Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мәдениет, спорт және туризм салаларындағы білім беру ұйымдарында жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2022 – 2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің м.а. 2022 жылғы 16 тамыздағы № 240 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 17 тамызда № 29154 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 05.07.2023 № 172 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 23-7) тармақшасына, "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 61) тармақшасына және "Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 20-8) тармақшасына сәйкес, сондай-ақ "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдары, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органдар үшін кадрларды даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын қоспағанда) жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2021 – 2022, 2022 – 2023, 2023 – 2024 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 20 сәуірдегі № 253 қаулысын іске асыру мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 05.07.2023 № 172 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы бұйрыққа:
1) 1-қосымшаға сәйкес, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мәдениет және туризм салаларындағы білім беру ұйымдарында жоғары білімі бар кадрларды даярлауға 2022 - 2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;
2) 2-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мәдениет саласындағы білім беру ұйымдарында жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2022 - 2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;
3) 3-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мәдениет саласындағы білім беру ұйымдарында техникалық және кәсіптік білімі бар кадрларды даярлауға 2022 - 2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;

О распределении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием, а также техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования в области культуры, спорта и туризма, финансируемых из республиканского бюджета на 2022-2023 учебный год
Приказ и.о. Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 16 августа 2022 года № 240. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 августа 2022 года № 29154.
Сноска. Заголовок – в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 07.07.2023 № 172 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 23-7) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О культуре", подпунктом 61) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте" и подпунктом 20-8) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О туристской деятельности в Республике Казахстан", а также в целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2021 года № 253 "Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием, а также техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением организаций образования, осуществляющих подготовку кадров для Вооруженных Сил Республики Казахстан, других войск и воинских формирований, а также специальных государственных органов), на 2021 – 2022, 2022 – 2023, 2023 – 2024 учебные годы", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 07.07.2023 № 172 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
1. Распределить:
1) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим образованием в организациях образования в области культуры и туризма, финансируемых из республиканского бюджета на 2022-2023 учебный год, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с послевузовским образованием в организациях образования в области культуры, финансируемых из республиканского бюджета на 2022-2023 учебный год, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с техническим и профессиональным образованием в организациях образования в области культуры, финансируемых из республиканского бюджета на 2022-2023 учебный год, согласно приложению 3 к настоящему приказу;

4) 4-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын спорт саласындағы білім беру ұйымдарында техникалық және кәсіптік білімі бар кадрларды даярлауға 2022 - 2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы бөлінсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 05.07.2023 № 172 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Мәдениет комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
министрдің міндетін атқарушы Н. Дауешов
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрі міндетін атқарушының
2022 жылғы 16 тамыздағы
№ 240 бұйрығына
1-қосымша

4) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с техническим и профессиональным образованием в организациях образования в области спорта, финансируемых из республиканского бюджета на 2022-2023 учебный год, согласно приложению 4 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 – в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 07.07.2023 № 172 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение трех рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности министра Н. Дауешов
Приложение 1
к приказу исполняющего обязанности
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 16 августа 2022 года № 240

Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мәдениет және туризм салаларындағы білім беру ұйымдарында жоғары білімі бар кадрларды даярлауға 2022 – 2023 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 04.10.2022 № 288 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 05.07.2023 № 172 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Білім беру бағдарламасы тобының коды
Білім беру бағдарламасы тобының коды атауы
Қазақ
тобының
орын саны
Орыс тобының
орын саны
Барлығы
Бөлім 1. "Қазақ ұлттық өнер университеті" республикалық мемлекеттік мекемесі
1
В006
Музыка мұғалімдерін даярлау
8
0
8
2
В021
Орындаушылық өнер

Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим образованием в организациях образования в области культуры и туризма, финансируемых из республиканского бюджета на 2022-2023 учебный год
Сноска. Заголовок приложения 1 – в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 07.07.2023 № 172 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Приложение 1 – в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 04.10.2022 № 288 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказами Министра культуры и спорта РК от 07.07.2023 № 172 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Код группы образовательных программ
Наименование групп образовательных программ
Количество мест в казахской группе
Количество мест в русской группе
Всего
Раздел 1. Республиканское государственное учреждение "Казахский национальный университет искусств"
1
В006
Подготовка педагогов музыки
8
0
8
2
В021
Исполнительское искусство