берушіге автоматты түрде жіберіледі.
297-14. Егер екі жұмыс күні ішінде тапсырысты әлеуетті өнім берушілердің бір де бірі растамаса, электрондық дүкен арқылы сатып алу өтпеді деп танылады.
297-15. Электрондық дүкен арқылы сатып алу өтпеді деп танылған жағдайда, тапсырыс беруші келесі:
1) электрондық дүкен арқылы сатып алуды қайта өткізу туралы;
2) Заңның 11-бабында айқындалған өзге де бәсекелес тәсілдермен сатып алуды жүзеге асыру туралы шешімдердің бірін қабылдайды.
297-16. Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу жөніндегі талаптар құны республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің бес жүз еселенген мөлшерінен аспайтын шарттар бойынша өнім берушілерге қолданылмайды.
297-17. Әлеуетті өнім берушінің электрондық дүкенде орналастырылған тауарға баға ұсынысы, егер ол көрсетілген тауарға ақпарат орналастырған әлеуетті өнім берушілердің барлық баға ұсыныстарының орташа арифметикалық бағасынан елу пайыздан астам төмен болса, демпингтік деп танылады.
Мұндай баға ұсынысын электрондық дүкен автоматты түрде қабылдамайды.";
орыс тіліндегі 16-тараудың тақырыбына өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді;
316-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"316. Өнім беруші шарт жасалған күннен бастап он жұмыс күні ішінде шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, сондай-ақ осы Қағидаларда көзделген демпингке қарсы шаралар қабылданған жағдайда қамтамасыз ету сомасын енгізеді.

297-10. Не допускается указание в одном заказе товаров, финансирование которых предусмотрено в разных финансовых периодах.
297-11. В случае, если наименьшее ценовое предложение представлено несколькими потенциальными поставщиками, победителем признается потенциальный поставщик, ценовое предложение которого размещено ранее ценовых предложений других потенциальных поставщиков.
297-12. Ценовое предложение потенциального поставщика подлежит автоматическому отклонению электронным магазином в случаях:
1) если оно превышает сумму, выделенную для приобретения данных товаров;
2) предусмотренных подпунктом 1) пункта 1 статьи 7 Закона;
3) ценовое предложение потенциального поставщика признано демпинговой ценой согласно пункту 297-17 настоящих Правил.
Отклонение ценовых предложений по иным основаниям не допускается.
297-13. В случае отказа или не подтверждения заказа потенциальным поставщиком в течение установленного срока, заказ автоматически направляется к потенциальному поставщику, цена товара которого является следующей после наименьшей цены, с учетом условий доставки, определенных заказчиком.
297-14. Если в течение двух рабочих дней заказ не подтвержден ни одним из потенциальных поставщиков, закупки через электронный магазин признаются несостоявшемся.
297-15. В случае признания закупок через электронный магазин несостоявшимися, заказчик принимает одно из следующих решений:
1) о повторном проведении закупок через электронный магазин;
2) об осуществлении закупок иными конкурентными способами, определенными статьей 11 Закона.
297-16. Требования по внесению обеспечения исполнения договора не распространяются на поставщиков по договорам, стоимость которых не превышает пятьсоткратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете.
297-17. Ценовое предложение потенциального поставщика на товар, размещенное в электронном магазине, признается демпинговым, если оно более чем на пятьдесят процентов ниже среднеарифметической цены всех ценовых предложений потенциальных поставщиков, разместивших информацию на указанный товар.
Такое ценовое предложение подлежит отклонению электронным магазином автоматически.";
Заголовок главы 16 на русском языке изложить в следующей редакции, текст на казахском языке не меняется:
"Глава 13. Условия участия в закупках временных объединений юридических лиц (консорциума)";
пункт 316 изложить в следующей редакции:
"316. Поставщик в течение десяти рабочих дней со дня заключения договора вносит обеспечение исполнения договора, а также сумму обеспечения в случае принятия антидемпинговых мер, предусмотренных настоящими Правилами.

Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу туралы талап осы Қағидалардың 284 және 287-тармақтарының негізінде жүзеге асырылған бір көзден, тауар биржалары арқылы тәсілімен сатып алу қорытындылары бойынша айқындалған өнім берушілерге, сондай-ақ құны республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің бес жүз еселенген мөлшерінен аспайтын электрондық дүкен арқылы сатып алу нәтижелері бойынша жасалған шарттар бойынша өнім берушілерге қолданылмайды.";
350 және 351-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"350. Өнім беруші веб-портал арқылы тапсырыс берушіге электрондық-цифрлық қолтаңбамен бекітілген тауарларды қабылдау-беру актісін (бұдан әрі – тауарларды қабылдау-беру актісі), орындалған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) актісін Қазақстан Республикасының бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк туралы заңнамасына сәйкес жібереді.
351. Өнім беруші тауарларды қабылдау-беру актілерімен, орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің актілерімен бір мезгілде тапсырыс берушіге веб-портал арқылы осы Қағидаларға 31 және 32-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша электрондық-цифрлық қолтаңбамен бекітілген тауарлардағы, жұмыстардағы, көрсетілетін қызметтердегі елішілік құндылық туралы есепті жібереді.";
көрсетілген Қағидалардың 3-қосымшасында:
42-тармақ алып тасталсын;
46-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"46. Конкурстық баға ұсынысына әсер ететін өлшемшарттарды есептеу тәртібі Қағидалармен айқындалады.
Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің жұмыс тәжірибесінің болуы үшін шартты бағаға пайыздық әсері тендерлік құжаттамаға 15 және 16-қосымшаларға сәйкес айқындалады.
Жұмыс тәжірибесінің болуы үшін шартты бағаға пайыздық әсер тендерлік құжаттамаға 13 және 14-қосымшаларға сәйкес айқындалады.";
көрсетілген Қағидаларға 4-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 12-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 19-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес 21-1-қосымшасымен толықтырылсын;
көрсетілген Қағидалардың 22-қосымшасының 2.5-тармағы 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) осы Қағидаларға 31-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарлардағы елішілік құндылық туралы есеп (шарттық міндеттемені толық орындағаннан кейін ұсынылады);";
көрсетілген Қағидалардың 23-қосымшасының 3.4-тармағы 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қағидаларға 32-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердегі елішілік құндылық туралы есеп;";

Требование о внесении обеспечения исполнения договора не распространяется на поставщиков, определенных по итогам закупок способом через товарные биржи, из одного источника, осуществленных на основании пунктов 284 и 287 настоящих Правил, а также на поставщиков по договорам, заключенным по результатам закупок через электронный магазин, стоимость которых не превышает пятьсоткратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете";
пункты 350 и 351 изложить в следующей редакции:
"350. Поставщик направляет посредством веб-портала заказчику утвержденный электронно-цифровой подписью акт приема-передачи товаров (далее – акт приема-передачи товаров), акт выполненных работ (оказанных услуг) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности.
351. Поставщик одновременно с актами приема-передачи товаров, актами выполненных работ, оказанных услуг направляет заказчику посредством веб-портала утвержденный электронно-цифровой подписью отчет о внутристрановой ценности в товарах, работах, услугах по формам согласно приложениям 31 и 32 к настоящим Правилам.";
в приложении 3 к указанным Правилам:
пункт 42 исключить;
пункт 46 изложить в следующей редакции:
"46. Порядок расчета критериев, влияющих на конкурсное ценовое предложение, определяется Правилами.
Процентное влияние на условную цену за наличие опыта работы товаров и услуг определяется в соответствии с приложениями 15 и 16 к тендерной документации.
Процентное влияние на условную цену за наличие опыта работы определяется в соответствии с приложениями 13 и 14 к тендерной документации.";
приложение 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 12 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 19 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
дополнить приложением 21-1 согласно приложению 4 к настоящему приказу;
в приложении 22 к указанным Правилам подпункт 4) пункта 2.5 изложить в следующей редакции:
"4) отчет о внутристрановой ценности в товарах (представляется после полного исполнения договорных обязательств) по форме согласно приложению 31 к настоящим Правилам;";
в приложении 23 к указанным Правилам подпункт 3) пункта 3.4 изложить в следующей редакции:
"3) отчет о внутристрановой ценности в работах и услугах, по форме согласно приложению 32 к Правилам;";

көрсетілген Қағидалардың 24-қосымшасының 3.5-тармағы 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) осы Қағидаларға 32-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердегі елішілік құндылық туралы есеп;";
көрсетілген Қағидалардың 25-қосымшасының 3.5-тармағы 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) осы Қағидаларға 32-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердегі елішілік құндылық туралы есеп;";
көрсетілген Қағидалардың 26-қосымшасының 2.4-тармағы 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) осы Қағидаларға 32-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердегі елішілік құндылық туралы есеп;";
көрсетілген Қағидалардың 28, 29 және 30-қосымшалары алып тасталсын;
көрсетілген Қағидалардың 31 және 32-қосымшалары осы бұйрыққа 5 және 6-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік сатып алу және квазимемлекеттік сектордың сатып алуы заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін атқарушы
Д. Жаналинов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2022 жылғы 18 шілдедегі
№ 729 бұйрығына
1-қосымша
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
4-қосымша
Тендерлік құжаттама жобасын алдын ала талқылау хаттамасы №_ __
Тендердің № _________________________________________________
Тендердің атауы ________________________________________________
Тендерлік құжаттама жобасына ескертулерді, сондай-ақ тендерлік құжаттама ережелерін түсіндіру туралы сұрау салуларды қабылдау мерзімі бастап___________ дейін
Ұйымдастырушының атауы ______________________________________
Тендерлік құжаттама жобасына ескерту(лер), сондай-ақ тендерлік құжаттама ережелерін түсіндіру туралы сұрау салу(лар) мынадай шешім(дер) қабылданған өнім беруші(лер)ге жіберілген:
Әлеуетті өнім берушінің БСН (ЖСН)/ ССН/ТЕН
Өтініш типі (ескерту, түсіндіру туралы сұрау салу)
Өтініш мәтіні
Ескертуді, түсіндіру туралы сұрау салуды жіберу күні мен уақыты
Шешім қабылданды
Бас тарту себебі, түсіндіру мәтіні
Осы тендерге қатысуға өтінімдер осы хаттаманы және бекітілген тендерлік құжаттама мәтінін сатып алудың веб-порталында орналастыру сәтінен бастап күнтізбелік он күннен кешіктірмей қабылданады.
Бірінші басшы не бюджеттік бағдарламаның басшысы не оның міндетін атқаратын адам
Т.А.Ә. қолы
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушінің есепке алу нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі аты әкесінің аты (бар болса).
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2022 жылғы 18 шілдедегі
№ 729 бұйрығына
2-қосымша
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
12-қосымша
Қорытындылар туралы хаттама (аукцион нөмірі) нөмір сатып алу тәсілі мен нөміріне байланысты болады
Күні мен уақыты
Тапсырыс беруші*
Аукцион №
Аукционның атауы
Ұйымдастырушының атауы
Ұйымдастырушының мекен-жайы
Аукциондық комиссияның құрамы:
Т. А. Ә.
ұйымдағы лауазымы
комиссиядағы рөлі
Жалпы сомасы көрсетілген сатып алынатын тауарлардың тізбесі __________
Лоттың №
Лоттың атауы
тауардың сипаттамасы
саны
бірлік үшін баға, теңге
сатып алу үшін бөлінген сома, теңге
Аукционға қатысуға ұсынылған өтінімдер туралы ақпарат (өтінімдер саны):
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН)/ССН / ТЕН
өтінімді ұсыну күні мен уақыты
Аукциондық комиссияның сұрау салулары туралы мәліметтер:
Сұрау салу жіберілген ұйымның/тұлғаның атауы
сұрау салу жіберілген күн
сұрау салудың қысқаша сипаттамасы
сұрау салуға жауап берілген күн
Аукциондық комиссия мүшелерінің дауыс беру нәтижелері:
р / с №
әлеуетті өнім берушінің атауы (әлеуетті өнім берушілердің тізбесі), БСН (ЖСН) / ССН / ТЕН
Комиссия мүшесінің
Т. А. Ә.
комиссия мүшесінің шешімі
қабылданбау себебі
біліктілік талаптарына және аукциондық құжаттама талаптарына олардың сәйкес еместігін растайтын мәліметтер мен құжаттарды көрсете отырып, қабылданбау себептерінің егжей-тегжейлі сипаттамасы
Аукционға қатысуға қабылданбаған өтінімдер (өтінімдер саны):
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ССН)/ССН / ТЕН
ауытқу себебі
1
үш мәтіндік мәннен тұратын анықтамалық: (біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі, аукциондық құжаттама талаптарына сәйкес келмеуі, Заңның 7-бабының талаптарын бұзу)
Аукционға қатысуға келесі өтінімдер біліктілік талаптарына және аукциондық құжаттаманың талаптарына сәйкес деп танылды:
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ССН)/ССН / ТЕН
Аукционға қатысушылардың бастапқы бағалары (аукционға қатысушылардың ашылған өтінімдері ғана ашылады):
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ССН)/ССН/ТЕН
өнім берушінің бір бірлігі үшін бағасы, теңге
өнім берушінің жалпы сомасы, теңге
өтінім берген күні мен уақыты
Ескертпе: (мәні: ең төмен бастапқы баға*)
1
2
3
4
5
6
7
* ең төмен бастапқы баға-кімнің бастапқы бағасы ең төмен болып табылатын және басқа ұсыныстардан бұрын келіп түскен аукционға қатысушыға беріледі.
Аукционға қатысушылардың ұсыныстары туралы мәліметтер:
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ССН)/ССН /ТЕН
өнім берушінің бір бірлігі үшін бағасы, теңге
өнім берушінің жалпы сомасы, теңге
ұсынысты беру уақыты
КК.АА.ЖЖЖЖ СС:ММ:СС (Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша)
Аукциондық комиссияның шешімі:

в приложении 24 к указанным Правилам подпункт 3) пункта 3.5 изложить в следующей редакции:
"3) отчет о внутристрановой ценности в работах и услугах, по форме согласно приложению 32 к настоящим Правилам;"
в приложении 25 к указанным Правилам подпункт 3) пункта 3.5 изложить в следующей редакции:
"3) отчет о внутристрановой ценности в работах и услугах, по форме согласно приложению 32 к настоящим Правилам;";
в приложении 26 к указанным Правилам подпункт 3) пункта 2.4 изложить в следующей редакции:
"3) отчет о внутристрановой ценности в работах и услугах по форме согласно приложению 32 к настоящим Правилам;";
приложения 28, 29 и 30 к указанным Правилам исключить;
приложения 31 и 32 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 5 и 6 к настоящему приказу.
2. Департаменту законодательства государственных закупок и закупок квазигосударственного сектора Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
Д. Жаналинов
Приложение 1
к приказу исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 18 июля 2022 года № 729
Приложение 4
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Протокол предварительного обсуждения проекта тендерной документации №
№ тендера _______________________________________________
Название тендера _______________________________________________
Срок приема замечаний к проекту тендерной документации, а также запросов о разъяснении положений тендерной документации с __ по _____
Наименование организатора _____________________________________
Замечание(я) к проекту тендерной документации, а также запрос(ы) о разъяснении положений тендерной документации направлены следующим(и) потенциальным поставщиком(ами), по которому(ым) принято(ы) следующее(ие) решение(я):
БИН (ИИН)/ ИНН/УНП потенциального поставщика
Тип обращения (замечание, запрос о разъяснении)
Текст обращения
Дата и время направления замечания, запроса о разъяснении
Принято решение
Причина отклонения, текст разъяснения
Заявки на участие в данном тендере принимаются не позднее десяти календарных дней с момента размещения данного протокола и текста утвержденной тендерной документации на веб-портале закупок.
Первый руководитель либо руководитель бюджетной программы либо лицо, исполняющее его обязанности
Ф.И.О. подпись
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
Ф.И.О. – фамилия имя отчество (при наличии).
Приложение 2
к приказу исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 18 июля 2022 года № 729
Приложение 12
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Протокол об итогах (номер аукциона) номер привязывается к способу и номеру закупки
Дата и время
Заказчик* _____________________________________________________
№ аукциона ___________________________________________________
Название аукциона _____________________________________________
Наименование организатора_____________________________________
Адрес организатора____________________________________________
Состав аукционной комиссии:
Ф. И. О.
Должность в организации
Роль в комиссии
Перечень закупаемых товаров с указанием общей суммы ___________
№ Лота
Наименование лота
Характеристика товара
Количество
Цена за единицу, тенге
Сумма, выделенная для закупки, тенге
Информация о представленных заявках на участие в аукционе (количество заявок):
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИИН)/ ИНН/УНП
Дата и время представления заявки
Сведения о запросах аукционной комиссии:
Наименование организации/лица которому направлен запрос
Дата направления запроса
Краткое описание запроса
Дата представления ответа на запрос
Результаты голосования членов аукционной комиссии:
№ п/п
Наименование потенциального поставщика (перечень потенциальных поставщиков), БИН (ИИН)/ ИНН/УНП
ФИО члена комиссии
Решение члена комиссии
Причина отклонения
Подробное описание причин отклонения с указанием сведений и документов, подтверждающих их несоответствие квалификационным требованиям и требованиям аукционной документации
Отклоненные заявки на участие в аукционе (количество заявок):
Наименование потенциального поставщика
БИН(ИНН) /ИНН/УНП
Причина отклонения1
справочник из трех текстовых значений: (несоответствие квалификационным требованиям, несоответствие требованиям аукционной документации, нарушение требований статьи 7 Закона Республики Казахстан "О закупках отдельных субъектов квазигосударственного сектора").
Следующие заявки на участие в аукционе были признаны соответствующими квалификационным требованиям и требованиям аукционной документации:
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИНН)/ИНН/УНП
Стартовые цены участников аукциона (раскрываются только вскрытые заявки участников аукциона):
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИНН)/ИНН/УНП
Цена поставщика за единицу, тенге
Общая сумма поставщика, тенге
Дата и время подачи заявки
Примечание: (значение: наименьшая стартовая цена*)
1
2
3
4
5
6
7
* наименьшая стартовая цена – присваивается участнику аукциона, чья стартовая цена является наименьшей и поступила ранее других предложений.
Сведения о предложениях участников аукциона:
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИНН)/ИНН/УНП
Цена поставщика за единицу, тенге
Общая сумма поставщика, тенге
Время подачи предложения
ДД.ММ.ГГГГ ЧЧ:ММ:СС (по времени города Нур-Султан)
Решение аукционной комиссии:

1. № Лот бойынша жеңімпазды анықтау: {БСН/ЖСН жеңімпаздың әлеуетті өнім берушісінің атауы}.
2. Тапсырыс берушіге {Тапсырыс берушінің атауы} Қағидаларда белгіленген мерзімде {жеңімпаздың әлеуетті өнім берушісінің атауы} - мен шарт жасасу.
Не:
Сатып алуды (№___лот бойынша сатып алудың атауы) мыналарға байланысты өтпеді деп танылсын:_____________________ * :
Ескертпе: * мынадай мәндердің бірі: "Ұсынылған өтінімдердің болмауы", "екіден кем өтінім беру", "аукционға қатысуға бірде-бір әлеуетті өнім беруші жіберілген жоқ", "аукционға қатысуға бір әлеуетті өнім беруші жіберілген".
Не:
Сатып алудың күшін жою жүргізілді, оған мыналар негіз болып табылады: уәкілетті мемлекеттік органдардың актілері (нұсқама, хабарлама, ұсыну, шешім) № кк.аа.жжжж.
Күшін жою туралы шешім қабылдаған орган: {_________________________}.
Не:
Қағидалардың __ - тармағының __ тармақшасына сәйкес сатып алудан бас тарту жүргізілді
Ескертпе:
* Бірнеше тапсырыс беруші болса, тапсырыс беруші туралы ақпарат көрсетілмейді.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушінің есептік нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
кк.аа.жжжж. – күні, айы, жылы;
сс.мм. сс. – сағат, минут, секунд.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2022 жылғы 18 шілдедегі
№ 729 бұйрығына
3-қосымша
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
19-қосымша
Сатып алу туралы шартты тікелей жасасу жолымен бір көзден алу тәсілімен сатып алу туралы есеп
Лоттың №/сатып алудың сәйкестендіру коды ______________________
Лоттың /сатып алудың атауы______________________________
Сатып алынатын тауарлар (жұмыстар, көрсетілетін қызметтер):
1. Сатып алу туралы шартты тікелей жасасу жолымен бір көзден алу тәсілімен сатып алу туралы шарт жасасу туралы шешім қабылдаған лауазымды тұлға туралы мәліметтер:
Тапсырыс берушінің атауы
Тапсырыс берушінің бірінші басшысының Т.А.Ә. және лауазымдар атауы
Бір көзден сатып алуды жүзеге асыру жағдайының ерекшелігін растайтын құжаттың атауы, күні және нөмірі (қызметтік жазба, қорытынды, анықтама және т. б.)
2. Заңның 11-бабы 1-тармағының 1), 2), 3), 5) және 6) тармақшаларында көрсетілген өзге де тәсілдермен сатып алуды жүзеге асырудың мүмкін еместігі себептерінің негіздемесі:
Тауарлардың жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің атауы
Негіздеме
3. Коммерциялық ұсынысты беру туралы сұрау салу жіберілген әлеуетті өнім берушілер туралы мәлімет *:
Коммерциялық ұсынысты беруге сұрау салу жіберілген әлеуетті өнім берушілердің атауы
Коммерциялық ұсынысты беруге сұрау салу жіберілген әлеуетті өнім беруші туралы ақпарат көздері
Шығыс сұрау салудың нөмірі және күні

1. Определить победителем по лоту №___: {БИН/ИИН наименование потенциального поставщика победителя}.
2. Заказчику {наименование заказчика} в сроки, установленные Правилами, заключить договор с {наименование потенциального поставщика победителя}.
Либо:
Признать закупку (наименование закупки по лоту №___ несостоявшейся в связи с*:
Примечание: *Одно из следующих значений: "отсутствие представленных заявок "представление менее двух заявок", "к участию в аукционе не допущен ни один потенциальный поставщик", "к участию в аукционе допущен один потенциальный поставщик".
Либо:
Произведена отмена закупки, основанием которой является: Акты уполномоченных государственных органов (предписание, уведомление, представление, решение) № от дд.мм.гггг.
Орган, принявший решение об отмене: {_________________________}.
Либо:
Произведен отказ от закупки в соответствии с подпунктом __пункта Правил
Примечание:
* Сведения о заказчике не отображается, если несколько заказчиков.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
Ф.И.О. – фамилия имя отчество (при наличии);
дд.мм.гггг. – день, месяц, год;
чч.мм.сс. – часы, минуты, секунды.
Приложение 3
к приказу исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 18 июля 2022 года № 729
Приложение 19
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Отчет о закупках из одного источника путем прямого заключения договора о закупках
№ лота/идентификационный код закупки ______________________
Наименование лота /закупки___________________________
Закупаемые товары (работы, услуги):
1. Сведения о должностном лице, принявшем решение о заключении договора о закупках способом из одного источника путем прямого заключения договора о закупках:
Наименование заказчика
Ф.И.О.
и наименование должности первого руководителя заказчика
Наименование, дата и номер документа, подтверждающего исключительность случая осуществления закупок из одного источника (служебная записка, заключение, справка и тп)
2. Обоснование причин невозможности осуществления закупок иными способами, указанными в подпунктах 1), 2), 3), 5) и 6) пункта 1 статьи 11 Закона:
Наименование товара, работы, услуги
Обоснование
3. Сведения о потенциальных поставщиках, которым направлены запросы о предоставлении коммерческого предложения*:
Наименование потенциальных поставщиков, которым направлены запросы на предоставление коммерческого предложения
Источники информации
о потенциальном поставщике, которым направлены запросы на представление коммерческого предложения
Номер и дата исходящего запроса

4. Тапсырыс берушінің сұрау салуы бойынша коммерциялық ұсынысты берген әлеуетті өнім берушілер туралы мәлімет (прайс-парақтар және басқа да растаушы құжаттар)*:
Тапсырыс берушінің сұрау салуы бойынша коммерциялық ұсынысты берген әлеуетті өнім берушінің атауы
Коммерциялық ұсынысқа сәйкес ұсынылған тауарлардың жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің (марқасын, моделін көрсете отырып) қысқаша сипаттамасы
Тауарларды жеткізудің, жұмыстарды орындаудың, қызметтерді көрсетудің елеулі шарттары (баға, сапа, мерзімдер)
5. Өз бастамасы бойынша коммерциялық ұсынысты берген әлеуетті өнім берушілер туралы мәлімет (прайс-парақтар және басқа да растаушы құжаттар)*:
Өз бастамасы бойынша коммерциялық ұсынысты берген әлеуетті өнім берушінің атауы
Коммерциялық ұсынысқа сәйкес ұсынылған тауарлардың жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің (марқасын, моделін көрсете отырып) қысқаша сипаттамасы
Тауарларды жеткізудің, жұмыстарды орындаудың, қызметтерді көрсетудің елеулі шарттары (баға, сапа, мерзімдер)
6. Өнім берушіні таңдаудың негіздемесі және сатып алу туралы жасалған шарттың бағасы, сондай-ақ шарттың өзге де талаптары.
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН)/ССН/ ТЕН
Деректемелер
Өнім берушіні таңдау негіздемесі
Жасалған шарт бағасының негіздемесі
* осы есептің 3, 4, 5-тармақтары осы Қағидалардың 290-тармағында көрсетілген жағдайларда көрсетіледі
Тапсырыс беруші өкілінің Т.А.Ә. және лауазымы, бір көзден сатып алуға қатысуға шақыру үшін әлеуетті өнім берушіні айқындау туралы шешім қабылдағанның қолы.
Аббревиатураларды таратып жазу:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушіні есепке алу нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (бар болса).
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2022 жылғы 18 шілдедегі
№ 729 бұйрығына
4-қосымша
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
21-1-қосымша
Электрондық дүкен арқылы сатып алу туралы есеп Жалпы мәліметтер:
Сатып алу типі
Бірінші сатып алу/Қайта сатып алу
Сатып алу нысанасының түрі
Тауар
Қаржы жылы
Интернет-дүкендегі тапсырыс нөмірі
Тапсырысты ресімдеу күні мен уақыты
Тапсырысты растау күні мен уақыты
Жеткізу тәсілі
Тапсырыс беруші туралы мәліметтер:
Тапсырыс берушінің қазақ тіліндегі атауы __________________
Тапсырыс берушінің орыс тіліндегі атауы __________________
БСН
Өнім беруші туралы мәліметтер:
Өнім берушінің атауы және БСН/ЖСН* _______________
Әлеуетті өнім берушілер ұсыныстарының тізімі*:
Әлеуетті өнім берушінің атауы, БСН/ЖСН
Әлеуетті өнім берушінің ҚҚС-сыз сомасы, теңге
Ұсынысты беру күні мен уақыты
Демпинг
(Иә / Жоқ)
Тапсырысты растау мәртебесі (Иә / Жоқ)
* деректер әлеуетті өнім беруші сомасының өсу тәртібімен көрсетіледі
Сатып алу туралы мәліметтер:
Сатып алынатын тауарлардың тізбесі
Жоспар тармағының №
Атауы
ТЖҚС
Қысқаша сипаттамасы
Қосымша сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Саны, көлемі
Бірлік үшін баға, теңге (жоспарлы)
Жалпы сомасы, теңге (ҚҚС есепке алмай)
Жоспарлы жеткізу мерзімі
Жеткізу орындары
Бірлік үшін баға, теңге (шарт бойынша)
Жалпы сомасы, теңге (шарт бойынша)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Шарттың орындалуы туралы мәліметтер
Нысана атауы:
Жеткізу туралы актіге қол қойылған күн:
Шарт мәнінің орындалған, нақты сомасы (лот)
Лоттың нақты орындалу мерзімі
Лоттың орындалу белгісін анықтау күні
Сатып алу мәртебесі:
Шартқа қол қоюда/ тіркеуде/Шарт әрекет етеді/ Орындалуда/Орындалды
* шарттың орындалу мәртебесінің өзгеруіне қарай веб-портал шарттың мәртебесін автоматты түрде жаңартады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2022 жылғы 18 шілдедегі
№ 729 бұйрығына
5-қосымша
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
31-қосымша
Сатып алынатын тауарлардағы елішілік құндылық туралы есеп
Тауардың (n) №
Шартты орындау мақсатында өнім беруші сатып алған тауарлар саны
Тауар бағасы KZT
Құны (CTi) KZT
СТ-KZ сертификатына сәйкес үлесі ЕІҚТ (Мi) %
СТ-KZ сертификаты
Шығарылған елі
Нөмірі
Берілген күні
1
n
ЖИЫНЫ

4. Сведения о потенциальных поставщиках, которые представили коммерческое предложение по запросу заказчика (прайс-листы и другие подтверждающие документы)*:
Наименование потенциального поставщика, представившего коммерческое предложение по запросу заказчика
Краткое описание предлагаемых товаров (с указанием марки, модели), работ, услуг в соответствии с коммерческим предложением
Существенные условия поставки товара, выполнения работ, оказания услуг (цена, качество, сроки)
5. Сведения о потенциальных поставщиках, которые представили коммерческое предложение по своей инициативе (прайс-листы и другие подтверждающие документы)*:
Наименование потенциального поставщика, представившего коммерческое предложение по своей инициативе
Краткое описание предлагаемых товаров (с указанием марки, модели), работ, услуг в соответствии с коммерческим предложением
Существенные условия поставки товара, выполнения работ, оказания услуг (цена, качество, сроки)
6. Обоснование выбора поставщика и цены заключенного договора о закупках, а также иные условия договора.
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИИН)/ИНН/ УНП
Реквизиты
Обоснования выбора поставщика
Обоснования цены заключенного договора
* пункты 3, 4, 5 настоящего отчета отображаются в случаях, указанных в пункте 290 настоящих Правил.
Ф.И.О. и должность представителя заказчика, Подпись принявшего решение об определении потенциального поставщика для приглашения к участию в закупках из одного источника.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
Ф.И.О. – фамилия имя отчество (при наличии).
Приложение 4
к приказу исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 18 июля 2022 года № 729
Приложение 21-1
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Отчет о закупках через электронный магазин Общие сведения:
Тип закупки
Первая закупка/Повторная закупка
Вид предмета закупок
Товар
Финансовый год
Номер заказа в интернет-магазине
Дата и время оформления заказа
Дата и время подтверждения заказа
Способ доставки
Сведения о Заказчике:
Наименование заказчика на казахском языке _________________
Наименование заказчика на русском языке ___________________
БИН
Сведения о Поставщике:
Наименование и БИН/ИИН поставщика* _______________
Список предложений потенциальных поставщиков*:
Наименование потенциального поставщика, БИН/ИИН
Сумма потенциального поставщика без НДС, в тенге
Дата и время подачи предложения
Демпинг
(Да / Нет)
Статус подтверждения заказа (Да / Нет)
*отображаются данные в порядке возрастания суммы потенциального поставщика
Сведения о закупке:
Перечень закупаемых товаров
№ пункта плана
Наименование
КТРУ
Краткая характеристика
Дополнительная характеристика
Единица измерения
Количество, объем
Цена за ед., тенге (плановая)
Общая сумма, тенге (без учета НДС)
Планируемый срок поставки
Места поставки
Цена за ед., тенге (по договору)
Общая сумма, тенге (по договору)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Сведения об исполнении Договора:
Наименование предмета:
Дата подписания акта о поставке:
Сумма предмета договора (лот) исполненная, фактическая
Фактический срок исполнения лота
Дата установки признака исполнения лота
Статус закупки:
На подписании Договора/На регистрации /Договор действует/
На исполнении/ Исполнен
* статус договора обновляются веб-порталом автоматически по мере изменения статуса исполнения договора.
Приложение 5
к приказу исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 18 июля 2022 года № 729
Приложение 31
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Отчет о внутристрановой ценности в закупаемых Товарах
№ Товара (n)
Количество товаров, закупленных поставщиком в целях исполнения договора
Цена товара KZT
Стоимость (CTi) KZT
Доля (ВЦТ) согласно Сертификата СТ-KZ (Мi) %
Сертификат СТ-KZ
Страна происхождения
Номер
Дата выдачи
1
n
ИТОГО

"Ұйымдардың тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде елішілік құндылықты есептеуінің бірыңғай әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 20 сәуірдегі № 260 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16942 болып тіркелген) бекітілген Ұйымдардың тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде ел ішіндегі құндылықты есептеуінің бірыңғай әдістемесінің 5-тармағына сәйкес тауарларды жеткізуге арналған шартта ел ішіндегі құндылықты (ЕІҚТ) есептеу мынадай формула бойынша жүргізіледі:
мұнда:
n – тауарларды жеткізуге арналған шартты орындау мақсатында өнім беруші жеткізетін тауарлар атауының жалпы саны;
i – тауарларды жеткізуге арналған шартты орындау мақсатында өнім беруші жеткізетін тауардың реттік нөмірі;
ТҚі – і-тауардың құны;
Жі – "Тауардың шығарылған елін, Еуразиялық экономикалық одақ тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою, тауардың шығарылған елін айқындау жөніндегі сертификаттың нысанын белгілеу жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2021 жылғы 13 шілдедегі № 454-НҚ бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23514 болып тіркелген) бекітілген "СТ-КZ" нысанының тауардың шығу тегі туралы сертификатта көрсетілген ел ішіндегі құндылықтың үлесі (бұдан әрі - "СТ-КZ" нысанының тауардың шығу тегі туралы сертификаты);
Егер Бірыңғай әдістемесінің 10-тармағында өзгеше белгіленбесе, "СТ-КZ" нысанының тауардың шығу тегі туралы сертификаты болмаған жағдайда Жi=0;
S – шарттың жалпы құны.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2022 жылғы 18 шілдедегі
№ 729 бұйрығына
6-қосымша
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
32-қосымша
Жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердегі елішілік құндылық туралы есеп
Шарттың (m)№
Шарттың құны (ШҚj) KZT
Шарт шеңберіндегі тауарлардың жиынтық құны (ТҚj) KZT
Шарт шеңберіндегі қосалқы мердігерлік (бірлесіп орындау) шарттардың жиынтық сомасы (ШЖҚj) KZT
j-шартты (Rj) орындайтын қазақстандық еңбек ақы төлеу қорының үлесі %
Тауардың(n) №
Өнім беруші шартты орындау мақсатында сатып алған тауарлардың саны
Тауардың бағасы KZT
Құны (ТҚі) KZT
СТ-KZ сертификатына сәйкес ЕІҚж/қ үлесі (Жі) %
СТ-KZ сертификаты
Шығарылған елі
Нөмірі
Берілген күні
1
1
2
2
m
n
ИТОГО
2015 жылғы 1 қаңтардан бастап жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар немесе қолданыс мерзімі 2015 жылғы 1 қаңтардан кейін өзгертілген келісімшарттар шеңберінде сатып алынатын жұмыстарды орындауға (қызметтерді көрсетуге) арналған шарттарды қоспағанда, жұмыстарды орындауға (қызметтерді көрсетуге) арналған шарттағы елішілік құндылықты (бұдан әрі - ЕІҚж/қ) есептеу "Ұйымдардың тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде елішілік құндылықты есептеуінің бірыңғай әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 20 сәуірдегі № 260 бұйрығымен бекітілген, (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16942 болып тіркелген) Ұйымдардың тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде ел ішіндегі құндылықты есептеуінің бірыңғай әдістемесінің 6-тармағына сәйкес мынадай формула бойынша жүргізіледі:
мұнда:
m – тапсырыс беруші мен мердігер арасындағы шартты, өнім беруші мен қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) арасындағы шарттарды қоса алғанда, жұмысты орындау (қызмет көрсету) мақсатында жасалған j-шарттардың жалпы саны;
j – жұмысты орындау (қызмет көрсету) мақсатында жасалған шарттың реттік нөмірі;
ШҚj – j-шартының құны;
ТҚj – j-шартын орындау мақсатында өнім беруші немесе қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) сатып алған тауарлардың жиынтық құны;
ШЖҚj – j-шартын орындау мақсатында жасалған қосалқы мердігерлік (бірлесіп орындау) шарттардың жиынтық құны;
Rj – j-шартын орындайтын өнім берушінің немесе қосалқы мердігердің қызметкерлерге еңбекақы төлеудің жалпы қорындағы қазақстандық кадрларға еңбекақы төлеу қорының үлесі;
n – j-шартын орындау мақсатында өнім беруші және қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) сатып алатын тауарлар атауының жалпы саны;
і – j-шартын орындау мақсатында өнім беруші немесе қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) сатып алған тауардың реттік нөмірі;
ТҚі – i-тауардың құны;

Расчет внутристрановой ценности (ВЦТ) в договоре на поставку товаров производится в соответствии с пунктом 5 Единой методики расчета организациями внутристрановой ценности при закупке товаров, работ и услуг, утвержденной приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 апреля 2018 года № 260 "Об утверждении Единой методики расчета организациями внутристрановой ценности при закупке товаров, работ и услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16942) по следующей формуле:
где:
n – общее количество наименований товаров, поставляемых поставщиком в целях исполнения договора на поставку товаров;
i – порядковый номер товара, поставляемого поставщиком в целях исполнения договора на поставку товаров;
СТi – стоимость i-ого товара;
Мi – доля внутристрановой ценности в товаре, указанная в сертификате о происхождении товара формы "СТ-КZ", утвержденном приказом Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 13 июля 2021 года № 454-НҚ "Об утверждении Правил по определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия, установлении форм сертификата по определению страны происхождения товара" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23514) (далее - сертификат о происхождении товара формы "СТ-КZ");
При отсутствии сертификата о происхождении товара формы "СТ-КZ", если иное не установлено пунктом 10 Единой методики, Мi = 0;
S - общая стоимость договора.
Приложение 6
к приказу исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 18 июля 2022 года № 729
Приложение 32
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Отчет о внутристрановой ценности в работах и услугах
№ Договора (m)
Стоимость Договора (СДj) KZT
Суммарная стоимость товаров в рамках договора (СТj) KZT
Cуммарная стоимость договоров субподряда в рамках договора (ССДj) KZT
Доля фонда оплаты труда казахстанских кадров, выполняющего j-ый договор (Rj) %
№ Товара (n)
Количество товаров закупленных поставщиком в целях исполнения договора
Цена товара KZT
Стоимость (CTi) KZT
Доля ВЦТ согласно Сертификата СТ-KZ (Мi) %
Сертификат СТ-KZ
Страна происхождения
Номер
Дата выдачи
1
1
2
2
m
n
ИТОГО
Расчет внутристрановой ценности в договоре на выполнение работы (оказание услуги) (далее – ВЦр/у), за исключением договора на выполнение работы (оказание услуги), приобретаемых в рамках контрактов на недропользование, заключенных с 1 января 2015 года, либо контрактов, срок действия которых был изменен после 1 января 2015 года, производится в соответствии с пунктом 6 Единой методики расчета организациями внутристрановой ценности при закупке товаров, работ и услуг, утвержденной приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 апреля 2018 года № 260 "Об утверждении Единой методики расчета организациями внутристрановой ценности при закупке товаров, работ и услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16942), по следующей формуле:
где:
m – общее количество j-ых договоров, заключенных в целях выполнения работы (оказания услуги), включая договор между заказчиком и поставщиком, договоры между поставщиком и субподрядчиком (соисполнителем);
j – порядковый номер договора, заключенного в целях выполнения работы (оказания услуги);
СДj – стоимость j-ого договора;
СТj – суммарная стоимость товаров, закупленных поставщиком или субподрядчиком в целях исполнения j-ого договора;
ССДj – суммарная стоимость договоров субподряда (соисполнителя), заключенных в целях исполнения j-ого договора;
Rj – доля фонда оплаты труда казахстанских кадров в общем фонде оплаты труда работников поставщика или субподрядчика (соисполнителя), выполняющего j-ый договор;
n – общее количество наименований товаров, закупленных поставщиком или субподрядчиком (соисполнителем) в целях исполнения j-ого договора;
i – порядковый номер товара, закупленного поставщиком или субподрядчиком в целях исполнения j-ого договора;
СТi – стоимость i-ого товара;

Жі – "Тауардың шығарылған елін, Еуразиялық экономикалық одақ тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою, тауардың шығарылған елін айқындау жөніндегі сертификаттың нысанын белгілеу жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2021 жылғы 13 шілдедегі № 454-НҚ бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23514 болып тіркелген) бекітілген "СТ-КZ" нысанының тауардың шығу тегі туралы сертификатта көрсетілген ел ішіндегі құндылықтың үлесі (бұдан әрі - "СТ-КZ" нысанының тауардың шығу тегі туралы сертификаты);
Егер Бірыңғай әдістемесінің 10-тармағында өзгеше белгіленбесе "СТ-КZ" нысанының тауардың шығу тегі туралы сертификаты болмаган жағдайда Жi=0;
S – шарттың жалпы құны.
Rj – j-шартын орындайтын өнім берушінің немесе қосалқы мердігердің (бірлесіп орындаушының) қызметкерлерге еңбекақы төлеудің жалпы қорындағы қазақстандық кадрларға еңбекақы төлеу қорының үлесін есептеу Бірыңғай әдістеменің 7-тармағына сәйкес, мынадай формула бойынша жүргізіледі:
Rj = ҚРЕТҚ/ЕЖҚ
мұнда:
ҚРЕТҚ – j-шартының қолдану кезеңінде j-шартын орындайтын өнім берушінің немесе қосалқы мердігердің (бірлесіп орындаушының) қазақстандық кадрларының еңбекақысын төлеу қоры;
ЕЖҚ – j-шартының қолдану кезеңінде j-шартын орындайтын өнім берушінің немесе қосалқы мердігердің (бірлесіп орындаушының) жұмысшыларының еңбекақысын төлеудің жалпы қоры.
Заңды тұлғалардың филиалдары (өкілдіктері) өнім беруші немесе қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) болып табылмайды.
Егер j-шартының тарапы заңды тұлғаның филиалы (өкілдігі) болған жағдайда, Rj коэффициентін есептеу кезінде мұндай заңды тұлғаның қызметкерлерінің жалпы саны көрсетіледі.

Мi – доля внутристрановой ценности в товаре, указанная в сертификате о происхождении товара формы "СТ-КZ", утвержденном приказом Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 13 июля 2021 года № 454-НҚ "Об утверждении Правил по определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия, установлении форм сертификата по определению страны происхождения товара" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23514) (далее - сертификат о происхождении товара формы "СТ-КZ");
При отсутствии сертификата о происхождении товара формы "СТ-КZ", если иное не установлено пунктом 10 Единой методики, Мi = 0;
S – общая стоимость договора.
Rj – доля фонда оплаты труда казахстанских кадров в общем фонде оплаты труда работников поставщика или субподрядчика, выполняющего j-ый договор, рассчитывается в соответствии с пунктом 7 Единой методики, по следующей формуле:
Rj = ФОТРК/ФОТ
где:
ФОТРК – фонд оплаты труда казахстанских кадров поставщика или субподрядчика, выполняющего j-ый договор, за период действия j-го договора;
ФОТ – общий фонд оплаты труда работников поставщика или субподрядчика, выполняющего j-ый договор, за период действия j-го договора.
Филиалы (представительства) юридических лиц не являются поставщиками или субподрядчиками.
При условии, что стороной j-го договора является филиал (представительство) юридического лица, при расчете коэффициента Rj, указывается общее количество сотрудников такого юридического лица.